Субота, 21 Липня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

ПРИХОВАНЕ ГОЛОДУВАННЯ - НОРМА ДЛЯ БІЛЬШОСТІ УКРАЇНЦІВ
Соціологічні опитування свідчать - при оцінюванні реформ питання матеріального добробуту впевнено вийшло на перше місце серед українців. Характерно, що попередні два роки головним питанням наші співгромадяни вважали боротьбу з корупцією. Експерти пояснюють: боротьба з корупцією - це, швидше, пріоритет для середнього класу, а ось виживання і доступні ціни - вимога бідного суспільства. За опитуванням компанії Nielsen, навіть страх перед війною на Сході вже не так лякає людей, як убогість і невпевненість в завтрашньому дні.


Незважаючи на підвищення мінімальних зарплат і пенсій, зростання цін продовжує шокувати українців ­ товари і послуги дорожчають практично кожен місяць. Причому, у виробників і торговців постійно знаходяться аргументи, щоб виправдати перегляд цін ­ якщо не росте курс долара, то обов'язково підвернеться якась надзвичайна подія: будь то африканська чума свиней, зростання цін на світових ринках, несприятливі погодні умови і так далі .
"В результаті більшість продуктів харчування в Україні вже наздогнали, а то й перегнали за ціною аналогічну продукцію в східній Європі, незважаючи на колосальну різницю в дохід громадян", ­ говорить глава асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко.
Вичерпавши усі можливості економити на чомусь іншому (прості українці вже майже не купують автомобілі, побутову техніку, меблі, набагато рідше роблять обновки, не їздять у відпустки, відмовляють собі в лікуванні та ін.) людям доводиться все більше урізувати себе в харчуванні.
У цьому плані велике підґрунтя для роздумів дає текст нещодавно зареєстрованого законопроекту № 7420­1 (про зниження ПДВ на деякі види сільгосппродукції), який опублікований на сайті Верховної Ради України. У пояснювальній записці до цього документу говориться, що за підсумками 2016 року (за 2017 даних доки немає) українці в середньому споживали м'яса і м'ясопродуктів майже на 30% менше, ніж це рекомендовано Українським НДІ харчування. По молоку і молочних продуктів "недобір" склав 38,1%, по яйцях ­ 22%, і так далі.
Автори законопроекту цілком резонно зв'язують це з неухильним зростанням цін на продукти, яке стабільно випереджає зростання реальних доходів населення. В зв'язку з цим вони пропонують знизити ставку ПДВ до 10% для м'яса, молока і яєць, щоб хоч би таким чином стабілізувати ціни і зробити ці продукти доступнішими для населення. В якості ще одного аргументу автори законопроекту також приводять порівняльну таблицю споживання основних продуктів харчування, з якої виходить: за роки незалежності українці стали харчуватися набагато гірше, ніж навіть в неблагополучному (в порівнянні з серединою 1980­х) 1990­му році. Так, в порівнянні з 1990­м, в 2016 році українці в середньому споживали м'яса і м'ясопродуктів на 17,3% менше, молока ­ на 36,4%, яєць ­ на 16,8%, риби ­ на 17,7%, і т.д.
"Надані дані чудово ілюструють, що Україна ­ єдина з країн колишнього Союзу, яка за роки незалежності так і не змогла вийти на рівень споживання 90­го року : ми зараз живемо бідніше, ніж в 90­му році. А якщо комусь здається, що мобільні телефони, поширені всюди, ­ це ознака багатства, то не треба технічний прогрес використовувати в якості механізму порівняння. Якраз якість харчування ­ найоб'єктивніший показник. І ми бачимо, що за час незалежності єдине, що українці стали споживати набагато більше ­ це соняшникова олія і рослинні жири", ­ зазначив в зв'язку з цим експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко.
І дійсно, оскільки в Україні скасовані Державні стандарти на виробництво продуктів харчування, маса продуктів і напівфабрикатів, які раніше виготовлялися за стандартами з м'яса, молока, інших якісних, натуральних продуктів, зараз готуються з трансжирів ­ на основі пальмової та інших олій. В результаті українці стали споживати набагато більше дуже шкідливий для здоров'я жир. При цьому білків тваринного походження в раціоні наших співгромадян катастрофічно бракує. "Навіть картоплі, про яку дуже часто говорять, що ми її переїдаємо, ми споживаємо на 35% менше, ніж треба згідно з фізіологічними показниками людини. Маса хвороб виникає саме через неякісне і незбалансоване харчування", ­ вважає Юрій Гаврилечко.
І хоча українська влада постійно "козиряє" тим, що в країні росте мінімальна зарплата, але насправді навіть після підвищення (до 3723 грн) її і близько не вистачає для задоволення фізіологічних потреб людини. Судіть самі: після вирахування податків у людини залишається "чистими" трохи менше за 3 тисячі ­ і на ці гроші вона повинна сплатити "комуналку", харчуватися, лікуватися, одягатися та ін. В той же час фактичний прожитковий мінімум, який щомісячно розраховує Міністерство соціальної політики по існуючих інструкціях і нормах, сьогодні складає 4023 грн. Причому, в цю суму не входить оплата житлово­комунальних послуг, а також витрати на охорону здоров'я і освіту. Про офіційний прожитковий мінімум в 1700 грн не варто навіть говорити ­ це абсолютно абстрактна величина, що не має нічого спільного з реальністю.
На жаль, при нинішній економічній політиці найближчими роками кардинального поліпшення ситуації чекати не варто. За оптимістичними прогнозами МВФ, до 2022 року зростання номінальних доходів українців складе 37%, а реальних ­ не перевищить 20%. Це означає, що в 2022 році рівень життя ледве досягне рівня 2011 року. За іншими підрахунками вітчизняних експертів, при нинішніх темпах зростання ВВП (після шокуючого обвалу економіки в 2014­2015 роках), рівня 2013 року ми досягнемо тільки через 20 років. Як мовиться, коментарі зайві.

До речі
Рівень інфляції в Україні за підсумками 2017 виявився найвищим серед країн Європи і СНД. Навіть за явно заниженими офіційними даними, споживчі ціни в Україні з початку року виросли на 13,6% (незалежні експерти називають цифру, удвічі більшу), тоді як середній показник зростання цін в Європі складає 2,6%, в країнах СНД - 6,7%.

Олександр ПОЛУЯНОВ


Газета

Політичний гумор
Последнее заседание Верховной Рады перед летним отпуском. Крик Ляшко: - Я посланник Бога! Крик Парубия: - Я никого не посылал! Выключите ему микрофон!

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse