Четвер, 22 Серпня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

КРЕДИТИ МВФ: ПЕРЕМОГА ЧИ БІДА?
Судячи з прогнозів експертів, нинішній рік буде дуже важким для українців. Незважаючи на "атракціони нечуваної щедрості", які напередодні виборів обіцяє влада, реальні доходи більшості громадян будуть тільки зменшуватись, а ціни - зростатимуть випереджаючими темпами. Не в останню чергу це пов'язано з величезними виплатами за зовнішніми боргами. Проте, кожен новий кредит від МВФ влада оголошує "великою перемогою" і "черговим визнанням реформ". У простих людей мимоволі виникає питання: борги перед "нашими міжнародними кредиторами" - це все-таки перемога чи біда?

З КОЖНОГО - ПО 305 ДОЛАРІВ

За даними Мінфіну, в 2019 році Україна має виплатити кредиторам рекордну за останні роки суму - 360,69 млрд. гривень. При цьому найбільші виплати нашій державі належить зробити в другому кварталі - 121,24 млрд грн, найменші - в четвертому: "всьо-го" 50 млрд грн. Виникає питання: чи є в країні такі гроші?
В останні дні минулого 2018 року Нацбанк урочисто повідомив, що такі гроші є. Так, до 27 грудня міжнародні валютні резерви збільшилися до рекордного рівня за останні шість років - до 20,7 млрд. доларів. А досягти такого обсягу допоміг кредит Міжнаро-дного валютного фонду, перший транш якого (в розмірі 1,4 млрд дол.) надійшов в Україну як раз в останніх числах грудня.
Повідомлялося, що відновлення співпраці з МВФ розблоковано для України й отримання фінансової допомоги з інших дже-рел. Зокрема, крім кредиту МВФ, Україна отримала в кінці року кредитні кошти від Євросоюзу та Світового банку. Крім того, протягом року кредитні кошти виділяли й інші структури.
З одного боку, ці запозичення дозволяють Україні підтримувати економічну стабільність в країні, зміцнювати гривню і скоро-чувати інфляцію. Але, з іншого боку, кожен новий кредит - це збільшення суми боргових зобов'язань і майбутніх виплат. З цієї причини розмір виплат по кредитах постійно зростає.
У перерахунку, на все населення України (адже всі ці виплати здійснюються з грошей, зібраних у вигляді податків до держбю-джету) виходить, що кожен наш громадянин в 2019 році повинен буде віддати близько 8548 грн, або 305 доларів, щоб країна змогла повністю розрахуватися з боргами.
Якщо бути точніше, то правильніше сказати так: держава на кожного з нас витратить на 8,5 тисяч гривень менше, ніж могло б, якби не влізла в такі борги. Це позначиться в першу чергу на соціальних статтях бюджету: фінансування медицини, соціальної допомоги, освіти, пенсійних виплат та ін.
Фактично потрібно віддати кожну третю гривню з тих, що заплановано зібрати в бюджет (його дохідна частина - 1 трлн 26 млрд грн). Або 62% "рекордних" валютних резервів. А тому Україні знову доведеться брати кредити за кордоном і розміщувати обліга-ції. Тобто, фактично влазити в нові кредити, щоб віддати старі. Все це до болю нагадує наркомана, який міцно сидить на голці - і кожна нова доза лише посилює його залежність від наркотика.

КРЕДИТНЕ ЩАСТЯ

І тут в черговий раз варто поставити запитання: наскільки доцільне таке "співробітництво" з МВФ та іншими фінансовими структурами - тим більше, що навіть в такі важкі часи в України і власних ресурсів вистачає. Досить сказати, що тільки на митниці за підрахунками німецьких експертів щорічно розкрадається близько 4 млрд. євро.
На перший погляд, процедура "допомоги" від МВФ досить проста і не викликає ніяких побоювань. Після подачі заявки з боку держави, яка потребує допомоги, Фонд займається розробкою програми, яку потрібно виконати, щоб подолати кризу. Після цього виділяється загальна сума кредитів на її виконання. Цю суму поділяють на окремі транші, які країна отримує в міру вико-нання прописаної для неї програми.
Інше питання: наскільки в дійсності це ефективно, і чи можна за допомогою таких кредитів вирішити виниклі проблеми, ви-правити становище і домогтися успіху. На думку більшості експертів, жодна з країн, яка користувалася кредитами МВФ і викону-вала його вказівки - не досягнула процвітання. Оскільки ця тема досить специфічна, надамо слово фахівцям.
- Жодного разу гроші МВФ не привели ні одну країну до успіху: ні Мексику, ні Аргентину, ні Бразилію, ні Румунію, ні Польщу, ні Угорщину, ні Єгипет. Позитивних результатів не було. Ніяких. Я вважаю, що з МВФ взагалі не потрібно співпрацювати, тому що фактично цей фонд - міжнародний валютно-фінансовий спрут, монстр. Його інтереси ніколи не будуть відповідати інтересам будь-якої країни. МВФ завжди буде відстоювати інтереси своїх головних корпоративних учасників: США, країн Євросоюзу, Японії та Китаю, - вважає директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.
Цю думку повністю поділяє відомий економічний експерт Андрій Головачьов:
"Всі поради і рекомендації МВФ безглузді, ангажовані, неефективні, кон'юнктурні й тому небезпечні. Жодну країну МВФ не витягнув з кризи. І Україну теж не витягне. Навпаки, МВФ постійно погіршував ситуацію в Україні, тому що протягом 15 років він свідомо кредитував корупційні уряди, утримував їх на плаву і блокував тим самим будь-яку надію на реформи. Як результат "співпраці" з МВФ, Україна має безнадійні борги, які вже неможливо ніколи виплатити та зруйновану на очах соціальну сферу ", - розповів Андрій Головачьов.

ПРИКЛАД ІНШИХ

Справедливості заради варто сказати, що є й позитивні приклади співпраці з МВФ. Правда, в цих випадках співпраця була дуже нетривалою, а поліпшення відбулися не завдяки, а всупереч рекомендаціям Фонду. У зв'язку з цим можна згадати досвід Півден-ної Кореї та Туреччини.
При цьому Південна Корея навіть не стала використовувати весь кредит - тільки 30 млрд доларів з виділених 42 млрд, і дуже швидко (достроково) погасила заборгованість, долаючи наслідки азіатської кризи 1997 року. Як відомо, зараз це одна з найдина-мічніших економік творчого типу, що займає перше місце за рівнем інновацій.
Туреччина також подолала за допомогою МВФ банківську кризу, зробивши ставку на прискорену індустріалізацію. При цьому якнайшвидша розплата з боргами була оголошена національним пріоритетом, а погашення останнього траншу кредиту навіть транслювали в прямому ефірі по телебаченню. Надалі Туреччина сама кредитувала МВФ.
Навряд чи варто говорити, що у нас ситуація зовсім інша: промисловість агонізує, ніяких інновацій немає і в думках, а діючій українській владі кредити потрібні лише для того, щоб максимально відтягнути тяжкі наслідки своєї злочинної економічної полі-тики. Тим більше, що віддавати гроші будуть не вони, а країна і народ. Порівнюючи досвід Південної Кореї та Туреччини, фінан-совий аналітик Олексій Кущ зауважив:
- Ці країни не йшли по шляху прямого копіювання рецептів фонду та не проявляли інтелектуальну імпотенцію. Фонд фактич-но виступав для них кредитором останньої надії на 1-2 роки, на піку кризи, коли інші кредитори побоювалися входити в країну.
Україна, на відміну від цих країн, бере гроші не на структурні реформи, а на покриття дефіцитів неефективного управління і на банальне розкрадання. І в цих умовах процес кредитування буде вічним, а умови будуть постійно посилюватися, - констатував експерт. Напевно, все це потрібно врахувати тим, хто ще не до кінця усвідомив - в яку трясовину завели нас нинішні "керманичі".

Олександр Полуянов

Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse