Неділя, 31 Травня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Травень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Незважаючи на оптимістичні заяви уряду про "зростання реальних доходів населення", в поточному році легше жити не стане. Це як мінімум. За словами експертів, в 2018-му спостерігатимуться усі ті ж негативні тенденції, які викликали зростання цін в попередні роки, а виробники і торговці отримали повне право встановлювати будь-які ціни, які їм заманеться.

НА ГОЛОДНОМУ ПАЙКУ

Нещодавно компанія Nielsen провела дослідження в 56 країнах світу за визначенням рівня витрат людей на продукти харчуван-ня. Згідно з отриманими даними, на їжу і товари повсякденного попиту середньостатистична українська сім'я витрачає 3140 гривень або приблизно 90 євро в місяць. Для порівняння: у Білорусі така ж сім'я може собі дозволити витратити на ці ж цілі 192 євро, в Польщі - 178 євро, в Литві - 231 євро, в Росії - 269 євро.
Природно, така вимушена "економія" наших співвітчизників позначається на якості харчування. Якщо виходити з рекоменда-цій Українського НДІ харчування, то в раціоні середньостатистичного українця "недобір" по м'ясу та м'ясопродуктам складає майже 30%, по молоку і молочним продуктам - 38,1%, по яйцях - 22%, по рибі і морепродуктам - 72%, по фруктах - 62%, і т.д.
"Навіть картоплі, про яку дуже часто говорять, що ми її переїдаємо, ми споживаємо на 35% менше, ніж треба згідно з фізіологі-чними показниками людини. Маса хвороб виникає саме через неякісне і незбалансоване харчування. єдине, що українці стали споживати набагато більше - це соняшникова олія і рослинні жири", - вважає експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилеч-ко.

ЛАНЦЮГОВА РЕАКЦІЯ

Найгірше те, що практично всі продукти харчування продовжують дорожчати - тобто, стають усе більш недоступними для бага-тьох громадян. І кінця цьому не видно - прогнози експертів на осяжне майбутнє не радують. За різними оцінками, середній по-казник інфляції в поточному році складе від 15% до 18% - а це означає, що ціни на продукти (у цьому сегменті завжди спостеріга-ється випереджаюче зростання) виростуть не менше, ніж на 30% - що значно більше, чим обіцяє український уряд.
"Минулого року овочі подорожчали на 300-400%. У поточному році такого зростання не буде, але, як мінімум, подвоєння ми побачимо. Тобто, вони подорожчають на 100%. Молоко і молочні продукти в середньому за рік подорожчають на 30%. Те ж саме можна сказати і по м'ясу - африканська чума свиней нікуди не поділася, поголів'я падатиме. В цілому картина невтішна, негати-вні тенденції минулого року нікуди не поділися. Те, що стимулювало зростання цін на продукти минулого року, стимулюватиме і в цьому", - вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
За прогнозами аналітиків, вже в травні - червні ціни на цукор піднімуться на 10-15%, хліб впродовж року подорожчає на 20-30%, дорожчатимуть яйця, крупи, борошняні вироби. Змінять цінники й імпортні товари : чай, кава, какао - зростання цін на цю групу товарів залежатиме від рівня девальвації гривні.
Що стосується "шкідливих звичок", то в 2018 році підвищення акцизу приведе до зростання цін на сигарети - на 18%, а на ал-коголь - на 11%. Про це говориться в звіті, який був складений експертами Національного банку.
В цілому, життя дорожчатиме по "усіх напрямах": аналітики прогнозують зростання вартості одягу та взуття, ліків і електроні-ки, тарифів ЖКГ, бензину і усього іншого.

ВЖЕ У ЄВРОПІ

В той же час експерти стверджують: такого тотального подорожчання можна було б уникнути, якби усі передумови для цього не створювала сама держава. У цьому плані особливо багато претензій до відміни державного регулювання цін - адже тепер виро-бники і торговці можуть встановлювати ціни довільно, "від ліхтаря", ні перед ким не звітуючи.
Так, економічний експерт Олексій Лупоносов нещодавно привів дані, які показують: українські супермаркети роблять просто грабіжницькі націнки на свою продукцію. Вони у будь-якому разі не менше 100%, проте зараз можуть досягати і 400-500%. На думку експерта, зараз просто необхідно ввести обмеження на націнки торгових мереж, а цю ситуацію повинен регулювати Анти-монопольний комітет. Проте існуючі реалії в Україні такі, що зараз відсутня навіть спеціалізована служба, яка приймала б скарги на порушення прав покупців (вона була скасована).
Справедливості заради варто сказати, що у справі грабунку українського народу торговці не самотні. Узяти хоча б виробників курятини - такої популярної серед небагатих верств населення : як повідомляють ЗМІ, пташине м'ясо вони реалізують співвітчи-зникам набагато дорожче, ніж продають у Європу - і це незважаючи на мільярдні дотації від держави.
Це ж можна сказати і про багато інших продуктів харчування.
"В результаті більшість продуктів харчування в Україні вже наздогнали, а то і перегнали за ціною аналогічну продукцію в Схід-ній Європі, незважаючи на колосальну різницю в доходах громадян", - підсумував глава Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.

І "ВИШНЯ НА ТОРТІ"

Говорячи про споживчі проблеми українців, неможливо обійти і тему захмарних тарифів на житлово-комунальні послуги. Як відомо, на сьогодні від повного зубожіння багатьох громадян ще рятують субсидії, проте в квітні їх усім перерахують. І вже зараз зрозуміло, що це приведе до скорочення розмірів допомоги для багатьох українських сімей. Річ у тому, що згідно з постановою Кабміну, при розрахунку субсидій враховується дохід за два квартали (півроку), передуючі місяцю призначення знижки. Іншими словами, при перерахунку субсидій враховуватимуть розмір доходу сім'ї з жовтня 2017-го по квітень 2018-го. А оскільки в жовтні 2017-го сталося "осучаснення" пенсій, а потім - і підвищення мінімальних зарплат, то і розміри субсидій для пенсіонерів, а також українців, одержуючих "мінімалку", значно скоротяться.
Для прикладу: сім'я з двох пенсіонерів до осучаснення пенсій мала сукупний дохід в 3 тис. грн і платила за комуналку з субси-дією не більше 415 грн. В середньому пенсії українцям підняли на 400 − 500 грн. В результаті, сукупний доход цієї ж сім'ї за останні півроку виріс до 4 тис. грн, і за комуналку у такому разі доведеться платить вже 705 грн .
За таким же принципом "уріжуть " знижки всім українцям з мінімальними зарплатами, бо дохід у них виріс в порівнянні з початком 2017 року.

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse