Вівторок, 24 Листопада 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

ЩО СТОЇТЬ ЗА ЛІКВІДАЦІЄЮ ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ В УКРАЇНІ
"Непотоплювана" голова МОЗ Уляна Супрун заявила про намір ліквідувати дитячі будинки. За її словами, вже з 1 січня 2020 го ці державні установи перестануть приймати дітей, а в 2023 році цілком припинять роботу. При цьому діти, що знаходяться в них, будуть повернуті батькам (або родичам), або передані в прийомні та патронажні сім'ї.
Безумовно, за цим людоїдським рішенням стоїть банальне бажання заощадити бюджетні кошти на утриманні дитячих будинків. Однак експерти попереджають: це неминуче приведе країну до справжньої гуманітарної катастрофи.

А ЯК У НИХ?

За словами Супрун, "весь цивілізований світ відмовився від влаштовування дітей в дитбудинки". "Не живуть діти в інтернатах до повноліття. Такого просто не існує. Так не повинно бути і у нас", - заявила вона. Але це - відверта брехня.
Наприклад, в одному з репортажів "Німецької хвилі" співробітниця найстарішого в Кельні дитбудинку Ілона Мюе розпові-дає: "З 400 дітей у нас близько 20-и сиріт, решта - діти з неблагополучних сімей. У одних батьки - алкоголіки або наркомани, у інших - позбавлені батьківських прав ". За її словами, за 400-ма вихованцями там доглядають 300 (!) робітників персоналу. Як ми бачимо, Уляна Супрун пересмикує, розповідаючи, що "в цивілізованих країнах" немає дитбудинків. Або "цивілізація" для неї обмежується лише територією США?
Варіант, який пропонує Уляна Супрун, найбільш поширений саме в США - це патронатні ("фостерні") сім'ї, в яких дитина перебуває або тимчасово, або до повноліття - поки його не дозволять забрати справжнім батькам або не всиновлять офіційно. Як правило, небагато знаходиться бажаючих усиновити "важкого" підлітка - і після досягнення повноліття він фактично опиняється на вулиці. При цьому "фостерні батьки" нерідко скаржаться, що вони просто не в змозі самостійно впоратися з дітьми, багато з яких знаходяться в "складному" підлітковому віці, але вже встигли випробувати на собі всі принади життя в неблагополучних районах. По суті, це той же інтернат, тільки з меншою кількістю вихователів, і з меншим навантаженням на бюджет.
Ніхто не стверджує, що наша діюча система інтернатів без вад. Як правило, діти там страждають від затримок розвитку і пси-хологічних проблем, виявляються погано пристосованими до дорослого життя. Однак не менш серйозні вади є і в американ-ській системі "приватних інтернатів". В американській "фостерній сім'ї" двоє людей просто не в в повній мірі доглядати за десятками дітей. Як наслідок, догляд за одними дітьми перекладається на плечі інших, старших. Фактично ж те, що раніше робила за зарплату нянечка, тепер безкоштовно робить якась 12-річна дівчинка. Крім того, перевантажені "фостерні сім'ї", будучи тимчасовим притулком для дітей, намагаються передати дитину який-небудь іншій родині. Іноді така дитина буква-льно кочує по сім'ях, що дуже погано позначається на її нестійкій психіці.
Кілька років тому широкого розголосу набула історія Анни Барнс, росіянки, усиновленою в США. Дівчинку передавали з рук в руки різних родин, дитина піддавалася сексуальному насильству.

ДІТИ НА ЕКСПОРТ

Найскладніше контролювати прийомних батьків або опікунів за кордоном. Народжуваність в розвинених країнах падає з року в рік, а бажання мати дитину часто проявляється вже в немолодому віці. Природно, більшість прийомних батьків хочуть усиновити дитину молодшого віку і виховати по-своєму. Тому з 1990-х років американці та західні європейці, які бажають усиновити дитину, стали масово всиновлювати дітей з країн колишнього СРСР, де легше пройти цю процедуру.
Згідно із законом, в Україні перевагу повинні мати місцеві усиновителі, а іноземці вибирають вже серед дітей, що залиши-лися, які повинні бути серйозно хворі (психічні захворювання, ВІЛ, гепатит С, вроджені вади розвитку). Однак нерідко навіть відносно здоровій дитині " вигадують" діагноз про невиліковну хворобу, щоб його могли усиновити зацікавлені іноземні пари. За певну мзду, природно. Наприклад, на початку цього року харківська чиновниця була арештована СБУ при отриманні хаба-ра в $ 3 000 за сприяння у підборі дитини та винесенні позитивного висновку для подальшого усиновлення.
А ось ініціатива Уляни Супрун по ліквідації дитячих будинків може сприяти ще більшому поширенню такої корупційної практики.
За ідеєю посольство України має контролювати сім'ї, які всиновили українських сиріт, регулярно відвідувати їх і перевіряти умови життя. Однак на практиці цього ніхто і ніколи не робить. Іншими словами, ми маємо справу з негласної практикою торгівлі дітьми, долю яких за кордоном простежити буде вкрай складно. У якихось випадках дитина виявиться в люблячій сім'ї, а в якихось - в підпільному борделі, але держави Україна до цього вже немає діла.
Всього ж, за даними Мінсоцполітики, за останні 9 років в Україні усиновили 27 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених ба-тьківського піклування. З них більша частина (19 тисяч), були усиновлені іноземцями.

НА ЗАМОВЛЕННЯ ЗОВНІШНІХ КРЕДИТОРІВ

Варто відзначити, що політика Супрун продиктована ще й вимогами зовнішніх кредиторів України, яких цікавить в першу чергу скорочення бюджетних витрат - заради збільшення шансів виплати зовнішніх боргів. В даному випадку реалізація про-грами Супрун відбувається за підтримки Світового банку, який надає кредити для прискорення цього процесу. Судячи зі слів самих представників СБ, основною метою цієї "реформи" є приватизація дитячих будинків і скорочення персоналу. "Якщо реформа в пілотних областях пройде успішно, її розширять. Але тут є певні проблеми - опір системи, оскільки люди будуть втрачати роботу через реформи. Відзначається, що необхідно прийняти нове законодавство, яке полегшило б надання соціа-льних послуг приватними організаціями", - говорилося в репортажі "Голосу Америки" про перспективи ліквідації дитячих будинків в Україні.
Співробітники дитячих будинків та інтернатів дійсно намагаються чинити опір реформі Супрун, оскільки розуміють, що мова йде фактично про скорочення штатів, закамуфльованому терміном "реформа". Там, де раніше за 50 дітьми дивилися 15 осіб персоналу, після реформи залишиться 3-4.
"Влада вважає інтернати занадто витратними. Тобто, якщо є організоване харчування дітей і їх проживання - це вже для на-шої держави розкіш. Це дуже погана тенденція", - коментував цю реформу Андрій Солтис, директор Рава-Руської спеціалізо-ваної школи-інтернату в Львівській області .
Варто також нагадати, що, згідно із законом сироти, які досягли повноліття та виховувалися в дитбудинках, повинні бути забезпечені житлом за державний рахунок. Правда, це робиться вкрай рідко, але Уляна Супрун хоче зняти з держави і цю формальну відповідальність.

ЩО ПОСІЄШ ТЕ Й ПОЖНЕШ

В силу триваючої війни і прогресуючої соціальної кризи, в Україні постійно зростає кількість дітей, які залишилися сирота-ми або позбавлені батьківського піклування. У цих умовах ліквідація дитячих будинків призведе до того, що більшість дітей віддадуть на руки родичам, від яких їх часто рятували. Адже не секрет, що батьки багатьох вихованців дитбудинку відносяться до асоціальних категоріяй населення.
Таким підліткам буде загрожувати насильство, сексуальна експлуатація, наркоманія, алкоголізм і супутні їм хвороби. Бага-тьох з них будуть з дитячих років залучати до злочинних дій, що в цілому погіршить і без того важку криміногенну обстанов-ку. Життя і здоров'я покинутих державою маленьких українців будуть перебувати під постійною загрозою, але їх доля вже не буде хвилювати депутатів або чиновників.
Передача в патронажні сім'ї теж не є панацеєю, хоча в країні є безліч людей, які бажають усиновити дитину і довгі роки бо-рються за це з бюрократичним апаратом.
У нинішніх українських реаліях така ініціатива може привести до справжньої торгівлі дітьми, яких будуть "усиновлювати" представники все тих же кримінальних кіл, використовуючи рабську працю неповнолітніх. Це вже зараз відбувається в різних регіонах країни - на полях, в шахтах, в цехах і на бурштинових копальнях, або залучаючи їх у різні форми секс-бізнесу. І немає ніяких сумнівів, що український уряд, який банальним чином списує зі свого балансу частину майбутнього покоління україн-ців, не зможе і не захоче проконтролювати захист їх прав. Цим не буде займатися ні Супрун, ні будь-хто інший з команди "ефективних реформаторів".
Але пройдуть роки, і ця бездумна політика принесе свої плоди у вигляді сплеску злочинності, коли на вулиці українських міст вийдуть нікому не потрібні, неосвічені, але дуже небезпечні для оточуючих підлітки, яких назвуть коли-небудь "пташеня-тами Уляни Супрун".

Олександр Полуянов

Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse