Вівторок, 23 Жовтня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Жовтень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Соціологічні опитування показують - матеріальне виживання впевнено вийшло на перше місце серед українців. Незважаючи на підвищення мінімальних зарплат і пенсій, люди в основній своїй масі краще жити не стали. За даними експертів, доходи більшості українців коливаються в межах 4-4,5 тисяч гривень (з яких ще треба заплатити за комунальні послуги, проїзд в транспорті, зв'язок і т. д.). На фоні постійного зростання цін, цього явно недостатньо навіть для повноцінного харчування.

Як відзначив директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, українцям варто готуватися до подальшого подорожчання всіх видів продуктів. В першу чергу це стосується м'яса, недорогих сортів хліба, вершкового масла, а також усіх видів фруктів та ягід. Експерт відмітив, що це відчутне подорожчання буде не лише в поточному році, але і в наступному, 2019-му.
Причина зростання цін - висока (в порівнянні з європейськими країнами) ставка ПДВ на продукти харчування. В Україні вона знаходиться на рівні 20%, тоді як в сусідніх країнах (Польща, Білорусь) - від 5% до 10%. І якщо податкове законодавство не зміниться, то вже дуже скоро українська продукція почне поступатися місцем імпортній.
"Якщо уряд не знизить ПДВ на продукти до європейського рівня, то їх більшість в Україні коштуватимуть приблизно на 11% дорожче, ніж в Польщі. При цьому вартість продуктів харчування в Україні могла бути на 14% дешевше, якби ставка ПДВ на них була такою ж, як в Польщі" - підкреслив експерт.
Ще одна причина підвищення цін на продукти - це вкрай низька продуктивність праці в агросекторі та харчовій промисловості. Ця проблема обумовлена морально застарілим, зношеним устаткуванням (зачасту - що залишилося в "спадок" ще від СРСР), низьким впровадженням сучасних технологій, високою вартістю кредитів, відсутністю іноземних приватних інвестицій, корупційними ризиками, а також ризиками, пов'язаними з війною.
"В результаті більшість продуктів харчування в Україні вже наздогнали, а то й перегнали за ціною аналогічну продукцію в Східній Європі, незважаючи на колосальну різницю в доходах громадян", - говорить Олексій Дорошенко.
В той же час він спростував думку, нібито зниження вартості продуктів зменшить виручку від їх продажу. За словами експерта, українці просто почнуть купувати більше продуктів - оскільки сьогодні значна частина населення вимушена економити на харчуванні. Відповідно, доходи від продажів (у тому числі і надходження до бюджету), лише б збільшилися. Експерт відзначив, що свій раціон розширили б навіть люди з низьким і середнім статком. Крім того, збільшення споживання продуктів харчування позитивно відзначається на їх виробництві, оскільки через високі ціни попит на продовольство залишається низьким.
Газета

Політичний гумор
Засідання Верховної Ради. Обговорюється економічна ситуація в Україні. Парубій: - Панове! Ситуація в країні критична. Захід кредитів більше не дає, в бюджеті дірка, грошей ні на що не вистачає. Є три способи виправити ситуацію: 1. Допомога позаземних цивілізацій. 2. Переможемо корупцію й вкладаємо гроші у власну промисловість. 3. Москалі, нарешті, здаються й виплачують нам контрибуцію за Донбас і Крим. Ляшко: - Фантастику одразу відкидаємо. Тому обговорюємо лише одне питання: як зв’язатися з позаземними скотиняками!

Вітання
ЩИРО ВІТАЄМО ВАС З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ!
Висловлюємо сердечну вдячність за невтомну працю, за терпіння, талант та покликання сіяти добро і знання, за любов до дітей, до рідного краю. Ваші серця завжди наповнені теплотою, якою ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях. На жаль, наша країна переживає важкі часи. Так звані реформатори завели в глухий кут всі галузі, в тому числі й освіту. Віри-мо, однак, в краще майбутнє нашої України. Разом ми зможемо побудувати високорозвинену європейську державу! Бажаємо вам здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення і щастя.

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse