Неділя, 24 Січня 2021,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2021»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

АБО ЯК В УКРАЇНІ ДОБИВАЮТЬ ОСВІТУ
Адекватні і розсудливі українці вже давно помітили цікаву деталь: будь-яка"реформа" в нашій країні чомусь завжди - це намір щось зламати, урізати, скоротити, спаплюжити або продати. І ніколи - поліпшити (що, за визначенням, і є слово"реформа") та побудувати щось більш нове і прогресивне. У даному випадку мова піде про результати реформи освіти, яка проходить в Україні.

МЕНШЕ ЗНАНЬ, БІЛЬШЕ ПАТРІОТИЗМУ

Для початку нагадаємо: коли екс-міністр освіти Лілія Гриневич ще тільки розписувала принади нової реформи - її ідеї нещадно розкритикували в Національній академії наук.
"Це призведе до подальшого падіння загального інтелектуального рівня випускників, а в подальшому - до зниження кількості аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, що може викликати занепад вітчизняної науки і системи вищої освіти. Впровадження цих нововведень також спричинить за собою масові звільнення шкільних вчителів природничих дисциплін, а це призведе до повної деградації кадрового потенціалу освітньої сфери", - говорилося в листі НАНУ, опублікованому навесні 2017 року.
Проти цієї "реформи" категорично висловлювалися і багато інших експертів, і ось сьогодні ми вже можемо говорити про її перші результати.
Після "спрощення" (а по суті - повної примітивізації) навчального процесу, вже 15% учнів, які закінчили початкову школу, ми змогли досягти "базового рівня математичної та читацької компетентності". Простіше кажучи, кожна сьома українська дитина у віці 8-9 років не вміє добре читати і рахувати.
Буквально на днях, надійшло нове повідомлення: згідно з авторитетним міжнародним дослідженням якості освіти PISA-2018 (до якого Україна приєдналася лише в цьому році), рівень знань українських школярів виявився нижчим за середній. Про це 3 грудня повідомила Deutsche Welle.
Для довідки: дослідження PISA проходить під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Знання тестують раз в три роки у 15-річних школярів, які на час проведення опитування вчаться мінімум в сьомому класі. Оцінюються читацька і математична компетенції, а також знання в галузі природничих наук.
За показником читацької компетенції (це здатність розуміти та інтерпретувати тексти, з якими школярі матимуть справу в повсякденному житті) учні українських шкіл набрали в середньому 466 балів з 1000.
За показником математичної компетенції учні українських шкіл в середньому отримали 453 бали. Для країн Організації економічного співробітництва і розвитку середній показник - 489 балів.
У сфері природничих наук українські школярі в середньому набрали 469 балів, при тому, що середній показник для країн ОЕСР - 489 балів.
"Отже, що ми маємо? Чиновники скоротили час викладання загальнотеоретичних дисциплін. Шкільна освіта в старших класах ними ж зведена до підготовки до тестів, що на ділі засвідчило про процес руйнування системності знань, та не допускає навчанню вміти міркувати. Ну, і навіть не всі старшокласники тепер знають таблицю множення.
Що ще "цікавого"? Схоже, корупція перемістилася з вузів в школи і органи освіти. Зокрема, тести (через розмитість освітніх стандартів) в більшості своїй не збігаються зі шкільними програмами, відповідно, результати низькі, а значить - відкриваються можливості для корупції. Далі хабара, гроші і багато іншого.
Таким чином, реформа шкільної освіти привела до деградації школи як такої і суттєвого зменшення розумового потенціалу учнів. Головне - більше "патріотизму". Мабуть, освічені й думаючі люди не потрібні країні", - так оцінив результати шкільної реформи економіст Олександр Гончаров.
Правда, і в цій ситуації знайшлися діячі, які побачили в тому, що відбувається "руку Москви".
"Рівень освіченості, до якого докотилася Україна ... просто пригнічує і навіть лякає", - заявив викладач Київської школи економіки та Единбурзької бізнес-школи Іван Компан. І тут же звинуватив в цьому ... царську Росію (?!), яка нібито століттями вихолощувала інтелектуальний потенціал українців, "придушуючи спроби народу розвивати власну науку, культуру і мистецтво". Цієї ж політики, як стверджує Компан, дотримувалася і радянська влада. Про те, що в УРСР було рівно в чотири рази більше вчених, ніж сьогодні, про наявність в УРСР потужних наукомістких виробництв, про багатомільйонні наклади книг, газет і журналів українською мовою (в рази перевищують сьогоднішні) - Копман чи то не знає, то чи не хоче знати. Втім, це вже окрема тема.

ВЧИТЕЛІВ НЕ ЗАБУЛИ

Повною мірою оцінили всі "принади" реформи й вчителі. "Я працюю в школі з 1995 року, і весь цей час, щороку, у вересні нам розповідають, що у нас в країні якась реформа освіти. Але жодного разу не було такого, щоб проект такої реформи хоча б заради пристойності обговорили з самими вчителями. Тому це виглядає не як реформи, а як експерименти над людьми", - так охарактеризував реформаторську сверблячку української влади учитель математики Валерій С. з Черкас.
Фактів відвертого знущання над "сіячами прекрасного, доброго і вічного" - більш ніж достатньо. Про це можна писати томи (наприклад, як вчителів постійно "кидають" з зарплатами), ми ж візьмемо лише найостанніші "покращення".
Так, зовсім недавно глава Міністерства освіти України, 29-річна Анна Новосад заявила, що в країні вчителів більше, ніж потрібно і їх доведеться скорочувати.
До речі, якщо хтось думає, що Анна Новосад - це якесь "нове обличчя" у владі, то він глибоко помиляється. По-перше, це типова "Соросівська грантоїдка". По-друге, відразу після приходу до влади Порошенка вона потрапляє до Міністерства освіти в якості "радника" нового міністра (колишнього ректора "Могилянки") Сергія Квіти. Потім продовжує службу під керівництвом фанатичною "реформаторки" Лілії Гриневич. Очікувати від юної діви, що вона своїми руками буде коригувати курс, заданий попередниками, по меншій мірі наївно.
Окремий подарунок підготували вчителям і депутати від партії Вакарчука "Голос" - у вигляді поправок до закону "Про повну загальну середню освіту". А саме - депутати більше не хочуть оплачувати класне керівництво, перевірку зошитів, надбавки за наукові звання і наукові ступені, вислугу років та інші надбавки до невисокої учительської зарплати.
Не потрібно бути Нострадамусом, щоб передбачити результат: масове звільнення кваліфікованих педагогів - на додаток до розгрому сільських шкіл, який вже відбувся.
А під завісу листопада глава уряду України Олексій Гончарук запропонував змінити систему нарахування зарплат вчителям. Як вважає прем'єр, зарплата повинна прямо залежати від кількості учнів в класі. Як завжди, це було подано під слушним "соусом".
"Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип" гроші ходять за школярем". Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів", - наводить слова Гончарука портал " Освіта".
Хоча всім зрозуміло, що від учителя не залежить, скільки дітей навчається в класі. Це залежить від того, скільки дітей проживає поруч зі школою. По-друге, не враховується той доведений факт, що при навантаженні більше 30 учнів на вчителя навчальний процес неефективний. У підсумку виходить, що вчитель в густонаселеному міському районі (де, як правило, є дефіцит шкіл) буде матеріально зацікавлений в надмірній кількості учнів, так як від цього буде прямо залежати його зарплата. А в депресивних сільських районах вчителі й самі будуть звільнятися, так як будуть отримувати сущі копійки.

УСВІДОМЛЕНИЙ КУРС

Будь-який уряд, який насправді думає про майбутнє своєї країни, має розуміти: сила держави - в рівні освіти нації. Чим вище цей рівень, тим більш кваліфікованими є трудові ресурси, а сама країна здатна впроваджувати і розвивати нові технології, нові виробництва, залучати до себе інвестиції.
Однак практика показує, що головна мета української влади - це повна дебілізація і деградація населення. Тому що неосвіченими і жебраками набагато легше керувати. І загальне падіння рівня освіти - це цілком усвідомлений курс, націлений на системне вирощування невибагливих працівників і споживачів, тупих холопів для іноземних і вітчизняних роботодавців. Власне, саме цього вимагають від України її нинішні власники. Заходу потрібні оптові поставки безсловесних заробітчан, а київській владі - дурне і покірне електоральне стадо, яке не вміє міркувати і аналізувати.
Україна, яка ще зовсім недавно була однією з найосвіченіших країн світу, після знищення цілих галузей економіки стрімко втрачає навички підготовки фахівців для промисловості, точних наук, будь-якого складного виробництва. Решта масово їдуть туди, де їх знання ще мають цінність, рівень доходів вище, а життя безпечніше. І цей руйнівний для істинної незалежності курс, судячи з усього, буде продовжений.

Олександр Полуянов


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse