Вівторок, 10 Грудня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Грудень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Сьогодні тільки самі непоправні оптимісти та безнадійні дурні ще вірять, що в Україні нібито йдуть реформи, а країна йде курсом євроінтеграції і трансатлантичної співпраці. За останні чотири роки ми всі бачили різкі зміни громадських настроїв. Спочатку європейська ейфорія змінилася гнівом і обуренням по відношенню до влади, яка «зрадила ідеали Майдану», а тепер маси все більше опановують апатія і відчуття повної безвиході, коли вже ніхто нікому і ні в що не вірить. На жаль, для цього є всі об’єктивні передумови. Втім, надамо слово експертам.

ДИКІСТЬ В КВАДРАТІ

Політолог Андрій Єрмолаєв, вважає, що в Україні побудований найгірший варіант «дикого капіталізму» - і саме такий шлях розвитку нав’язують Україні політики та їх покровителі за кордоном.
«Рівень показників мінімальної заробітної плати і пенсій, що закладаються в українське законодавство, свідчить про те, що Ук-раїна була і залишається №1 по рівню зверхексплуатації робочої сили. Грубо кажучи, дикий капіталізм «відпочиває» - в порів-нянні з тим, як зараз експлуатується людина праці, і на що вона може розраховувати в старості в Україні», - заявив політолог Анд-рій Єрмолаєв.
На думку експерта, наявність роботи в нашій країні зовсім не гарантує задоволення навіть самих базових потреб людини, і аж ніяк не страхує її від бідності - цей парадокс, який характерний для найбідніших латиноамериканських країн, прижився і про-цвітає в Україні. Нинішня влада, як і попередня, змушує людей до виживання в умовах криміналізованої тіньової економіки.
«Враховуючи рівень податків і нарахувань, затверджених законодавством, ні працююча людина, ні той, хто хоче реалізувати себе у бізнесі - не може вижити в запропонованих урядом умовах», - вважає політолог.
На його думку, в країні склалася політична ситуація, коли всі ідеологічні сили лівого толку або оббрехані і дискредитовані (не без допомоги кишенькових ЗМІ), або фактично загнані в підпілля - і в цьому напрямі влада працює дуже ефективно. Вона уміло знищує усіх своїх ідеологічних опонентів, а замість них, процвітають так звані «дуті лідери» (типу Саакашвілі), які живуть в телеві-зорі 3-5 місяців, - і це вигідно владі. Вони водять виборців за ніс, поки влада робить те, що їй треба - запевняє Андрій Єрмолаєв.

КОЖЕН ТРЕТІЙ - НЕЛЕГАЛ

Вражаюче, але навіть самі «компетентні» відомства України не можуть назвати більш-менш точну кількість навіть офіційно працевлаштованих громадян, не кажучи вже про нелегальних працівників.
Наприклад, в Державній службі статистики запевняють, що кожен третій працівник (а це нібито 3,7 мільйона людей), не офо-рмив жодним способом трудові стосунки зі своїм працедавцем. При цьому найбільше таких співробітників налічується в сільсько-господарському бізнесі, торгівлі та будівництві.
Такими ж даними оперує і Міністерство соціальної політики, а в Пенсійному фонді підкреслюють, що ці громадяни лише за один рік нанесли їх відомству збитків на суму більше 30 мільярдів гривень.
В той же час, за даними Державної служби праці, в тіньовому секторі зайняті близько 5 млн людей.
«Міжнародна організація праці проводила оцінку рівня тіньової економіки, і за її результатами виявилось, що близько 50% працівників на Україні від офіційно зайнятого числа людей працюють в тіні, а зайнятих у нас 10-12 мільйонів. Тобто близько 5 мільйонів, або кожен третій, працює нелегально», - заявив голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.
В той же час, економічні експерти відзначають: ніякими адміністративними заходами неможливо скоротити ні тіньову зайня-тість, ні тіньову економіку. А в існуючому стані речей варто винити лише економічну політику уряду, який ставить український бізнес у безвихідь : або плати зарплату «по-білому» і одразу оформляй банкрутство - або йди в «тінь».
«Кризові явища в економіці і штучне, необгрунтоване підвищення зарплат привело до того, що українські підприємства навіть не можуть платити своїм співробітникам зарплату. Борги по зарплаті, коли за рік вони збільшуються на 32% - це досить показово, такого ніколи не було… Те, що підприємства знаходяться в такій ситуації - це і характеризує діяльність економічного блоку уряду по реформах - такі реформи, що навіть не можна заплатити зарплату. І я не бачу жодного позитивного чинника, який привів би до поліпшення фінансового стану українських підприємств», - заявив економічний експерт Всеволод Степанюк.

ЇХТО ЗАЛИШАЄТЬСЯ В УКРАЇНІ

Найбільш розумні і працелюбні молоді громадяни України масово залишають країну, не бачачи в ній перспектив для подаль-шого проживання. Таку думку в ефірі телеканалу «112 Україна» висловив журналіст Дмитро Гордон.
Він нагадав, що, за даними МЗС, в 2017 році з України виїхали близько мільйона людей. «Думаю, відсотків п’ять повернулося, у кого не вийшло. Інші залишилися. Від’їжджають ті, хто може працювати або руками, або головою. Тобто, як завжди, кращі. Не від’їжджають нерішучі, тупі, такі, що не мають освіти, не мають професії. Може, і патріоти, звичайно», - заявив журналіст.
Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, найпривабливішими (за умови однакового рівня оплати праці) для українських гастрабайтерів є Німеччина, Польща, Канада, США та Італія. Росія в цьому списку зайняла лише 7-й ря-док. В той же час, найбільше грошових переказів в Україну йде саме з РФ (в 2017 році - $516 млн, для порівняння, із США - $370 млн, з Польщі - $106 млн). А 41,9% респондентів рахують трудову міграцію в РФ цілком прийнятною, якщо немає можливості заробити на Батьківщині.
«Будь-яка більш-менш нормальна людина, дивлячись на держчиновників, на політиків, дивлячись на свої кишені, комуналку, бачачи безпросвітність і відсутність усіляких перспектив, бачить для себе єдиний вихід - встати і поїхати. Я знаю величезну кіль-кість молодих хлопців, які від’їжджають і говорять одне, - тут толку не буде», - резюмує журналіст.
Побічно слова Гордона підтверджують і прогнози Нацбанку : за розрахунками фахівців НБУ, впродовж найближчих 2-3 років трудова міграція з України тільки посилюватиметься.

До речі
Державний борг України вже досягає 85% ВВП - при критичній межі 60%. Якби по ньому потрібно було розплатитися вже сьогодні, то кожен з 42,5 млн українців (якщо допустити, що нас дійсно залишилося стільки), від дитини до пенсіонера, повинен був би віддати близько 1,8 тисяч доларів (близько 50 тисяч гривень). Тільки відсотків по держборгу в 2018 році Україна заплатить 130 млрд гривень – це друга найбільша стаття витрат держбюджету, більше ніж на освіту, медицину або оборону. За розрахунками експертів, в середньому кожен платник податку на доходи фізичних осіб віддає 12 тис. грн в рік (чи 1 тис. грн в місяць) - тільки на відсотки по обслуговуванню держборгу. Такий борговий зашморг, окрім усіх інших негативних ефектів, викликає подальшу агонію промисловості та депопуляцію країни.

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
26 жовтня 1991 року відбувся Установчий з’їзд Соціалістичної партії України.
Історія, схоже, не має прикладів, щоб за місяць після проголошення намірів про створення партії відбувся її Установчий з’їзд. Партії справжньої, ідеологічної, в яку об’єднались прихильники соціальної справедливості, на хвилі протесту проти сваволі тодішньої влади, розуміючи і причину руйнування КПРС – внаслідок відірваності від реального життя її керівництва, засилля демагогії і формалізму, бюрократизації її вищих структур. Підготовчу та організаційну роботу до з їзду забезпечила група ініціаторів: Віль Миколайович Ромащенко, Адам Іванович Мартинюк, Володимир Васильович Кизима, інші небайдужі люди. Цілодобово тримався телефонний зв'язок з обласними і районними оргкомітетами. Переповнений зал колишнього будинку політосвіти на вулиці Володимирській підтвердив ефективність проведеної роботи, а склад делегатів засвідчив прагнення великої частки народу добиватися тих засад суспільного життя, які оформлені були згодом у вигляді Програми СПУ. Історія партії зберігає всі її успіхи і невдачі. Їх треба пам’ятати, маючи на увазі, що ніяка інша ідеологія, крім соціалістичної, ніяка інша партія не врятує Україну від катастрофи, до якої її вели владні керманичі впродовж більше чверті століття. Сьогодні партія переживає складний період відновлення після скоординованих ударів по ній з боку реакційної влади та внутрішніх політичних пристосуванців. Внаслідок дій розкольників – різноманітних «оновлювачів» партії – ми поки-що втратили можливість фактично очолити всю державну політику, зробивши Україну впливовим суб’єктом світового співжиття, а народ – заможним і авторитетним творцем власної історії. Одначе позитивна перспектива України все-одно можлива лише при реалізації наших програмних цілей. Найгострішими і найважливішими серед них нині є припинення нав’язаної війни і збереження землі у власності народу і держави, недопущення перетворення її у товар. Довкола цих проблем ми розгортаємо організаційну та ідеологічно-пропагандистську роботу, виходячи з простої альтернативи: якщо не ми, то хто? Якщо не по-нашому, то буде втрачена Україна! Виходячи з такої реальності та вітаючи усіх вас з датою першого з’їзду, прошу членів партії, її районних та обласних активістів активно включитися в розповсюдження нашої ідеології, в підбір у партію поповнення – представників нового покоління, рівень і суть життя якого повністю залежить від діяльності нашої партії.

О. Мороз,
голова партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse