Субота, 20 Січня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Про причини, наслідки і перспективи українського геополітичного вибору говоримо з відомим економістом, міністром економіки України (у 1997-1998 рр.) і членом Ради національної безпеки і оборони, першим організатором Державної комісії з регулювання ринку фінансових послуг (Держфінпослуг, в 2002-2006 рр.) Віктором Сусловим.

- Віктор Іванович, Росія постійно передрікає українській економіці колапс, а наша влада заявляє про економічне зростання, стабілізації гривні і т. п. Зрозуміло, що в обох випадках працює пропаганда. А що говорить економічна наука?

- Росіяни традиційно припускаються помилки у своїх оцінках і прогнозах. Колапсу української економіки не буде – незалежно від стану цієї самої української економіки. Тому що цього не припустимо для Західу. А Заходу Україна потрібна як таран у боротьбі з Росією. Тому Україні і летальну зброю дадуть безкоштовно, бо радянське вже закінчується. І армію натренують. І з військово-патріотичним вихованням молоді допоможуть. І як переписати історію, скажуть. І доки Росія чекає розпаду української економіки, час працює проти Росії. Тим часом у військово-політичному відношенні Україна зміцнюватиметься. І переговорні позиції Заходу будуть все посилюватися. І так буде довго, до "великої угоди".
А що стосується економічного зростання, то наука говорить, що підйом починається тоді, коли перевищений докризовий рівень виробництва. Для України докризовий рівень виробництва – це 2013 р., до майдану. Сьогодні валовий продукт України на 15% менший, ніж в 2013 р. Ось коли ми перевищимо рівень 2013 р., зможемо говорити, що почалося якесь зростання і підйом. Але при наших темпах відновлення економіки для цього знадобиться від 5 до 10 років. Останні дані по промисловості знову показують падіння. Ледве намітилося зростання, як сама українська влада відсікла промислові підприємства Донбасу, що належали Україні, блокадою. Ми втратили 33 млрд. грн податкових надходжень в рік до бюджету України, втратили валютні надходження від експорту металу і постачань дешевого антрациту для української енергетики, втратили підприємства, які були узяті "під зовнішнє управління" сепаратистами...
Тепер ми пишаємося тим, що домовилися про постачання антрациту із США. Ще б! Нас навіть сам Трамп похвалив! А ще ми плануємо возити зріджений газ із США і т. д.
Дозвольте запитати: блокада була введена в інтересах власників американських шахт? І нехай мене хтось переконає, що усе це робилося нібито в інтересах України.

- За словами Порошенка, отримання безвіза стало історичною подією, оскільки ознаменувало повне розлучення України з Росією. Що обидві країни придбали і що втратили при цьому?
- Я неодноразово доводив критичну важливість для української економіки промислових і наукових зв'язків з Росією. Тепер я про це перестав говорити. Ці зв'язки вже втрачені і відновленню не підлягають. Там, де вони були критично важливі для Росії, вона пішла на багатомільярдні витрати, провівши політику заміщення. Десятки мільярдів доларів при цьому РФ витратила, а Україна втратила. Ми втратили перспективу для багатьох унікальних підприємств і технологій. Найвідоміший серед них – " Південмаш". Коли Україна робила ракету " Зеніт" для запуску супутників, три чверті комплектуючих в ній були російського виробництва. Потім ми ж ввели обмеження, відмовилися робити ці ракети по російських заявках.
Запорізький "Мотор Січ" – найбільше підприємство, яке робило двигуни для усіх російських вертольотів, багатьох видів літаків і для крилатих ракет. Коли ми ввели обмеження, Росія витратила декілька років і багатомільярдні кошти, створивши власне виробництво двигунів. При цьому за минулий рік уся авіабудівна промисловість України зробила аж один (!) літак. А як ми пишалися тим, що припинили постачання в РФ двигунів з відомого Миколаївського дуже технологічного підприємства "Зоря – Машпроект"! Це були корабельні двигуни, на яких ходив увесь військово-морський флот Радянського Союзу, а потім Росії. Нещодавно російський президент оголосив, що вони вимушені були створити цілу галузь корабельного двигуновиробництва , запросивши до себе багато фахівців з Миколаєва, і тепер українських двигунів вони більше не потребують.
Так що ж виграла Україна, втративши ринки високотехнологічної продукції і не знайшовши нові? Втративши багатомільярдні доходи від експорту, сотні тисяч робочих місць і тисячі унікальних, висококваліфікованих фахівців? Чи були усі ці рішення прийняті в інтересах України?! Усі названі вище підприємства не можуть поставляти продукцію в ЄС – їх технологічні процеси не відповідають європейським технічним регламентам і стандартам, не вписані в систему виробничої кооперації. Щоб перекласти їх на європейські стандарти і модернізувати, потрібні колосальні інвестиції, яких в України немає, а Захід ніколи їх не вкладе, тому що аналогічні виробництва у нього є, і йому не потрібна конкуренція у високотехнологічних сферах.

- Але Росія нарешті зрозуміла, що втратила Україну?
- Гадаю, так. Росія в черговий раз програла геополітичну війну. Інформаційну у тому числі. Захід дуже грамотно і розумно диригує цим процесом. Повільний, поступовий розвиток кризи в Україні та інтенсивне "промивання мізків", особливо молоді, неминуче і ефективно дає плоди. При цьому багато процесів мають безповоротний характер. Деіндустріалізація, руйнування інфраструктури, втрата наукового потенціалу, неминуче зниження рівня освіти, масовий виїзд молоді за кордон – усе це безповоротні процеси, що ведуть до деградації країни. За таку Україну Росія вже і боротися не стане. Та і Захід буде спокійний – без промислового і наукового потенціалу, без "Південмашу", Україна вже ніколи не зможе посилити Росію. Навіть якщо раптом вона і наважиться повернутися в союз з РФ.

- Але якраз посилаючись на нинішню важку економічну ситуацію, керівництво країни регулярно заявляє про те, що транші від МВФ і фінансові вливання від інших західних структур життєво потрібні Україні. Ми дійсно повністю залежні від кредитів?
- Події грудня 2013 – лютого 2014 рр. ознаменували собою переорієнтацію України на західний вектор розвитку в усіх відношеннях – в політичному, економічному, ідеологічному і культурному. Наша країна пішла шляхом виходу із зони геополітичного впливу Росії і входження в зону геополітичного впливу Заходу. Взагалі не можна зрозуміти те, що усе, що відбувається в Україні, якщо не брати до уваги факт боротьби за Україну між Заходом і Росією, переділ зон геополітичного впливу у світі. Усі провідні світові фахівці з геополітики після розвалу Радянського Союзу вказували на вирішальне значення контролю над Україною: для Росії – для забезпечення своєї національної безпеки, для Заходу – в якості умови нанесення Росії вирішальної поразки.
Геополітичний вибір України включає досить багато компонентів. Кредити МВФ – тільки один з них. Неправильно бачити в кредитах лише важливе джерело фінансування. І потрібно розуміти, що їх надання обумовлене виконанням програми співпраці з МВФ.
Саме реалізація цієї програми кінець кінцем забезпечує перехід України на західні стандарти державного устрою і визначає місце України в системі світового господарства. У цьому сенсі нове геополітичне життя України без траншів МВФ неможливе. Без грошей МВФ внаслідок розриву економічних зв'язків з Росією Україна давно б стала повним банкротом.

(Далі буде)

За матеріалами: Ігор КОНДЕНКО, http://www.2000.ua/


Газета

Політичний гумор
Моё финансовое положение "хожу в магазин со своим пакетом" сменилось в этом году на "заделываю дыры в этом пакете скотчем".

Вітання

ДОРОГІ СПІВВІТЧИЗНИКИ! Від імені партії «За правду і справедливість»
сердечно вітаємо вас з Новим Роком!

Давайте спільно подбаємо про те, щоб рік Собаки став початком серйозної боротьби проти собачих умов життя наших людей, за зміну системи влади, скасування інституту президента, розвиток самоврядування і реальних можливостей територіальних громад, за мирне життя українського народу в конституційних межах нашої держави!

Олександр Мороз
Василь Цушко

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse