Четвер, 22 Серпня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Влада приготувала українцям ще одну комунальну пастку


"Ганьба всім тим, хто за 24 роки не домігся дати людям можливість жити по­людськи. Я вам покажу, що таке управління державою!", ­ пафосно заявив Гройсман при вступі на посаду прем'єр­міністра. Судячи з усього, зараз він в черговий раз вирішив показати жеб-ракуючим українцям, що таке жити "по­людськи" і як керувати державою ­ і дозволив оплачувати послуги ЖКГ у розстрочку. "Це буде означати, що навантаження на місячний бюджет сім'ї стане менше", ­ заявив глава уряду.

УСЕ ЖИТТЯ – В КРЕДИТ


На думку Гройсмана, цей жест доброї волі допоможе уряду загладити соціальну напругу після підвищення тарифів на комунальні послуги та виставить владу в більш вигідному світлі. Фак-тично, Гройсман анонсував оплату комунальних послуг в кредит, але назвав це більш приваб-ливо - розстроченням. Тобто, по суті люди будуть виплачувати заборгованість без відсотків. Саме це повинно переконати громадян, що про них піклуються.
Нагадаємо, що 19 жовтня Кабінет міністрів України прийняв Постанову №422, що передбачає можливість оплати в розстрочку житлово-комунальних послуг громадянами, які не отримують житлові субсидії. Розстрочка на оплату послуг ЖКГ буде доступна українцям вже в листопаді цього року – потрібно лише подати заяву. Отримати таку розстрочку зможуть ті споживачі, які не мають права на субсидію або ж відмовилися її оформляти, причому незалежно від рівня доходів. За правилами, споживач повинен вчасно сплачувати лише 50%, а іншу суму він може виплатити рівномірно протягом квітня-вересня - тобто до початку наступного опалювального сезону.
- У нас тепер є два механізми, які можна використовувати. З одного боку, це субсидія – це адресна безоплатна допомога, і з іншого боку, якщо такий варіант неприйнятний з тих чи ін-ших причин – будь ласка, споживаємо сьогодні і платимо 12 місяців. Це буде означати , що навантаження на сімейний бюджет стане менше. Переконаний, що все пройде спокійно. На бюджетах сімей це (підвищені тарифи) не позначиться, - заспокоїв народ Гройсман.
Витираємо сльози розчулення, шмаркаючись говоримо велике спасибі рідному уряду за ба-тьківську турботу: суму нахабного комунального грабунку нам дозволили віддавати не за 6 місяців, а розтягнути це задоволення на весь рік.

ДИЯВОЛ КРИЄТЬСЯ В ДЕТАЛЯХ


Справедливості заради слід зазначити: в уряду все-таки вистачило розуму, щоб не вводити розстрочку на всі комунальні платежі – таку можливість передбачили тільки для оплати послуг централізованого опалення. Адже тільки за опалення українці платять за сезонним принципом - з жовтня по квітень, і виникшу за цей період заборгованість можна повернути в теплу пору року. Якщо ж ввести розстрочку на всю "комуналку" (як пропонують деякі "благодійники"), то вже дуже скоро потрапивши в цю залежність громадяни будуть змушені платити і поточні пла-тежі, і повертати борг. По суті, це буде той же самий бандитський "лічильник», який практику-вали бритоголові братки на початку лихих 1990-х. Тоді ці борги розросталися зі швидкістю сні-гової лавини, і боржнику було простіше викинутися у вікно, ніж розрахуватися з набігшими відсотками. Страшно навіть уявити, якими трагедіями це обернулося б для тисяч українців, і який колапс очікував би комунальне господарство.
У той же час, під "гройсманівську" розстрочку не підпадають ті українці (в основному це меш-канці приватного сектора в містах і в селах), які для обігріву помешкань використовують пічне опалення, електро - або газові котли – адже в постанові Кабміну йдеться саме про централізо-ване опалення. Хоча, по суті, немає нічого складного в тому, щоб таким споживачам в опалю-вальний сезон теж надати розстрочку на спожитий газ чи електроенергію. Однак їм залишили єдину можливість заощадити - оформити субсидію. Тим, кому вона не призначена, доведеть-ся, як і раніше, платити за захмарними тарифами, або замерзати у власних будинках.
Є в цій справі і ще один нюанс. Як відомо, на сьогоднішній день практично всі теплогенеру-ючі підприємства України є хронічними боржниками "Нафтогазу". Ця заборгованість виникла ще в минулі часи, коли держава була зобов'язана покривати підприємствам різницю в тарифах (за спожитий газ). Але оскільки воно це робило несвоєчасно і не в повному обсязі, то українські "теплокомуненерго" опинилися в борговій кабалі у газового монополіста. Характерно, що осно-вна частина цієї заборгованості – це навіть не "тіло" боргу, а драконівські штрафні санкції, на-кладені "Нафтогазом" за несвоєчасні розрахунки. Тепер же "тепловики" і зовсім в шоці: за роз-строчки платежів з боку споживачів у них неминуче виникне дефіцит фінансових надходжень, і як наслідок - додаткові проблеми з оплатою газу (адже їм самим права на розстрочку в розра-хунках з "Нафтогазом" ніхто не давав). В результаті багато підприємств опиняються на грані банкрутства.
Втім, "злі язики" стверджують, що це теж одна з цілей уряду: довести підприємства до банк-рутства, щоб потім "свої люди" скупили їх за копійки.

ПРОВАЛ СУБСИДІЙ


Коли в Україні почався весь цей тарифний бардак, чого тільки ми з вами не чули про субси-дії! З екранів телевізорів і газетних шпальт нам вдень і вночі розповідали про те, як це добре і здорово. Мовляв, нема чого непритомнити, побачивши суми на квитанціях, бо любляча і тур-ботлива держава все за вас заплатить - бери та радій! Проблема лише в тому, що безкоштов-ний сир буває тільки в мишоловці.
Про те, що всі ці шалені субсидійні каруселі — цинічна корупційна схема в особливо великих розмірах, говорили соціалісти ще під час прем'єрства Яценюка. Схема проста і геніальна у сво-їй зухвалості: монополіст заламує ціну безбожну, держава ніби дає гроші споживачеві (тобто нам з вами), але не особисто в руки, а переводить на рахунок того самого монополіста. Таким чином, допомога людям у вигляді субсидій стає всього лише ширмою для того, щоб надати хоч якийсь відтінок законності банального розкрадання бюджету.
А потім сталося те, що повинно було статися: джерело почало висихати, почали зростати бор-ги держави перед постачальниками послуг саме по субсидіях. Іншими словами, субсидій ви-дали більше, ніж реально могли охопити. В результаті ми опинилися в тупику, з якого немає виходу: населення не може оплачувати платіжки без субсидій, а держава не в змозі покрити навіть вже видані субсидії, не кажучи про новоприбулих просителях подаяння.
- При тому розмірі субсидій (в середньому 2 тис. грн на сім'ю на місяць – ред.), який озвучив міністр Андрій Рева, в бюджеті на 2017 рік закладено грошей на субсидії тільки чотирьом мі-льйонам сімей. Проте вже зараз субсидії оформили 6 мільйонів сімей, а на початок наступного року, згідно з прогнозами, на них буде претендувати 9 мільйонів сімей. Таким чином, в насту-пному році передбачених бюджетом коштів не вистачить більш ніж половині претендентів, - заявив провідний аналітик «Публічного аудиту» Тарас Галайда. І додав, що на сьогоднішній день перед Кабміном стоїть завдання максимально скоротити кількість претендентів на суб-сидії - шляхом "намалювання" віртуального доходу сімей. Так, наприклад, дохід безробітного працездатного віку оцінюють у два прожиткових мінімуму.
І ось тут, враховуючи той факт, що з першими платіжками за опалення у нас почнуться масові неплатежі, влада пішла на єзуїтський хід: дозволила платити грабіжницькі платежі в розстроч-ку.

ШЛЯХ В НІКУДИ


По суті, введенням розстрочки уряд розписався у хибності своєї тарифної політики, яка приз-вела до того, що тарифи для більшості людей стали непосильними і людям за комуналку пла-тити нічим.
- Цим рішенням про введення розстрочки, уряд фактично визнав, що воно допустило помил-ку, пішовши на різке підвищення вартості газу і, відповідно, стрімке підвищення тарифів. Най-гірше те, що, визнавши помилку, уряд все ж не пішов на зниження тарифів, а намагається збе-регти обличчя, маючи на руках погані карти. Хоча ми ще влітку попереджали, що такі тарифи не підйомні для населення, - каже директор "Інституту міста" Олександр Сергієнко.
- У нас в країні повністю провалилася система субсидій, і щоб не визнавати цей провал, уряд пропонує реформу у вигляді оформлення розстрочки на сплату за опалення для громадян. За великим рахунком, в будь-якому разі треба визнати, що у нас субсидії не працюють. Потрібно нормально запустити адресну соціальну допомогу і, що дуже принципово, запустити ринок, щоб у громадян була можливість вибирати з багатьох постачальників послуг. Тому ця розстро-чка нічого не дасть нашим громадянам... Зараз є негласна команда всіма правдами і неправ-дами "відсікати" споживачів від субсидій, однак, щоб заспокоїти громадськість – ніби все під контролем, - прийняли рішення ввести розстрочку за платежами на рік: мовляв, субсидії ви зараз можете не отримати, але можете отримати розстрочку, - вважає голова Українського ана-літичного центру Олександр Охріменко.
Характерно, що все це відбувається на тлі стрімкого зростання боргів населення за послуги ЖКГ: всього за два місяці - з серпня по жовтень, вони зросли з 12,4 до 15,1 млрд гривень. Які цифри опублікує Держстат через два-три місяця після початку опалювального сезону – навіть страшно уявити, однак той же Олександр Охріменко допускає заборгованість і до 100 мільяр-дів. Виходить, що діючі грабіжницькі тарифи вже не можуть сплачувати ні рядові споживачі, ні сама держава (у вигляді субсидій), яка ці тарифи нам нав'язала. У таких умовах дійсно зали-шається лише одне: або міняти владу, або платити за комунальні послуги в кредит.
На закінчення хотілося б виступити з зустрічною пропозицією: ввести розстрочку на оплату ри-туальних послуг. Керувати державою, так керувати!

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse