Четвер, 28 Січня 2021,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2021»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений


В Україні вже майже чотири роки триває впровадження реформи децентралізації,
яка була широко розрекламована представниками минулої влади як "виконання вимог Майдану". А ряд зарубіжних політиків і експертів навіть визнавали децентралізацію однією з найуспішніших реформ, здійснених режимом Порошенка. І ось президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради новий законопроект про децентралізацію влади. Що він несе українцям?
Докладніше
ПОЧЕМУ УКРАИНСКИЕ МИНИСТРЫ И ДЕПУТАТЫ ЖАЛУЮТСЯ НА СВОЮ ЗАРПЛАТУ
В одном из предыдущих номеров мы уже писали о том, как "нищие" народные депутаты требуют повышенных зарплат от государства. В противном случае они (не корысти ради, а только чтобы прокормиться) чуть ли не открыто угрожают воровать. Судя по всему, решили не отставать и министры – они, оказывается, тоже считают каждую копеечку и едва выживают на свои зарплаты.
Докладніше
Боржникам будуть ламати двері та примусово відключати від послуг
Опалювальний сезон - 2019 населення країни зустріло з величезними боргами по ЖКГ - на загальну суму в 50 млрд грн. І хоча це набагато менше, ніж у квітні (тоді загальний борг населення складав близько 70 млрд грн), але оптимізму даний факт все одно не додає - адже вже в листопаді крива заборгованості знову пішла різко вгору, так як багато людей просто не в змозі оплачувати грабіжницькі тарифи. Чого варто побоюватися боржникам - в нашому матеріалі.
Докладніше
Незважаючи на незначний розмір Білорусі та невелику чисельність населення – 9,5 млн. чол., ця країна чи не єдина держава на пострадянському просторі, якій вдалося майже повністю зберегти свою промисловість і більш-менш забезпечити її плавний перехід до нових економічних умов. Якщо за даними Світового Банку додана вартість, яку формувала промисловість у ВВП Білорусі у 1991 році, складала 8 млрд доларів США, зараз вона складає 19 млрд. Для порівняння додана вартість, яку формувала промисловість у ВВП України в 1991 році складала 42 млрд доларів США, а зараз лише 30 млрд. Тобто можна сказати, що поки наша країна втрачала, то Білорусь примножувала. І якщо в Україні не зміниться нова економічна політика, ми ризикуємо стати сировинним придатком Білорусі.
Докладніше
АБО ЯК В УКРАЇНІ ДОБИВАЮТЬ ОСВІТУ
Адекватні і розсудливі українці вже давно помітили цікаву деталь: будь-яка"реформа" в нашій країні чомусь завжди - це намір щось зламати, урізати, скоротити, спаплюжити або продати. І ніколи - поліпшити (що, за визначенням, і є слово"реформа") та побудувати щось більш нове і прогресивне. У даному випадку мова піде про результати реформи освіти, яка проходить в Україні.
Докладніше
Деградирующая экономика, коррупция, выплаты по внешним и внутренним долгам, отток трудоспособных граждан за рубеж – все эти факторы резко сокращают
возможности украинского госбюджета, который недополучает десятки и сотни миллиардов гривен. Будучи не в силах решить насущные проблемы, правительство привычно перекладывает все тяготы на население, сокращая финансирование и без того мизерных социальных пособий и пенсий.
Докладніше
Чому Юлія Тимошенко так активно виступає проти продажу землі?
У своїх публікаціях ми не раз писали про згубні наслідки запровадження ринку землі в Україні. Цю послідовну позицію соціалістів підтримує переважна більшість українського народу. Але останнім часом до руху проти зняття мораторію на купівлю-продаж сільгоспземель стали активно приєднуватися представники буржуазно-олігархічних партій. Наскільки їм можна довіряти, і яку мету вони переслідують насправді?
Докладніше
Українців знову попередили про подорожчання продуктів харчування.
За словами експертів, підвищення цін ми відчуємо на своєму гаманці вже в грудні. І це при тому, що українці в середньому витрачають на харчування близько половини своїх доходів, а серед малозабезпечених верств населення цей показник доходить до 80%. Це відбувається зовсім не тому, що "українці занадто багато їдять" - як казав екс-міністр соцполітики Андрій Рева. Причина в тому, що ціни на продукти щоденного попиту у нас на рівні європейських чи навіть перевищують їх. А ось зарплати в рази відстають від заробітків наших найближчих сусідів.
Докладніше
Як відомо, колишній депутат Державної Думи і соратник Остапа Бендера Кіса Вороб'янінов просив подаяння,
залишившись без копійки в кишені. Зате наші депутати просять матеріальну допомогу, будучи при великих грошах - і від імені народу України їм щедро подають. Які ж зарплати та пільги сплачують депутатам українці?
Докладніше
Або у чому підозрюють Петра Порошенка
Вранці 18 листопада Державне бюро розслідувань (ДБР) передало Генпрокуратурі проєкт підозри експрезиденту Петру Порошенку. Слідчі також підготували прохання зняти з Порошенка недоторканність, адже як народний депутат він досі захищений від правоохоронців. Їм потрібно спочатку отримати дозвіл Верховної Ради, і лише після цього можна буде вручити підозру. Порошенко фігурує у багатьох гучних розслідуваннях. Однак поки йому підготували лише одну підозру. Її суть в тому, що колишній глава держави, зловживаючи владою, втручався у роботу Вищої ради правосуддя. Наразі документи від ДБР має розглянути генпрокурор. Він же вирішить, чи відправляти їх на схваленя парламенту. Що ж саме зробив Порошенко і чому це перетворилось на кримінальну справу?
Докладніше
10 страшных трюков, с помощью которых контролируют массы
Профессор языкознания в Массачусетском технологическом институте, лингвист, философ, общественный деятель, автор книг и политический аналитик Ноам Хомский считается одним из самых выдающихся мыслителей нашего времени, рассказывает El Club de los Libros Perdidos. Его книги разошлись по всему миру. Особенно популярен составленный им список о способах манипулирования человеческим сознанием, к которым прибегают СМИ и правительства. Ознакомьтесь с ним — и вам много станет понятно.
Докладніше
Зачем в Украине меняют формулу для определения пенсий и соцвыплат
"Слуги народа" готовят новую антисоциальную реформу: они предлагают отвязать все социальные выплаты украинцам от понятия "прожиточный минимум". Как известно, на сегодняшний день к прожиточному минимуму привязаны все социальные выплаты (пенсии, пособия, компенсации и т.п.). И если прожиточный минимум растет, то под него в обязательном порядке обязаны "подтягивать" и эти выплаты. Но власть пытается сделать так, чтобы прожиточный минимум не имел никакого отношения к социальным выплатам: захотят — повысят, захотят — нет. Цель такого закона — еще больше снизить ответственность государства перед своими гражданами.
Докладніше
Чим Україні загрожує міграція селян
Останнім часом у нас часто говорять про те, що майбутнє України - в агросекторі. Мовляв, в зв'язку з ростом населення планети і прийдешнім глобальним дефіцитом продовольства, для України відкривається унікальна можливість стати годувальницею світового значення. Відповідно, агропромисловий комплекс повинен стати локомотивом всієї української економіки. Але сильно помилиться той, хто сприйме ці наміри як сигнал до відродження українського села. Швидше - навпаки.
Докладніше
Как в Украине сокращают количество пенсионеров
Мы уже неоднократно писали о том, как методично и системно власти Украины экономят на собственных гражданах, безжалостно отсекая их от скудной государственной помощи. Разумеется, этот процесс проходит под чутким руководством западных партнеров-кредиторов. Это и урезание льгот, и ужесточение правил назначения субсидий, и тотальная верификация получателей соцпомощи… Еще одним способом такой "экономии" стало сокращение пенсионеров.
Докладніше
Какую Украину мы оставим детям и внукам? О том, что по уровню загрязнения Украина давно и прочно занимает первое место в Европе – известно давно. Более того, согласно различным мировым рейтингам, по данному показателю мы уже вошли в число мировых лидеров, и «впереди» нас только самые отсталые страны Африки. Самое печальное, что состояние окружающей среды продолжает ухудшаться, и с каждым годом ситуация приближается к критической.
Докладніше
В эти дни исполняется 102 года со дня Великой Октябрьской революции, главным результатом которой стало создание первого в мире социалистического государства –
Советского Союза (1922 г.). И хотя в наши дни коммунистическая идеология официально запрещена, но никуда не денешься от одного (для кого-то, возможно, прискорбного) факта: большая часть ныне живущих украинцев – родом из Страны Советов. Более того – и молодые люди, родившиеся уже в независимой Украине, в своей жизни ежедневно и ежечасно пользуются плодами СССР.
Докладніше
Або чи може бути незалежною злісний боржник?
Дивлячись на зовнішню і внутрішню політику української влади, тільки дуже наївна людина ще може зберігати ілюзії про якусь "незалежність" нашої країни. І справа навіть не стільки в самих боргах, які бездумно набирала від імені народу влада, скільки в катастрофічному зниженні платоспроможності України: промисловість деградує, і розплачуватися з кредиторами доводиться або за рахунок нових позик, або шляхом розпродажу майна. У тому числі - землі.
Докладніше
Будни "аграрной сверхдержавы": украинцы массово избавляются от коров
Вот уже много лет Госстат Украины с завидной регулярностью сообщает нам о неуклонном сокращении молочного стада, и если так пойдет дальше, то в скором времени коров можно будет увидеть только в зоопарках. Хотя в народе именно корова всегда считалась "матушкой-кормилицей", и их стремительное вымирание за годы независимости – яркое свидетельство катастрофического упадка украинского села.
Докладніше
Украинцев предупредили о грядущем росте цен на гречку
Хронический рост цен на продукты питания по-прежнему остается одной из главных проблем небогатых украинцев – мизерные добавки к зарплатам и пенсиям даже близко не успевают за ценниками в магазинах. Чиновники обычно ссылаются на "уважительные причины" – неблагоприятные погодные условия, неурожай, мировую конъюнктуру и т.д. Но миллионам украинцев от этого не легче - многие просто вынуждены урезать свое меню, а от некоторых продуктов и вовсе отказываются.
Докладніше
Народні депутати України 17 жовтня прийняли в другому читанні законопроект про верифікацію субсидій, пенсій та інших державних виплат.
Закон передбачає тотальні перевірки всіх одержувачів державних і страхових виплат - пенсіонерів, студентів, малозабезпечених, людей з інвалідністю та інших соціально вразливих українців. Під окрему "роздачу" потраплять одержувачі субсидій. Подібну верифікацію планував ще уряд Гройсмана, але тоді Конституційний суд заблокував цей процес, посилаючись на порушення Конституції. Тепер же рішенням якогось місцевого чиновника у людини можуть відібрати і без того мізерну соціальну допомогу.
Докладніше
Два роки тому пішов від нас Анатолій Мартинович Пачевський – Герой України, один з провідників ідеї соціальної справедливості на Вінниччині,
видатний керівник господарства, очолюваного тепер його синами. Нехай нинішні «реформатори», продовжувачі чорної справи Кучми і КО, добиваючись продажу української землі, порівняють приведені цифри і факти: 1800 га землі, 77 цент/га урожай зернових, 100 тон/га внесення органіки, більше 10 тон молока – річний удій на корову, є елітний сад, свиноферма, пасіка… працює середня школа, дитячий садок, будинок культури, медичний пункт, збудований новий храм… 230 селян зайняті роботою, їхня місячна зарплата вища річної плати за паї в сусідніх, охоплених латифундіями, селах. (Для системи господарювання, застосованої латифундистами, в селі Радинка вистачило б 6 механізаторів. «Так має бути», – прорік на TV-шоу один з паркетних економістів. А Ігор та Валентин Пачевські вважають інакше: «Тоді б ми могли багатіти, а земля знищувалась би хімією,люди тікали б з України. У нас ніхто нікуди не рветься. Можна жити заможно на своїй Батьківщині».) Анатолій Пачевський готував до видання літопис родини і часу «Витоки…». Читайте передмову до твору Олександра Мороза.
Докладніше
Зарплаты бюджетникам: сладкие обещания и горькая реальность
Вполне вероятно, что в следующем году миллионы украинцев, которые трудятся в бюджетной сфере, останутся без существенных надбавок к зарплатам. Самая скандальная история сейчас разворачивается с работниками образования, хотя в большом "пролете" могут оказаться также медики и все прочие бюджетники. Почему так происходит, и на что реально могут рассчитывать миллионы украинских трудящихся?
Докладніше
На банковій розглядають два головних сценарії місцевих виборів
Володимир Зеленський хотів би замінити владу на всіх рівнях, але його Зе!команда не впевнена, що на місцях це вдасться зробити лише за рахунок бренду "Слуги народу", як це відбулося на виборах у парламент.
Докладніше
Новый трудовой кодекс окончательно развяжет руки работодателям
Все идет к тому, что уже через месяц-два в Украине появится новый Трудовой кодекс. Реформаторы объясняют это тем, что украинский КЗОТ был принят еще при социализме почти 50 лет назад, когда еще не было частной собственности. Поэтому он давно устарел и не соответствует новым требованиям. При этом представители власти без стеснения заявляют, что в новом документе будут существенно расширены права работодателей и, соответственно, урезаны права работников. Рассмотрим основные положения нового кодекса.
Докладніше
У Києві 17 вересня відбулось засідання «Круглого столу» з представників партій, громадських організацій, виробничників, фермерів, науковців, журналістів, відомих громадських діячів.
Предметом дискусії було питання землі сільськогосподарського призначення: її використання, можливість перетворення землі в товар, юридичного супроводу земельних відносин тощо. Свої думки найважливішого і найскладнішого питання учасники «Круглого столу» виклали в листі до очільників держави та у зверненні до народу.
Докладніше
"Стукачи" в законе: как это будет работать в Украине?
Похоже, что в борьбу с непобедимой украинской коррупцией вовлекается все население страны – по принципу: "Дело спасения утопающих – дело рук самих утопающих". Проще говоря, нам предлагают "стучать" по телефону и писать доносы на взяточников и коррупционеров. Борьба будет двух видов: за вознаграждение (до 10% от суммы возмещенных государству убытков или взятки), и "за спасибо" – из любви к жанру. Что об этом думают эксперты?
Докладніше
В Украине прогнозируют рост цен практически на все продукты
Несмотря на увеличение минимальных зарплат и пенсий, покупательская способность большинства украинцев не повышается, а во многих случаях – даже снижается. Причина понятна – хронический рост цен на продукты первой необходимости. Инфляция с легкостью сжирает все денежные добавки, а продукты, необходимые для нормальной жизнедеятельности, становятся все менее доступными. Судя по всему, "пайку" придется урезать и дальше. Приведем лишь краткий обзор прогнозов на этот счет.
Докладніше
Що стоїть за ліквідацією дитячих будинків в Україні
"Непотоплювана" голова МОЗ Уляна Супрун заявила про намір ліквідувати дитячі будинки. За її словами, вже з 1 січня 2020 го ці державні установи перестануть приймати дітей, а в 2023 році цілком припинять роботу. При цьому діти, що знаходяться в них, будуть повернуті батькам (або родичам), або передані в прийомні та патронажні сім'ї. Безумовно, за цим людоїдським рішенням стоїть банальне бажання заощадити бюджетні кошти на утриманні дитячих будинків. Однак експерти попереджають: це неминуче приведе країну до справжньої гуманітарної катастрофи.
Докладніше
22 ИЮНЯ - ДЕНЬ СКОРБИ И ЧЕСТВОВАНИЯ ПАМЯТИ ЖЕРТВ ВОЙНЫ
В последние годы многие наши СМИ охватила какая-то мания: глумиться над победой своего народа, а также злорадствовать над его неисчислимыми потерями в годы войны. Большей частью это делается от скудоумия, однако в ряде случаев определенно просматривается социальный заказ - в соответствии с указаниями местных и зарубежных "кукловодов". Однако правду уничтожить невозможно – как бы кто ни старался это сделать.
Докладніше
В Кабінеті міністрів України наполегливо працюють над подальшим посиленням умов при наданні громадянам субсидій та всіх інших видів соціальної допомоги.
За словами експертів, це прописано в меморандумі з МВФ, і наш "рідний" уряд вже досяг в цьому напрямку великих "успіхів": в 2018 році кількість субсидіантів скоротилося в 2,3 рази у порівнянні з 2017-м (з 7 до 3 млн сімей). І цей процес триває.
Докладніше
5 червня в Мінську почалося засідання Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання конфлікту на Донбасі.
Головною темою зустрічі є звільнення полонених, а також питання безпеки. Як відомо, президент Володимир Зеленський обіцяв припинити війну на сході України і також організувати обмін полоненими. Однак мало хто знає про те, що конфлікт міг бути врегульовано ще після так званих перших Мінських угод, укладених 5 вересня 2014 року, причому без всяких політичних умов для нашої країни. Цим процесом займався тодішній заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Юрій Думанський. Чому ж провалився Мінськ-1? Про це – в інтерв'ю "Апострофу".
Докладніше
Незважаючи на закінчення опалювального сезону і настанням " літнього перепочинку",
високі тарифи на житлово-комунальні послуги продовжують висіти "дамокловим мечем" над населенням країни. І хоча одним з головних очікувань українців від нового президента є саме зниження непосильних тарифів, надії на це тануть з кожним днем.
Докладніше
Закончился учебный год, и у миллионов украинских родителей появилась новая головная боль
– куда пристроить своих детей на летний период? У кого есть возможность – отправляет их "на село" к бабушкам и дедушкам, другие оценивают свои финансовые возможности – хватит ли на путевку в детский лагерь… В такие моменты невольно вспоминается, как был организован детский отдых во времена "проклятого тоталитаризма".
Докладніше
Петра Порошенка очікує киплячий казан з кримінальних справ. чи загрожує йому в'язниця?
Не встиг Порошенко полишити президентський кабінет, як на його адресу один за одним посипалися позови до Державного бюро розслідувань (ДБР). Юристи кажуть, що показова порка тільки починається, і разом з недоторканістю колишній гарант може втратити й свободу. Надто вже багатьом впливовим людям він дуже насолив, і тепер вони закономірно прагнуть його крові.
Докладніше
Новые назначения зеленского. чего ждать от этих людей? Многие эксперты с самого начала критически относились к "молодой и креативной" команде Зеленского, утверждая, что нового президента погубит его же собственное окружение – не имеющее ни опыта, ни соответствующих знаний. И вот Владимир Зеленский опубликовал свои первые указы, относительно кадровых перестановок в системе власти страны. Как утверждают политологи, условно этих людей можно поделить на три группы. Первая - это окружение Коломойского, вторая - представители "95 квартала", и третья – те, кто присоединился к команде будущего президента перед избирательной кампанией, или уже в ходе выборов.
Докладніше
Високі ціни на продукти - результат бездарності уряду?
Незважаючи на переможні заяви Кабміну про "збільшення доходів населення", зростання цін як і раніше не дає шансів мільйонам українців вилізти з лап злиднів. Тільки за один квітень-місяць в Україні подорожчали 24 вида продуктів, які відносяться до основних у харчуванні (це понад 77% соціального кошика).
Докладніше
19 мая исполнилось 97 лет со дня создания Всесоюзной пионерской организации имени Ленина.
Эта массовая подростковая организация хорошо известна всем людям старшего поколения, которые учились в школе в советские годы, а через ее ряды прошли десятки миллионов советских граждан, включая всю элиту современного украинского политикума. И даже самые одиозные представители украинских националистов прекрасно помнят, как на их шее развивался красный пионерский галстук, а на груди горел костром значок с изображением Ильича.
Докладніше
Події в Україні набувають все більш інтригуючий характер, закручуючись, як в лихом голлівудському сюжеті.
По-перше, новообраний президент Володимир Зеленський вже отримав жорстку опозицію в особі найбільш буйних радикалів. Над йдучим у минуле "гарантом" Порошенком згущуються хмари, і світить реальний термін, але він все одно наостанок паскудить переможцю виборів, де тільки може. А експерти вже пророкують неминучий крах "молодої і креативної" команди Зеленського. Втім, про все по порядку.
Докладніше
Яким буде тариф на газ до нового опалювального сезону?
Як вже повідомлялося, з 1 травня тариф на газ для українців був знижений "аж" на 30 копійок - з 8,55 до 8, 25 гривень за кубометр. І хоч це зниження відбулося чисто символічно, але тішило одне - анонсованого підвищення ціни газу (до 9,7 грн / куб), яке було заплановано на 1 травня - не відбулося. Багато хто вже тішився надією, що відтепер газ і далі дешевшатиме, однак експерти радять не марити з цього приводу.
Докладніше
Роздуми на політичні (і не тільки) теми
Свої матеріали я пишу, економлячи папір, на колишніх роздруківках. І ніби не випадково саме сьогодні для цієї чернетки випали листки з інтерв’ю п’ятирічної давності. Процитую його початок.
Докладніше
Кому і навіщо зараз потрібен закон про українську мову?
З подачі йдучого з посади і вкрай непопулярного президента, підконтрольна йому парламентська більшість поставила жирну крапку в гаслі "Армія, віра, мова". Парламент, чия підтримка в народі не перевищує 3%, прийняв скандальний і явно дискримінаційний закон про українську мову. Що конкретно несе нам цей документ, як його оцінюють експерти, і як він узгоджується з міжнародною практикою - в нашому матеріалі.
Докладніше
Субъективные размышления после второго тура президентских выборов
Без всякого сомнения, прошедшие президентские выборы стали самыми неординарными и парадоксальными за всю историю нашей независимости. Уверенная победа политического новичка Владимира Зеленского над опытным Порошенком стала настоящей бомбой, разорвавшейся на политическом Олимпе Украины. Как такое могло случиться, и что всех нас ждет при новом президенте – в нашем материале.
Докладніше
Какие опасности могут подстерегать украинцев на заграничных заработках
На сегодняшний день - после трех десятилетий дикого, олигархического капитализма - стало уже как-то "немодно" говорить о правах трудящихся. Если о них и вспоминают, то исключительно в контексте "теневой" занятости. Да и то – не столько потому, что нелегальный работник вообще не имеет никаких прав, а потому, что с его "конвертируемой" зарплаты не удается содрать налоги, которые потом можно было бы "дерибанить". Между тем, проблемы прав трудящихся никуда не делись, а, напротив, стали еще острее. И одна из самых острых – это мизерные зарплаты. Спасаясь от нищеты, украинцы массово едут на заграничные заработки – но и там, в цивилизованной Европе, не все так гладко… Об этом – в нашем материале.
Докладніше
Жоден Президент України так не чіплявся за владу
Сьогодні вже можна з упевненістю говорити: якщо чинний (поки ще) президент не зробить будь-яких екстраординарних, і навіть протизаконних кроків, то в другому турі він начисто програє Володимиру Зеленському. У зв'язку з цим багато експертів, політологи і журналісти вже почали обговорювати різні варіанти відходу Петра Порошенка з головного державного поста, а також його перспективи на майбутнє. Пропонуємо увазі читачів невеликий огляд думок з цього приводу.
Докладніше
Багатодітні сім'ї можуть втратити субсидій і пільг
З першого квітня в Україні з'явився новий вид соціальної допомоги - виплата допомоги на дітей в багатодітних сім'ях. Це прямо передбачено нещодавно оприлюдненою постановою Кабміну від 13.03.2019 № 250 "Деякі питання надання соціальної підтримки багатодітних сімей". Вже зараз в Управлінні праці та соціального захисту населення можна оформити відповідні документи і чекати нарахування коштів.
Докладніше
Хто ініціює громадянську війну на всій території України?
Одна з найбільших проблем України полягає в тому, що політичні "еліти" - заради задоволення своїх особистих амбіцій і шкурницьких інтересів - регулярно ініціюють громадське протистояння в країні. Простих українців раз у раз ділять на "правильних" і "неправильних" - за мовними, політичними, культурними і релігійними ознаками, по відношенню до історії, геополітичного курсу, і так далі. Усе це ми повною мірою відчули за останні п'ять років, але після першого туру президентських виборів ця злочинна практика досягла свого апогею.
Докладніше
Мільйони українців можуть залишитися без медичного обслуговування
Мінохоронздоров'я України під керівництвом "непотоплюваної" Уляни Супрун посилює політику економії на здоров'ї українських громадян. Напередодні другого туру президентських виборів пройшло повідомлення про те, що вже найближчим часом припиняється фінансування медичного обслуговування для тих, хто не уклав індивідуальні угоди з "сімейними лікарями".
Докладніше
Для многих украинцев субсидии "живыми" деньгами оказались с сюрпризом.
Напомним, что с 4 марта в стране наконец-то стартовала многострадальная и долгожданная программа по реальной монетизации субсидий. Почтальоны "Укрпочты" начали разносить людям деньги вместе с пенсиями, а с 12 марта компенсации за коммуналку начал перечислять и "Ощадбанк". Казалось бы – вот оно, монетизированное счастье! Однако все оказалось не так гладко.
Докладніше
За роки існування української держави її влада сформувала майже довершену систему самозбереження, захищену від зовнішніх втручань. Одним із таких втручань є вибори президента.
Напередодні кампанії серед людей, партій і громадських об’єднань пожвавлюються дискусії з приводу ситуації в країні. Майже всі сходяться на потребі змін. Зрозуміло, найперше змін у владі. Що ж собою представляє нинішня влада, вдосконалена послідовно Кучмою, Ющенком, Януковичем, Порошенком? Доводиться її персоніфікувати, бо всі згадані достойники, спираючись на загони підлабузників і пристосуванців у різних структурах, найперше в партіях і депутатських утвореннях, займалися узурпацією влади всупереч конституційному визначенню держави як парламентсько-президентської республіки.
Докладніше
50 років до Польщі, 100 - до Німеччини, і 25 до НАТО: прогнози по Україні
Нинішня влада довела країну до економічної катастрофи, а самих українців - до зубожіння. Проте напередодні президентських виборів члени команди Петра Порошенка намагаються представити минуле п'ятиріччя, як "історію успіху" України. За заявами президента і уряду, країна бурхливо і динамічно розвивається, а доходи і добробут народу росте, як на дріжджах. Проте реальні факти і цифри говорять про прогресуючу деградацію української економіки і соціальної сфери. Характерно, що про це вже відкрито говорять і за кордоном.
Докладніше
Как в Украине наживаются на горе и болезнях людей
Если проанализировать программы и обещания большинства кандидатов в президенты, то кроме изрядной доли популизма там, как правило, есть и рациональное зерно. Оно заключается в том, что претенденты на высший государственный пост поднимают самые наболевшие проблемы, которые касаются большинства украинцев. И одна из них – это цены на лекарства.
Докладніше
ООН опубликовала разгромный доклад по Украине
Накануне выборов ООН опубликовала доклад о ситуации с правами человека в Украине. Судя по документу, ситуация неуте-шительная: в нашей стране бесчинствуют ультраправые радикалы, которые все чаще нападают на журналистов и адвокатов. "По-двиги" радикалов – главный нерв доклада: в сравнительно небольшом тексте они упоминаются многократно, и связаны практиче-ски с каждым нарушением прав человека, которое описывают в ООН. Документ называется "Гражданское пространство и основные свободы накануне президентских, парламентских и местных вы-боров в Украине". Его подготовило Управление верховного комиссара по правам человека (УВКПЧ). Украинское издание "Страна" приводит главные тезисы доклада, который охватил весь прошлый год и первые недели насту-пившего.
Докладніше
Чи стане порятунком для українців індивідуальне опалювання?
Змучені непосильними рахунками за "комуналку", багато українців все частіше замислюються про перехід на індивідуальне опалювання. В українських ЗМІ раз у раз з'являються повідомлення, як багатоквартирні будинки у великих містах відмовляються від централізованого опалювання, переходячи на індивідуальні газові котли. Ось тільки мешканці таких будинків прирікають себе на серйозні ризики.
Докладніше
У принципі, всім адекватним людям вже давно ясно:
нинішні керівники України - це всього лише маріонетки, які танцюють виключно під дудку Держдепартаменту США. Щоправда, відносяться до цього по-різному: одні вважають це здачею суверенітету і ганьбою для національної гордості, а інші впевнені, що хоч "великий друг" навчить нас уму-розуму, допоможе навести порядок, і захистить від російської агресії. Проте недавній скандал з послом США в Україні Марі Йованович змусив замислитися навіть запеклих прихильників Америки.
Докладніше
Чем дальше – тем больше нарастает чудовищный конфликт между политикой властей в сфере ЖКХ и интересами народа.
Бездумное и необоснованное повышение тарифов уже привело к тому, что половина населения, будучи не в силах платить, вынуждена просить милостыню (субсидии) у государства, а другая половина стремительно наращивает долги. Эксперты говорят: долго так продолжаться не может, и рано или поздно приведет к коллапсу всей системы ЖКХ.
Докладніше
Петра Порошенка звинуватили в державній зраді і сприянні ворогові
Усе менше часу залишається до президентських виборів, і напруження передвиборної боротьби зростає. На цьому фоні виділяється недавня заява Юлії Тимошенко про те, що її політична сила - разом з іншими фракціями Верховної ради - починає процедуру імпічменту президента Порошенка. Звинувачення пред'являються найтяжчі: "за державну зраду, сприяння ворогові та торгівлю на крові з країною-окупантом".
Докладніше
В Украине опять объявили войну бедности. каковы перспективы?
Мы уже привыкли к тому, что перед выборами власть всегда испытывает острые приступы "любви к народу". Например, на днях президент Порошенко сделал высокопарное заявление – об открытии второго фронта, главной задачей которого будет борьба с бедностью. "Первый фронт всем понятен - Украина делает сверхусилия, чтобы дать отпор российскому агрессору. Но у нас враг отнюдь не менее опасен, чем российская агрессия. Знаете имя этого врага? Это бедность. И мы сегодня должны открыть фронт борьбы с бедностью", - цитирует президента его пресс-служба.
Докладніше
В Україні можуть дозволити торгівлю простроченими продуктами
Мораторій на перевірки бізнесу, недосконалість законодавства і тотальна корупція вже давно привели до того, що при купівлі продуктів харчування українці можуть сподіватися виключно на милість Всевишнього, і в якійсь мірі - на сумлінність продавців і виробників. Правда, останні дуже часто не виправдовують довіри.
Докладніше
Якось у мене в Києві гостював давній донецько-московський друг, журналіст – міжнародник «Известий», арабіст Вячеслав Лашкул. Гостя дуже цікавила особистість Олександра Олександровича Мороза, тоді Голови Верховної Ради України.
Мені вдалося влаштувати гостеві зустріч з українським політиком. Повернувшись, Вячеслав Лашкул, буквально, з пієтетом ділився своїми враженнями: – Класна людина! Знаючий, розумний, відвертий… А як приязно всміхається. Хоч це й не мій профіль, а я все ж напишу про нього, проштовхну матеріал в газеті. Так і вийшло.
Докладніше
Як завжди, напередодні президентських виборів (нагадуємо: призначені на 31 березня 2019 року) в Україні настав час щедрих обіцянок.
Так, діючий глава Української Держави зібрався через 4 роки подати заявку на вступ в ЄС.
Докладніше
Директор Українського інституту аналізу і менеджменту політики Руслан Бортник, виступаючи на конференції в Києві, дійшов висновку,
що ЦВК веде підготовку не до виборів, як це повинно бути, а до фальсифікації результатів. І, дійсно, схоже на правду.
Докладніше
Наши заробитчане кормят европейских пенсионеров. выживут ли украинские?
За два года количество денег, которые пересылают гастарбайтеры своим родственникам, выросло почти вдвое: на днях в Нацбанке Украины с гордостью сообщили, что в 2018 году трудовые мигранты перевели в страну рекордные 11 млрд долларов. Для сравнения: в 2017 году эта цифра составляла 9,3 млрд, а до этого заробитчане долгое время пересылали своим родственникам по 6-7 млрд долларов в год. Эксперты отмечают: на самом деле никаких поводов для радости или гордости здесь нет.
Докладніше
Українці вже стали брати кредити на оплату комуналки
1 лютого Державна служба статистики опублікувала оновлені дані (за грудень) про заборгованість українців за спожиті житлово-комунальні послуги. Як і слід було чекати, всього за місяць (в порівнянні з листопадом) загальний борг різко виріс - більш ніж на 17%, або на 7 млрд 381 млн гривен.
Докладніше
Кредити МВФ: перемога чи біда?
Судячи з прогнозів експертів, нинішній рік буде дуже важким для українців. Незважаючи на "атракціони нечуваної щедрості", які напередодні виборів обіцяє влада, реальні доходи більшості громадян будуть тільки зменшуватись, а ціни - зростатимуть випереджаючими темпами. Не в останню чергу це пов'язано з величезними виплатами за зовнішніми боргами. Проте, кожен новий кредит від МВФ влада оголошує "великою перемогою" і "черговим визнанням реформ". У простих людей мимоволі виникає питання: борги перед "нашими міжнародними кредиторами" - це все-таки перемога чи біда?
Докладніше
Чего достигла Украина при президентстве Петра Порошенко
На днях президент Украины Петр Порошенко заверил соотечественников, что уже очень скоро нас всех ждет радикальное улучшение уровня жизни. Естественно, при условии, что на предстоящих выборах мы примем "единственно верное решение" и проголосуем за самого "правильного" кандидата. По словам действующего гаранта, Украина определила для себя европейский путь, где основной приоритет – это высокий уровень жизни. И наша страна якобы уже провела ряд важных реформ, которые повысят благополучие граждан. Осталось только чуточку подождать. "Возобновление экономического роста открывает возможности и к возобновлению уровня жизни, это уже недалекая перспектива одного-двух, максимум трех лет, когда, наконец, плоды реформ станут ощутимы для абсолютного большинства общества", – подчеркнул Порошенко.
Докладніше
Ветеран війни на Донбасі: за участь у форумі тимошенко кожен "кіборг" отримав $10 тисяч.
За наявною інформацією, люди погоджувалися на пропозицію передвиборного штабу колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, щоб поправити своє фінансове положення.
Докладніше
Данные госстата и отчеты властей – против суровой реальности
На днях глава государства Петр Порошенко поведал народу об итогах своего почти четырехлетнего президентства - и остался доволен проделанной работой. Как написано на его страничке в Facebook, - тут вам и обеспечение макрофинансовой стабилизации, и выход Украины из зоны риска… Короче, налицо уверенный экономический рост и повышение благосостояния населения. Жаль только, что неблагодарный народ этого не понимает, требуя реальных улучшений в своих конкретных кошельках и холодильниках. В чем же дело?
Докладніше
""Гибридная демократия" с "гибридными выборами"
В этом году нас ожидают два важнейших события, которые во многом определят будущее нашей страны и украинского народа – сначала президентские, а потом и парламентские выборы. И все мы хотим надеяться, что они пройдут честно и демократично. Но вот перед нами рейтинг издания Economist – "Индекс демократии 2018". Украина там занимает позорное 84-е место и относится к так называемым "гибридным демократиям". Это понятие настолько же неопределенное, как и "гибридная война" - то есть, вроде бы и демократия, а вроде бы и нет. С "гибридной демократии" и спрос "гибридный" - то есть никакой.
Докладніше
Верховна рада продовжила мораторій на продаж землі ще на один рік
Під завісу 2018 року Верховна Рада все-таки ухвалила закон, відповідно до якого передбачається продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2020 року. Нагадаємо, що цей мораторій уперше був введений ще в 2001 році, і відтоді подовжувався на різні терміни вже 12 разів. Щоправда, експерти стверджують, що це продовження буде останнім.
Докладніше
Что на самом деле даст Украине вступление в НАТО?
Судя по всему, после получения безвиза и Томоса, главной темой для охмурения украинцев станет предполагаемое вступление в НАТО. Это и понятно – властям остро необходимо определить для народа какую-то призрачную цель, достижение которой якобы принесет нам полное счастье, достаток и процветание. А бесконечная трескотня вокруг этой темы отвлечет людей от таких "мелочей", как галопирующие цены и тарифы, упадок экономики, бедность и безработица, деградация медицины, образования, культуры и т.д.
Докладніше
В Україні вже давно намітилася тривожна тенденція:
час від часу деякі політики і громадські діячі виступають із заявами про те, що люди похилого віку - в силу "відсталості" свого мислення, не дають країні розвиватися та проводити реформи. Тобто їх слід обмежувати у виборчих правах. Напередодні майбутніх виборів ці голоси знову зазвучали в інформаційному просторі.
Докладніше
Североатлантический альянс создавался в конце 40-х годов
в качестве инструмента сдерживания советской коммунистической экспансии в Европе, а также защиты западной цивилизации и свобод. Блок НАТО в его современном виде, естественно, трансформировался в нечто совершенно иное.
Докладніше
Чим нам запам'ятався рік, що минає
Пам'ять - річ суб'єктивна: вона фіксує переважно ті події, які мають значення для кожної конкретної людини. Для когось це може бути підвищення цін на золото, а для когось - подорожчання хліба, хтось запам'ятовує зміну паризьких мод, а хтось - купівлю нових босоніжок. Ми ж в цьому матеріалі нагадаємо найбільш яскраві та значимі моменти з життя всієї країни.
Докладніше
Або вічна боротьба українських корупціонерів з корупцією
Днями в Києві пройшла чергова конференція, присвячена Міжнародному дню по боротьбі з корупцією, на якій відмітилися всі основні "борці", причому самі корупціонери дивилися на них із залу для глядачів і життєрадісно аплодували.
Докладніше
Або вічна боротьба українських корупціонерів з корупцією
Днями в Києві пройшла чергова конференція, присвячена Міжнародному дню по боротьбі з корупцією, на якій відмітилися всі основні "борці", причому самі корупціонери дивилися на них із залу для глядачів і життєрадісно аплодували.
Докладніше
Наступающий 2019 год уже с первого дня ознаменуется новым "счастьем":
вслед за газом резко повысятся тарифы на отопление и горячую воду. Как заявил Владимир Гройсман, это было одним из условий продолжения сотрудничества с Международным валютным фондом. Иными словами, власти Украины уже без стыда и совести поясняют народу: если тот не даст себя грабить, то властям не дадут милостыню.
Докладніше
Навіщо повернувся в українську політику Арсеній Яценюк?
Лідер "Народного фронту", відоміший в народі як "Кролик Сеня", втратив пост прем'єра в 2016 році. Відтоді пройшли два роки, але "вдячні українці" зовсім не забули всі кошмари, пов'язані з перебуванням цього діяча у владі. Тому несподівана спроба політичної реанімації Яценюка сприймається в народі приблизно так само, як явище мерця, що вибирається з труни.
Докладніше
Еще "перемога": Украина заняла 3-е место в мире по импорту СЕКОНД-ХЕНДА
По данным Ассоциации предприятий легкой промышленности "Укрлегпром", в 2017 году наша страна вышла на лидирующие позиции по ввозу поношенной одежды из более благополучных стран. В этом плане мы пока что уступаем только Пакистану и Малайзии, зато уже опередили Индию, Гватемалу, Камерун и Кению. Причина проста: обнищавшие украинцы все реже могут себе позволить покупку новых вещей.
Докладніше
Очевидним фактом для майже всіх людей стало прискорене просування України до катастрофи.
Безліч доказів тому знайде кожен, задумуючись над власними проблемами. Економіка держави зруйнована. Виробництво в майже усіх галузях мертве. Досягнута мета запровадженої ваучерної приватизації, тих перетворень, які ніде в світі не проводилися. Наша пропозиція (від 27.01.92) щодо «малої» приватизації в сфері послуг і балансу можливостей приватної та державної власності тодішніми «реформаторами» відкинута. Подіяв їхній головний (але безглуздий) аргумент: «держава не може бути ефективним власником».
Докладніше
За що насправді людей залишають без права на субсидію
Підвищуючи і без того непосильні тарифи на житлово-комунальні послуги, влада цинічно заявляє: мовляв, всі незаможні отримають допомогу від держави, а багаті нехай платять. Проте практика показує, що після введення нових обмежень, субсидії масово втрачають і представники найбідніших верств населення. Втім, судіть самі.
Докладніше
Курс Украины: в Евросоюз и НАТО, или в каменный век?
Глядя на деятельность украинской власти, у любого нормального человека возникает много негативных эмоций и нелестных эпитетов. Но главное ощущение состоит в том, что "отцы нации" занимаются чем угодно, но только не тем, чем надо. И действительно: в стране скопилось великое множество кричащих проблем, которые требуют немедленного вмешательства – но вместо этого депутаты и чиновники героически бьются за томос, борются с остатками коммунистического прошлого, выкорчевывают русский язык и инакомыслие… А также объявляют курс на НАТО и ЕС, хотя на самом деле страна семимильными шагами идет к уровню самых отсталых стран Африки – и это уже не преувеличение.
Докладніше
Як максимально заощадити на оплаті комуналки
Так уже повелося останніми роками: з настанням опалювального періоду однією з головних проблем українців стає оплата "комуналки". І якщо листопадові платіжки (за жовтень) ще були більш-менш щадними, то вже в грудні вони стануть потужним ударом по гаманцях простих громадян. Щоправда, в уряді заспокоюють: мовляв, всі ті, хто потребують - отримають необхідну допомогу від держави.
Докладніше
Как чиновники борются с народом Украины
Нынешний отопительный сезон уже сейчас можно назвать самым "выдающимся" за всю историю независимой Украины. В том плане, что мы в него вошли с целым ворохом скандалов и антирекордов. Это, в первую очередь, целый ряд замерзающих городов, а также рекордные цены на газ и беспрецедентная задолженность населения по коммуналке. Но поступающие сообщения говорят о том, что и это – еще "цветочки", а "ягодки" будут впереди.
Докладніше
Україна перетворена в розмінний елемент глобального протистояння фінансово-політичних систем втративши практично всі складові державного суверенітету:
економічні, політичні, військові, енергетичні, навіть духовні. На чолі процесу знищення країни стоїть маріонеткова державна влада, яка не спроможна самостійно задовольняти жодну з потреб населення, виродившись (під прикриттям ляльководів з Держдепу США) в багатосегментне організоване злочинне угрупування.
Докладніше
Субсидію зможуть отримати більше українців - кабмін зробив послаблення
Побоюючись масових протестів та зростання неплатежів з боку населення, Кабінет міністрів України трохи полегшив драконівські правила при призначенні та нарахуванні субсидій. Це дасть можливість деяким незаможним категоріям українців все-таки отримати державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, які вкотре подорожчали.
Докладніше
Чому підвищення "мінімалки" не приведе до підвищення рівня життя українців?
Заплановане з 1 січня 2019 року підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 3723 до 4170 гривень, звичайно ж, є недостатніми, оскільки наша країна по рівню зарплат все одно опиняється в числі бідних країн Європи і одною з найбідніших країн у світі. Особливо якщо враховувати, що для країн Східної Європи абсолютний рівень бідності розраховується з рівня доходу в 5 доларів на день, або 4200 гривень на місяць по поточному курсу гривні.
Докладніше
Останні соцдослідження малюють парадоксальну картину.
З одного боку, українське населення незадоволене ситуацією, усвідомлює, що країна деградує, що держава скидає з себе зобов'язання по соціальному захисту, залишаючи громадян наодинці зі своїми проблемами. З іншого - більшість опитаних підтримують прозахідний курс, позитивно оцінюючи співпрацю з Європою та США.
Докладніше
Морози і тарифи - головні вороги населення України цієї зими
Україна увійшла до найважчого опалювального сезону за всю свою історію. Повною мірою українці це відчують в грудні-січні, коли отримають нові платіжки - спочатку за газ, а потім - і за опалювання. Як відомо, з 1 листопада ціни на газ збільшилися на 23,5% - до 8500 грн за 1000 кубічних метрів, а з 1 грудня на 16% підвищаться тарифи на тепло та гарячу воду. Все менше сімей в змозі оплачувати непомірні платіжки за послуги ЖКГ, тоді як коштів на субсидії у бюджеті критично бракує.
Докладніше
Украинские мигранты: уйти на время, чтоб остаться навсегда
Недавно Национальный банк Украины разразился инфляционным отчетом, в котором сказано: украинские трудовые мигранты (или заробитчане, как их называют в народе) замедляют рост национальной экономики. В докладе сказано, что если трудоспособные граждане и дальше будут такими темпами выезжать на работу за границу, то в конечном итоге это обернется инфляцией, торможением темпов производства в строительстве, промышленности, сельском хозяйстве, транспорте и связи.
Докладніше
Тимошенко – это тот же Порошенко, только в юбке
Эксперты подсчитали, что на сегодняшний день о своих президентских амбициях заявили уже около 50 человек. По большей части это технические кандидаты, которых фавориты планируют использовать на выборах, чтобы раскалывать электорат конкурента и "сливать" компромат. Лишь небольшая группа кандидатов – это серьезные игроки, которые намерены действительно работать на результат на президентских, а затем на парламентских выборах. Однако с наибольшим интересом электорат наблюдает за противостоянием Петра Порошенко и Юлии Тимошенко.
Докладніше
Чому українська молодь масово ухиляється від армії
Цього року призов до армії в Україні розпочався 1 жовтня, причому спеціальним президентським указом він продовжений на місяць. І хоча раніше президент Петро Порошенко клятвено пообіцяв, що солдат-строковиків не відправлятимуть на фронт, проте сьогодні деякі експерти висловлюють побоювання, що у зв'язку з обстановкою, що склалася, ця обіцянка може бути порушена.
Докладніше
Уряд хоче збільшити надходження до бюджету за рахунок "конвертів" На початку жовтня сталася подія, яка може принести багато неприємностей мільйонам українців. Річ у тому, що в країні стартував сезон полювання на "тіньові" зарплати. Під цим поняттям маються на увазі не лише "чорна готівка" (коли працівник працює нелегально), але й "сірі" зарплати - коли частина їх виплачується офіційно, а частина - в конверті.
Докладніше
Тотальна злочинність: від підліткового середовища - до поліції і олігархів
7 жовтня кияни, що гуляли в центрі міста, стали свідками того, як декілька десятків дітей розгромили і пограбували магазин недалеко від станції метро "Арсенальна". Можливо, на тлі загального розгулу злочинності комусь ця подія здасться незначною, проте насправді її можна вважати знаковою. Судіть самі: оголосивши курс на Європейські цінності, ми вже опустилися до рівня гірших мексиканських або бразильських традицій - там теж банди підлітків з міських трущоб грабують магазини і перехожих.
Докладніше
Бідність, зростання цін і зниження купівельної спроможності населення - усі ці " радощі життя" ,
як і раніше залишаються, найбільш хворобливими проблемами України. Не секрет, що саме бідність є причиною масової втечі українців за кордон, а також головним гальмом для розвитку національної економіки. У зв'язку з цим експерти і політики продовжують обговорювати причини, які загнали десятки мільйонів українців в принизливу і безпросвітну убогість.
Докладніше
Происходит что-то невероятное: на глазах у возмущенного народа и обалдевших медиков,
при полном попустительстве правительства – руководство Минздрава во главе с Ульяной Супрун нагло и цинично загоняет в гроб отечественную систему здравоохранения. Все депутатские инициативы по отставке Супрун грубо игнорируются - и никто ничего не может сделать. Буквально каждый день приходят новые сообщения о "медицинском геноциде".
Докладніше
Звичайно, усі ми хочемо мати сильну і боєздатну армію, яка могла б надійно забезпечувати нашу безпеку, а у разі потреби - дати відсіч будь-якому агресорові.
І якщо вірити нашому президентові Петру Порошенку, така армія (чи то найсильніша, чи то одна з найефективніших в Європі) у нас вже є. Але чи так це насправді?
Докладніше
1 жовтня відзначався день людей похилого віку
Життя на пенсії іноді називають "золотою порою". З одного боку, начебто логічно - нарешті людина може розслабитися і насолоджуватися життям без зобов'язань перед працедавцем і дорослими дітьми. Але ось питання: чи може звичайний український пенсіонер насолоджуватися життям на 1,5 тисячі гривень в місяць?
Докладніше
(Відповідаючи читачам – активістам партії)
В наскрізь корумпованому суспільстві, де слова «бізнес», «влада» і «кримінал» стають майже синонімами, будь-якій політичній силі не уникнути випробувань грішми. В партійну сферу, в парламентське життя гроші, як впливовий фактор, “зайшли” з появою партій «Громада» і «Батьківщина», згодом - Партії Регіонів та всього того іншого, що вважає себе політичною елітою нашої держави.
Докладніше
С 1 ЯНВАРЯ МИНИМАЛЬНАЯ ЗАРПЛАТА В УКРАИНЕ ВЫРАСТЕТ ДО 4170 ГРИВЕН
Если верить украинскому Госстату, то средняя зарплата в Украине растет, как в сказке - не по дням, а по часам. По итогам июля, например, она достигла 9170 гривен – так что до обещанных 10 тысяч уже рукой подать. Впрочем, эти «дутые» показатели мало кого впечатляют – ведь всем известно, что Госстат является одним из главных инструментов пропаганды нынешней власти и может нарисовать какие угодно цифры – попробуй проверь! Гораздо хуже обстоят дела с реальными гарантированными выплатами – такими, как социальные пособия, минимальная пенсия и зарплата.
Докладніше
Цинічна брехня української пропаганди з приводу "успішних реформ" найнаочніше проявляється в медицині.
Адже життя і здоров'я - це найцінніше, що є у людини. Про вбивчі результати "реформи охорони здоров'я", яка просувається, громадянкою США Уляной Супрун, при повному благословенні української влади, написано чимало. Про це ж говорять об'єктивні дослідження авторитетних міжнародних організацій, а їх дані наочно ілюструє саме життя.
Докладніше
Основа рациона питания украинцев – вредная, а калорийность нашего питания уже несколько лет упорно приближается к минимально допустимому уровню.
Этот порог, после которого начинается голод, определяется ФАО (структура ООН по борьбе с голодом) и составляет 2500 ккал в сутки. Об этом говорят результаты исследования Экономического дискуссионного клуба (ЭДК).
Докладніше
Стало відомо, що Петро Порошенко уклав таємну угоду з кумом Путіна Віктором Медведчуком
щодо розподілу впливу в Україні та проведення спільної виборчої кампанії, завдяки якій Порошенко зможе зберегти владу.
Докладніше
Дедалі виразніше вимальовується істинне, огидливе обличчя нинішньої влади.
До вже відомих рис - брехливості, продажності, крадійства та відвертого холуйства перед заокеанськими хазяями, все чіткіше додається прагнення переписати історію Великої Вітчизняної війни, реабілітовувати фашистів і виправдати їх злочини. Подивимося лише на останні "камінці", які чітко вкладаються в загальну "мозаїку".
Докладніше
Или как в Украине борются со смертностью от ДТП
Казалось бы, тема "убитых" украинских дорог настолько "заезжена", что уже и сказать нечего. Но вот на днях мы в очередной раз получили международное признание – правда, как в большинстве случаев, со знаком "минус". Так, в мировом рейтинге качества дорог Украина заняла сто тридцатое место из ста тридцати семи возможных. Об этом свидетельствуют данные индекса глобальной конкурентоспособности Global Competitiveness Index 2017-2018.
Докладніше
"День знань" 1 вересня завжди займав і займає в нашому серці особливе місце - незалежно від того, в якому році ми розпрощалися зі школою.
Ось і цього року перший дзвінок пролунав для 450 тисяч першокласників - і це на 40 тисяч більше, ніж минулого року. На жаль, на сьогодні це чи не єдина хороша новина, що стосується сфери освіти України. Втім, судіть самі.
Докладніше
Заради валюти влада готова продати увесь урожай за кордон
В Україні невблаганно дорожчають продукти харчування, і надалі зростання цін тільки посилюватиметься. Урядовці пояснюють це "поважними причинами" - неврожаєм та збільшенням продовольчого експорту. Але що це означатиме для мільйонів незаможних українців?
Докладніше
Знову будемо міняти "шило на мило"?
Відгриміли паради, флешмоби, святкові салюти і урочисті промови. Життя повернулося у свою повсякденну колію - зі зростаючими цінами, постійною нестачею грошей, безробіттям, невлаштованістю та ін. І багато українців у черговий раз ставлять собі тяжке питання: чому наша країна за 27 років незалежності скотилася на узбіччя світового прогресу, і що треба зробити, щоб виправити це положення? Спробуємо розібратися.
Докладніше
Что дала украинской школе реформа образования
Нет нужды объяснять прописные истины, что эффективная система народного образования является абсолютно необходимым условием для прогресса и развития страны. К сожалению, сегодня эксперты отмечают в Украине совершенно противоположные процессы: усиливающуюся деградацию образования – на фоне экономической разрухи и развала промышленности.
Докладніше
День Незалежності відзначається у багатьох країнах світу.
Сама суть та зміст цього свята припускає своєрідний звіт про те, яких досягнень добилася країна за цей період. Дуже прикро, але навіть через 27 років української незалежності надзвичайно важко знайти сферу, де ми могли б похвалитися хоч якимись успіхами. Швидше, навпаки - практично за усіма головними показниками незалежна Україна безнадійно відстає від своєї попередниці - УРСР. Про це можна писати цілі томи, ми ж в цьому матеріалі просто візьмемо вибірково те, що "ближче до тіла" кожного українця.
Докладніше
Или кем хочет стать современная украинская молодёжь
По тому, какие профессии считаются самыми престижными и популярными среди молодежи – можно безошибочно судить не только о морально-психологическом климате в стране, но и об основных тенденциях развития общества и экономики. В этом плане весьма интересную информацию недавно предоставил Комитет Верховной Рады по вопросам науки и образования.
Докладніше
"Убожество в облегающей футболке и кепочке"
Скажу сразу: мне не доставляет никакого удовольствия копаться в "грязном белье" политиков. Скорее, наоборот: после ознакомления с биографией и деяниями того или иного деятеля, ощущаешь просто физическую потребность сходить сначала в баню, а потом – в церковь. Но иногда все-таки приходится выполнять эту "ассенизаторскую" работу, потому что многолетнее правление бандитов, воров и мошенников уже принесло неисчислимые беды нашему народу и государству. А поскольку они по-прежнему претендуют на высшие государственные посты, то народ должен знать своих "героев".
Докладніше
Як набути енергетичної незалежності та знизити ціни на газ для українців
Володимир Гройсман у черговий раз потішив українців: він знайшов спосіб відмовитися від імпортного російського газу. Після довгих та тяжких роздумів, прем'єр-міністра осяяла геніальна ідея: виявляється, для цього нам треба просто скоротити споживання газу і збільшити його власне видобування. Думка, безумовно, правильна. Бентежить лише те, що банальні, прописні істини чиновницькими мізками сприймаються, як деякі одкровення.
Докладніше
Яценюк: "стіна" - одне з найбільших досягнень майдану
Свого часу тільки найледачіший журналіст не писав про проект "Стіна" (так званий "Європейський вал"), який "прославився" виключно масштабними розкраданнями бюджетних коштів, а також своєю повною профанацією з військової точки зору.
Докладніше
В Україні вже було анонсовано близько десятка різних житлових програм
Люди старшого покоління вже стали забувати, а молоді - взагалі не вірять у те, що в "жахливому" і "тоталітарному" СРСР люди отримували квартири від держави безкоштовно, і в повній відповідності з принципом соціальної справедливості (черговики, багатодітні сім'ї, інваліди та ін.). При цьому по темпах житлобудівництва СРСР упевнено перевершував (у деякі періоди - в два рази) найбагатішу країну світу - США (це з урахуванням їх індивідуальних котеджів). Як же вирішується житлове питання зараз?
Докладніше
Кто и как в украине "борется" с коррупцией и контрабандой
Главная проблема, с которой "наши западные партнеры" столкнулись на территории Украины – это непреодолимое стремление местной "элиты" воровать все, что только можно: от бюджетных средств и природных богатств - до иностранной помощи. Все это привело к тому, что специально для Украины была изобретена гигантская антикоррупционная система, но и она постоянно дает сбои и фактически не работает. Причина проста: в Украине нет никакой разницы между властью, большим бизнесом, и так называемой "коррупцией". Это практически одно и то же. Воровать хотят все, и никого не устраивает борьба с самим собой.
Докладніше
Украинцев предупредили об очередном повышении тарифов на воду
Июль месяц запомнился украинцам тем, что нас регулярно пугали страшилками о грядущем водном коллапсе и грядущих проблемах с питьевой водой – дескать, ее скоро нечем будет обеззараживать. То и дело нам сообщали, что в ближайшее время в некоторых регионах и городах Украины может быть ограничена, либо полностью прекращена подача питьевой воды из-за проблем с хлором. Завершилась эта эпопея повышением тарифов.
Докладніше
Які сюрпризи готує влада українським пенсіонерам
Вже наступного року широко розрекламована владою пенсійна реформа запрацює "повноцінно" (2018-й рік - "підготовчий"). На практиці це означатиме цілий ряд дуже болючих нововведень, найнеприємнішим з яких стане істотне скорочення виплат для "нових" пенсіонерів. Але вже зараз почали вимальовуватися перші симптоми, що вказують на наявність серйозних проблем усієї пенсійної системи України.
Докладніше
Україна визнана однією з найбідніших країн світу.
За останні роки Україна впевнено увійшла до числа "лідерів", а то й "рекордсменів" усіх світових антирейтингів. Ми лідируємо в корупції та тіньовій економіці, по захворюваності та темпах вимирання населення. "Видатні досягнення" маємо й у сфері зростання бідності. Олігархічна влада України буквально добиває народ своїми "реформами", суть яких полягає у банальному "затягуванні поясів" і скороченні бюджетних витрат.
Докладніше
За "хитрости" с субсидиями могут посадить в тюрьму на три года.
В последнее время со всех уголков страны все чаще поступают сообщения о том, какой неожиданной стороной для некоторых украинцев оборачивается государственная помощь в виде жилищно-коммунальных субсидий. Людей не просто заставляют вернуть полученные льготы (а во многих случаях речь идет о десятках тысяч гривен), но и привлекают к уголовной ответственности.
Докладніше
Чи може держава фінансувати усі існуючі пільги та соцвиплати?
Багаторічні спостереження за політикою української влади наштовхують на парадоксальну думку: "батькам нації" вигідно тримати народ в жебрацькому стані, тому що таким народом набагато легше маніпулювати. Ця модель управління озвучена ще в радянському фільмі про Буратіно: "на дурака не нужен нож, ему покажешь медный грош и делай с ним что хошь".
Докладніше
Над головой петра порошенко сгущаются тучи
Петр Порошенко за время своего президентства "нагадил" слишком многим влиятельным людям. Потому уже этой осенью, когда фактически начнется президентская кампания, в СМИ хлынут потоки компромата против действующего "гаранта Конституции". Об этом в эфире канала PolitWera заявил беглый депутат Верховной Рады Александр Онищенко, который ранее обнародовал сведения о коррупции в парламенте и подкупе депутатов администрацией Порошенко.
Докладніше
ПРО ЗЕМЛЮ
Нами розроблена концепція земельних відносин в сучасній Україні. ЇЇ ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ: земля, за Конституцією, загальнонародне багатство, вона не може бути товаром...
ПРО ПЕНСІЙНУ РЕФОРМУ
Потрібне спочатку виконання чинного пенсійного закону і норми Конституції про недопустимість розміру пенсії меншої від прожиткового мінімуму. Правдивого, а не «липового» мінімуму...
ПРО ДОРОГІ ТАРИФИ ЖКГ
Несправедливість у тому, що все, що стосується, наприклад, енергетики, створено в попередні роки народом і, по-суті, шахрайським способом, при владній підтримці, привласнено...
ПРО ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ДОХОДІВ НАСЕЛЕННЯ
Головним інвестором економіки може бути лише населення, здатне створювати попит на товари, а звідти бере початок весь ланцюжок стимулювання виробництва, розвитку його галузей...
Докладніше
Субсидії жкг: в очікуванні краху
Як відомо, в травні цього року набули чинності нові правила надання субсидій, причому головною метою цих нововведень є різке скорочення кількості субсидіантів та урізування допомоги, яка виділяється. І хоч до опалювального сезону ще далеко, найпохмуріші прогнози вже почали втілюватися в реальність. Експерти прогнозують, що такі дії влади можуть привести до серйозної соціально-економічної кризи і розвалу всієї системи ЖКГ. Про це - в нашому матеріалі.
Докладніше
Популізмом по – простецькому називаю саморекламу
і потаємне переслідування власних корисних цілей шляхом облудного зваблення людей райдужними планами та обіцянками, які популістами реалізуватися не будуть, скоріше все станеться всупереч обіцяному.
Докладніше
Демократія набридла. В країні заговорили про появу українського Піночета
Нескінченна війна, хвилі брехні та водоспади бруду у вищих ешелонах влади, хронічно недієздатний і продажний парламент, поголовна корупція, параліч економіки, безлад в усіх сферах життя... На жаль, усі ці "принади" у "маленького українця" вже стійко асоціюються з розгулом "демократії", причому саме це слово у багатьох випадках стало лайливим.
Докладніше
Головна мета реформ Мінохоронздоров'я - економія на хворих.
Мінохоронздоров'я України затіяло черговий експеримент над українцями - цього разу відомство має намір реформувати службу швидкої допомоги. Відповідний проект опублікований на офіційному сайті міністерства нібито для "громадського обговорення". Перші підсумки цього обговорення вкрай невтішливі для відомства Уляни Супрун: за словами експертів, пропоновані нововведення остаточно доб'ють інститут швидкої допомоги в країні.
Докладніше
В Україні закінчилося Зовнішнє незалежне оцінювання знань для випускників шкіл, відгриміли й випускні бали.
І хоча випускники- 2018 ще не встигли повною мірою скуштувати усі принади "реформи освіти", але зусилля "реформаторів" вже починають давати свої отруйні плоди. На думку експертів, далі буде тільки гірше. Про те, як руйнується система шкільної освіти в Україні - в нашому матеріалі.
Докладніше
УКРАИНСКИЕ КОРРУПЦИОНЕРЫ – САМЫЕ СТОЙКИЕ И ИЗВОРОТЛИВЫЕ В МИРЕ
В последнее время от различных украинских экспертов и политологов все чаще можно услышать парадоксальное мнение: они утверждают, что Западу вообще не следовало бы помогать Украине. Потому что вся эта помощь банально разворовывается, а простым украинцам остаются только колоссальные долги, которые уже легли тяжким бременем на несколько последующих поколений. И никакие антикоррупционные органы ничего с этим поделать не могут.
Докладніше
Соціологічні опитування показують - матеріальне виживання впевнено вийшло на перше місце серед українців.
Незважаючи на підвищення мінімальних зарплат і пенсій, люди в основній своїй масі краще жити не стали. За даними експертів, доходи більшості українців коливаються в межах 4-4,5 тисяч гривень (з яких ще треба заплатити за комунальні послуги, проїзд в транспорті, зв'язок і т. д.). На фоні постійного зростання цін, цього явно недостатньо навіть для повноцінного харчування.
Докладніше
Ми вже писали про те, як керівництво "Нафтогазу" відсвяткувало "історичну перемогу" над "Газпромом" - шляхом виплат колосальних бонусів членам ради директорів.
Докладніше
Довгий час українська влада через свої кишенькові ЗМІ втокмачувала народу, що Антикорупційний суд - це єдине, чого бракує Україні,
щоб відсікти "безсмертну голову гідри корупції". І ось 7 червня нас усіх привітали з "історичною подією": в Раді протягнули президентську версію закону про антикорупційний суд (АКС). Що реально зміниться після ухвалення цього закону?
Докладніше
В Україні з кожним роком збільшується кількість сміття і це стає критичним:
першим тривожним дзвінком був Львів, на черзі й інші міста і райони. За даними Держстата, за минулий рік в країні накопичили більше 366 млн тон сміття, що на 70 млн більше показників 2016 року. В Україні 5 тисяч легальних полігонів для поховання непотребу і ще 27 тисяч нелегальних, а їх загальна площа співставна з територією Данії.
Докладніше
ИЛИ КАК В УКРАИНЕ ЗАРАБАТЫВАЮТ НА МИЛЛИОНАХ "МЕРТВЫХ ДУШ" ПЕНСИОНЕРОВ
Откровенное нежелание властей проводить перепись населения способствует масштабным злоупотреблениям с социальными выплатами. И это очень выгодно отдельным группам украинских чиновников. Так считает преподаватель Киево-Могилянской бизнес-школы, соучредитель общественного объединения "Нова країна" Валерий Пекар.
Докладніше
Железная леди-канцлер Тимошенко "покажет миру, куда идти"
Ответ на самый злободневный украинский вопрос "Почему мы так плохо живем?" – кроется в сущности самого украинского электората, который в последние годы с непостижимым упорством приводит во власть одних мошенников, проходимцев и негодяев. В данном случае речь пойдет о наиболее талантливой аферистке украинского "политического Олимпа" – Юлии Тимошенко, которая во всех последних президентских рейтингах уверенно бьет Петра Порошенко.
Докладніше
Ми вже писали (№ 20 від 23.05.2018 р.) про те, що Печерський народний суд Києва призначив спікеру ВР Андрію Парубію психічно-лінгвістичну експертизу.
Це рішення прийняте за позовом лідера партії "Український вибір - право народу" Віктора Медведчука. Про те, який несподіваний оберт може набути ця курйозна (на перший погляд) справа - в нашому матеріалі.
Докладніше
ЧЕМ ОБЕРНЕТСЯ МАССОВОЕ БЕГСТВО УКРАИНЦЕВ ЗА РУБЕЖ
Эксперты Департамента по экономическим и социальным вопросам ООН опубликовали новый прогноз - относительно динамики сокращения населения Украины. Основную мысль этого документа можно выразить одним коротким предложением: опустошение Украины проходит рекордными темпами. И эта чудовищная депопуляция по своим масштабам превышает многие трагические события ХХ века, которые в мировом сообществе официально признаны геноцидом.
Докладніше
НАСТАЮТЬ ТОТАЛЬНІ ПЕРЕВІРКИ ОДЕРЖУВАЧІВ БУДЬ-ЯКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ
За компанію з субсидиантами, влада вирішила закрутити гайки для усіх одержувачів соціальних виплат: починаючи від студентів і "чорнобильців" - і закінчуючи багатодітними сім'ями і самотніми матерями. Мета все та ж - відповідно до вимог МВФ, максимально скоротити бюджетні витрати на соціальну сферу.
Докладніше
Когда-то, еще в годы "мрачного тоталитаризма", День защиты детей был исключительно светлым и беззаботным праздником.
Помню, как на 1 июня мама торжественно выдавала мне рубль "на развлечения" (на эти деньги можно было купить бутылку лимонада и 4-5 порций настоящего сливочного мороженого), а кинотеатры и аттракционы в этот день обслуживали детей бесплатно. В те времена дети, без всякого сомнения, были самым привилегированным "классом" в СССР, и мы даже не задумывались над тем, что нас вообще нужно от чего-то защищать.
Докладніше
25 травня 2014 року країна в єдиному однотуровому пориві обрала Петра Порошенка президентом. До травня 2018 року від минулого ентузіазму не залишилося й сліду.
Більше того, останнім часом ми спостерігаємо цілий букет з криз: економічної, соціальної, політичної. Але ми сьогодні поговоримо про кризу ідеологічну. Тим паче, що у влади вже закінчилися "препарати", які могли б розігріти суспільну свідомість до потрібної точки кипіння мізків.
Докладніше
ПОНАД 50% ЛІКІВ НА РИНКУ НЕ МАЮТЬ ДОВЕДЕНОЇ КЛІНІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
Українці витрачають в аптеках мільярди гривень, купуючи ліки з недоведеною ефективністю. При цьому кожен 2 пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів. Про це під час прес-конференції розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.
Докладніше
В прошлом номере мы уже писали о том, что с 1 мая (согласно постановлению Кабмина № 329) существенно ужесточаются требования к претендентам на субсидии.
Как правило, такие известия люди воспринимают негативно, но в данном случае все не так однозначно, как кажется. Ведь не секрет, что за последнее время к этой "субсидийной кормушке" присосалось великое множество тех, кто в государственной поддержке вовсе не нуждается.
Докладніше
УКРАЇНЦІ ОЦІНИЛИ СВОЮ БІДНІСТЬ: НА ЩО НАЙБІЛЬШЕ БРАКУЄ ГРОШЕЙ?
Раз в два роки Державна служба статистики України проводить спеціальне дослідження домогосподарств, під час якого вивчається сприйняття людьми своєї власної бідності. Днями були опубліковані результати останнього такого дослідження, проведеного у кінці 2017-го року. Як і слід було чекати, результати невтішні.
Докладніше
КІЛЬКІСТЬ ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ ПОВИННА СКОРОТИТИСЯ В РАЗИ
Вже з 1 травня українці отримуватимуть субсидії за новими правилами. Як відомо, 27 квітня Кабмін затвердив постанову №329, якою суттєво посилив вимоги до претендентів на субсидії. За оцінками чиновників та експертів, вже з нового опалювального сезону державну допомогу можуть втратити 15-20% субсидіантів, а зрештою їх кількість повинна скоротитися до 10-15% від загальної кількості українських сімей (зараз - більше 50%).
Докладніше
Останні роки показали: головною "фішкою" економічної політики нинішньої влади є виробництво і експорт найпримітивнішої сільськогосподарської сировини
- зерна і рослинних олій. В той же час залишки вітчизняної промисловості буквально душать корупцією, податковим зашморгом та шалено дорогими енергоносіями. В результаті такої політики доля українських товарів на полицях наших магазинів нестримно скорочується - і ми все частіше купуємо імпортне.
Докладніше
Експерти вже зараз заявляють, що нинішня пенсійна реформа - це зухвале і цинічне пограбування майбутніх пенсіонерів
(з цією метою вона і замислювалася). Такі антинародні ініціативи викликали б цілу бурю протестів у будь-якій європейській країні - але Україна і тут підтвердила свою репутацію "країни чудес": у нас це взагалі не викликає ніяких емоцій серед трудящих.
Докладніше
Скандально відомий директор Українського інституту національної пам'яті Володимир Вятрович зробив немислимий крок –
він наважився розкритикувати відразу 56 американських конгресменів. Їх "провина" полягає в тому, що вони підписали звернення в Держдеп США, в якому закликали зробити дипломатичний тиск на Україну за "вшановування колабораціоністів" (тобто - прославляння посібників фашистів) і "фінансованого державою антисемітизму".
Докладніше
Дрю Салліван – співзасновник Центру дослідження корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP - англійською).
Майже 20 років займається розслідуваннями "сильних світу цього". І запевняє: його мета – казати правду, яка не була сказана до цього. OCCRP брало безпосередню участь в аналізі Панамських документів і Райських паперів, які в ЗМІ отримали неофіційну назву "офшоргейт". Це два масштабні витоки фінансової документації високопосадовців і бізнесменів з усього світу. Серед українців у документах фігурують президент Петро Порошенко, екс-прем'єр Павло Лазаренко, бізнесмен і екс-власник газети Kyiv Post Мохаммад Захур, скандально відомий мер Одеси Геннадій Труханов та інші.
Докладніше
Як відомо, рівень довіри населення до Верховної Ради України знаходиться практично на нульовій відмітці.
Якщо ж говорити про самих депутатів, то тільки з етичних міркувань ми не станемо повторювати ті епітети, якими прості люди характеризують їх моральні та ділові якості. Характерно, що найбільш жадібними, зухвалими і безпринципними виявилися ті "народні обранці", які увійшли до влади на "революційній хвилі".
Докладніше
ЧОМУ КЕРІВНИКИ "АГРАРНОЇ НАДДЕРЖАВИ" НЕ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ?
Сьогодні вже насилу віриться, що ще декілька десятиліть тому (на пам'яті поколінь, що нині живуть) Україна була передовим центром світової космічної науки та створених на її базі технологій, аналогів яких тоді ще не було в світі. Дивлячись на нинішню реальність, з гіркотою розумієш: на скільки світлових років - або, швидше, темних віків - віддалилася від космосу, а головне - від лідируючих позицій в науці та техніці - сучасна Україна.
Докладніше
Это уже стало народной традицией: вместе с прилетом ласточек и появлением первой весенней травки, в Украине поднимается мощная волна негодования по поводу состояния дорог.
Ее суть можно выразить одним характерным для этого времени года газетным заголовком: "Снег сходит вместе с асфальтом". Особенность текущего момента состоит в том, что в высказываниях граждан все чаще звучат нотки тоски и безысходности. Создается впечатление, что уже почти никто и не верит, что у нас будут не то, что европейские, а хотя бы просто приемлемые для езды дороги.
Докладніше
РАЗМЫШЛЕНИЯ О ВОЗМОЖНЫХ СЦЕНАРИЯХ ПРЕЗИДЕНТСКИХ ВЫБОРОВ
Сегодня уже совершенно ясно, что подавляющее большинство украинцев не одобряют политику главы государства. И это еще мягко сказано. К сожалению, деградация власти и всей политической системы Украины (один из главных признаков - фактическая ликвидация левого движения) достигла такой стадии разложения, что избирательная кампания-2019 опять станет "выборами без выбора".
Докладніше
ЯК ЗАХИСТИТИ ЛЮДЕЙ І АКТИВІЗУВАТИ РОЗВИТОК СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД В ПРОЦЕСІ НИНІШНЬОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ?
В державі продовжується реформа децентралізації і вже проглядаються різні її результати для громад, які об'єдналися, і для тих, які тільки планують об'єднання. При добровільному об'єднанні в одну громаду (ОТГ), сільські ради ліквідуються, в кожному селі, чи селах, які сьогодні об'єднані однією сільською радою, залишиться один депутат і староста. В середині району відбудеться централізація повноважень місцевого самоврядування. Староста – це посадова особа, яка буде отримувати з бюджету ОТГ заробітну платню, а депутат – як і сьогодні, діятиме на громадських засадах. Тобто, робота депутатів (складання актів, характеристик, обстежень, захист інтересів жителів виборчого округу та інш.), яку виконували 10-14 депутатів сіл, ляже на плечі одного депутата. Чи сприятиме це захисту інтересів сільських жителів? Дайте відповідь самі.
Докладніше
Украинская письменность – это наследие советского прошлого, а переход на латинский алфавит позволит Украине слиться с Евросоюзом.
Если Вы, уважаемый читатель, подумали, что эти слова прозвучали где-нибудь в беседе между пациентами психиатрической больницы, то это не так. Об этом на полном серьезе заявил министр иностранных дел Украины Павло Климкин. И этим еще раз доказал, что в руководстве нашей страны оказались безнадежные недоумки и профаны.
Докладніше
Стране для проведения успешных радикальных экономических преобразований прежде всего необходимо
создать адекватную систему управления, которая смогла бы на базе рыночных отношений, государственного регулирования, информационных технологий и новых морально-этических позиций обеспечить эффективность производства, удовлетворить потребности населения.
Докладніше
Если верить словам Петра Алексеевича, то масштаб его реформ в Украине можно сравнить с уровнем преобразований Петра Великого в России.
И только врожденная скромность не позволяет нашему президенту сравнивать самого себя с кем-то из великих реформаторов нового времени – такими как Мустафа Ататюрк, Конрад Аденауэр, Франклин Рузвельт или Ли Кун Ю (премьер-министр Сингапура в 1959-1990 г.г.). Но благодарные потомки обязательно впишут имя Порошенко золотыми буквами в скрижали истории европейской Украины.
Докладніше
ДО 100 – РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

Цілую, ставши на коліно, Своє полкове знамено... Мій стяг! Моя червона птице, Усе з тобою ожива. Олесь Гончар

Захекана чергова збігла на п’ятий поверх «Українського дому», де я працював над експозицією нової виставки, і випалила: – Т – там унизу на вас чекають Олесь Гончар з дружиною. Я остовпів від несподіванки. Щоправда, був тут у нас Олесь Терентійович разом з Петром Толочком і, зустрівши мене, поцікавився, чим я займаюся після серпня 1991-го. Дізнавшись про мою роботу в Центрі, сказав, що якось зайде «погомоніти». Але та зустріч була давно. Я вже й забув про обіцянку. Тим більше, знав: Гончар, на жаль, постійно нездужає. І от цей прихід та ще й з Валентиною Данилівною разом. Подумалось: очевидно щось їм треба. Та чи зможу я, без будь-яких важелів у руках бути чимось корисним? Чесно кажучи, протягом майже годинної розмови за чаєм внутрішньо напружувався від очікування задачі, яку може поставити переді мною Олесь Терентійович. Але розмова йшла про різне, були спогади, однак жодних практичних питань гості не порушили.
Докладніше
Перші весняні дні не принесли на Україну тепла… Закономірно це чи ні – судіть самі. Але кожному з нас хочеться тепла душевного, тепла у відносинах один до одного, спокою та миру в державі, соціальної справедливості та життєвого достатку.
Що відбувається в країні, що відбувається зі свідомістю людей? Як закінчити конфлікт на Донбасі? США та Євросоюз - наші союзники чи приховані вороги? Про це та про подальші перспективи життя нашої Вітчизни в інтерв’ю Олександра Мороза сайту From-UA
Докладніше
АБО КУДИ НАС ВЕДУТЬ "ЄВРОПЕЙСЬКІ РЕФОРМАТОРИ"?
Українське інтернет-видання "Бизнес-Цензор" опублікувало цікаві висновки директора держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Володимира Власюка. Він розповів про те, як Україна скачується на узбіччя економічного прогресу, завойовуючи статус сировинного придатка Заходу. На думку експерта, всьому провиною курс на побудову "аграрної наддержави", який нав'язаний Україні ззовні, і прирікає українців на вічну і хронічну бідність.
Докладніше
Незважаючи на оптимістичні заяви уряду про "зростання реальних доходів населення", в поточному році легше жити не стане.
Це як мінімум. За словами експертів, в 2018-му спостерігатимуться усі ті ж негативні тенденції, які викликали зростання цін в попередні роки, а виробники і торговці отримали повне право встановлювати будь-які ціни, які їм заманеться.
Докладніше
Чесно кажучи, на 8-е Березня мені завжди трохи шкода нас, чоловіків. Адже кожного разу перед нами встає величезне, як телеграфний стовп питання: що подарувати?
Адже не даремно французи говорять: чого хоче жінка, того хоче Бог, а бажання Бога незбагненні. Ось і не дивно, що багато з нас поздоровляють своїх мам, коханих, дружин і сестер, керуючись якимись стереотипами. Якщо вже неможливо зрозуміти жіночу логіку та дамські бажання в тій частині, чого вони хочуть, спробуємо хоча б розібратися - чого вони НЕ хочуть. Маючи великий життєвий досвід і (в силу своєї професії) спілкуючись щоденно з багатьма людьми, автор накопичив деякий об'єм спостережень з цього питання. Отже, чого не хочуть жінки?
Докладніше
Сьогодні тільки самі непоправні оптимісти та безнадійні дурні ще вірять, що в Україні нібито йдуть реформи, а країна йде курсом євроінтеграції і трансатлантичної співпраці.
За останні чотири роки ми всі бачили різкі зміни громадських настроїв. Спочатку європейська ейфорія змінилася гнівом і обуренням по відношенню до влади, яка «зрадила ідеали Майдану», а тепер маси все більше опановують апатія і відчуття повної безвиході, коли вже ніхто нікому і ні в що не вірить. На жаль, для цього є всі об’єктивні передумови. Втім, надамо слово експертам.
Докладніше
МАЙЖЕ ПОЛОВИНА НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ ПРОХОДИТЬ ПОВЗ БЮДЖЕТ
На тлі нескінченної жуйки про "реформи" і "економічне зростання", тема тіньової економіки в інформаційному просторі України якось непомітно відійшла на другий план. Що, втім, і недивно - адже "тінь" і корупція в нашій країні нерозривно пов'язані між собою, будучи справжнім "клондайком" для чиновників усіх рівнів. Хоча збитки держбюджету від "тіні" обчислюються сотнями мільярдів гривень щорічно. За словами експертів, навіть часткова детінізація економіки дозволила б нашій країні повністю відмовитися від зовнішніх кредитів, і в короткі терміни виплатити всю заборгованість.
Докладніше
Якщо Порошенко підтримує реформаторські очікування проєвропейської частини українського суспільства,
він піде проти інтересів своїх однодумців
Докладніше
Жити у борг легко і приємно. Але тільки до того моменту, поки не настає година розплати.
Влада України набирала борги довго і дуже охоче, не особливо замислюючись про майбутнє і пишаючись своєю незалежністю. Але "усьому прекрасному приходить кінець": впродовж 2018-20 рр. Україна повинна виплатити за державним і гарантованим державою валютним боргом близько 20 млрд доларів і ще 5 млрд - по боргах держкомпаній.
Докладніше
Великий мыслитель античности Аристотель еще в IV веке до нашей эры открыл интересный закон человеческих взаимоотношений:
"От любви до ненависти – один шаг". В полном соответствии с этим утверждением, сегодня можно констатировать: из "адвоката Украины" Польша в глазах наших соотечественников превратилась в "злочинное государство, посягающее на национальных героев".
Докладніше
Несколько дней назад корреспондент телеканала ICTV встретился с Александром Морозом в его рабочем кабинете.
Разговор был не долгим, а вот вопросы и ответы на них, считаем, заслуживают внимания наших читателей
Докладніше
В УКРАИНЕ ДЕКОММУНИЗИРУЮТ ВЫСОЦКОГО, ЦОЯ И "СОВЕТСКИЙ" САМОГОН
Как известно, в мае 2015 года в Украине вступил в силу закон "Об осуждении коммунистического и нацистского режимов". В результате, была объявлена война не только советским и коммунистическим символам, но и всему, что так или иначе связано с СССР и Россией – несмотря на многовековую совместную историю. Началась настоящая вакханалия пещерного вандализма и всевозможных запретов, которые зачастую граничили с откровенным идиотизмом. В стране прокатилась волна переименований городов и улиц, были разрушены тысячи памятников - в том числе представляющих историческую и культурную ценность. К сожалению, этот психоз до сих пор прогрессирует, еще более углубляя идеологический и культурный раскол украинского общества.
Докладніше
КУМОВСТВО ВО ВЛАСТИ - НЕИСТРЕБИМАЯ НАЦИОНАЛЬ-
НАЯ ИДЕЯ, ИЛИ ОБЫЧНАЯ КОРРУПЦИЯ?

Еще совсем недавно участники Майдана, греясь у железных бочек, пересказывали друг другу ужасные истории о том, как бесчинствует в Украине "семья Януковича". Этими историями, словно страшными сказками, до сих пор потчуют украинцев некоторые отечественные СМИ, хотя с тех пор по сути ничего не изменилось – за исключением, разве что, действующих лиц. Даже чувство самосохранения и недовольство Запада не может отбить желание украинской элиты заполнять все должности своими земляками и родственниками.
Докладніше
ФІНАНСУВАННЯ НАУКИ В УКРАЇНІ В 11 РАЗІВ МЕНШЕ, НІЖ В КРАЇНАХ АФРИКИ
Відомо, що під час однієї з єгипетських битв Наполеон Бонапарт віддав на перший погляд парадоксальну команду : « Віслюків і учених - в середину». Але якщо хтось подумає, що імператор не бачив особливої різниці між віслюками та ученими, то помилиться. Насправді, цим наказом Бонапарт показав прагнення узабезпечити незамінних в тих умовах в’ючних тварин, а також свою повагу і дбайливе відношення до представників науки.
Докладніше
З ПРИВОДУ УКРАЇНСЬКО – РОСІЙСЬКОЇ ДВОМОВНОСТІ
Народилася в Україні, закінчила школу в Україні, потім університет в Дніпропетровську, пропрацювала весь час теж в Україні. Я це до того, що я не з тих, що «понаехали», або « привезені» (за т. зв. Міністром культури Є. Нищуком). Тут моя Вітчизна. Звідси ж уся моя родина.Дивлячись на те, що відбувається зараз в моїй, тепер самостійній, країні ніяк не можу зрозуміти, коли і у кого щось перемкнуло в голові . Правда, інколи думаю: «А чи було там у чому перемикатися? Може то вже просто запрограмовано?» Якось моя молода сусідка розповіла, що з нею дуже неввічливо розмовляли в інституті, яким керує Вятрович. Здивувалася... Адже там сидить людина, якій платять гроші за те, щоб вона могла ввічливо і зрозуміло відповідати тим, хто звертається. Попросила телефон у сусідки. Що ж я почула? Що дзвонять усякі і т.д. і т.п. А закінчилася розмова тим, що та, що сиділа на тому кінці дроту (мабуть, в «кружевних трусиках») заявила мені: «Ви що хочете, щоб усі ходили у байових ретузах?» Вимову її намагаюсь зберегти. Добре, що під час розмови сиділа на стільці, а то ж могла опинитися на підлозі після такого глибокого змістовного доказу про кращі зміни у країні.
Докладніше
МАССОВЫЕ ВЫРУБКИ ЛЕСА ПРЕВРАЩАЮТ УКРАИНУ В ПУСТЫНЮ
Судя по всему, дикий и бандитский украинский капитализм противопоказан не только людям и сельскохозяйственным животным (вымирают и те, и другие), но и самой природе. В данном случае речь пойдет о лесах, которые уничтожаются самыми ударными темпами – как для внутреннего потребления (на дрова, древесный уголь и пр.), так и для экспортных поставок.
Докладніше
О тотальной и всеобъемлющей коррупции, которая, словно запущенная раковая опухоль, уже пустила свои метастазы во все части государственного "организма", - написаны тысячи статей.
По сути, сама эта тема уже порядком надоела и набила оскомину у граждан (тем более, что к лучшему ничего не меняется), однако сами власти и прикормленные ею журналисты дают все новые поводы для того, чтобы вновь поговорить об этом позорном явлении.
Докладніше
ІВАН ДРАЧ – ВЧОРА І СЬОГОДНІ
Під вечір того дня, коли Іван Драч уперше був обраний головою Народного руху України (тоді ще – «за перебудову»), зустрів його біля Будинку літераторів України на вулиці Орджонікідзе (тепер Банкова). Був Іван Федорович дуже засмучений. Я, хоч і знав, що отримаю відсіч, все ж на свою голову пожартував з приводу того, що тріумфатор такий понурий. Умить Драч розлютився і видав: «Ви Євгене Івановичу, завжди щось таке ляпните...» Далі прокотив по вулиці на мою адресу такого заковиристого матюгана, що я отетерів, роззявивши рота.
Докладніше
ПРЕЗИДЕНТ ПОРОШЕНКО СТРЕМИТЕЛЬНО ТЕРЯЕТ ПОДДЕРЖКУ СРЕДИ СООТЕЧЕСТВЕННИКОВ
По Конституции Украины, следующие президентские выборы должны состояться уже в следующем году. Правда, все без исключения социологические исследования показывают, что у действующего "гаранта" Петра Алексеевича Порошенко нет никаких шансов повторно занять свой пост, а к 2019 году его положение еще более ухудшится. В этой связи многие аналитики уже сейчас задаются вопросом: какое будущее ожидает Порошенко, и не придется ли ему бежать из страны так же, как Януковичу?
Докладніше
ПРИХОВАНЕ ГОЛОДУВАННЯ - НОРМА ДЛЯ БІЛЬШОСТІ УКРАЇНЦІВ
Соціологічні опитування свідчать - при оцінюванні реформ питання матеріального добробуту впевнено вийшло на перше місце серед українців. Характерно, що попередні два роки головним питанням наші співгромадяни вважали боротьбу з корупцією. Експерти пояснюють: боротьба з корупцією - це, швидше, пріоритет для середнього класу, а ось виживання і доступні ціни - вимога бідного суспільства. За опитуванням компанії Nielsen, навіть страх перед війною на Сході вже не так лякає людей, як убогість і невпевненість в завтрашньому дні.
Докладніше
Віталій Федорович Скляров був радником Голови Верховної Ради України з питань енергетики.
З його експертними висновками я двічі офіційно звертався до президентів і прем’єрів, б’ючи тривогу: треба зайнятися енергетикою, інакше – біда! Даремно. Їм не дано… Просив Віталія Федоровича піти на колегію міністерства, пояснити суть небезпеки. Без особливого бажання пішов, але повернувшись, зробив висновок...
Докладніше
Хрестоматійне висловлювання Гоголя про те, що в нашій багатостраждальній Вітчизні є дві біди - дурні і дороги, на сьогодні слід було б підкоригувати:
злодії і дороги (хоча дурні теж нікуди не поділися). При цьому другою бідою у нас традиційно займаються представники першої. В результаті, нормальних доріг в Україні вже майже немає і, на думку багатьох експертів, саме це є причиною більшості аварій.
Докладніше
Віталій Федорович Скляров був радником Голови Верховної Ради України з питань енергетики.
З його експертними висновками я двічі офіційно звертався до президентів і прем’єрів, б’ючи тривогу: треба зайнятися енергетикою, інакше – біда! Даремно. Їм не дано… Просив Віталія Федоровича піти на колегію міністерства, пояснити суть небезпеки. Без особливого бажання пішов, але повернувшись, зробив висновок
Докладніше
С некоторых пор с упаковок продуктов в украинских магазинах стали исчезать зеленые логотипы "Без ГМО",
которые еще недавно были обязательным знаком отличия здоровой и безопасной пищи. Одновременно с этим изменилась и тональность публикаций в украинских СМИ: вместо разоблачительных публикаций о фатальных последствиях употребления ГМО, там теперь превалируют успокоительные тона: мол, весь мир ест – и ничего страшного! А в Верховной Раде готовятся принять законопроект, практически легализующий производство и употребление ГМО-продуктов.
Докладніше
Попросивши дозволу на публікацію глави із книжки «Сублимация времени»
(Виталий Скляров «Сублимация времени», издание второе, перед. и доп. –К: КВИЦ, 2017 – 484 стр. ИЛ.NSBN 978-617-697-078-1), блискучої в змістовному і літературному відношенні, запитав: - Ми наближаємось до точки біфуркації [неповернення – ред.]? - Мы ее, к сожалению, прошли. При нынешнем отношении к энергетике катастрофа неминуема, – відповів Великий Інженер, інтелігент, інтелектуал, Людина…
Докладніше
Святослав Вакарчук потрапив у трійку політичних лідерів країни
В Україні чергова сенсація: в трійці лідерів, що очолюють політичні рейтинги, несподівано засвітився поет, музикант і фронтмен групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. Правда, політтехнологи та експерти вважають, що соціологічні дослідження були кимось грунтовно проплачені, а результати рейтингів - безбожно сфальсифіковані, але диму без вогню не буває. Що ж усе це може значити?
Докладніше
Українцям обіцяють удвічі підвищити прожитковий мінімум
Одним з найважливіших положень державного бюджету є розмір прожиткового мінімуму - від якого безпосередньо залежить сума мінімальних зарплат і пенсій, більшості соціальних виплат та державної допомоги. Крім того, розмір окладів, доплат, винагород, інших виплат працівникам бюджетної сфери, органів виконавчої влади та інших органів встановлюватиметься в співвідношенні до прожиткового мінімуму, а не мінімальної зарплати, як було раніше.
Докладніше
Чтобы рассчитаться за коммуналку, украинцы уже начали брать кредиты
Как и следовало ожидать, преступная тарифная политика властей в сфере ЖКХ привела к рекордному росту задолженности населения перед поставщиками услуг – а ведь вся зима еще впереди. Так, если на конец 2015 года долг населения за услуги ЖКХ составлял 11,5 млрд. гривен, то в начале 2017 года эта сумма уже удвоилась (до 23,4 млрд. грн), а на сегодня она достигла 30-33 млрд. грн. И, судя по всему, это далеко не предел.
Докладніше
На продуктовому ринку України господарює дикий, бандитський капіталізм
Підвищення цін на продукти харчування вже стало національним лихом і постійним головним болем українців, від якого не рятує ні "осучаснення" пенсій, ні " копійчані" підвищення соцстандартів. Практично кожен похід в магазин або на базар приносить масу неприємних сюрпризів - за словами продавців, починаючи з осені, вони переписують цінники на деякі товари по кілька разів в місяць.
Докладніше
Мій добрий знайомий, молодий учений – філософ з Івано-Франківська Ярослав Мельник прислав свою публікацію про Іудею епохи Ісуса Христа, яка, за його ж думкою, є публікацією про сучасну Україну.
Це зовсім не віддалене від суті міркування, хоч власне про Україну автор говорить небагато. Висновок про спорідненість давніх писань з ситуацією в нинішній Україні автор робить на підставі основоположної суті Нового завіту і ролі Сина Божого. Біблія, Євангеліє, Псалтир, праці видатних учених – теологів (Брянчанінова, зокрема) дозволяють популярно пояснити проблему віри і конфліктів, розв’язувати які, точніше: наставляти людей відповідним чином і мав посланець Бога.
Докладніше
В Україні знову стартувала компанія по приватизації підприємств з долею державного управління - вже ухвалений в першому читанні урядовий законопроект "Про приватизацію державного майна" (№ 7066).
Попередні два роки процес зривався, але тепер, впродовж 2017-2020 років уряд планує виставити на приватизацію 893 держпідприємства, розраховуючи отримати за них 22 млрд гривень. Для чого це робиться, і що з цього вийде?
Докладніше
Що спільного між Петром Порошенком і Робертом Мугабе
У другій половині листопада інформаційні агентства постійно повідомляли українців про урядову кризу в Зімбабве і про акції протесту проти 93-річного президента цієї країни Роберта Мугабе. Здавалося б, для нас значимість цієї події повинна плавно прагнути до нуля (де ми - і де Зімбабве), проте в Україні новина викликала якесь нездорове пожвавлення. Швидше за все, тому, що цей же сценарій зміни влади багато українців приміряють і до України.
Докладніше
Чому корпорація «Рошен»почала активно розвиватися саме тоді, коли Порошенко став президентом?
Останній скандал довкола президентської корпорації пов'язаний, як це не дивно, із офшорами. Через те, що нібито ко-рпорацію «Рошен» ніхто не хоче придбати, Порошенко віддав її в управління «сліпого трасту». Але під час скандального розслідування Paradise Papers, коли журналісти з 67 країн отримали доступ до нових секретних документів, які розкри-вають офшорні махінації представників світового істеблішменту, до засобів масової інформації потрапило листування юридичної компанії Avellum Partners, що обслуговує інтереси Петра Порошенка, з компанією Appleby. Остання, посилаю-чись на репутаційні втрати, відмовилась створювати офшор для Порошенка. Таким чином журналісти припустили, що Порошенко створив офшорну компанію не для того, аби передати «Рошен» у «сліпий траст», а щоб мінімізувати податки при продажі кондитерської корпорації.
Докладніше
Вечный огонь в Киеве фашисты залили цементом
Киев был освобождён от немецко-фашистских захватчиков утром 6 ноября 1943 года усилиями 1-го Украинского фронта под коман-дованием генерала армии Николая Фёдоровича Ватутина. Фашисты, которых якобы по официальным сообщениям власти в Украине нет, 6 ноября 2017 года вечером, залили це-ментом мемориал “Вечный огонь” в парке Славы. Будут ли разыскиваться представители Гитлера в столице Украины? Хотя, вероятнее всего, проведут розыскные мероприятия, но ничего так и не найдут. И через несколько дней это событие станет лишь очередной страницей в истории пассивности и не только киевлян…
Докладніше
Підвищення рівня доходів населення
Головним інвестором економіки може бути лише населення, здатне створювати попит на товари, а звідти бере початок весь ланцюжок стимулювання виробництва, розвитку його галузей.
Сплановане знищення загальнодоступної медицини.
Ще раз повторю азбучне: все розпочинається з виробництва, власної економіки, зайнятості людей, нормальної зарплати. Всього цього в Україні немає. Нинішня економіка – це конвульсії колишнього народногосподарського комплексу, який відносив Україну до числа найрозвиненіших країн Європи.
Докладніше
Усім розсудливим людям вже давно ясно, що досягнення миру, забезпечення стабільного розвитку і подолання розколу в суспільстві можливе лише за умови позаблокового статусу України. На цьому постійно наполягали і наполягають соціалісти.
Проте нинішня влада з приводу і без стверджує про необхідність вступу до НАТО, що ніби-то буде "запорукою процвітання" нашої країни.
Докладніше
Вечный огонь в Киеве фашисты залили цементом.
Фашисты, которых якобы по официальным сообщениям власти в Украине нет, 6 ноября 2017 года вечером, очевидно, в честь годовщины освобождения столицы Украины, залили цементом мемориал “ Вечный огонь” в парке Славы. Об этом во вторник, 7 ноября, проинформировали общественность многие СМИ. О происшествии коммунальным службам сообщил проходивший мимо гражданин. Прибыв на место, полицейские обнаружили, что огонь действительно залили цементом, а возле него были оставлены еще 8 ведер. Стражи порядка выясняют все обстоятельства данного небывалого инцидента. Будут ли разыскиваться представители Гитлера в столице Украины? Хотя, вероятнее всего, проведут розыскные мероприятия, но ничего так и не найдут. И через несколько дней это событие станет лишь очередной страницей в истории пассивности и не только киевлян…
Докладніше
Це вже виглядає якимось мазохізмом:
якщо наша країна чимось і виділяється на тлі інших держав - то винятково в негативному плані. У цьому матеріалі зібрана лише невелика підбірка свіжих "антирекордів", яких Україна досягла під "чуйним керівництвом" нинішньої влади.
Докладніше
Президент Порошенко майже в кожній публічній заяві любить поговорити про досягнення в посиленні обороноздатності нашої країни: скільки нових видів озброєнь розробляється і спрямовується в армію, як добре наші солдати одягнені, взуті та нагодовані, і так далі. Проте факти говорять про інше.
Докладніше
З давніх часів відомо, що влада - це важке випробування для кожної людини.
Багаторічні спостереження за мешканцями нашого "політичного Олімпу" призводять до однозначного висновку: деяким людям високі посади суворо протипоказані. Кожен з нас і сам може бачити, як перебування в коридорах української влади згубним чином познача-ється на особі людини, сприяє його моральному розкладанню і розумовій деградації.
Докладніше
28 жовтня - день визволення України від німецько-фашистських загарбників. В цьому році ми відзначили 73-ю річницю з часу, коли окупанти були остаточно вигнані з нашої землі.
Це було на Заході, в Закарпатті… Сьогодні війна йде на Сході. Нічого спільного вона не має з тією, яку розв’язала гітлерівська Германія. Але ж війна є війною… Не проводячи паралелі з тими подіями далекого 1944 року, наш кореспондент звернувся до Олександра Мороза з питанням:
Докладніше
Прожив более четверти века при капитализме, который у нас в Украине прижился в самой омерзительной своей форме, досыта нахлебавшись всех его "прелестей", поневоле начинаешь по-иному переосмысливать наше недав-нее "тоталитарное" прошлое.
То прошлое, когда государство бесплатно давало квартиры, и все мы жили без страха пе-ред завтрашним днем - с бесплатной медициной и образованием, стабильными ценами, копеечными тарифами, пол-ной занятостью и т.д. Тем более это уместно сделать сейчас – в канун 100-летия Великой Октябрьской социалистиче-ской революции.
Докладніше
Українському уряду не вдалося домовитися з МВФ про ціну газу
Схоже, що українська влада сама себе загнала у безвихідь. З одного боку, згідно з меморандумом з МВФ, вона повинна була вже з 1 жовтня підвищити і без того позамежні ціни на газ для населення - і гарантовано нарватися на потужний вибух народного обурення. Зрозуміло, що в нинішній ситуації, коли терпіння людей вже і так закінчується, вона не може собі цього дозволити. З іншого боку, проігнорувавши вимоги МВФ, влада ризикувала залишитися без чергового траншу, який їм потрібний, як доза наркоманові під час ломки. Залишалося одне: домовитися з міжнародними кредиторами…
Докладніше
Економісти про причини економічного занепаду держави
У світі давно відомо, що злиття влади і бізнесу - смертельно небезпечно для держави та її економіки. В той же час вже ні для кого не секрет, що в нашій країні влада і бізнес - це одно і те ж : президент - олігарх, парламентські партії - це олігархічні бізнес-структури, і усі вони разом призначають своїх міністрів в Кабмін, щоб керувати економікою. Звідси і результати.
Докладніше
Украина установила очередной антирекорд:
кроме лидирующих позиций по смертности населения, онкологическим и сердечно-сосудистым заболеваниям, разгулу эпидемий наркомании, туберкулеза, ВИЧ-СПИДа, и пр., мы еще оказались и самой психически больной нацией в Европе. Об этом свидетельствуют официальные данные Министерства социальной политики Украины.
Докладніше
Похоже, что «медовый месяц» украинской власти и Евросоюза закончился:
там все чаще задают неудобные вопросы и не верят постоянным отмазкам наших «керманычей» – потому что количество лжи с их стороны уже переполнило чашу терпения даже у деликатных и толерантных европейцев. Против нас уже ополчились венгры, румыны, болгары, поляки. Дальше – больше: в МИД Чехии украинских политиков уже назвали «питекантропами» – после того, как Гройсман публично назвал их президента Земана «душевнобольным», а депутат Верховной Рады – «падлюкой».
Докладніше
То чи підвищуватиметься комуналка в цьому опалювальному сезоні?
З деяких пір початок кожного нового опалювального сезону став сприйматися простими українцями не інакше, як "чорна смуга", а то і справжнє стихійне лихо. Це і не дивно – адже тепер, аж до травня, за комуналку треба буде віддавати значну (можливо – велику) частину сімейного бюджету, обмежуючи себе в найнеобхіднішому. І традиційне питання, над яким зараз сушать голови мільйони українців : чи підвищуватимуть і без того грабіжницькі тарифи? Спробуємо розібратися.
Докладніше
У Києві 30 вересня відбувся Всеукраїнський з’їзд соціалістів, соціал-демократів та профспілок.
Близько 2000 учасників зібралися в Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України, більш відомому як Жовтневий палац, щоб проголосити про створення блоку «За простих людей».
Докладніше
Б абушка, умоляющая в аптеке, чтобы ей отрезали от пластинки всего четыре таблетки… Женщина, просящая базарную торговку налить ей 200 грамм молока… Пенсионеры, встающие спозаранку, чтобы успеть собрать бутылки и выгрести самые "лакомые куски" из мусорных баков… Признаки удручающей бедности видны везде и всюду в современной Украине, и уже стали обыденностью. А в это время "элита нации" буквально бесится с жиру и ворует миллионами.
Докладніше
В Україні 1 жовтня відзначався День людей похилого віку або День ветерана.
Цього дня представники Черкаської обласної Ради ветеранів відвідали Почесного ветерана України, фронтовика, заслуженого геолога УРСР Григорія ДУБОВСЬКОГО.
Докладніше
Реформи уряду несуть українцям фізичне винищування
В Україні і навіть за її межами все частіше стали говорити про те, що усі соціальні реформи, що проводяться в нашій країні, мають одну головну мету - тотальне скорочення населення (за найоптимістичнішими оцінками нас вже залишилося не більше 35 мільйонів). Навряд чи варто нагадувати, що головним могильником тут виступає влада, а одну з головних "скрипок" в цьому "похоронному марші" грає Мінохоронздоров'я на чолі з Уляною Супрун. Приведемо лише два "свіжі" висловлювання із цього приводу.
Докладніше
Мы решили встретиться с Александром Морозом, чтобы попытаться понять, что же на самом деле проис-ходит на левом политическом фланге Украины. Кем и когда в рядах социалистов были запущены деструктивные процессы? Как бывший лидер СПУ, а ныне председатель созданной год назад партии с многообещающим названием «За правду и справедливость» объясняет свои вчерашние политические маневры и каким образом собирается мобилизо-вывать своих избирателей? Способны ли украинские левые отбросить амбиции и объединиться, возглавив протестное движение? Об этом политик рассказал в эксклюзивном интервью нашему еженедельнику.
Докладніше
Як не сумно це усвідомлювати, але стараннями усіх минулих, а особливо - нинішньої влади, наша країна вже придбала міцну репутацію відсталого сировинного придатка Заходу, постачальника деше-вої робочої сили в країни "Золотого мільярда", і перетворилася на ринок збут для самих низькоякісних то-варів з Китаю і Європи.
Докладніше
Новое повышение минимальных зарплат: забота о народе или очередная афера правительства?
Давно замечено: чем ближе принятие очередного госбюджета, тем слаще льются речи из уст представителей власти. Чтобы электорат почувствовал "успехи реформ" и поверил в "экономический рост", в следующем году ему пообещали новую минималку в 3723 гривны, и среднюю зарплату на уровне 8600 грн. " Главное, чтобы печатный станок не перегрелся. А мое поколение еще помнит купоны, и то, чем этот цирк заканчивается на финише",- прокомментировал эти инициативы политолог Кирилл Сазонов.
Докладніше
Українські ЗМІ 6 вересня розповсюдили сенсаційну новину:
за даними видання Institutional Investor, Україна зайняла перший рядок в рейтингу країн, найпривабливіших для інвестицій в регіоні EMEA (країни Європи, Близького Сходу і Африки). Невже наша країна дійсно пішла в " прорив", і вже незабаром нас чекають небачені темпи економічного зростання?
Докладніше
Почему так быстро дорожают продукты, и кто в этом виноват?
В Криминальном кодексе грабеж человека – это преступление, за которое предусмотрена уголовная ответственность с отбыванием солидного срока в местах лишения свободы. А грабеж целого народа - это уже политика. Неумолимый рост цен на продукты питания – это и есть грязная, циничная политика властей, которая практически не оставляет шан-сов среднестатистической украинской семье вырваться из лап нищеты.
Докладніше
В Украине есть Президент Порошенко – гарант Конституции и соблюдения прав каждого украинца. Имеется генпрокурор Луценко, отвечающий за соблюдение законности в стране. Есть также министр внутренних дел Аваков, ответственный за реализацию государственной политики в сфере защиты прав и свобод граждан.
Вчера и сегодня в истории с товарищем Саа…(ах, таким нехорошим Михаилом Никанозовичем) вышеперечисленные государственные деятели продемонстрировали, что...
Докладніше
Еще рекорд: Украина в топ-5 стран с самыми худшими до-рогами в мире
Если честно, то писать о наших убитых дорогах просто надоело. На протяжении длительного времени, из года в год мы слышим одни и те же заклинания властей о грядущих "прорывах" в этой сфере, однако дороги становятся все хуже, а финансирование их ремонта по-прежнему остается самым мутным омутом в общем болоте украинской коррупции.
Докладніше
Презентацією збірки не обмежується роль цієї передмови. Вона – її частина, те, що не вдалося (не зумів, не встиг) передати віршованим текстом. Оминаю слово «поетичним», бо знаю, стосовно кого воно годилося б насправді. Тих авторів знаю, шаную, на них орієнтуюсь.
Моя, так би мовити, творча майстерня – публіцистика, наповнена живим болем людей, розумінням (сподіваюсь) їхніх проблем і проблем держави, неспокоєм і невдоволеністю від того, що… такі ми є. «Ми» – загал українства. Ми втрачаємо державу – основу гідності кожного, нашої спільної перспективи. Втрачаємо бездумно, легковажно, продовжуючи тішитися легендами про нашу тисячолітню історію та героїчну боротьбу за сво-боду. Немає чим тішитися, стверджують це прагматики, мільйонами залишаючи рідні місця в пошуках умов життя, кот-рі, в нинішній час хоч приблизно мала би задовольнити наша країна, наша держава.
Докладніше
Яким чином скоротити відстань між багатіями та бідними?
Чи це взагалі можливо та при яких умовах? Це питання дуже широке. Відповідь на нього – вся програмна заява політичної партії “Олександра Мороза “За правду і справедливість”.
Докладніше
Хоча тарифи на газ та опалення в Україні вже й так не можна співставити з реальними доходами більшості населення, цієї осені вони можуть підвищитися ще більше.
Для цього є всі передумови, створені самою ж українською владою: починаючи від «висосаної з пальця» формули розрахунку вартості газу для населення (за принципом імпортного паритету), і закінчуючи кабальними домовленостями з МВФ. Що ж очікує українців в прийдешньому опалювальному сезоні?
Докладніше
В засобах масової інформації йде полеміка, на телеекранах реклама щодо питань пов’язаних із землею, а саме її продажу. Варто зауважити, що земля, за Конституцією, загальнонародне багатство, вона не може бути товаром.
Люди готові продати свої акти на земельні паї. Треба їм таке право надати. Але покупцем через Земельний банк має виступати лише українська держава – так записано в програмному документі політичної партії "Олександра Мороза "За правду і справидливість". Пропонуємо нашим читачам ознайомитися з «вільним обігом землі» в деяких країнах ЄС, про який вам не розкажуть українські ЗМІ.
Докладніше
Борьба с коррупцией, как самая изощренная форма коррупции
Вот уже продолжительное время, включая телевизор, граждане Украины где-то «за кадром» слышат тугой хруст и натужные стоны. Это президент Петр Порошенко и его соратники "ломают хребет коррупции". Этой набившей оскомину жвачкой народ кормят так долго, обильно и навязчиво, что даже неискушенные в политике люди стали задаваться вопросом: что же за всем этим стоит?
Докладніше
Для переважної більшості українського народу стала очевидною деградація суспільства: люди роз'єднані, злі, бездушні, втратили будь-яку віру і надію на краще майбутнє.
Чи можливі поліпшення в нашій країні, чи можлива соціальна справедливість? Чи зможе нинішня влада, яка була обрана народом і яка забула про це, служити на благо народу, а не в особистих інтересах?
Докладніше
Как до жирафа: наконец-то и до нашего правительства дошло, что управлять Украиной должны свои граждане.
Все мы хорошо помним, как сразу после победы Майдана на высшие руководящие посты в Украине стали набирать иностранцев – дескать, они не обросли коррупционными связями, имеют опыт успешных реформ, поэтому и у нас на-ведут порядок. Уже тогда в нашей стране раздавались здравомыслящие голоса, показывающие всю порочность такой практики, однако их никто не слушал. И вот, наконец, через три года сплошных провалов, в сознании "отцов нации" хоть что-то начало проясняться. Но измениться ли что-то к лучшему?
Докладніше
На прошлой неделе советник главы МВД, а в прошлом средней руки коррупционер Илья Кива объявил себя главой самой старой в Украине политической партии – СПУ.
Заявление подкреплено видео с некоего собрания, кото-рое Кива назвал съездом партии. На видео присутствовала даже партийная печать, однако большинство людей, чьи имена ассоциируются с партией, назвали съезд постановкой и отрицают его легитимность. Пресса тем временем во-спринимает происходящее как шоу абсурда, избегая серьезного анализа ситуации. Между тем, ситуация того требу-ет. В конце концов, захват партии – явление новое в отечественной политике. И это не случайно. Раньше прибыль приносило производство – и захватывали предприятия. Сегодня же куда выгоднее держать политическое шапито.
Докладніше
Перед відходом на канікули, народні депутати все-таки прийняли в першому читанні урядовий проект пенсійної реформи.
За ухвалення законопроекту №6614 за основу проголосували 282 депутати з 226 мінімально необхідних. Нагадаємо, що проведення пенсійної реформи є однією з ключових умов Міжнародного валютного фонду для подальшої співпраці з Україною.
Докладніше
Активисты одесской националистической организации "Рада громадської безпеки" предложили запре-тить транслировать на территории Украины детский мультфильм российского производства "Маша и медведь".
Докладніше
Про причини, наслідки і перспективи українського геополітичного вибору
говоримо з відомим економістом, міністром економіки України (у 1997-1998 рр.) і членом Ради національної безпеки і оборони, першим організатором Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг (Держфінпослуг, в 2002-2006 рр.) Віктором Сусловим.
Докладніше
Скажи мне, кто твои герои, и я скажу, кто ты
Похоже, что власти Украины уже доигрались со своим потаканием самому пещерному национализму, который уже отчетливо переходит в откровенный нацизм. Великий поэт Генрих Гейне говорил: "Там, где сжигают книги, будут сжигать и людей". Эти слова как никогда актуальны и сегодня: там, где переписывают историю, восхваляя злодеев и предателей, неизбежно последует всплеск агрессии, человеконенавистничества и насилия.
Докладніше
Судя по всему, значительная часть наших политиков, государственных деятелей и даже гражданских активистов страдают тяжелой формой «болезни танцора» (которому всегда что-то мешает).
Только вместо известного анатомического органа им постоянно и во всем мешает «тяжелое наследие советского прошлого». По словам психотерапевтов, у нашей «элиты» налицо чисто дошкольный тип мышления, когда во всем виноват кто-то другой: «проходил мальчик и разлил варенье». Хуже всего, что на этом же уровне зачастую находятся и умственные способности «отцов нации».
Докладніше
Роздуми напередодні нового опалювального сезону
Як відомо, одна брехня породжує іншу. З часом це набуває характеру "снігової лавини", і якщо по цьому шляху йти достатньо довго, то неминуче настає момент, коли обирати доводиться не між правдою і брехнею, а між різними видами брехні. Саме це українці зараз можуть спостерігати, стежачи за виступами "лідерів нації" з питань ЖКГ.
Докладніше
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
В час тяжких випробувань для народу і країни ми шукаємо відповідь на питання: що є причиною нинішнього стану людини і української держави? Узагальнюючою відповіддю буде висновок: в Україні грубо порушуються норми Конституції.
Докладніше
Рассуждения о визите в США и национальном достоинстве
Даже невооруженным глазом видно, что отношение украинских "отцов нации" к правящей верхушке западных стран пронизано самым омерзительным лизоблюдством и пресмыкательством. Особенно это заметно в отношении к высшим должностным лицам США, где холуяж и раболепие буквально зашкаливает и лезет из всех щелей. Хуже всего то, что эти люди действуют от имени государства Украина и всего нашего народа – то есть, ставят в унизительное положение всех нас.
Докладніше
Коли українська влада в черговий раз анонсує зростання доходів і підвищення рівня життя громадян, то мимоволі ловиш себе на думці: біля "штурвалу" нашого загального "корабля" опинилися або нікчемні брехуни, або жалюгідні дилетанти, які навіть не знають, що гроші беруться з економіки.
Докладніше
Демографы утверждают: остановить вымирание Украины уже невозможно
Так уж совпало, что как раз во время всеобщей эйфории по поводу открытия "безвиза" со странами Евросоюза, Институт демографии и социальных исследований НАНУ опубликовал свой очередной доклад. Перепечатывать его не имеет смысла – достаточно привести лишь вывод ведущего научного сотрудника института Лидии Ткаченко: "Депопуляция стала характерной чертой для Украины, и тенденцию сокращения населения преодолеть уже практически невозможно".
Докладніше
ЗВЕРНЕННЯ
Політичної ради партії “Олександра Мороза “За правду і справедливість” до громадян України з нагоди 76–ї річниці початку Великої Вітчизняної війни
Велика Вітчизняна війна 1941- 45 років була найтяжчим із випробувань, пережитих народами СРСР, в їх числі – україн-цями. В тій війні, як стверджують чесні історики, вирішувалась доля не лише першої в світі соціалістичної держави, а й майбутнє цивілізації, прогресу і демократії. Німецький фашизм, котрий розв’язав другу світову війну, ставив за мету встановити своє панування над світом. На шляху фашистської навали став Радянський Союз, усі народи союзних респу-блік, гасло «Все для фронту, все для перемоги!» стало нормою життя радянських людей.
Докладніше
Чи може Україна зміцнити свою репутацію та імідж у ситуації системної кризи?
ЗАМІСТЬ ПЕРЕДМОВИ
Молодий докторант предметом наукового інтересу вибрав комунікативні можливості держави. А вони мають без-посередній стосунок до суспільно-політичного життя. Тим і пояснюється зміст нашої з ним розмови.

Олександр Мороз


Докладніше
Чи може Україна зміцнити свою репутацію та імідж у ситуації системної кризи?

ЗАМІСТЬ ПЕРЕДМОВИ

Молодий докторант предметом наукового інтересу вибрав комунікативні можливості держави. А вони мають безпосередній стосунок до суспільно-політичного життя. Тим і пояснюється зміст нашої з ним розмови.

,Олександр Мороз


Докладніше
Государственный долг уже несоизмерим с экономическими возможностями
По словам экономистов, стараниями нынешней власти Украина уже потеряла все шансы когда-нибудь вырваться из долговой кабалы - денег, полученных от экономического роста (если он еще будет) не хватит даже на обслуживание кредитов. Это значит, что наша страна с каждым годом будет нищать все больше и больше со всеми последствиями для населения. А все обещания "повышений" и "улучшений", которые сегодня щедро раздают "отцы нации", будут достигаться исключительно за счет еще большего погружения в долговую пропасть и раскручивания инфляции.
Докладніше
або на що вистачало середньої зарплати в СРСР?
Люди старшого віку люблять згадувати СРСР, коли, як відомо, і сонце світило яскравіше, і ковбаса була смачніша, і грошей на все вистачало.
Пропонуємо порівняти доходи різних категорій населення і вартість основних споживчих товарів. Ціни і доходи узяті за період 1975-1985 рр.
Докладніше
В соцмережах обговорюють рішення Київради про перейменування проспекту генерала Ватутіна в проспект Шухевича, яке викликало масу обурень серед блогерів.
Пропонуємо нашим читачам ознайомитися з думкою людей та зробити свій висновок.
Докладніше
За витратами українців встановлять тотальне стеження
Гаманці українців візьмуть під контроль. Кабмін планує вже цього року розробити законопроект, який зобов'яже усіх українців декларувати свої доходи. Паралельно введуть автоматизовану систему обліку витрат: якщо виявиться, що сім'я витратила більше, ніж офіційно заробила, доведеться пояснювати фіскальній службі, де взяли гроші або заплатити штраф. Про це говориться в затвердженому нещодавно пріоритетному плані дій уряду на цей рік.
Докладніше
Украина до сих пор не может оправиться от приснопамятной "блокады Донбасса", в результате которой экономика страны понесла (и продолжает нести) колоссальные убытки, - и вот уже назревает "второй акт Мерле-зонского балета".
Снова, как черт из табакерки, выскочил Семен Семенченко и объявил о начале второго этапа экономической блокады. Теперь Семенченко намерен заняться "внутренними врагами", а именно - возвратом в государственную собственность предприятий, владельцы которых, по его мнению, не выполняют взятых на себя во время приватизации инвестиционных обязательств. Звучит красиво, патриотично и благородно, но что за этим кроется на самом деле?
Докладніше
Александр Мороз в канун третьего года президентства Петра Порошенко дал интервью интернет издательству «ПолитекА»: "Случайный ли он президент, есть ли на сегодня в стране реальная оппозиция, насколько избирательная модель соо-тветствует запросам и ожиданиям общества". С точкой зрения лидера политической партии Александра Мороза “За правду и справедливость” редакция знакомит наших читателей.
Докладніше
В Україні повітря просякнуте атмосферою еміграції. Поїхати хочуть мільйони. Будь-яка замітка на цю тему при-речена на популярність. Навіть онлайн заходи збирають повні зали. Звичайно, хотіти – не значить поїхати. Але хотіти поїхати - означає не бути щасливим на цьому місці. А які перспективи у країни, коли багато її мешканців нещасні?
Докладніше
Мечта правительства: искоренить пенсионеров, как класс
После анализа правительственного законопроекта о пенсионной реформе, становится ясно лишь одно: власть Украины не способна ни на какие настоящие реформы. Более того, само это слово служит лишь "фиговым листком" для политики закручивания гаек и ограничения прав украинцев. И все это для того, чтобы получить очередной транш МВФ и тем самым хоть немного продлить агонию своего антинародного режима.
Докладніше
Чому українці переплачують в магазинах?
Азбука економіки свідчить, що рівень добробуту населення залежить не від величини зарплат і пенсій, а від співвідношення доходів і цін на життєво необхідні товари та послуги. І гнітюча бідність більшості українців пояснюється тим, що ціни на ліки, продукти першої необхідності, тарифи ЖКГ пішли в глибокий відрив від платоспроможності населення. При цьому у нас чомусь майже не говорять про те, що в цю вартість входить ще і грабіжницький ПДВ.
Докладніше
Надежды на субсидии в новом отопительном сезоне тают на глазах
Видимо, субсидии уже выполнили свое главное предназначение: предотвратили массовые гражданские протесты после многократного повышения тарифов на жилищно-коммунальные услуги. Теперь правительство будет постепенно от-учать "разбаловавшихся" украинцев от этой "халявы". Как известно, с этой целью 26 апреля Кабмин принял постанов-ление №300, в соответствии с которым вносятся изменения в порядок назначения и предоставления субсидий - они вступили в силу с 1 мая.
Докладніше
Успіх Еммануеля Макрона на виборах Президента Франції породив відповідні очікування і у нас. Останні три тижні від самих різних людей - журналістів, політиків і простих громадян - я чую одне і теж питання: Чи з'явиться свій Макрон в Україні? І це не тільки наслідок підвищеного медіа-галасу з приводу президентських виборів у Франції. В умовах, коли дві третини населення країни не довіряє жодному з нинішніх політичних лідерів, абсолютно природним є виникнення політичного попиту на свого Макрона - молодого, красивого і, звичайно, нового, "позасистемного" лідера, тобто не пов'язаного з нинішніми політичними тусовками та її сумнівними звичаями. Це потенційний запит на лідера нового політичного покоління.
Докладніше
Українська влада потрапила в повну політичну залежність від своїх кредиторів і змушена за багатьма напрямками проводити політику, яка не відповідає інтересам українського народу, вважає екс-міністр економіки Віктор Суслов.
Про те, чим загрожує для України зростання державного боргу, чим обернеться для простих громадян дозвіл продажу сільгоспземель Віктор Іванович розповідає в цьому інтерв’ю.
Докладніше
Правительство своими руками лишает бюджет огромных денег и подталкивает народ к активному самогоноварению
В логике действий украинского правительства зачастую есть что-то убийственное по отношению к здравому смыслу. Примеров тому – масса, и один из них – это цены на алкоголь, которые уже давно ушли в глубокий отрыв от покупательской способности населения. Абсурдность ситуации в том, что в нашей стране существуют колоссальные традиции самогоноварения, а теневая экономика очень успешно конкурирует с официальной.
Докладніше
Якого "досягнення" домігся Гройсман за рік свого правління?
Не таємниця, що головним підсумком прем'єрства Арсенія Яценюка стала загальна ненависть і презирство до нього з боку простого народу. Причому, ці почуття значною мірою поширюються і на керовану ним політичну силу – "Народ-ний фронт". Після того, як уряд очолив Володимир Гройсман, багато хто очікував хоч якесь зрушення на краще – але знову жорсто-ко прорахувався.
Докладніше
Почему нам нужно возро-дить Первомай
Будем смотреть правде в глаза: олигархические власти Украины уже и так поставили трудящихся на колени, но и этого им кажется мало. Их цель – полностью дискредитировать саму идею борьбы трудящихся за свои права. Поэтому все чаще раздаются голоса о том, что Первомай якобы является «пережитком тоталитарного советского прошлого», ко-торый подлежит «декоммунизации», и этот день вообще следует исключить из списка государственных праздников, объявив обычным рабочим днем.
Докладніше
Тепер можна почути різні думки про святкування і Першого Травня, і Дня Перемоги. В тому нічого дивного не-має. І свою думку я не хочу нікому нав’язувати.
Але я знаю багатьох людей, котрі відчувають прикрість від роз’єднаності суспільства, від втрати того, що раніше назива-лось «колективістські начала». Чому, власне, «називалось»? Відчуття колективізму нам потрібне і тепер, якщо ми справді прагнемо змінити Україну в кращий бік.
Докладніше
Багато експертів відзначають, що безперервна політична турбулентність ставить під сумнів будь-які довгострокові проекти в економіці країни.
В якому ж зараз стані перебуває економіка України, про перспективи розвитку зони вільної торгівлі з Євросоюзом, про фінанси та економіку країни розповів екс-міністр економіки, заслужений економіст України Віктор Суслов.
Докладніше
На думку багатьох соціологів, економістів і політиків, в Україні вже давно проводиться політика прихованого геноциду: таких темпів депопуляції в нашій країні не було з часів Великої Вітчизняної війни. Народ масово вимирає і тікає за кордон, і відкритим залишається лише одне питання: скільки ж нас залишилося від колишніх 52 мільйонів?
Докладніше
Иногда создается впечатление, что после "аттракциона неслыханной щедрости" с повышением мини-мальной зарплаты, руководителей нашей страны денно и нощно душит черная жаба. И ни о чем другом они больше думать не могут, кроме того, как бы выудить побольше денег из карманов и без того нищих украинцев.
Докладніше
ОЛІГАРХ НЕ ЗДІЙСНЮЄ РЕКОНСТРУКЦІЮ СВОЇХ ЗАВОДІВ, ТОМУ ЩО ВІН НЕ ВІРИТЬ В УКРАЇНСЬКУ ЕКОНОМІКУ
Наша розмова – із віце-прем’єр-міністром України – міністром економіки України у часи першого президента незале-жної України, радником двох наступних президентів, народним депутатом II, V і VI скликань, академіком Володимиром Лановим
Докладніше
В свое время для бывших колоний и прочих отсталых государств был введен термин "развивающиеся страны". По мнению некоторых экономистов, сейчас – специально для Украины – стоило бы ввести термин "деградирующие страны".
Это можно считать действительно беспрецедентным "достижением", которое не удалось повторить ни-кому: имея к 1991 году десятую экономику мира, мы по итогам 2016-го фактически скатились на уровень Сомали, а наш ВВП не достигает и 60% от уровня 25-летней давности.
Докладніше
Видання "Новое время" визначило топ-10 українських політиків-популістів, які здатні довести країну до край-нощів заради того, щоб сподобатися електорату.
Популізм – одне з перших слів, яке вимовляє Лешек Бальцерович, радник українського прем'єра і автор польського еко-номічного дива, у відповідь на прохання описати реалії України. Тих, хто лає владу збоку, на його думку, в країні дуже багато. При цьому "головні популісти не зазнають критики, і гірші сили користуються цією ситуацією".
Докладніше
Період років незалежності дозволяє об’єктивно оцінювати етапи і фрагменти державотворення, бачити які з сторінок сучасної історії потребують редагування, зміст яких пройшов випробування часом і підтвердив свою доціль-ність.
Підтвердив, не зважаючи на впливи багатьох непередбачуваних, вкрай нестандартних змін у соціально-економічному розвитку, які, на жаль, не додали очікуваного позитиву, однак відіграли свою роль у формуванні та реа-лізації зовнішньої і внутрішньої політики України.
Докладніше
Сьогодні народ може певним чином контролювати діяльність місцевих виборних органів. Але вони позбавлені спроможності ефективно займатися проблемами людей. Тому контроль з їхнього боку безпредметний, себто нічого не вартий.
Реальна влада здійснюється призначенцями, що знаходяться в системі адміністрації. А вони народом не обираються, йому не підзвітні, отже, чужі для народу. Тим самим перекреслюється норма Конституції про те, що народ є джерелом влади. В Україні це слабке джерельце потрібне лише на короткий період – для виборів.
Докладніше
Більше 7,5 мільйонів пенсіонерів не можуть собі дозволити навіть мінімальну продуктову корзину
Громадяни України і раніше не особливо шикували, але в останні роки зубожіння населення стало бити всі мислимі рекорди. Згідно з оцінками фінансових експертів, тільки за 2016 – й ми збідніли як мінімум удвічі, а якщо брати період часу за останні два з половиною роки, то реальні доходи українців скоротилися аж в 4 рази. Найсумніше, що цей процес триває і зараз, а мільйони українців опинилися на межі виживання.
Докладніше
Більше 7,5 мільйонів пенсіонерів не можуть собі дозволити навіть мінімальну продуктову корзину
Громадяни України і раніше не особливо шикували, але в останні роки зубожіння населення стало бити всі мислимі рекорди. Згідно з оцінками фінансових експертів, тільки за 2016 – й ми збідніли як мінімум удвічі, а якщо брати період часу за останні два з половиною роки, то реальні доходи українців скоротилися аж в 4 рази. Найсумніше, що цей процес триває і зараз, а мільйони українців опинилися на межі виживання.
Докладніше
Люди питають, яким чином скоротити відстань між багатіями та бідними? Чи це взагалі можливо та при яких умовах?
Це питання дуже широке. Відповідь на нього – вся програмна заява нашої партії. Ми вважаємо недопустимим те, що є в Україні: купка «достойників» жирує, а переважна більшість населення злидарює. Є показник, що оцінює рівень справедливості в країні. Якщо статки 10% найбагатших в країні в 6-10 разів більші, ніж статки 10% найбідніших, то така країна благополучна, стабільна. Приклад Швеції, Данії, Австрії та інших показує, що це справді так. А в Україні згадане співвідношення найгірше в Європі, – більше, ніж 50(!). Причому, таке розшарування виникло за короткий період – приблизно за двадцять років, що тим більше свідчить про несправедливість, про неправильно організоване життя в країні, неправильну систему влади. Досвід показує: як організована влада, так люди і живуть.
Тому наші цілі:
▸ змінити систему влади, перемістити її туди, де живуть і працюють громадяни, під їхній постійний контроль;
▸ всю повноту влади – органам місцевого самоврядування, переглянувши бюджетне і податкове законодавство, створивши умови, щоб в населених пунктах, районах і областях керували обрані, а не призначені;
▸ розмежувати бізнес і владу, чого вимагає і Конституція;
▸ ввести майнову (а не політичну) люстрацію;
▸ запровадити диференційоване оподаткування (більший дохід = більший податок). Ці та інші заходи будуть ефективні при відновленні і розвитку економіки країни, стимулюванні власного виробництва. Сьогодні Україна – фактично колонія з сировинною відсталою економікою, де колоністи – власні олігархи, котрі владою і є.
Докладніше
Субсидии и льготы выплатят деньгами. Есть ли повод для радости?
Монетизация льгот и субсидий, о которой так много говорили все последние годы, может заработать уже в ближайшее время – заверяют в правительстве. Мы решили выяснить: какие еще "покращення" принесет это новшество многострадальному украинскому народу, и каковы истинные мотивы данной реформы?
Докладніше
Замість потрібної децентралізації твориться злочинна адмінреформа.
Супроти волі громадян, за їхніми спинами нав’язується об’єднання громад, здебільше тих, що не мають спільних інтересів. Це злочин, що супроводжується закриттям шкіл, лікарень…, а завершується звільненням України від сіл і… українців. Потрібно: зареєструвати передбачені законом статути громад, створити фінансові, матеріальні, кадрові умови для нормального функціонування існуючих рад, передати в їх юрисдикцію все середовище проживання людей (земля, водоймища, ліси, поклади…). Якщо в громад виникає потреба об’єднатись, вони це вирішать самі, без адміністративних «держиморд». Те, що робиться нині – спроба ще більше віддалити людину від влади, щоб, зокрема, не оглядаючись ні на кого, «малювати» протоколи виборів так, як владі заманеться. Це напрям, що повністю суперечить європейському вибору.
Докладніше
Впродовж чверті віку українська влада освоїла найвищу науку - красти.
Наука будувати для неї - як любов у борделі. В опозицію пішли нащадки Хлестакова і мадам Грицацуєвої. А народ жде Мойсея, якого ні у владі, ні в опозиції нема.
Докладніше
Кому потрібен такий мораторій на перевірки біз-несу?
За словами експертів, останнім часом на полицях українських магазинів збільшилася кількість продуктів з вичерпаним терміном придатності та відвертого фальсифікату. Причина – майже повна відсутність державного контролю, а також вкрай низька купівельна спроможність населення.
Докладніше
Сегодня уже мало кто вспоминает, что 8 Марта не просто женский день, а Международный день солидарности женщин.
Таким он, во всяком случае, задумывался в начале прошлого века. И призван был символизировать борьбу женщин за свои права, которые в те годы серьезно ущемлялись.
Докладніше
Когда в Украине начнутся хоть какие-то улучшения?
Никогда не бывает настолько плохо, чтобы не могло стать еще хуже. Эта старая истина как нельзя лучше отражает суть прогнозов социально-экономической ситуации в Украине на текущий год. Судя по всему, простым украинцам следует набраться терпения и мужества, чтобы быть готовыми к очередным испытаниям.
Докладніше
Почему власть торопится запустить рынок земли в Украине
Купля-продажа земель сельскохозяйственного назначения уже долгие годы остается одним из наиболее острых и скандальных вопросов в украинском обществе. Эта тема с завидной регулярностью поднимается правящими кругами, однако Верховная Рада с такой же регулярностью откладывает введение рынка земли «до лучших времен». Судя по опросам, более 80% населения до сих пор к этой идее относятся отрицательно.
Докладніше
Сьогодні вже можна підбити попередні підсумки дворазового підвищення мінімальних зарплат.
Звичайно, за підсумками одного місяця повної картини ми не побачимо, проте похмурі прогнози експертів вже збуваються: незважаючи на обіцянки «золотих гір» від уряду, очікуваного зростання доходів громадян не відбулося. Більш того, багато хто з них стали отримувати ще менше.
Докладніше
Чи доведеться українцям купувати ліки з-під поли?
Як показує практика, уряду «професіоналів» Гройсмана краще взагалі ні в що не втручатися – у підсумку, шкоди не буде. Цю думку підтверджують і жалюгідні спроби Кабміну відрегулювати ціни на ліки, що вже викликали бардак і паніку на фармацевтичному ринку. Тому на найближчу перспективу фахівці пророкують гострий дефіцит імпортних препаратів, чорний ринок ліків і розгул фальсифікату.
Докладніше
Повышение тарифов ЖКХ до совершенно неподъемного уровня окончательно добило платежную дисциплину населения.
Остановить штопор неплатежей не смогли даже широко анонсированные субсидии, а также рассрочки. Более того, правительство само задолжало предприятиям ЖКХ астрономические суммы по субсидиям. Чем все это может обернуться для людей и всей жилищно-коммунальной системы?
Докладніше
Економічно ми вже відстали від Гондурасу і Свазиленду
Незважаючи на оптимістичні заяви влади, українська економіка так і не може вибратися з глибокої кризи. Промисловість знаходиться в жалюгідному стані, малий і середній бізнес б’ється в конвульсіях, обсяги експорту впали до історичного рекорду, а широко розрекламовані «темпи зростання» не перевищують статистичної похибки. Все це перекреслює надії українців хоч на якісь поліпшення в найближчому майбутньому.
Докладніше
Стабильность по-украински: цены росли, растут и будут расти
В 2017 год Украина торжественно вошла под бравурные марши Кабмина - с якобы растущей экономикой, новыми социальными стандартами и рекордно повышенными зарплатами. И тут же была накрыта волной подорожаний – причем эксперты утверждают, что этот «ценовой шторм» будет продолжаться весь год. Чего ждать от цен-2017, и как это отразится на наших кошельках – в нашей публикации.
Докладніше
Знову доводиться повернутися до дискусії з приводу упорядкування свят та вихідних в Україні. Ті, хто з доб-рого дива розпочав цю справу, і влада, уповноважена вирішувати такі речі, мали б на увазі кілька моментів.
Докладніше
Почему Гройсман не хочет содержать безработных
Судя по последним откровениям властей, значительная часть украинцев является патологическими паразитами и тунеядцами, которые сидят на шее у государства, присосались как пиявки к бюджету, бездельничают, и припеваючи живут исключительно за счет государственной помощи. Сначала такие заявления звучали в адрес получателей социальных пособий, теперь дошла очередь до безработных.
Докладніше
Днями на «Еспресо TV» цікаву розмову організував Віталій Портніков. Запросив людей, що мають вла-сну думку, стурбованих ситуацією в Україні, тих, хто тверезо оцінює події, їх причини, можливі наслідки.
Крим, Донбас, Росія і Європа… – те, що є на слуху у багатьох. В різних програмах на каналах TV дискусії з цього приводу звучать обов’язково. І майже завжди вони «з’їжджають» на популізм, демонстративний патріотизм, на коменту-вання вчинків депутатів, урядовців, президента; тобто не виходять за межі нашої буденщини, з якої не видно оп-тимістичного виходу.
Докладніше
Как будут украинцев отсекать от государст-
венной помощи


Судя по всему, 2017 год может преподнести массу неприятных сюрпризов для миллионов украинских семей, получаю-щих государственную помощь для оплаты услуг ЖКХ. Как и предполагалось, система субсидирования населения уже стала неподъемной ношей для тощей украинской казны, и эту программу придется в значительной мере сворачивать. Каких еще ноу-хау в этом направлении следует ждать от правительства – в нашей публикации.
Докладніше
Переглядаючи інформаційні матеріали на телебаченні, в газетах та інтернеті, беручи зрідка участь в телепередачах, звертаю увагу на те, що майже всі сюжети для спілкування з суспільством за змістом своїм нагадують репортерські матеріали. Вони торкаються різних біжучих подій і фактів, пропонуються для коментарів, але всі вони ситуативні, відображають лише те, що є в буденному житті – суєту суєт. Думаю, такі відчуття переслідують багатьох, і не тільки причетних до політики.
Докладніше
НА САЙТЕ ПРЕЗИДЕНТА ПОЯВИЛОСЬ ПРЕДЛОЖЕНИЕ ВВЕСТИ АЛКОГОЛЬНЫЕ СУБСИДИИ

Неискушенные потребители уже со счету сбились, сколько раз за последние два года дорожали спиртные напитки, - а власти анонсируют все новые и новые повышения. Оно и понятно – несмотря на все победные реляции, экономика страны продолжает барахтаться в болоте, а бюджет за счет чего-то пополнять надо.
Докладніше
Опубликован рейтинг стран по уровню счастья населения. Украина – в конце списка

Уже стало какой-то дурной традицией объявлять граждан Украины одной из самых несчастных наций на планете. К такому неутешительному для нас выводу опять пришли международные эксперты, которые в ушедшем году традиционно проводили соответствующие исследования во многих странах мира.
Докладніше
Чем запомнится 2016-й год для простых украинцев?

Сегодня уже можно с уверенностью говорить, что и 2016-й год не стал временем прорывов и достижений. Как и 2015-й, он запомнился, прежде всего, огромным количеством пустых обещаний, несбывшихся надежд и нереализованных реформ, а также дальнейшим ухудшением материального положения людей, опережающим ростом цен и тарифов, урезанием социальных прав граждан. Осветить все эти события в рамках газетной статьи просто невозможно – приведем лишь основные вехи.
Докладніше
Какими будут цены на основные продукты питания?

Судя по данным отечественных социологов и экономических экспертов, жизненный уровень "пересичного" украинца вошел в крутое пике, и все большему количеству наших граждан не хватает денег даже на самое необходимое. Одна из крупнейших торговых украинских сетей недавно опубликовала информацию, что стоимость среднего чека за два года уменьшилась на 54 процента.
Докладніше
Верховная Рада побила позорный "рекорд" предвыборной лжи

Как журналист, я всегда был благодарен нашим читателям за их активную жизненную пози-цию, в том числе за конкретные предложения, касающиеся улучшения нашей жизни. И пусть они не всегда обращены по адресу, но все же позволяют оценить: насколько же наши прави-тели осточертели нашему многострадальному народу.
Докладніше
Десять років стажу обійдеться в 84,5 тисячі гривень. Немає грошей - підеш на пен-сію пізніше

Життя майбутніх українських пенсіонерів незабаром може різко змінитися. Причому, це стосується не тільки людей передпенсійного віку, а й тих, хто тільки починає свою трудову діяльність. Їм не тільки мо-жуть підняти вік, який дає право на пенсію, а й запропонують заплатити за «недопрацьовані» роки.
Докладніше
Как в 2017-м заживут работники образования и медики

Чем ближе к Новому году, тем более щедрыми становятся обещания властей. Воображение уже рисует жизнерадостные картинки, на которых миллионы наших соотечественников потирают руки в предвкушении вдвое повышенных зарплат, а обнищавшие и оголодавшие пенсионеры с энтузиазмом планируют новые покупки после повышения и осовременивания их пенсий. Но особо радужные перспективы сулят нашим многострадальным медикам и работникам образования.
Докладніше
Українці з острахом очікують наступних платіжок за опалення

Квитанції на оплату тепла за жовтень викликали справжній шок, і внесли чимале занепокоєння в уми і душі співвітчизників - особливо тих, хто не оформив субсидію, і в чиїх будинках немає тепло-вих лічильників. На адресу тепловиків і влади всіх рівнів посипалися прокляття і звинувачення в брудних маніпуляціях, шахрайстві, а то і геноциді власного народу, - і вже тоді багато експертів про-гнозували, що уряд дасть "задній хід".
Докладніше
Влада приготувала українцям ще одну комунальну пастку

"Ганьба всім тим, хто за 24 роки не домігся дати людям можливість жити по­людськи. Я вам покажу, що таке управління державою!", ­ пафосно заявив Гройсман при вступі на посаду прем'єр­міністра. Судячи з усього, зараз він в черговий раз вирішив показати жеб-ракуючим українцям, що таке жити "по­людськи" і як керувати державою ­ і дозволив оплачувати послуги ЖКГ у розстрочку. "Це буде означати, що навантаження на місячний бюджет сім'ї стане менше", ­ заявив глава уряду.
Докладніше
Эксперты и политики уже привели бесчисленное множество доказательств того очевидного факта, что цена на газ для украинских потребителей (как бытовых, так и промышленных) безбожно завышена, а полученный «навар» идет в карманы олигархов и представителей власти.
Докладніше
Нехай Україна поки не може похвалитися зростанням виробництва і підвищенням матеріального добробуту людей, зате у нас є своє власне, національне економічне диво.

Полягає воно в тому, що з українця, який заробляє середньостатистичну зарплату в 5202 гривні (дані Держстату), податків здирають більше, ніж він отримує на руки.
Докладніше
Якщо вірити рейтингу Всесвітнього економічного форуму, то за якістю автодоріг Україна посіла п'яте місце з кінця у світі (134 з 138) – гірше виявилися тільки Мавританія, Парагвай, Конго і Мадагаскар.

Нас впевнено обійшли навіть такі країни, як Мозамбік, Габон, Зімбабве, і настільки популярний серед українців Гондурас. Це говорить про те, що нам вже не варто тішити себе ілюзіями, порівнюючи Україну з Африкою. Тому що жоден пігмей не знає стільки способів крадіжки, скільки їх знає (і досконало володіє) звичайний український чиновник.
Докладніше
В українців забрали гроші, зекономлені на субсидії

Перед початком опалювального сезону українці, які користуються субсидіями, прийшли в абонвідділи підприємств ЖКГ ­ з метою провести звірку платежів. Однак там багатьох з них (в основному тих, хто використовує індивідуальне опалення) чекали неприємні сюрпризи. В результаті тепер одні вважають себе обкраденими, а інші несподівано для себе стали злісними боржниками.
Докладніше
Економісти, політики та громадські діячі все частіше говорять про те, що вимоги МВФ до України носять неприйнятний з точки зору національної безпеки характер, не враховують реальної ситуації в нашій країні, викликають зростання соціальної напруженості, і абсолютно не сприяють виведення нашої економіки з кризи. У зв’язку з цим закономірно постає два питання: чи потрібні нам такі позики, і чи можна обійтися без них?
Докладніше
Во что нашему обществу обходится деятельность «активистов»?

В свое время демократы вдоволь позубоскалили над выражением Ленина: «Каждая кухарка сможет управлять государством!». Обычно его приводили для того, чтобы выставить Советскую власть в неприг-лядном виде, показать ее как господство полных профанов и темных неучей. При этом мало кому известно, что на самом деле Ленин говорил: «Мы знаем, что любой чернорабочий и любая кухарка не способ-ны сейчас же вступить в управление государством» («Удержат ли большевики государственную власть», октябрь 1917-го).
Докладніше
Влада для нас не самоціль. Ми хочемо передати її народу

19 серпня цього року Міністерство юстиції зареєструвало партію “Правда і справедливість”. Установчий з’їзд партії відбувся 30 липня 2016 року. На з’їзді ухвалена програмна заява, Статут партії, сформоване її керівництво. Головою партії обрано Олександра Мороза, заступником голови – Василя Цушка.
Наш кореспондент звернувся з кількома запитаннями до Олександра Мороза. Пропонуємо вашій увазі продовження інтерв’ю з Головою нової партії.
Докладніше
Правительство выносит на суд общественности матерей-одиночек

Мы и не заметили, как на фоне теневой занятости, теневых зарплат и теневой экономики, у нас появился еще один теневой сектор – семейный. Это сногсшибательное открытие 26 сентября сделал министр соцполитики Андрей Рева, который остро раскритиковал систему социальной поддержки украинских матерей-одиночек.
Докладніше
Влада для нас не самоціль. Ми хочемо передати її народу

19 серпня цього року Міністерство юстиції зареєструвало партію “Правда і справедливість”. Установчий з’їзд партії відбувся 30 липня 2016 року. На з’їзді ухвалена програмна заява, Статут партії, сформоване її керівництво. Головою партії обрано Олександра Мороза, заступником голови – Василя Цушка.
Наш кореспондент звернувся з кількома запитаннями до Олександра Мороза. Пропо-нуємо вашій увазі продовження інтерв’ю з Головою нової партії.
Докладніше
22 сентября в Украине отмечался День партизанской славы

Сегодня этих людей уже почти не осталось среди нас, но героизм народных мстителей и подпольщиков забыть невозмож-но. О них до сих пор пишут научные труды, пишутся книги и снимаются кинофильмы. Это они делали жизнь оккупантов сплошным кошмаром даже в их глубоком тылу.
Докладніше
В країні ситуація катастрофічно ускладнюється. На Сході України йде війна, втрачено Крим. Є загроза втрати державності.

Зростає безробіття, шаленіють ціни і тарифи, права і свободи людей ігноруються. Поглиблюється прірва між владою і народом, люди залишають свою батьківщину… Наш кореспондент звернувся з кількома запитаннями щодо теперішньої ситуації в Україні до Олександра Мороза.
Докладніше
Вряд ли кто-то из простых украинцев может сказать доброе слово хотя бы об одном из бывших президентов Украины (о нынешнем деликатно умолчим).

По справедливости, за свои деяния все эти деятели должны отбывать пожизненные сроки заключения, однако они находятся на свободе, пользуются многочисленными льготами от государства (кроме Януковича, разумеется), и очень неплохо себя чувствуют.
Докладніше
На початку серпня Черкаси відвідав засновник соціалістичного руху в Україні, один з найбільш авторитетних політиків країни Олександр Мороз. Він представив громадськості свою нову книгу*, яка стала не тільки відображенням його політичної діяльності за 25 років, але і своєрідною хронологією подій, що відбувалися в Україні за час нашої незалежності.

"На документальних матеріалах я хотів показати причини того стану, в якому нині опинилася наша країна. З цього випливають і відповіді на багато проблем сучасності, і шляхи виходу з цієї ситуації", - зазначив у своєму виступі Олександр Мороз. «Товариш» в №28­29 розмістив на своїх сторінках ексклюзивне інтерв'ю з політиком. Ми отримали багато як телефонних дзвінків так і листів…
Докладніше
На что и сколько тратит среднестатистический украинец

Официальная статистика убеждает нас в неуклонном росте доходов – на сегодняшний день средняя зарплата якобы превысила 5300 гривен и продолжает идти вперед семимильными шагами. С другой стороны, представители власти без устали напоминают, что и это – еще очень заниженный показатель, так как из-за теневых выплат и неучтенных доходов денег в наших карманах как минимум в полтора раза больше. Однако в реальности подавляющее большинство украинцев вынуждено жить на зарплату в 2,5-3 тысячи гривен, а среднестатистические пенсионеры довольствуются пенсией в 1700 гривен. На что же мы тратим эти «сумасшедшие» деньги?
Докладніше
Украинский президент похвастался дешевой рабочей силой.

Пребывая в Индонезии, президент Украины несколько необычно расписал экономические преимущества сотрудничества с Украиной. «У нас есть дешевая и очень квалифицированная рабочая сила, абсолютно фантастическая логистика», ­ заявил Петр Порошенко на встрече с представителями бизнеса в Джакарте, и призвал их инвестировать в Украину. Что об этом подумали индонезийские бизнесмены ­ пока неизвестно, но в нашей стране слова президента вызвали очень серьезный резонанс. И тут есть о чем поговорить.
Докладніше
СМИ Европы о Порошенко и его свержении.

Красивый, но, очевидно, недолговечный роман украинской власти с европейскими партнерами, судя всему, подходит к концу. Не сумев оправдать надежд доверившихся сограждан и западных компаньонов, высшие чины скоро останутся наедине со своими проблемами. Недовольство западных лидеров теми, кому полтора года назад было поручено взращивать в Украине настоящие европейские ценности, похоже, достигло своего апогея. Чрезмерно понадеявшись на то, что Петр Порошенко станет уверенным строителем новой украинской цивилизации с западным лицом, зарубежные политики в итоге стали заложниками своей же доверчивости. Новая власть оказалась не только ни чем не лучше старой, но и по многим негативным параметрам превзошла предшественников.
Докладніше

«Ти хизуєшся партією – а партія тобою?.. «Окрушини» Ірина Вільде


В то время, я работал бригадиром на участке отделки тканей ткацко­отделочной фабрики Черно-вицкого ордена Ленина хлопчатобумажного производственного объединения «Восход» которым руководила кавалер ордена Ленина Анна Михайловна Федоренко. К этому времени я уже был депутатом...
Докладніше
Почему отечественные производители не производят простейшие товары?

Жалуясь на снижение реальных доходов и социальных стандартов, низкие зарплаты и пенсии, рост безработицы и ухудшение материального благосостоянии граждан, мы зачастую забываем о простой вещи – не может быть благополучным народ в стране, которая ничего не производит. В то же время вся экономическая политика украинских властей уже долгие годы де­факто направлена на уничтожение собственного производства. Это можно проследить хотя бы по структуре нашего импорта – что мы закупаем за границей.
Докладніше
Починалося все вельми оптимістично.

У березні 2015 року уряд Арсенія Яценюка виділив 850 млн грн з державного бюджету на будівництво оборонних споруд. До подиву експертного середовища кошти були розподілені між 20­ма областями, що значно ускладнило контроль за грошима.
Докладніше
Сразу же после принятия Верховной Радой Украины закона о реструктуризации валютных кредитов общество охватила настоящая истерия сочувствия к банковской системе страны и страх перед ее возможным крахом.

О неизбежности такого краха в случае одобрения закона о реструктуризации говорят те же самые люди, которые принимали решения о выделении банкам гигантских сумм на рефинансирование и прощение долгов областным энергетическим кампаниям – что фактически в наших условиях означает спонсирование олигархического капитализма.
Докладніше
Уряд вигадав, як боротися з пенсіонерами

Незважаючи на численні протести, Кабінет міністрів України прийняв рішення про скорочення професій і посад у Списках №1 і №2, що дають право на пільговий (раніше загальноприйнятого віку) вихід на пенсію. За наявними даними, сам перелік таких професій урізаний на 40%. Але оскільки в їх числі значаться і наймасовіші сфери зайнятості, то кількість тих, хто має право на пільгову пенсію, скоротиться втричі.

Докладніше
Министр соцполитики: «В Украине могут начаться проблемы с выплатой пенсий»

Проблем в Пенсионном фонде Украины всегда хватало, однако в последние годы этот ворох разрастался со скоростью снежного кома – при полном отсутствии каких-либо положительных сдвигов и тенденций. Напротив, ситуация только обострялась, и на сегодняшний день она достигла критической точки, когда под угрозой оказались само осуществление пенсионных выплат.
Докладніше
У ЗМІ продовжують з’являтися самі різні версії про те, що саме українська влада пообіцяла Міжнародному валютному фонду за наступний транш і подальшу співпрацю.
Докладніше
Міністр соціальної політики Андрій Рева з перших днів роботи в Міністерстві соціа-льної політики як на вулкані.

Прем’єру Гройсману зараз потрібні надійні «свої» люди в уряді. Особливо в Мінсоцполіти-ки, на якому зосереджені такі питання, як монетизація субсидій, соціальна допомога пере-селенцям, або те ж саме питання дефіциту Пенсійного фонду, яке обговорюється наразі з МВФ. Пропонуємо нашим читачам познайомитися з думками Андрія Реве, нового міністра соцполітики, щодо пенсійної проблеми в Україні.
Докладніше
Президент Петро Порошенко повністю виконав свою «весняну програму мінімум» – його люди очолили Кабінет міністрів і ГПУ.

Велика кампанія з пересаджування українських можновладців із одних крісел в інші нарешті завершилась.
Докладніше
Чем дальше от Победы, и чем меньше остается в живых участников тех событий – тем больше наглеют продажные историки, журналисты, «общественные деятели» и их политические заказчики.

Ярким примером тому стала так называемая декоммунизация, когда под видом борьбы с «наследием тоталитарного прошлого» происходит настоящее глумление над всей нашей историей, в том числе и над великой Победой нашего народа. В связи с этим Cоциалистическая партия считает необходимым вновь и вновь напоминать правду о той войне.
Докладніше
Чому в Україні не працюють реформи і чи можуть кредити МВФ хоч якось гарантувати стабілізацію економіки? Про корупційні схеми, які у нас передавалися у спадок від одного президента до іншого.

Про це та інше в ексклюзивному інтерв’ю екс­міністра економіки України, президента Центру ринкових реформ Володимира ЛАНОВОГО.
Докладніше
Якщо відбудеться третій Майдан, то він буде «комунальним»

Судячи за повідомленнями, українці стрімко накопичують борги по комуналці, а виконавчі служби все частіше вдаються до конфіскації майна боржників. У той же час, на цей рік заплановано подальше і дуже сильне підвищення тарифів, що викличе різке зростання неплатежів – відповідно і посилення каральних заходів з боку влади. На думку експертів, все це може закінчитися потужним соціальним вибухом.
Докладніше
Шлях до соціальної справедливості – тільки через народовладдя

Сьогодні ми маємо таку ситуацію, коли ніхто не може бути байдужим до тих процесів, які відбуваються в нашій державі. Окупація Криму, війна на Донбасі, руйнація економіки, безпрецедентна бідність населення, соціальна незахищеність і безправ’я людей — суспільство отримало всі наслідки ліберально-олігархічного правління, причому в такій концентрації, що це вже загрожує безпеці України та її громадянам. Так, за всі роки незалежності влада в нашій державі змінювалася неодноразово. Але незмінною залишалася її суть і політика, яка нічого спільного з бажанням наших громадян — жити краще й бачити свою країну процвітаючою, не мала.
Докладніше
Кому хуже в случае отказа Украины от российских нефтепродуктов?

Арсений Яценюк инициировал прекращение закупок нефтепродуктов в России, и поручил Кабмину разработать соответствующий механизм. Это решение не на шутку всколыхнуло украинскую общественность, а эксперты уже заявили, что от таких действий в первую очередь пострадают украинские аграрии, транспортники, а в конечном итоге – вся экономика и население.
Докладніше
З «квітучої» країни Україна ризикує перетворитися на мертве звалище

Сьогодні багато говориться про економічний збиток, який бездарна влада «горе­реформаторів» завдала Україні. Але якщо по великому рахунку, то в довгостроковій перспективі набагато небезпечніше виглядає системне та всебічне знищення самої середовища проживання українців. Судячи за повідомленнями, нинішні «керманичі» роблять все можливе, щоб наші нащадки залишилися «біля розбитого корита».
Докладніше
Реформы в Украине идут настолько «успешно», что вновь становится актуальным черный юмор 90­х годов.

Как, например, анекдот тех времен о приеме у врача в городской поликлинике: « – Я Вам сейчас пропишу хорошие таблеточки, будете их принимать три раза в день после еды. – Доктор, а где я возьму столько еды?». К нынешним реалиям стоило бы сделать маленькую поправку: «и где я возьму столько денег на таблетки».
Докладніше
Колишній головно-
командувач Збройними силами України генерал­полковник Володимир Замана розповів, що «президент Петро Порошенко зробив грубу помилку», давши згоду на розсекречення стенограми РНБО.


Пояснив, навіщо наполягає на введенні воєнного стану і чому переконаний, що «Янукович і його «сім›я» виявилися дітьми в порівнянні з тим, що витворяє нинішня влада», готуючись до приватизації держпідприємств.
Докладніше
В Україні прийнята чергова програма боротьби з бідністю

Практично всі уряди і президенти, які побували у владі за роки нашої незалежності, незмінно оголошували боротьбу з бідністю своїм «головним пріоритетом». Наскільки вони в цьому досягли успіху – кожен може засвідчитись сам: до теперішнього часу за рівнем доходу населення ми скотилися не просто до положення найбіднішої країни Європи, а встали в один ряд з найбіднішими країнами Африки.
Докладніше
В Украине побит печальный рекорд голодного 1994 года

Последнее время статистика систематически «радует» нас антирекордами, которых достигла наша страна: беспрецедентное падение экономики, экспорта, торговли и потребительского спроса, катастрофический обвал гривны, разорительный рост цен и тарифов... Есть и еще одно печальное «достижение»: по темпам падения реальной средней зарплаты Украина недавно превзошла рекорд 1994 года, когда наша страна переживала самый большой кризис в своей истории.
Докладніше
Чверть століття тому з’явилася держава Україна з населенням більшими, ніж в 54 мільйона. Нас визнали у всьому світі, Україна отримала повну свободу дій по будівництву незалежної, сучасної, процвітаючої держави. Але не маючи власної науково обґрунтованої теорії перетворення країни в державу, не виробивши стратегію будівництва сучасного суспільства, не маючи ефективної системи державного управління, влада і політики кинулися «на авось» в світ ринкової економіки. «Досягнення» видно кожному і не озброєним оком: Україна перетворилася в державу непотрібних людей.
Докладніше
Разразившийся кризис обнажил самые отвратительные черты украинской власти

В принципе, 16 февраля произошло то, что рано или поздно должно было произойти: парламентская коалиция с треском развалилась. Все это сопровождалось огромным выбросом лжи, лицемерия, шкурничества и прочих нечистот, которыми с некоторых пор так богата украинская политическая «элита».
Докладніше
Останнім часом в українців різко зросли зарплати

Коли немає ні реформ, ні прогресу, ні реальних досягнень, владі — для збереження хоч якогось іміджу ­ залишається лише займатися підтасовуванням фактів і пускати мильні бульбашки брехливої статистики. Повною мірою це відноситься і до нинішнього уряду, який за рівнем брехні, лицемірства і цинізму нітрохи не поступається сво їм «попередникам».
Докладніше
Если называть вещи своими именами, то цены на лекарства являются одним из главных проявлений политики скрытого геноцида, которую власти Украины проводят по отношению к собственному населению. Для такой бесчеловечной политики эксперты даже название придумали – «пассивная эвтаназия» (эвтаназия – значит, умерщвление). Это значит, что значительная часть наших больных соотечественников просто не могут себе позволить лечение. Люди вынуждены тихо, постепенно умирать.
Докладніше
Насколько разбогатеют матери­одиночки?

Как уже сообщалось, Госбюджет­2016 принес много неприятных сюрпризов для социально уязвимых категорий населения. Изменился и порядок назначения пособия матерям­одиночкам – оно стало адресным, то есть полностью зависит от доходов семьи. Таким образом, для одних его размер увеличится, для других – уменьшится, а для третьих и вовсе останется в воспоминаниях.
Докладніше
У 2016­-му вартість квартплати зросте мінімум на третину

До останнього часу місцеві органи влади не наважувалися підвищувати квартплату, оскільки населення і без того до крайнощів розлючена подорожчанням газу, електрики, опалення, гарячої та холодної води. Але тепер у влади є залізний аргумент – набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг», яким забороняється встановлювати тарифи на житлокомпослуги нижче економічно обґрунтованого рівня.
Докладніше
Цены на продукты первой необходимости продолжают расти

Украинцы уже давно привыкли к печальной закономерности: если власти объявляют о повышении соцстандартов, кому­то повышают зарплаты, пенсии или социальные выплаты – значит, жди повышения цен на продукты. Эта причинно­следственная связь выглядит нерушимой уже многие годы, не стали исключением и последние «покращення».
Докладніше
Сьогодні вже можна з упевненістю говорити, що 2015-й рік став одним з найбільш важких і драматичних у всій історії незалежної України. За падінням економіки та зубожінням населення, його можна порівняти тільки з початком «лихих» 90-х, а за кількістю подій і напруженням громадських пристрастей – він взагалі поза конкуренцією. Також 2015-й запам'ятався величезною кількістю порожніх обіцянок, нездійснених надій і нереалізованих реформ, які спочатку позиціонувалися владою як «революційні перетворення». Освітити всі ці події в рамках газетної статті просто неможливо – наведемо лише основні віхи.
Докладніше
Платіжки, підвищення цін і обґрунтованість тарифів — головні злободенні питання, з якими сьогодні зіткнулися українці. Якщо розглядати ці проблеми більш глобально, то в поле зору потрапляють проблеми управління прибудинковою територією, створення ОСББ та здійснення права власності в багатоквартирних будинках. Про те, що чекає господарів квартир найближчим часом, радіостанція «Голос Столиці» поговорила з екс-міністром з питань житлово-комунального господарства, почесним головою Всеукраїнської громадської організації «Спілка власників житла» Олексієм Кучеренком.
Докладніше
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк будує плани про вилучення на користь держскарбниці 40 млрд гривень з арештованих рахунків команди екс-президента Віктора Януковича, щоб залатати бюджетні діри. У той же час через неефективне управління державними підприємствами та падіння економіки, в 2014 році уряд втратив в три рази більше.
Докладніше
В одном из предыдущих номеров мы уже писали о том, как еще в середине лета общественный активист Станислав Батрин подал в суд иск на Кабинет министров Украины. Он потребовал повысить прожиточный минимум до реальной стоимости жизни, которую он оценил в 7 тысяч гривен на месяц. Тогда казалось, что это дело тихо «замнут», однако оно получило неожиданное развитие.
Докладніше
О доброте правительства и «льготных» ценах на газ

Постановление Кабмина №872 (от 30.10.2015), которым вводится новый порядок использования газа по льготной цене, вступил в законную силу только 4 ноября. Таким образом, за потребленный в октябре газ люди заплатят еще по старой системе.
Докладніше
Чому ми такі безпорадні? Що у нас взагалі відбувається? Чому ми не можемо, як інші країни, в тому числі колишні соціалістичні, побудувати працюючу економічну систему? Відповідь: у нас продовжує існувати вкрай безплідна й регресивна економічна модель - модель трикутника, який стиснув суспільство, заважаючи його розвитку. У його кутах - корумпована бюрократія, державно-монополістичні корпорації та приватно-олігархічні холдинги. Ці три кути пожирають працю і вартість, що створюються у суспільстві, позбавляють його ресурсів розвитку і можливостей кращого життя.
Докладніше
В украинских школах с 2016 года будет введено национально-патриотическое воспитание

История не раз доказывала: без идеологических ценностей и патриотизма любое общество обречено на культурное и духовное вырождение, а нация превращается в безликое население. Вот и президент Петр Порошенко в октябре подписал указ “О стратегии национально-патриотического воспитания детей и молодежи на 2016-2020 годы”. Почему же эта стратегия практически сразу подверглась жесточайшей критике экспертов?
Докладніше
Україна могла б легко обійтися без кредитів МВФ

У той час, як уряд скаржиться на катастрофічну нестачу коштів, і з допомогою захмарних цін, тарифів, жебрацьких зарплат і пенсій викачує останні копійки з кишень простих українців - на рахунки офшорних фірм з України щорічно забирають десятки мільярдів доларів. Зазначимо, що з цих сум не сплачуються податки, вони не працюють на економіку і соціальну сферу країни.
Докладніше
Кабинет министров изменил порядок использования льготных объемов газа (по цене 3,6 грн) для потребителей, которые используют его для отопления. «Устанавливается социальная норма в размере 1200 кубометров на весь отопительный сезон (6 месяцев). Это означает, что человек может сам определять, сколько газа использовать в рамках социальной нормы ежемесячно в течение отопительного сезона», - сказано в сообщении Кабмина.
Докладніше
Радикализация общества достигла взрывоопасной точки

В то время, как социологические опросы стабильно констатируют тотальное недоверие народа к провластным партиям и политикам старой формации, практически все эти партии и политики вновь заняли ключевые позиции в местных органах власти по итогам последних выборов. Что кроется за этим парадоксом?
Докладніше
Нині в Україні Велика Жовтнева Соціалістична Революція, ця справді планетарного значення подія подається офіційною пропагандою як «переворот», «заколот», «силове захоплення влади більшовиками» тощо. Більше того, прийнятий ВР України закон про так звану декомунізацію спрямований на руйнацію і забуття тих досягнень, які мало наше суспільство за часів радянської влади. При цьому зовсім замовчується те, що революційний вибух у царській Росії спричинило жахливе становище простого люду, на праці якого жирувала купка тодішніх багатіїв. Чи не так само живуть сьогодні в незалежній Україні ті, хто заробляє на хліб насущний власними руками?
Докладніше
Для многих пенсионеров октябрьские пенсии стали «холодным душем»

Как известно, далеко не все пенсионеры ощутили обещанное повышение выплат в связи с ростом соцстандартов — у кого-то они выросли на сущие копейки, а у многих и вовсе остались прежними. Теперь эти люди штурмуют территориальные отделения Пенсионного Фонда с требованиями пояснить: почему им не сделали перерасчет? И приводят «железобетонный» аргумент: Яценюк по телевизору обещал, что пенсии повысятся всем – как минимум на 125 гривен!
Докладніше
Наверное, каждый из нас не раз задавался мучительным вопросом: почему Украина, имея богатейшие природные ресурсы, плодородную землю и сплошь образованный, и в основном трудолюбивый народ, прозябает в удручающей бедности? В данной статье мы постарались собрать наиболее компетентные мнения ученых, экономистов и политиков.
Докладніше
Уже давно не секрет, что крупнейшие украинские политические партии – это по своей сути бизнес-проекты, которые созданы для доступа их владельцев и клиентов к ресурсам страны – для дальнейшего грабежа Украины и ее народа. Как правило, они «шьются» по «индивидуальным лекалам» - под определенного вождя, и зачастую даже называются его именем. Иначе говоря, политику каждой из таких партий полностью и абсолютно определяет вождь. В этой связи полезно повнимательнее присмотреться к тройке лидеров украинского политического Олимпа – «Солидарности» Петра Порошенко, «Батькивщине» Юлии Тимошенко и Радикальной партии Ляшко.
Докладніше
Почему так сильно подорожало тепло в домах украинцев? С началом отопительного сезона многие украинцы со страхом ожидают новых платежек, где цифры будут существенно выше, чем раньше. Люди и раньше с огромным трудом оплачивали коммунальные счета, однако теперь для многих они и вовсе станут неподъемными. Правда, в последнее время появились основания для снижения тарифов, однако правительство их упорно игнорирует.
Докладніше
Напередодні місцевих виборів українська влада в середньому на 13% підняла мінімальні зарплати, пенсії та соціальні допомоги. Офіційною пропагандою це було подано як знакове досягнення влади, однак при цьому забули згадати, що насправді влада заборгувала людям як мінімум 75% індексації. Саме на стільки, за офіційною статистикою, зросли ціни в країні.
Докладніше
В интервью изданию "ГОРДОН" Александр Мороз заявил, что война в Украине – результат огромного геополитического передела США, которые делают все, чтобы доллар был единственной сильной валютой в мире, а также хотят превратить украинскую землю в товар, а всю страну – в ресурсный придаток. А также рассказал о том, что причиной развала "оранжевой команды" стала борьба Ющенко и Тимошенко за контроль над газовой трубой; объяснил, почему считает конституционные изменения Петра Порошенко не децентрализацией, а укреплением властной вертикали; почему, по его мнению, Украине не стоит вступать в Евросоюз и НАТО, и участвовать "в геополитической игре США".
Докладніше
В Україні розпочалося висунення кандидатів на виборах до місцевих органів влади, які відбудуться 25 жовтня. Експерти кажуть, що депутатські та мерські крісла стали привабливішими, а конкуренція – вищою.
Докладніше
Чим володіють та на що впливають бізнес-партнери президента при владі

Вже півтора роки, як Адміністрація президента стала робочим місцем для Петра Порошенка. Крім того, кілька його друзів та бізнес-партнерів зайняли ключові пости у країні в той час, як їхній спільний з президентом бізнес продовжує процвітати. Таке сполучення дружби, бізнесу та державної служби у світі вважається дуже ризикованим, оскільки містить у собі очевидний конфлікт інтересів, показує розслідування програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і UA:Першого.
Докладніше
Нещодавно експерти ІА «Рейтинг» досліджували країни Європи за рівнем витрат їх громадян на продукти харчування. Результат для України виявився неприємним, але очікуваним - ми посіли останнє місце. Інакше кажучи, на їжу середньостатистична українська сім'я витрачає 51,3% своїх доходів - при середньоєвропейському показнику 19,9%.
Докладніше
12 вересня 2015 року в місті Києві відбувся ІІІ етап ХХ з’їзду Соціалістичної партії України, делегати якого одноголосно ухвалили рішення про участь місцевих організацій Соціалістичної партії України в місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. З’їзд доручив заступнику Голови СПУ Василю Сільченку не пізніше 18 вересня подати до Центральної виборчої комісії копію рішення з'їзду СПУ про участь у місцевих виборах, як того вимагає Закон України «Про місцеві вибори». З’їзд затвердив передвиборчу платформу Соціалістичної партії України, на основі якої кандидати від СПУ на місцевих виборах визначатимуть свої програми.
Докладніше
8-10 вересня в м.Криниця (Польща) відбувся економічний Форум. 25-й раз з ініціативи польського керівництва проводиться такий захід. Цього року в ньому взяли участь представники майже трьох десятків країн: політики, учені, журналісти, підприємці, політологи – більше півтори тисячі учасників. З України запрошених було близько 140 чоловік. Тематика Форуму зорієнтована на економіку, найперше Польщі, її подальше інтегрування в ЄС. Значення того підкреслено у виступах на першому пленарному засіданні президентів Польщі, Хорватії і Македонії, в промові прем’єр-міністра країни – організатора. Відбулось майже 200 панельних дискусій. Відчувалось, що учасників Форуму найгостріше турбують дві теми: нова хвиля міграції і ситуація в Україні в зв’язку з російською агресією. По-суті в кожній дискусії згадувались події в Україні, десять панелей присвячено було саме нашій країні. О. Мороз брав участь у багатьох дискусіях під час панельних (тематичних) засідань, спілкувався з представниками європейського політикуму. Пропонуємо його виступ в одній із дискусій.
Докладніше
Зараз всі комунальні неприємності люди пов'язують з непомірними тарифами на послуги ЖКГ - але це далеко не всі сюрпризи, які готує нам у цій сфері влада. Нагадаємо, що з 1 липня 2015 року в Україні діє Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Згідно з цим документом, вже до 1 липня 2016 року в країні повинні бути ліквідовані всі ЖЕКи, а мешканці повинні самі, в "добровільно-примусовому" порядку визначитися з формою управління своїх будинків. Ось тоді-то і стане по-справжньому "весело".
Докладніше
По словам продавцов, сборы ученика в школу в этом году обошлись примерно в два раза дороже, чем в прошлом. Особые траты при этом понесли родители первоклашек – ведь если на старших детях еще можно сэкономить за счет продления жизни старых вещей, то новичкам все нужно покупать с нуля.
Докладніше
Підвищення соцстандартів: кому додадуть і звідки гроші

Судячи з усього, в уряді вже зрозуміли, що серед простих українців невдоволення владою досягло критичної межі. Про це говорять і всі соціологічні дослідження: все менше людей готові терпіти позбавлення заради примарного "щасливого майбутнього". Так чи інакше, але Кабмін вирішив "випустити пар", анонсувавши дострокове підвищення соціальних стандартів - перший раз за два роки.
Докладніше
Результаты исследований отечественных и зарубежных социологических служб свидетельствуют: в Украине налицо все признаки глубочайшего социально-экономического кризиса, который в любой момент может вылиться в массовые беспорядки с непредсказуемыми последствиями.
Докладніше
Кабмін нарешті роз'яснив, хто повинен платити за повірку лічильників води

Суперечки між українцями та місцевими водоканалами з приводу оплати повірки водомірів не вщухають вже багато років. Юристи з документами в руках доводять, що всі витрати по повірці лічильників повинні нести самі водопостачальні організації, проте останні на ці доводи відверто плюють.
Докладніше
Как известно, медики и специалисты по здоровому образу жизни советуют начинать закалять организм в теплое время года. В свете последних заявлений правительства, начинать это нужно прямо сейчас, пока еще не очень поздно. Суть в том, что равнины чиновничьих мозгов осенила сногсшибательная идея по экономии газа.
Докладніше
Порошенко узаконил повышение тарифов до бесконечности

Недавно Президент подписал закон, согласно которому тарифы на коммунальные услуги должны быть экономически обоснованными и не могут быть установлены ниже их себестоимости. Чисто теоретически – все в духе рыночной экономики. Вот только на практике это может обернуться полным произволом коммунальщиков и абсолютной беззащитностью потребителей.
Докладніше
Анализируя деятельность нынешнего правительства, впору писать учебное пособие «Как НЕ нужно управлять страной и экономикой». Всего за полтора года киевская власть довела Украину до полуобморочного состояния: от тарифов «колбасит» всю страну, за черту бедности отброшено большинство населения, экономика лежит в руинах, а ее жалкие остатки на 75% ушли в тень, - и список этих «достижений» можно продолжать очень долго. Все это сопровождается совершенно абсурдными и недальновидными решениями, которые только усугубляют ситуацию.
Докладніше
Як підвищити конкуренцію в політичному житті країни

Децентралізація вимагає від лідерів країни відмовитись від частини повноважень для того, аби чиновники, обрані на місцях, змогли розділити з ними відповідальність за свої дії заради блага місцевих громад. Навряд чи існують політичні лідери, що погодяться добровільно відмовитися від влади, але децентралізація може стати ключем до успіху всіх інших реформ в Україні. У довгостроковій перспективі будь-які інститути державної влади можуть стати корумпованими у разі, якщо не існує достатнього резерву політичних лідерів, що продемонстрували виборцям свою здатність ефективно служити суспільним, а не власним інтересам.
Докладніше
По-азиатски посадят в тюрьму или по-европейски выселят из квартиры?

Арсений Яценюк, которого за его антинародную политику уже откровенно ненавидит подавляющее большинство украинцев, сделал еще один шаг «навстречу людям». На недавнем заседании антикризисного энергетического штаба он приравнял неуплату коммунальных счетов к воровству газа и электроэнергии, и призвал по таким делам открывать криминальные производства.
Докладніше
Если вы верите всем разговорам за последнее время, Владимир Путин не только двуличный и лицемерный человек, но и чрезвычайно занятой политик. Заключая тайные соглашения с теми же европейцами и американцами, он подвергается критике на протяжении многих лет. И если вы верите слухам, европейцы и американцы также заняты распродажей Украины России.
Докладніше
Почему так уверенно растет популярность Юлии Тимошенко

Юлия Тимошенко всегда занимала особое место в украинской политике. Патологическую лживость и неуемную жажду власти она всегда приправляет выдающимся артистизмом, самым оголтелым популизмом и природной женственностью. В результате получается такая гремучая смесь, что Юлию Владимировну можно смело зачислять в список самых выдающихся политических аферистов всех времен и народов.
Докладніше
В Україні вперше за 15 років збираються переглянути споживчий кошик - набір продуктів, товарів і послуг, що забезпечують життєво необхідні, базові потреби людини. Нагадаємо, що на основі цього кошика визначається розмір прожиткового мінімуму, який, у свою чергу, визначає майже всі інші соціальні стандарти, в тому числі мінімальну зарплату і мінімальну пенсію.
Докладніше
Після відставки з посади губернатора Дніпропетровської області відомого бізнесмена Ігоря Коломойського в Україні заговорили про наступ влади на позиції потужних олігархів країни, які керують левовою часткою її економіки, приватизованої в 2000-х роках. У коридорах влади говорять про можливість часткового перегляду результатів приватизації минулих років та вирішують, у який найбільш цивілізований спосіб це зробити.
Докладніше
С 1 сентября нас порадовали еще одним сюрпризом — ростом цен на электроэнергию. На этот раз тарифы повысили в среднем на 23%, но и это "еще не вечер": стоимость света для населения будет расти аж до марта 2017 года - до "экономически обоснованного уровня".
Докладніше
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse