Середа, 20 Листопада 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

АБО ЧИ МОЖЕ БУТИ НЕЗАЛЕЖНОЮ ЗЛІСНИЙ БОРЖНИК?
Дивлячись на зовнішню і внутрішню політику української влади, тільки дуже наївна людина ще може зберігати ілюзії про якусь "незалежність" нашої країни. І справа навіть не стільки в самих боргах, які бездумно набирала від імені народу влада, скільки в катастрофічному зниженні платоспроможності України: промисловість деградує, і розплачуватися з кредиторами доводиться або за рахунок нових позик, або шляхом розпродажу майна. У тому числі - землі.

КРЕДИТИ: ДОПОМОГА ЧИ КАПКАН?

Сьогодні практично всі експерти сходяться на думці, що Україна загрузла в боргах, і як ніколи залежна від західних кредиторів, а в першу чергу - від Міжнародного валютного фонду.
"У президента України Володимира Зеленського є свій уряд, але він проводить політику МВФ та інших західних фінансових організацій. Більш того, незалежно від складу Кабміну, він завжди буде виконувати волю міжнародних гравців, тому що економічний курс України як і раніше не змінився. Економічну політику диктує кредитор. Кредитор завжди диктує боржнику ті чи інші умови, щоб боржник віддав борги. Це стосується не тільки України, а й інших країн", - вважає директор "Інституту глобальних стратегій" Вадим Карасьов.
За його словами, щоб вилізти з цієї фінансової пастки, Зеленському необхідно мати стратегічне бачення того, як буде розвиватися економі-ка, і за рахунок чого будуть повертатися борги: за рахунок розпродажу підприємств, або ж все-таки за рахунок розвитку виробництва.
А МВФ тим часом уже сформував новий пакет вимог до нашого уряду. Так, директор Фонду гуманітарних стратегій Михайло Павлів заявив, що, за наявною у нього інформацією, Міжнародний валютний фонд вже вимагає від команди Зеленського продажу портів та залізниць. І додав, що у нової адміністрації немає жодного шансу, щоб відмовитися або хоча б пом'якшити умови Фонду. Що, знаходячись в економічній і борговій ямі, Україна максимально залежна.
Нагадаємо, що останні п'ять років структура (МВФ) методично вимагала від Києва піднімати ціни на газ для населення, в результаті чого тариф виріс більш ніж на 1000%. У 2018-му МВФ поставив умову скасувати мораторій на продаж землі, і ось вже у нас готується до відк-риття ринок землі.
Справедливості заради варто сказати, що в світі є країни, яким кредити МВФ допомогли вибратися з кризи - наприклад, Туреччина і Пів-денна Корея. Але це, скоріше, виключення з правила - вони проводили швидкі реформи, починали динамічно розвиватися, повертали борги, і більше до співпраці з Фондом не поверталися.
"Україна ж десятиліттями співпрацює з Фондом і нагадує пацієнта, якого привезли на реанімобілі в лікарню, а він впирається і не хоче з нього виходити.
Всі "протоколи лікування", які МВФ прописує своїм "пацієнтам", розраховані саме на гостру фазу кризи. Тому вони зводяться до жорсткої бюджетної дисципліни, різкого скорочення витрат на соціальні потреби і т. д. У короткостроковій перспективі, коли потрібно жорстко еконо-мити і проводити реформи, - це нормально. Але коли подібна політика реалізується роками, десятиліттями, це просто призводить до руйнуван-ня економіки", - говорить фінансовий аналітик Олексій Кущ.

ПРИБРАТИ КОНКУРЕНТА

Втім, на думку багатьох експертів, Захід "руками" МВФ спочатку і розраховував зруйнувати економіку потенційно сильного конкурента в особі України.
"У 1991 році Україна була технологічно більш розвинена, ніж тодішня Німеччина. По космосу і озброєнню ми змагалися зі США. Але кому потрібен був такий конкурент на ринку? І ось "порадами", вимогами, відвертими погрозами і санкціями в 1990-х домоглися слухняності нашої влади, а далі ми побачили, до чого це призвело... У світі немає жодної країни, яка б, завдяки співпраці з МВФ, вийшла на шлях економічного розвитку. Навпаки, все закінчувалося дефолтом... Вимоги Міжнародного валютного фонду ведуть Україну до стану Сомалі - некерованому або малокерованому, злиденному напівбандитському анклаву. Умови МВФ позначаються на освітньому рівні, спрямовані на деіндустріаліза-цію і депопуляцію країни", - охарактеризував цю "допомогу" економічний експерт Всеволод Степанюк.
І дійсно: колись нам дісталася друга економіка колишнього СРСР і одна з провідних економік Європи. Через три десятиліття такої ось "не-залежності" багато галузей промисловості (авіапром, суднобудування та ін.) зникли практично повністю, а ті, що ще залишилися - "дихають на ладан".
Країна, яка майже нічого не виробляє, змушена все більше й більше позичати. А оскільки у нас оголошений курс на євроатлантичну спів-працю - то займати у Заходу і МВФ. Однак несподівано з'ясувалося, що там живуть і працюють зовсім не безкорисливі філантропи - Захід поводиться гранично жорстко, обставляючи свої фінансові вливання в українську економіку ганебними і антинародними умовами.
Фактично, ми зараз маємо можливість спостерігати: як, використовуючи свої фінансові інструменти, Захід формує зручну і повністю зале-жну від себе державу. У цих відносинах немає ніякої демократії, якою так вихваляються в США. Думка українців зовсім не враховується. Швидше, пригнічується.
На сьогоднішній день сума державного боргу України становить близько 80% від обсягу внутрішнього валового продукту (ВВП), і даний по-казник є рекордним в Європі. Мимоволі згадується, як при президентах Ющенка і Януковича тільки ледачий не штовхав уряд за 40% держав-ного боргу. Зараз, в результаті п'ятирічного правління "європейських реформаторів" - 80%.
Світова практика показує, що в більшості випадків вже при 60% настає стан дефолту національної економіки - неважко уявити, що може статися з нашою країною в найближчі роки. Слово "дефолт" стає визначальним для будь-кого, хто говорить про українські економічні реалії.
Правда, слід визнати: історія суверенних економік знає і більш високі цифри боргу по відношенню до ВВП. Наприклад, державний борг США складає 108%, а Японії - і зовсім 236% від ВВП. Але обидві країни мають надзвичайно розвинене в порівнянні з Україною реальне виробництво товарів та послуг, і позитивне сальдо в торгівлі з більшістю країн сучасного світу. А США є ще й власником банку основної валю-ти світу - долара.
У держбюджеті-2020 на погашення та обслуговування зовнішніх боргів виділяється більше 420 млрд гривень. Якщо розділити цю суму на все населення країни (за офіційними даними - 42 млн), то виходить по 10 тисяч гривень на кожного. Саме стільки в наступному році недоплатять кожному з нас (включаючи немовлят і людей похилого віку) у вигляді пенсій, зарплат, соціальних допомог, тощо - тільки через те, що хтось від нашого імені позичав. А якщо врахувати, що нас - далеко не 42 мільйони, і відняти тих, хто соціальної допомоги не потребує - то сума вийде в рази більше.
Ось така виходить "арифметика".

Олексій Градов

Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
26 жовтня 1991 року відбувся Установчий з’їзд Соціалістичної партії України.
Історія, схоже, не має прикладів, щоб за місяць після проголошення намірів про створення партії відбувся її Установчий з’їзд. Партії справжньої, ідеологічної, в яку об’єднались прихильники соціальної справедливості, на хвилі протесту проти сваволі тодішньої влади, розуміючи і причину руйнування КПРС – внаслідок відірваності від реального життя її керівництва, засилля демагогії і формалізму, бюрократизації її вищих структур. Підготовчу та організаційну роботу до з їзду забезпечила група ініціаторів: Віль Миколайович Ромащенко, Адам Іванович Мартинюк, Володимир Васильович Кизима, інші небайдужі люди. Цілодобово тримався телефонний зв'язок з обласними і районними оргкомітетами. Переповнений зал колишнього будинку політосвіти на вулиці Володимирській підтвердив ефективність проведеної роботи, а склад делегатів засвідчив прагнення великої частки народу добиватися тих засад суспільного життя, які оформлені були згодом у вигляді Програми СПУ. Історія партії зберігає всі її успіхи і невдачі. Їх треба пам’ятати, маючи на увазі, що ніяка інша ідеологія, крім соціалістичної, ніяка інша партія не врятує Україну від катастрофи, до якої її вели владні керманичі впродовж більше чверті століття. Сьогодні партія переживає складний період відновлення після скоординованих ударів по ній з боку реакційної влади та внутрішніх політичних пристосуванців. Внаслідок дій розкольників – різноманітних «оновлювачів» партії – ми поки-що втратили можливість фактично очолити всю державну політику, зробивши Україну впливовим суб’єктом світового співжиття, а народ – заможним і авторитетним творцем власної історії. Одначе позитивна перспектива України все-одно можлива лише при реалізації наших програмних цілей. Найгострішими і найважливішими серед них нині є припинення нав’язаної війни і збереження землі у власності народу і держави, недопущення перетворення її у товар. Довкола цих проблем ми розгортаємо організаційну та ідеологічно-пропагандистську роботу, виходячи з простої альтернативи: якщо не ми, то хто? Якщо не по-нашому, то буде втрачена Україна! Виходячи з такої реальності та вітаючи усіх вас з датою першого з’їзду, прошу членів партії, її районних та обласних активістів активно включитися в розповсюдження нашої ідеології, в підбір у партію поповнення – представників нового покоління, рівень і суть життя якого повністю залежить від діяльності нашої партії.

О. Мороз,
голова партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse