Неділя, 12 Липня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Народні депутати України 17 жовтня прийняли в другому читанні законопроект про верифікацію субсидій, пенсій та інших державних виплат. Закон передбачає тотальні перевірки всіх одержувачів державних і страхових виплат - пенсіонерів, студентів, малозабезпечених, людей з інвалідністю та інших соціально вразливих українців. Під окрему "роздачу" потраплять одержувачі субсидій. Подібну верифікацію планував ще уряд Гройсмана, але тоді Конституційний суд заблокував цей процес, посилаючись на порушення Конституції. Тепер же рішенням якогось місцевого чиновника у людини можуть відібрати і без того мізерну соціальну допомогу.

СУБСИДІЇ: ЗА СЛІДАМИ МИНУЛОЇ ВЛАДИ

На думку опонентів тотальних перевірок, влада не з того почала: спершу варто було б підняти офіційний прожитковий мінімум до його реальної величини (тобто, як мінімум в два рази), переглянути зарплати і пенсії, а також знизити комунальні тарифи.
Але реального зниження тарифів після зміни влади українці так і не дочекалися. Нова влада тільки говорить, що знає проблеми і нібито шукає можливі шляхи її вирішення. Однак вже зараз ясно, що тарифи будуть зростати і далі, а число субсидіантів - скорочуватися. І це чудово вкладається в політику лібертаріанства, відповідно з якою незаможні вважаються дармоїдами та "зайвими ротами".
Уряд не готовий виділити необхідні кошти на соціальну допомогу, тому число одержувачів субсидій обмежується штучними бар'єрами: борги, віртуальний дохід, дорослі діти, наявність транспорту і т.д.
Як підкреслив директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, при призначенні субсидій стали враховувати доходи не тільки членів домогосподарства, а й доходи членів сім'ї домогосподарства - навіть якщо вони не проживають в квартирі. Завдяки такій грубій маніпуляції вже відсікли більше половини одержувачів субсидій.
"Діти, які поїхали працювати до Києва, або чоловік з дружиною, які прописані за різними адресами, можуть нібито отримувати субсидії і там, і там. Це нелогічний і нерозумний підхід, але новий міністр соціальної політики, напевно, не розуміє цього", - каже Олександр Сергієнко.
По суті, нинішні правила призначення субсидій збереглися з часів уряду Гройсмана, і нова влада продовжує драконівську політику своїх попередників. " Умови нарахування субсидій скопійовані повністю з тих, які були прийняті урядом Гройсмана. Так, якщо один член сім'ї не платить єдиний соціальний внесок, то субсидії позбавляється вся сім'я. В результаті цих змін в Україні вдвічі скоротилася кількість субсидіантів, однак при цьому тарифи ніхто не збирається знижувати ", - заявив експерт з соціальних питань Андрій Павловський.
Більш того, для призначення субсидій, відповідно до постанови Кабміну від 14 серпня 2019 року, в Україні буде активізований інститут соціальних інспекторів, які можуть без попередження приходити і перевіряти добробут сім'ї, буквально заглядаючи в холодильник. І, грунтуючись на побаченому, приймати рішення - давати субсидію чи ні. Не потрібно бути провидцем, щоб зрозуміти: це сприятиме справжньому вибуху корупції: після приходу інспектора з перевіркою до майбутніх субсидіантів його кишеня може поповнитися на 300-400 грн.
Нагадаємо й те, що обіцянка президента Зеленського звільнити пенсіонерів старше 70 років від сплати комуналки так і залишилася обіцянкою, оскільки в бюджеті-2020 на це коштів не передбачено.
Наразі відсоток доходу, вище якого українці не повинні платити за комуналку, встановлений Постановою Верховної Ради від 1999 року і становить 15% сукупного сімейного доходу. Решту витрат має покрити держава за рахунок бюджету.
За підрахунками аналітиків "Публічного аудиту", які співставили доходи українських домогосподарств і середні нарахування за комуналку, оптимальний субсидійний бюджет для захисту тих, хто звернувся за допомогою, на сьогоднішній день повинен досягати 70 млрд. грн. А ідеальний бюджет для 100% - го захисту населення від підвищення тарифів становить 152,3 млрд грн.
Проте, в проекті держбюджету на виплату субсидій закладено менше коштів, ніж в 2019 році: 47,6 млрд грн в порівнянні з нинішніми 55,1 млрд. В уряді це скорочення пояснюють "зростанням доходів громадян", публічно запевняючи, що закладеної в бюджет суми "вистачить для задоволення потреб усіх категорій населення, які потребують державної допомоги на оплату комунальних послуг".

ПЕНСІЇ, НЕСУМІСНІ З ЖИТТЯМ

Згідно з даними Пенсійного фонду України, станом на 1 липня 2019 року в країні налічувалося 11,3 млн пенсіонерів. Середня пенсія українського пенсіонера становить приблизно 3 тисячі гривень, а мінімальна пенсія за віком - 1564 грн. При цьому більшість пенсіонерів (близько 70%) отримують пенсію нижчу за середню. Так, пенсії в розмірі від 1,5 до 2 тисяч гривень отримують 42% від загальної кількості, а від 2 до 3 тисяч гривень - 27,6%.
Всім зрозуміло, що прожити на такі гроші вкрай проблематично, особливо якщо є проблеми зі здоров'ям, і значну частину бюджету доводиться витрачати "на аптеку" і лікування.
Економісти відзначають, що суми перерахунку пенсій (якими так вихваляється влада) хронічно відстають від інфляції, а ціни на продукти першої необхідності ростуть випереджальними темпами, миттєво "сжирають" всі мізерні надбавки. Наприклад, найближчий перерахунок пенсійних виплат відбудеться 1 грудня, і найбідніші українські пенсіонери отримають надбавку "аж" в 74 гривні (мінімальна пенсія складе 1638 грн). Наскільки це зможе полегшити їм життя при постійному зростанні всіх цін – кожному і так ясно.
Чи варто дивуватися, що українські люди похилого віку, щоб хоч якось зводити кінці з кінцями, масово підробляють - часто з останніх сил.
Як показало опитування компанії Research & Branding Group, більшість пенсіонерів (73%) в Україні вважають рівень пенсій вкрай низьким (швидше за все, це як раз ті, хто отримує менше середнього, до 3 тисяч), і тільки 8% опитаних влаштовує розмір їх пенсійних виплат.
У той же час, голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко привів свої дані: тільки 7% українців розраховують прожити в старості лише на одну пенсію, а решта 93% - на пенсію і якісь додаткові джерела доходу, які допоможуть вижити. При цьому основною стратегією виживання, що дозволяє подолати розрив між потребою жити гідно і мізерною пенсією, більшість українців назвали продовження роботи на пенсії.
Так, за останніми даними Пенсійного фонду, понад 2,5 млн пенсіонерів працевлаштовано офіційно (1,2 млн. чоловіків і 1,3 млн. жінок), і є всі підстави вважати, що ще більше працюють в "тіні".
Так ось, основним порушенням, за яке вже зараз масово позбавляють виплат, є тіньова зайнятість. Справа в тому, що соціальну пенсію українці можуть отримувати тільки в тому випадку, якщо вони вже вийшли з працездатного віку, а їх дохід менше прожиткового мінімуму. Якщо виявиться, що людина працює нелегально і при цьому отримує пенсію, гроші доведеться повернути.
"Рада прийняла закон про фактичний повний демонтаж соціальної держави Україна. Всі пенсіонери та пільговики повинні будуть пройти спеціальну перевірку на предмет підтвердження своїх прав на пенсію або соціальну пільгу. Упевнений, що крім принизливості самої процедури, вона потягне і корупційний шлейф. Коли одержувачі підуть до перевіряльників з подарунками, починаючи від цукерок і шампанського - до конвертиків з "гробовими" від людей похилого віку ", - говорить політолог, заст. директора Українського центру соціальної аналітики Валерій Песецький.

Олександр Михайлов

Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse