Понеділок, 16 Грудня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Грудень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Незважаючи на оптимістичні заяви уряду про "зростання реальних доходів населення", в поточному році легше жити не стане. Це як мінімум. За словами експертів, в 2018-му спостерігатимуться усі ті ж негативні тенденції, які викликали зростання цін в попередні роки, а виробники і торговці отримали повне право встановлювати будь-які ціни, які їм заманеться.

НА ГОЛОДНОМУ ПАЙКУ

Нещодавно компанія Nielsen провела дослідження в 56 країнах світу за визначенням рівня витрат людей на продукти харчуван-ня. Згідно з отриманими даними, на їжу і товари повсякденного попиту середньостатистична українська сім'я витрачає 3140 гривень або приблизно 90 євро в місяць. Для порівняння: у Білорусі така ж сім'я може собі дозволити витратити на ці ж цілі 192 євро, в Польщі - 178 євро, в Литві - 231 євро, в Росії - 269 євро.
Природно, така вимушена "економія" наших співвітчизників позначається на якості харчування. Якщо виходити з рекоменда-цій Українського НДІ харчування, то в раціоні середньостатистичного українця "недобір" по м'ясу та м'ясопродуктам складає майже 30%, по молоку і молочним продуктам - 38,1%, по яйцях - 22%, по рибі і морепродуктам - 72%, по фруктах - 62%, і т.д.
"Навіть картоплі, про яку дуже часто говорять, що ми її переїдаємо, ми споживаємо на 35% менше, ніж треба згідно з фізіологі-чними показниками людини. Маса хвороб виникає саме через неякісне і незбалансоване харчування. єдине, що українці стали споживати набагато більше - це соняшникова олія і рослинні жири", - вважає експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилеч-ко.

ЛАНЦЮГОВА РЕАКЦІЯ

Найгірше те, що практично всі продукти харчування продовжують дорожчати - тобто, стають усе більш недоступними для бага-тьох громадян. І кінця цьому не видно - прогнози експертів на осяжне майбутнє не радують. За різними оцінками, середній по-казник інфляції в поточному році складе від 15% до 18% - а це означає, що ціни на продукти (у цьому сегменті завжди спостеріга-ється випереджаюче зростання) виростуть не менше, ніж на 30% - що значно більше, чим обіцяє український уряд.
"Минулого року овочі подорожчали на 300-400%. У поточному році такого зростання не буде, але, як мінімум, подвоєння ми побачимо. Тобто, вони подорожчають на 100%. Молоко і молочні продукти в середньому за рік подорожчають на 30%. Те ж саме можна сказати і по м'ясу - африканська чума свиней нікуди не поділася, поголів'я падатиме. В цілому картина невтішна, негати-вні тенденції минулого року нікуди не поділися. Те, що стимулювало зростання цін на продукти минулого року, стимулюватиме і в цьому", - вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За прогнозами аналітиків, вже в травні - червні ціни на цукор піднімуться на 10-15%, хліб впродовж року подорожчає на 20-30%, дорожчатимуть яйця, крупи, борошняні вироби. Змінять цінники й імпортні товари : чай, кава, какао - зростання цін на цю групу товарів залежатиме від рівня девальвації гривні.
Що стосується "шкідливих звичок", то в 2018 році підвищення акцизу приведе до зростання цін на сигарети - на 18%, а на ал-коголь - на 11%. Про це говориться в звіті, який був складений експертами Національного банку.
В цілому, життя дорожчатиме по "усіх напрямах": аналітики прогнозують зростання вартості одягу та взуття, ліків і електроні-ки, тарифів ЖКГ, бензину і усього іншого.

ВЖЕ У ЄВРОПІ

В той же час експерти стверджують: такого тотального подорожчання можна було б уникнути, якби усі передумови для цього не створювала сама держава. У цьому плані особливо багато претензій до відміни державного регулювання цін - адже тепер виро-бники і торговці можуть встановлювати ціни довільно, "від ліхтаря", ні перед ким не звітуючи.
Так, економічний експерт Олексій Лупоносов нещодавно привів дані, які показують: українські супермаркети роблять просто грабіжницькі націнки на свою продукцію. Вони у будь-якому разі не менше 100%, проте зараз можуть досягати і 400-500%. На думку експерта, зараз просто необхідно ввести обмеження на націнки торгових мереж, а цю ситуацію повинен регулювати Анти-монопольний комітет. Проте існуючі реалії в Україні такі, що зараз відсутня навіть спеціалізована служба, яка приймала б скарги на порушення прав покупців (вона була скасована).
Справедливості заради варто сказати, що у справі грабунку українського народу торговці не самотні. Узяти хоча б виробників курятини - такої популярної серед небагатих верств населення : як повідомляють ЗМІ, пташине м'ясо вони реалізують співвітчи-зникам набагато дорожче, ніж продають у Європу - і це незважаючи на мільярдні дотації від держави.
Це ж можна сказати і про багато інших продуктів харчування.
"В результаті більшість продуктів харчування в Україні вже наздогнали, а то і перегнали за ціною аналогічну продукцію в Схід-ній Європі, незважаючи на колосальну різницю в доходах громадян", - підсумував глава Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

І "ВИШНЯ НА ТОРТІ"

Говорячи про споживчі проблеми українців, неможливо обійти і тему захмарних тарифів на житлово-комунальні послуги. Як відомо, на сьогодні від повного зубожіння багатьох громадян ще рятують субсидії, проте в квітні їх усім перерахують. І вже зараз зрозуміло, що це приведе до скорочення розмірів допомоги для багатьох українських сімей. Річ у тому, що згідно з постановою Кабміну, при розрахунку субсидій враховується дохід за два квартали (півроку), передуючі місяцю призначення знижки. Іншими словами, при перерахунку субсидій враховуватимуть розмір доходу сім'ї з жовтня 2017-го по квітень 2018-го. А оскільки в жовтні 2017-го сталося "осучаснення" пенсій, а потім - і підвищення мінімальних зарплат, то і розміри субсидій для пенсіонерів, а також українців, одержуючих "мінімалку", значно скоротяться.
Для прикладу: сім'я з двох пенсіонерів до осучаснення пенсій мала сукупний дохід в 3 тис. грн і платила за комуналку з субси-дією не більше 415 грн. В середньому пенсії українцям підняли на 400 − 500 грн. В результаті, сукупний доход цієї ж сім'ї за останні півроку виріс до 4 тис. грн, і за комуналку у такому разі доведеться платить вже 705 грн .
За таким же принципом "уріжуть " знижки всім українцям з мінімальними зарплатами, бо дохід у них виріс в порівнянні з початком 2017 року.

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
26 жовтня 1991 року відбувся Установчий з’їзд Соціалістичної партії України.
Історія, схоже, не має прикладів, щоб за місяць після проголошення намірів про створення партії відбувся її Установчий з’їзд. Партії справжньої, ідеологічної, в яку об’єднались прихильники соціальної справедливості, на хвилі протесту проти сваволі тодішньої влади, розуміючи і причину руйнування КПРС – внаслідок відірваності від реального життя її керівництва, засилля демагогії і формалізму, бюрократизації її вищих структур. Підготовчу та організаційну роботу до з їзду забезпечила група ініціаторів: Віль Миколайович Ромащенко, Адам Іванович Мартинюк, Володимир Васильович Кизима, інші небайдужі люди. Цілодобово тримався телефонний зв'язок з обласними і районними оргкомітетами. Переповнений зал колишнього будинку політосвіти на вулиці Володимирській підтвердив ефективність проведеної роботи, а склад делегатів засвідчив прагнення великої частки народу добиватися тих засад суспільного життя, які оформлені були згодом у вигляді Програми СПУ. Історія партії зберігає всі її успіхи і невдачі. Їх треба пам’ятати, маючи на увазі, що ніяка інша ідеологія, крім соціалістичної, ніяка інша партія не врятує Україну від катастрофи, до якої її вели владні керманичі впродовж більше чверті століття. Сьогодні партія переживає складний період відновлення після скоординованих ударів по ній з боку реакційної влади та внутрішніх політичних пристосуванців. Внаслідок дій розкольників – різноманітних «оновлювачів» партії – ми поки-що втратили можливість фактично очолити всю державну політику, зробивши Україну впливовим суб’єктом світового співжиття, а народ – заможним і авторитетним творцем власної історії. Одначе позитивна перспектива України все-одно можлива лише при реалізації наших програмних цілей. Найгострішими і найважливішими серед них нині є припинення нав’язаної війни і збереження землі у власності народу і держави, недопущення перетворення її у товар. Довкола цих проблем ми розгортаємо організаційну та ідеологічно-пропагандистську роботу, виходячи з простої альтернативи: якщо не ми, то хто? Якщо не по-нашому, то буде втрачена Україна! Виходячи з такої реальності та вітаючи усіх вас з датою першого з’їзду, прошу членів партії, її районних та обласних активістів активно включитися в розповсюдження нашої ідеології, в підбір у партію поповнення – представників нового покоління, рівень і суть життя якого повністю залежить від діяльності нашої партії.

О. Мороз,
голова партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse