Понеділок, 20 Серпня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Соціологічні опитування показують - матеріальне виживання впевнено вийшло на перше місце серед українців. Незважаючи на підвищення мінімальних зарплат і пенсій, люди в основній своїй масі краще жити не стали. За даними експертів, доходи більшості українців коливаються в межах 4-4,5 тисяч гривень (з яких ще треба заплатити за комунальні послуги, проїзд в транспорті, зв'язок і т. д.). На фоні постійного зростання цін, цього явно недостатньо навіть для повноцінного харчування.

Як відзначив директор Української асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко, українцям варто готуватися до подальшого подорожчання всіх видів продуктів. В першу чергу це стосується м'яса, недорогих сортів хліба, вершкового масла, а також усіх видів фруктів та ягід. Експерт відмітив, що це відчутне подорожчання буде не лише в поточному році, але і в наступному, 2019-му.
Причина зростання цін - висока (в порівнянні з європейськими країнами) ставка ПДВ на продукти харчування. В Україні вона знаходиться на рівні 20%, тоді як в сусідніх країнах (Польща, Білорусь) - від 5% до 10%. І якщо податкове законодавство не зміниться, то вже дуже скоро українська продукція почне поступатися місцем імпортній.
"Якщо уряд не знизить ПДВ на продукти до європейського рівня, то їх більшість в Україні коштуватимуть приблизно на 11% дорожче, ніж в Польщі. При цьому вартість продуктів харчування в Україні могла бути на 14% дешевше, якби ставка ПДВ на них була такою ж, як в Польщі" - підкреслив експерт.
Ще одна причина підвищення цін на продукти - це вкрай низька продуктивність праці в агросекторі та харчовій промисловості. Ця проблема обумовлена морально застарілим, зношеним устаткуванням (зачасту - що залишилося в "спадок" ще від СРСР), низьким впровадженням сучасних технологій, високою вартістю кредитів, відсутністю іноземних приватних інвестицій, корупційними ризиками, а також ризиками, пов'язаними з війною.
"В результаті більшість продуктів харчування в Україні вже наздогнали, а то й перегнали за ціною аналогічну продукцію в Східній Європі, незважаючи на колосальну різницю в доходах громадян", - говорить Олексій Дорошенко.
В той же час він спростував думку, нібито зниження вартості продуктів зменшить виручку від їх продажу. За словами експерта, українці просто почнуть купувати більше продуктів - оскільки сьогодні значна частина населення вимушена економити на харчуванні. Відповідно, доходи від продажів (у тому числі і надходження до бюджету), лише б збільшилися. Експерт відзначив, що свій раціон розширили б навіть люди з низьким і середнім статком. Крім того, збільшення споживання продуктів харчування позитивно відзначається на їх виробництві, оскільки через високі ціни попит на продовольство залишається низьким.
Газета

Політичний гумор
Последнее заседание Верховной Рады перед летним отпуском. Крик Ляшко: - Я посланник Бога! Крик Парубия: - Я никого не посылал! Выключите ему микрофон!

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse