Неділя, 17 Січня 2021,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2021»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

БОРЖНИКАМ БУДУТЬ ЛАМАТИ ДВЕРІ ТА ПРИМУСОВО ВІДКЛЮЧАТИ ВІД ПОСЛУГ
Опалювальний сезон - 2019 населення країни зустріло з величезними боргами по ЖКГ - на загальну суму в 50 млрд грн. І хоча це набагато менше, ніж у квітні (тоді загальний борг населення складав близько 70 млрд грн), але оптимізму даний факт все одно не додає - адже вже в листопаді крива заборгованості знову пішла різко вгору, так як багато людей просто не в змозі оплачувати грабіжницькі тарифи. Чого варто побоюватися боржникам - в нашому матеріалі.

ТИ ЇХ В ДВЕРІ -ВОНИ У ВІКНО

Вирішувати проблему космічної заборгованості українців планується за допомогою посилення різних санкцій. З субсидіантами розмова ко-ротка: тепер людину можуть позбавити державної допомоги за те, що вона прострочила сплату "комуналки" більш ніж на місяць (до цього було 2 місяці), а сама сума досягла 340 гривень і більше. Саме це змушує одержувачів субсидій платити за комуналку навіть останні копійки.
З тими, хто не отримує субсидії, все складніше, але і в уряді над цим теж працюють. Так, боржників за комунальні послуги незабаром мо-жуть почати примусово відключати від цих послуг. Причому замок на двері не стане перешкодою: постачальникам комунальних послуг хочуть дозволити "несанкціонований доступ" в житло боржників. Тобто - шляхом виламування дверей або вікон.
Такі "райдужні" перспективи для народу прописані в законопроекті №2458, який зареєстрований у Верховній Раді і вже отримав схвалення профільного комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.
В принципі, норма про те, що комунальні служби мають право проникати в житло будь-якого українця без дозволу господарів, є в законо-давстві й зараз. У законі "Про житлово-комунальні послуги" записано: "У невідкладних випадках, пов'язаних з необхідністю порятунку життя і здоров'я людей і / або майна ... може бути здійснений доступ до житла, іншого об'єкта нерухомого майна - без отримання згоди його власника (користувача) (несанкціонований доступ) для проведення огляду та ліквідації або запобіганню аварії ".
Тут все зрозуміло і питань не викликає: дійсно, якщо у когось в квартирі струмками тече вода і затоплює сусідів (або стався витік газу), а господарів немає вдома, то церемонитися не варто.
Тепер статтю пропонується доповнити: після слів "У невідкладних випадках, пов'язаних з необхідністю порятунку життя і здоров'я людей і / або майна... "дописати -" а також для обмеження (припинення) надання комунальної послуги ...".
Правда, багато юристів і експертів вважають таку норму неприпустимою.
"Працівники комунальних служб можуть проникнути в житло, якщо там аварія - щоб ліквідувати її або запобігти. Але проникати, щоб відк-лючити за борги - це людоїдська норма, по-іншому я її назвати не можу. Так, у нас існує проблема, пов'язана з неможливістю стягувати забор-гованості за комунальні послуги. У нас непрацююча судова система і в три рази більше непрацююча система виконання судових рішень. І проблему в цій непрацюючій сфері вирішили перекласти на комунальників", - говорить глава Асоціації професійніх управителів нерухомістю, кандидат юридичних наук Андрій Никончук.
Крім того, юристи стверджують, що ця норма суперечить Конституції України.
"Право на несанкціонований доступ до житла вже передбачено чинним законодавством - статтею 30 Конституції України, і ч. 4 ст. 29 Зако-ну України" Про ЖКП ". Несанкціонований доступ в будинок для запобігання аварій повністю виправданий нагальною потребою і відповідає положенню ст. 30 Конституції України , оскільки в разі аварії може постраждати майно сусідів. А ось надання такого права для відключення від комунальних послуг за борги - цій статті Конституції, на мій погляд, не відповідає, оскільки не може бути наслідком існування невідклад-них випадків. Крім того, надання такого права працівникам комунальної сфери може призвести до зловживань. Адже повторне підключення коштуватиме грошей, а судитися, щоб довести незаконність відключення, - теж довго і дорого. Подібна судова тяжба може зайняти від 2 міся-ців до півроку. Хто зможе так довго перебувати без світла і тепла, без води і каналізації?" - вважає адвокат Дмитро Лазебний.
Юрист уточнив, що подібні норми практикуються в деяких країнах, проте в якості прикладу зміг привести тільки авторитарні - Росію і Біло-русь.

КВАРТИРУ ЗА БОРГИ

Однак найбільшою страшилкою для боржників є, без сумніву, відчуження майна та самого житла.
Як відомо, якщо людина довгий час не платить по рахунках, то комунальні підприємства починають з ним "працювати". Спочатку йдуть "нагадування", але якщо боржник не йде на контакт, складається судовий позов - з вимогою виплати боргу. В сумі позову враховуються і фі-нансові санкції: судові витрати та робота судових виконавців. Після задоволення позову, виконавча служба знаходить боржника, йому блоку-ються рахунки в банку, кредитні лінії та інші фінансові активи, забороняється виїзд за кордон та ін.
Юристи відзначають: у разі відсутності будь-яких доходів у боржника для погашення заборгованості, стягнення може бути накладено на на-лежне йому майно. Це можуть бути об'єкти нерухомості, транспортні засоби або інше майно. Законом передбачено порядок опису таких акти-вів, виставлення їх на торги з метою реалізації.
При цьому українське законодавство допускає: якщо у людини для погашення боргів немає ні коштів, ні майна, то може бути проведена конфіскація або арешт житла. Правда, процедура ця непроста, має кілька аспектів і умов.
По-перше, важливо розуміти, що борг може стягувати тільки виконавча служба, а не сам постачальник послуги. Тобто самі газівники або тепловики не можуть відібрати у вас квартиру. А якщо вони обіцяють це зробити - то це не що інше, як метод психологічного тиску і заляку-вання, і такі дії є незаконними. "Вибити" борги, забравши квартиру або будь-яке інше майно, постачальник житлово-комунальних послуг не може.
По-друге, конфіскація житла можлива лише в тих випадках, коли сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат. На сьогоднішній день це 83 тис. 460 грн (при мінімалці в 4173 грн), а після 1 січня 2020-го (після підвищення до 4723 грн) буде 94 тис. 460 грн.
Економісти підрахували: проживаючи в середньостатистичній "двійці", людині потрібно ще дуже постаратися, щоб накопичити такий борг за три роки. А більш ранні борги автоматично анулюються терміном позовної давності. Тобто, в більшості випадків ця норма не працює через те, що термін позовної давності становить три роки. І навіть якщо українська держава подасть в суд на всіх злісних неплатників за послуги ЖКГ, то позитивного ефекту від цього не буде.
"Держава сама себе висікла - громадяни не платять, а вона з цим зробити нічого не може", - підмітив економіст Всеволод Степанюк.
Правда, сьогодні ніхто не може дати гарантії, що норму про 20 мінімальних зарплат не змінять. Наприклад, знизять до десяти, а може - і до двох.
Ще однією перешкодою для конфіскації житла є ситуація, коли у боржника в квартирі прописані неповнолітні діти. Так чи інакше, але на сьогоднішній день такі крайні заходи застосовуються дуже рідко, але все ж боржникам не варто розслаблятися - іноді людей все-таки позбав-ляють житла.

До речі
В ході масштабного соціологічного опитування, проведеного в кінці листопада Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), з'ясувалося: для більшості українців тарифи ЖКГ є дуже серйозною, а то і непосильною статтею витрат.
Майже половина опитаних (45%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ в жовтні 2019 зросли в порівнянні з жовтнем 2018 року. У 35% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.
А 14% українців витрачають на оплату послуг ЖКГ більше половини доходу сім'ї. По суті, це свідчить, що вони змушені економи-ти навіть на найпростішій їжі, не кажучи вже про одяг, ліки та інших життєво важливих потребах. Якщо порівняти результати цього дослідження з таким же опитуванням, проведеним у 2015 році, то за 4 роки частка домогосподарств, які витрачають на комуналку більше половини доходу, зросла більш ніж удвічі - з 6% до 14%.
Частка тих, хто витрачає на "комуналку" від третини до половини доходу, збільшилася з 16% до 21%. Відповідно, зменшилася кі-лькість заможних громадян, які витрачають на оплату платіжок відносно невелику (за українськими мірками) частину своїх доходів. Так, частка українців, які платять менше 10% своїх доходів - скоротилася з 18% в 2015 році до 12% в 2019 році. А частка тих, хто витрачає від 10% до 30% доходів - з 48% до 41%.
Ми ж зі свого боку зауважимо, що порівняння з 2015 роком - не дуже показове, так як на той час тарифи вже почали своє галопуюче зростання.

Олександр Полуянов


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse