Субота, 11 Липня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Сьогодні тільки самі непоправні оптимісти та безнадійні дурні ще вірять, що в Україні нібито йдуть реформи, а країна йде курсом євроінтеграції і трансатлантичної співпраці. За останні чотири роки ми всі бачили різкі зміни громадських настроїв. Спочатку європейська ейфорія змінилася гнівом і обуренням по відношенню до влади, яка «зрадила ідеали Майдану», а тепер маси все більше опановують апатія і відчуття повної безвиході, коли вже ніхто нікому і ні в що не вірить. На жаль, для цього є всі об’єктивні передумови. Втім, надамо слово експертам.

ДИКІСТЬ В КВАДРАТІ

Політолог Андрій Єрмолаєв, вважає, що в Україні побудований найгірший варіант «дикого капіталізму» - і саме такий шлях розвитку нав’язують Україні політики та їх покровителі за кордоном.
«Рівень показників мінімальної заробітної плати і пенсій, що закладаються в українське законодавство, свідчить про те, що Ук-раїна була і залишається №1 по рівню зверхексплуатації робочої сили. Грубо кажучи, дикий капіталізм «відпочиває» - в порів-нянні з тим, як зараз експлуатується людина праці, і на що вона може розраховувати в старості в Україні», - заявив політолог Анд-рій Єрмолаєв.
На думку експерта, наявність роботи в нашій країні зовсім не гарантує задоволення навіть самих базових потреб людини, і аж ніяк не страхує її від бідності - цей парадокс, який характерний для найбідніших латиноамериканських країн, прижився і про-цвітає в Україні. Нинішня влада, як і попередня, змушує людей до виживання в умовах криміналізованої тіньової економіки.
«Враховуючи рівень податків і нарахувань, затверджених законодавством, ні працююча людина, ні той, хто хоче реалізувати себе у бізнесі - не може вижити в запропонованих урядом умовах», - вважає політолог.
На його думку, в країні склалася політична ситуація, коли всі ідеологічні сили лівого толку або оббрехані і дискредитовані (не без допомоги кишенькових ЗМІ), або фактично загнані в підпілля - і в цьому напрямі влада працює дуже ефективно. Вона уміло знищує усіх своїх ідеологічних опонентів, а замість них, процвітають так звані «дуті лідери» (типу Саакашвілі), які живуть в телеві-зорі 3-5 місяців, - і це вигідно владі. Вони водять виборців за ніс, поки влада робить те, що їй треба - запевняє Андрій Єрмолаєв.

КОЖЕН ТРЕТІЙ - НЕЛЕГАЛ

Вражаюче, але навіть самі «компетентні» відомства України не можуть назвати більш-менш точну кількість навіть офіційно працевлаштованих громадян, не кажучи вже про нелегальних працівників.
Наприклад, в Державній службі статистики запевняють, що кожен третій працівник (а це нібито 3,7 мільйона людей), не офо-рмив жодним способом трудові стосунки зі своїм працедавцем. При цьому найбільше таких співробітників налічується в сільсько-господарському бізнесі, торгівлі та будівництві.
Такими ж даними оперує і Міністерство соціальної політики, а в Пенсійному фонді підкреслюють, що ці громадяни лише за один рік нанесли їх відомству збитків на суму більше 30 мільярдів гривень.
В той же час, за даними Державної служби праці, в тіньовому секторі зайняті близько 5 млн людей.
«Міжнародна організація праці проводила оцінку рівня тіньової економіки, і за її результатами виявилось, що близько 50% працівників на Україні від офіційно зайнятого числа людей працюють в тіні, а зайнятих у нас 10-12 мільйонів. Тобто близько 5 мільйонів, або кожен третій, працює нелегально», - заявив голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
В той же час, економічні експерти відзначають: ніякими адміністративними заходами неможливо скоротити ні тіньову зайня-тість, ні тіньову економіку. А в існуючому стані речей варто винити лише економічну політику уряду, який ставить український бізнес у безвихідь : або плати зарплату «по-білому» і одразу оформляй банкрутство - або йди в «тінь».
«Кризові явища в економіці і штучне, необгрунтоване підвищення зарплат привело до того, що українські підприємства навіть не можуть платити своїм співробітникам зарплату. Борги по зарплаті, коли за рік вони збільшуються на 32% - це досить показово, такого ніколи не було… Те, що підприємства знаходяться в такій ситуації - це і характеризує діяльність економічного блоку уряду по реформах - такі реформи, що навіть не можна заплатити зарплату. І я не бачу жодного позитивного чинника, який привів би до поліпшення фінансового стану українських підприємств», - заявив економічний експерт Всеволод Степанюк.

ЇХТО ЗАЛИШАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ

Найбільш розумні і працелюбні молоді громадяни України масово залишають країну, не бачачи в ній перспектив для подаль-шого проживання. Таку думку в ефірі телеканалу «112 Україна» висловив журналіст Дмитро Гордон.
Він нагадав, що, за даними МЗС, в 2017 році з України виїхали близько мільйона людей. «Думаю, відсотків п’ять повернулося, у кого не вийшло. Інші залишилися. Від’їжджають ті, хто може працювати або руками, або головою. Тобто, як завжди, кращі. Не від’їжджають нерішучі, тупі, такі, що не мають освіти, не мають професії. Може, і патріоти, звичайно», - заявив журналіст.
Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, найпривабливішими (за умови однакового рівня оплати праці) для українських гастрабайтерів є Німеччина, Польща, Канада, США та Італія. Росія в цьому списку зайняла лише 7-й ря-док. В той же час, найбільше грошових переказів в Україну йде саме з РФ (в 2017 році - $516 млн, для порівняння, із США - $370 млн, з Польщі - $106 млн). А 41,9% респондентів рахують трудову міграцію в РФ цілком прийнятною, якщо немає можливості заробити на Батьківщині.
«Будь-яка більш-менш нормальна людина, дивлячись на держчиновників, на політиків, дивлячись на свої кишені, комуналку, бачачи безпросвітність і відсутність усіляких перспектив, бачить для себе єдиний вихід - встати і поїхати. Я знаю величезну кіль-кість молодих хлопців, які від’їжджають і говорять одне, - тут толку не буде», - резюмує журналіст.
Побічно слова Гордона підтверджують і прогнози Нацбанку : за розрахунками фахівців НБУ, впродовж найближчих 2-3 років трудова міграція з України тільки посилюватиметься.

До речі
Державний борг України вже досягає 85% ВВП - при критичній межі 60%. Якби по ньому потрібно було розплатитися вже сьогодні, то кожен з 42,5 млн українців (якщо допустити, що нас дійсно залишилося стільки), від дитини до пенсіонера, повинен був би віддати близько 1,8 тисяч доларів (близько 50 тисяч гривень). Тільки відсотків по держборгу в 2018 році Україна заплатить 130 млрд гривень – це друга найбільша стаття витрат держбюджету, більше ніж на освіту, медицину або оборону. За розрахунками експертів, в середньому кожен платник податку на доходи фізичних осіб віддає 12 тис. грн в рік (чи 1 тис. грн в місяць) - тільки на відсотки по обслуговуванню держборгу. Такий борговий зашморг, окрім усіх інших негативних ефектів, викликає подальшу агонію промисловості та депопуляцію країни.

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse