Субота, 08 Серпня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Кабмін нарешті роз'яснив, хто повинен платити за повірку лічильників води

Суперечки між українцями та місцевими водоканалами з приводу оплати повірки водомірів не вщухають вже багато років. Юристи з документами в руках доводять, що всі витрати по повірці лічильників повинні нести самі водопостачальні організації, проте останні на ці доводи відверто плюють.

Закон не писаний

Парадокс в тому, що процедура повірки лічильників вже давно регламентована вітчизняним законодавством, і в даному випадку воно чітко стоїть на боці споживачів. Це підтверджує і судова практика: по таких справах вже відбулося безліч судових процесів - починаючи від районних та місцевих апеляційних судів, і закінчуючи Верховним Судом України, і всі вони закінчилися перемогою споживачів. Однак переважна кількість громадян, як і раніше, оплачуює повірки лічильників зі своєї кишені. Іншого виходу (в суд піде зовсім не кожен) у них просто немає: показання лічильника, який своєчасно не пройшов повірку, підприємство-постачальник до уваги просто не приймає. А в такому випадку за користування водою нараховується за максимальними нормами, «на повну котушку», немов у вас крани відкриті цілодобово та звідти лиється справжній водоспад.
У той же час Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (ст. 28). Говорить однозначно: "Засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали ... Підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) здійснюється за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання "(виділено автором).
Аналогічна норма закладена і в пункті 9 "Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" (№630, від 21.07.2005), де зазначено: періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку "проводяться за рахунок виконавця".
Іншими словами, всі витрати на перевірку побутових водомірів повинні бути віднесені до статті власних витрат підприємства - виробника послуг, а вимагання плати за повірку зі споживачів є незаконним. Але на практиці представники водоканалу вимагають, щоб споживач це робив самостійно та за власні кошти.
І ні Антимонопольний комітет, ні прокуратура, ні Держінспекція з питань захисту прав споживачів весь цей час не вживали жодних заходів по припиненню цієї порочної практики. Схоже, всіх все влаштовувало - за винятком переважного числа простих громадян. Характерно, що з повіркою та ремонтом лічильників електроенергії та газу таких проблем ніколи не виникало, і лише українські водоканали по всій країні в даному питанні мають "особливу думку".

Остаточний папірець
Крапку в цій тривалій суперечці вирішив поставити Кабмін, який своєю нещодавньою постановою №474 (від 8.07.2015 року) затвердив відповідний Порядок. Цей документ чітко регламентує процедуру подання засобів вимірювальної техніки, що є власністю громадян, на періодичну повірку, обслуговування та ремонт. Уточнимо: йдеться про ті прилади обліку (лічильниках), показання яких використовуються для нарахування оплати за спожиту електроенергію, газ, воду та теплову енергію.
Головний зміст Порядку викладено в одному реченні: "Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюється за рахунок виконавців". Тобто, за рахунок організацій, що надають відповідні комунальні послуги, в тому числі й водопостачання.
Також визначені технічні нюанси цієї процедури. Так, виконавець робіт не пізніше, ніж за місяць до настання терміну проведення періодичної повірки (або протягом 3-х днів з дня отримання відомостей від споживача про необхідність ремонту лічильника) інформує про це споживача - або шляхом повідомлення рекомендованим листом, або іншим способом, який підтверджує одержання повідомлення споживачем.
У той же час споживач у вказаний в повідомленні час зобов'язаний забезпечити доступ фахівців до лічильника. У випадку, якщо це виявляється неможливим, споживач має не пізніше ніж за 10 календарних днів до настання терміну повідомити про це виконавця.
Ще важливий момент: на час проведення періодичної повірки або ремонту лічильника виконавець повинен тимчасово встановити інший прилад обліку (раніше дозволялося просто поставити перемичку, і рахувати за середніми нормами споживання).
Втім, ще не факт, що навіть після прийняття вищезазначеного Порядку українські водоканали почнуть його беззаперечно виконувати - адже він фактично дублює ті законодавчі акти, які були наявні, але не виконувалися раніше. Мимоволі згадуються слова професора Преображенського, коли він попросив захисту свого високопоставленого пацієнта від домоуправління, який вирішив його "ущільнити": «... щоб це був такий папірець, за наявності якого ні Швондер, ні хто-небудь інший не міг би навіть підійти до дверей моєї квартири. Остаточний папірець. Фактичний. Справжня. Броня».
Чи стане такий "папірцем-бронею" новий Порядок - покаже час.

Олександр Градов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse