Субота, 08 Серпня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Підвищення соцстандартів: кому додадуть і звідки гроші

Судячи з усього, в уряді вже зрозуміли, що серед простих українців невдоволення владою досягло критичної межі. Про це говорять і всі соціологічні дослідження: все менше людей готові терпіти позбавлення заради примарного "щасливого майбутнього". Так чи інакше, але Кабмін вирішив "випустити пар", анонсувавши дострокове підвищення соціальних стандартів - перший раз за два роки.

Оформлять заднім числом
Почнемо з хорошого. Підвищення зарплат і пенсій пообіцяли вже з 1 вересня, хоча досі відповідні зміни до законів не прийняті.
Як заявив міністр соціальної політики Павло Розенко: "У нас в країні вже були випадки, коли підвищення соцстандартів узаконювали через якийсь час після впровадження. Тому і тепер, думаю, проблем з цим не буде. Вже дали вказівки і Пенсійному фонду, і соціальним службам, щоб вони готували відповідні зміни до платіжних документів. Тобто, коли парламент прийме це рішення, система соціальної політики вже буде готова до того, щоб у повному обсязі здійснити виплату пенсій та соціальної допомоги".
Швидше за все, і цього разу проблем з цим не буде, оскільки Уряд і Президент, незважаючи на вихід радикалів Ляшко з коаліції, ще мають у парламенті голоси для ухвалення таких рішень. Та й напередодні виборів у Верховній Раді навряд чи знайдуться політичні самогубці, які зважаться голосувати проти цих підвищень.
Кому і скільки планується додати? За словами Яценюка, в цілому підвищення зарплат, пенсій, соціальної допомоги та стипендій торкнеться приблизно 12 мільйонів українців.

Оголосіть весь список, будь ласка
Пенсіонери

По-перше, на 13% підвищиться мінімальна пенсія - з 949 до +1074 гривень. Відповідно, до такої ж суми зросте і прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. За попередніми оцінками, перерахують пенсії 7,5 мільйонам пенсіонерів (з наявних 13500000). Мова йде про тих, кому пенсію прораховують, виходячи з прожиткового мінімуму, або просто доводять до цього рівня.

Бюджетники
По-друге, додадуть працівникам бюджетної сфери - працівникам освіти, охорони здоров'я, культури, соціальної сфери та ін. Як заявив міністр соціальної політики Павло Розенко, ці підвищення торкнуться приблизно трьох мільйонів бюджетників. Як відомо, у них оплата праці залежить від двох основних параметрів - розміру мінімальної зарплати і розміру першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки. Так от, обидва цих параметра з 1 вересня підвищуються: мінімальна зарплата (відповідно - і прожитковий мінімум для працездатних) збільшується на 13% - з 1218 до 1 378 гривень, а 1-й тарифний розряд підвищується майже на 19% - до 1012 гривень.
Це означає, що всі працівники бюджетної сфери, які мають відповідні тарифні розряди (всього їх 25), отримають підвищення окладу. Нагадаємо: чим вище у працівника тарифний розряд, тим більше у нього коефіцієнт підвищення окладу щодо 1-го розряду.
При цьому в Уряді підкреслили, що зрівнялівки не буде: у кваліфікованих працівників (з 6 по 25 розряд) розмір підвищення складе близько 19%, а персоналу 1-5 розрядів додадуть 13%.
За словами Яценюка, зарплати вчителів збільшаться на 474-605 гривень, сімейних лікарів - на 453 гривні, працівників культури - на 348 гривень, працівників соціальної сфери - на 304 гривні тощо.

Судячи з усього, в Уряді вже зрозуміли, що серед простих українців невдоволення владою досягло критичної межі. Про це говорять і всі соціологічні дослідження: все менше людей готові терпіти позбавлення заради примарного "щасливого майбутнього". Так чи інакше, але Кабмін вирішив "випустити пар", анонсувавши дострокове підвищення соціальних стандартів - перший раз за два роки.

Інші
Також будуть підвищені стипендії: для студентів вузів 1-2 рівня акредитації – на 112 гривень, а для студентів вузів 3-4 рівня акредитації - на 95 гривень. Підвищаться і соціальні виплати, наприклад, одинокі матері (знову ж - за словами Яценюка) стануть отримувати на 350-727 гривень більше, а людям з особливими потребами (інвалідам) додадуть по 100-200 гривень.
А ось з працівниками комерційної сфери все набагато складніше. Як зазначив прем'єр-міністр, зарплати повинні підвищитися і у 3,5-4 мільйонів працівників недержавного сектора, оскільки там оплата праці також часто залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Правда, в це мало хто вірить. "Яценюку легко говорити, оскільки він бере гроші з державної скарбниці, - говорить директор Центру ринкових реформ Володимир Лановий. - А ось де повинні взяти додаткові гроші на підвищення зарплат приватні підприємства, якщо економіка й надалі падає, я не можу зрозуміти. Крім того, підвищити зарплату в приватному секторі - це означає ще більше наростити ціни. Відповідно, ще більше впаде реалізація, підприємства будуть змушені скорочувати людей".
Більшість експертів вважають: максимум, що дане підвищення дасть працівникам комерційного сектора економіки - це підтягування мінімальних зарплат з 1218 до 1378 гривень. Саме на ці 160 гривень більше зможуть отримувати ті, хто реально сидить на "мінімалці" (хоча багато хто вже зараз говорить, що при такому розкладі їх просто переведуть на півставки). Практично вся решта - і ті, хто оформлений офіційно (з "білою" зарплатою), і ті, хто частину зарплати (найчастіше - ту ж "мінімалку") отримує офіційно, а решту - в конверті, і ті, хто взагалі працює нелегально - залишаться або при "своїх інтересах", або взагалі програють.

А чи був хлопчик?
Все це добре, але виникає питання: звідки у держави-жебрака візьмуться гроші на таку "розкіш" (до кінця року на все вищеперелічене буде потрібно 10 млрд гривень), і за чий рахунок цей "бенкет під час чуми"?
Влада стверджує, що гроші вдалося віднайти завдяки зусиллям Кабінету міністрів, який зумів домовитися з іноземними кредиторами про реструктуризацію зовнішнього державного боргу та його часткове (20%) списання. Мовляв, комітет зовнішніх кредиторів анулював Україні 3 млрд 600 млн доларів за єврооблігаціями, тепер ці гроші віддавати не потрібно - ось і виник ресурс. Крім того, міністр фінансів Яресько відрапортувала про перевиконання плану бюджетних надходжень за перше півріччя.
Однак перші сумніви в істинності цих тверджень з'явилися після обережних коментарів українських експертів: мовляв, все це добре, ось тільки ніяких документів про те, що кредитори дійсно списали частину українського боргу, а решту реструктуризували - ніхто не бачив. Потім з'явилася заява міжнародного агентства Bloomberg, яке повідомило: твердження Києва про списання боргу - "абсолютний блеф" (Bloomberg - провідний постачальник фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків). "Комітет кредиторів погодився лише розглянути питання про 20% списання основної суми боргу, але тільки після того, як аналогічні кроки зробить Росія", - заявив офіційний представник Комітету кредиторів України від Blackstone Group International Partners LLP в ефірі Live TV агентства Bloomberg.
При цьому рішення Кремля на цей рахунок вже відомо: наші північні сусіди на такий варіант категорично не погоджуються, і вимагають повернення всієї суми (3 млрд доларів) в намічені терміни - найпізніше в грудні 2015 року.
Ще більшою несподіванкою стала реакція провідних рейтингових агентств світу - вони не тільки не поліпшили рейтинг України, а навпаки - знизили його. А одне з них навіть заявило, що вважає дефолт України "практично неминучим". "Те, що наші рейтинги не були підвищені, а деякі навіть знижені після заяви Яценюка, пов'язано з зависанням питання про 3 мільярди доларів російського боргу. Якщо проблема цього боргу не буде врегульована належним чином, це стане сигналом для рейтингових агентств до того, що наприкінці року в Україні може бути дефолт. Це може трапитися в грудні", - заявив у цьому зв'язку президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров.
Правда, останні дні приносять все більше свідчень про те, що міжнародні кредитори дійсно списали Україні частину боргів, а решту дозволили виплачувати, починаючи з 2019 року, проте в даній ситуації все одно залишається чимала частка невизначеності.
Так чи інакше, але хочеться вірити в краще: щоб не було дефолту і щоб гроші на обіцяні доплати та підвищення дав НЕ друкарський верстат. Адже поява на ринку такої маси нічим не забезпечених грошей тільки ще більше підвищить ціни, викличе новий етап інфляції, яка просто "зжере" всі ці доплати - в результаті люди практично нічого не виграють. А ті, кому доплати та підвищення не підходять - реально програють.

Олександр Градов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse