Вівторок, 23 Жовтня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Жовтень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Популізмом по – простецькому називаю саморекламу і потаємне переслідування власних корисних цілей шляхом облудного зваблення людей райдужними планами та обіцянками, які популістами реалізуватися не будуть, скоріше все станеться всупереч обіцяному.

Якось давно випадково почув вираз «гройсманізований популізм». Потім думав і дійшов висновку, що В. Гройсман не за повне подолання популізму взагалі. Він лише за подолання конкурентного «опозиційного». «Гройсманізований популізм» хай процвітає! І він процвітає. Достатньо послухати заяви “якаючого” прем’єра на парламентських слуханнях уряду, щоб переконатися у цьому напевне. Бачте, денно і ношно невсипучий чоловік думає про блага для народу: і про забезпечення людей роботою, і про справедливі необтяжливі тарифи, і про розвиток мережі дитячих дошкільних закладів, і про якісне будівництво доріг, і про подолання корупції на митницях, і про забезпечення безкоштовними ліками деяких категорій хворих… (наприклад, 8-го червня 2018 року, коли В. Гройсман практично один розглагольствував з урядової ложі, назвавши з десяток важливих і особливих пріоритетів для себе - прим. ред.) Добрячий, скажу вам, набір для того, щоб подати себе слугою – народу, закону, порядку і прогресу.
І давайте проаналізуємо хоч один із таких «пріоритетів» - забезпечення безкоштовними ліками.
Переповім достеменну власну історію. Ще в 1980 році лікарі, на жаль, винесли мені вердикт: цукровий діабет. Ще тоді, коли не було ніякого галасу про безкоштовні ліки, я почав їх отримувати. Протягом останніх двадцяти років призначений спеціально мені (в результаті лабораторних досліджень) Інсулін «мікстард» у картриджах отримував не тільки в радянський період, а й пізніше, до того саме часу, коли уряд В. Гройсмана галасливо начебто вперше запровадив систему забезпечення безкоштовними ліками. Якраз відтоді, а точніше, з початку 2018 року мене позбавили – і не мене одного! – можливості отримувати безкоштовно призначений препарат.
Окремо наголошу, що отримував я препарат безкоштовно і безперешкодно, коли був відносно здоровим, працював, заробляв гроші на життя, а от тепер, коли став, зізнаюсь, безпомічним домашнім в’язнем, з препаратом усе кишнуло: все одно скоро помру. І це типова ситуація, стосується, мабуть, усіх хворих, яких держава забезпечувала безкоштовними ліками.
Дерти з громадян гроші теперішня влада вміє спритно і нещадно. Ось іще приклад. Наш син ніде в Україні житловою площею не користується. Живе і працює за кордоном. Але, за законом, він мусить, як громадянин України мати свою адресу. І тому зареєстрований в нашій квартирі. Значить, ми змушені платити за трьох осіб. В 2017 році переплата від цього досягла майже 6 тисяч грн. Думаю, таке трапляється в багатьох – багатьох інших сім’ях…
А справедливості, взагалі рішення із здоровим глуздом тепер не добитися.
Ще раз повернусь до безкоштовних ліків. Саме уряд В. Гройсмана позбавив людей від цього «тягаря», затвердивши 13 грудня 2017 року т. зв. «національний перелік» безкоштовних лікарняних засобів, в якому не знайшлося місця для багатьох препаратів давно індивідуально прописаних пацієнтам .
З якою метою, питається, створено цей обмежувальний список, що вимагає добирати, підганяти пацієнта під назву препарату, а не навпаки – добирати для хворого і призначати йому найбільш підходящий, найефективніший препарат?
Гадаю, напрошується осудлива відповідь.
І де в такому разі шукати правду, куди звертатись? Оскільки, повторюю, саме уряд схвалив неправедне рішення, я до нього і за апелював.
І що? Ви думаєте там, хтось розглянув лист? Ні! Відразу ж перекинули його до МОЗ, яке, навіть прагнучи виправити урядову «помилку», нічого самостійно в цьому разі зробити не змогло б. Але “супруняче” міністерство того ніколи й не спробує. Моє звернення з міністерства кинули ще на один щабель униз – до департаменту охорони здоров’я, який не має жодного відношення як до постанови уряду, так і до відомчої поліклініки, де я обслуговуюсь.
Тепер, маючи вже досвід, я чекаю «відповідь» з департаменту (від імені уряду, за його дорученням -!), що ця інстанція ні до чого не причетна. То що ж, виходить, і уряд до всього цього не причетний?!
Явище типове!
У силу своїх обставин (інвалід, я нині маю дуже обмежені можливості участі в суспільних процесах: телефон, листи, інколи виступи в друкованих ЗМІ).
З різних приводів листів уже довелося писати багато. Не пригадаю жодного, який був би розглянутий тією інстанцією, якій він був адресований.
А листи ж були не тільки з таких особистих проблем, понад 10 років, з часів Ющенка доводжу державну необхідність належного, благородного увічнення пам’яті польських зенітників, які у квітні 1944 року оборонили Київ від навали фашистських бомбардувльників. Писав трьом президентам, до КМДА і до уряду Гройсмана. Виступав у пресі. Ні від кого – ні якоісінької уваги, не зважаючи на те, що рішення проблеми дуже прислужилося б подальшому зміцненню і розвитку сучасних українсько-польських відносин. Що правда, у нинішньому році деякі зрушення відбулися: загиблих польських зенітників вшанували небайдужі, ініціативні кияни, служителі одного з православних храмів Києва та Дарницька РДА, але ж до такого начала нічим не причетні ані верховна влада, ані міська адміністрація.
Між нинішньою владою і народом очевидно вбачається прірва. Писав про таке колись Бертольт Брехт: «Якщо влада не задоволена своїм народом, вона прагне розпустити його і обрати собі новий». Порівняно з тим, що ми бачимо в себе, це м’яко сказано.
Ще в 2014 році опублікував у газеті «День» «Тотальна служба тотального замежжя» («Тотальная служба тотального беспредела»), де на прикладах показав, як нині в Україні паплюжаться владою основні положення Закону України «Про звернення громадян». Написав, що найгірший приклад цього подають саме верхи, в першу чергу Президент України, його адміністрація, і уряд. З того часу, за чотири роки, змін на краще не відбулося. А я ж згадую, що не тільки в радянські часи, а й пізніше були в Україні високодержавні чиновники (О.Мороз, Є.Марчук, М. Жулинський, І. Курас,
І. Дзюба, О. Лукаш та інші), які особисто розглядали хоча б частину листів громадян і реагували на них справжнім ділом.
Але ж то були, мабуть, за сьогоднішньою термінологією “якаючого” глави уряду одні популісти? І що на це сказати у відповідь? В сьогоднішній дійсності урядових популістів і замежжя популістського немає?
Оскільки народ наш «розпущений» владою, передчуваю, різнобій у відповідях на ці питання. Тому останню крапку поставлю лише услід за Лехом Валенсою, який у свій час влучно зауважив? «Точка зору залежить від точки сидіння».

Євген Лук’яненко


Газета

Політичний гумор
Засідання Верховної Ради. Обговорюється економічна ситуація в Україні. Парубій: - Панове! Ситуація в країні критична. Захід кредитів більше не дає, в бюджеті дірка, грошей ні на що не вистачає. Є три способи виправити ситуацію: 1. Допомога позаземних цивілізацій. 2. Переможемо корупцію й вкладаємо гроші у власну промисловість. 3. Москалі, нарешті, здаються й виплачують нам контрибуцію за Донбас і Крим. Ляшко: - Фантастику одразу відкидаємо. Тому обговорюємо лише одне питання: як зв’язатися з позаземними скотиняками!

Вітання
ЩИРО ВІТАЄМО ВАС З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!
Висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю, за терпіння, талант та покликання сіяти добро і знання, за любов до дітей, до рідного краю. Ваші серця завжди наповнені теплотою, якою ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях. На жаль, наша країна переживає важкі часи. Так звані реформатори завели в глухий кут всі галузі, в тому числі й освіту. Віри-мо, однак, в краще майбутнє нашої України. Разом ми зможемо побудувати високорозвинену європейську державу! Бажаємо вам здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення і щастя.

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse