Четвер, 17 Серпня 2017,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2017»
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Кому потрібен такий мораторій на перевірки біз-несу?

За словами експертів, останнім часом на полицях українських магазинів збільшилася кількість продуктів з вичерпаним терміном придатності та відвертого фальсифікату. Причина – майже повна відсутність державного контролю, а також вкрай низька купівельна спроможність населення.

БЛАГИМИ НАМІРАМИ


Існуюча в Україні система держконтролю і нагляду за безпекою харчових продуктів суперечить здоровому глузду і ме-жує з повним абсурдом. Про це в серцях заявив Голова державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захис-ту споживачів Володимир Лапа.
– Такого немає в жодній країні світу. Якщо є загроза потрапляння на ринок фальсифікованої або небезпечної для спо-живача продукції, практично у всіх країнах компетентний орган виходить на перевірку без зволікання, в той же день ... У нас же – після того, як вступила в силу нова редакція закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) ... ", тобто з 1 січня 2017 року – цей термін становить не менше місяця. Адже якщо хтось написав скаргу, ми повинні отримати згоду на перевірку від Міністерства аграрної політики або Міністерства економічного розвитку, і тільки потім можемо виходити на перевірку. І це називається "державний контроль". Але який сенс в його існуванні? – розводить руками Во-лодимир Лапа.
Як відомо, в Україні досі діє (продовжений до кінця 2017 року) мораторій на перевірки бізнесу, введений ще в 2014 році урядом Яценюка (за винятком перевірок фінансових і податкових органів). Тоді цей крок пояснювали благими намірами – щоб захистити підприємців від корумпованих перевіряючих. Однак уже незабаром проявився сильний побі-чний ефект: багато підприємців до такої міри знахабніли від безконтрольності та безкарності, що перестали дотримува-тися навіть елементарних санітарних норм. Більш того, прилавки українських магазинів стали буквально ломитися від фальсифікату, який продається набагато дешевше доброякісної продукції, а тому краще розкуповується. При цьому експерти відзначають, що на око і на смак визначити підробку практично неможливо, однак наслідки для здоров'я мо-жуть бути жахливими. Таким чином, мораторій на перевірки бізнесу призвів до абсолютно протилежного ефекту: від такої системи в першу чергу страждає саме цивілізований бізнес.
– Виробник, який виробляє продукцію відповідно до норм чинного законодавства та маркує її в чіткій відповідності з вмістом, просто не витримує конкуренції з тими, хто виводить на ринок фальсифіковану продукцію. Держава сприяє фальсифікаторам продуктів харчування, – зазначив Лапа.
За його словами, у Верховній Раді зареєстрований, але до сих пір остаточно не прийнятий законопроект №0906 ( "Про державний контроль безпеки і якості харчових продуктів ..."), який гарантує специфіку проведення контролю в сфері безпеки харчової продукції.
"Якщо він буде схвалений, то після перехідного періоду ми матимемо можливість здійснення такого контролю. Він адаптований до європейських норм і розв'яже нам руки.", – запевнив голова Держпродспоживслужби. Однак у депута-тів, судячи з усього, маса інших невідкладних справ – до безпеки продуктів для народу руки не доходять.

НЕ ДО ЖИРУ ...


З іншого боку, погіршення якості продуктів харчування нерозривно пов'язане з вкрай низькою купівельною спромож-ністю населення. Адже в своїй переважній більшості люди зараз купують лише найнеобхідніші продукти, причому ниж-чої цінової категорії. В таких умовах спритні бізнесмени різними способами намагаються здешевити товар, щоб зробити його більш доступним для споживача. І досягається ця мета найчастіше шляхом підміни дорогих інгредієнтів неякісними замінниками. Як то кажуть, "і вовки ситі – і вівці цілі". Що ж стосується продавців, то в їх розпорядженні накопичений цілий арсенал засобів, що дозволяють максимально "продовжити життя" товару – навіть після закінчення термінів його придатності.
За словами експертів, найгірші справи з ковбасами: "Конкуренція дуже велика і ціну підняти складно. Тому виробники знижують собівартість усіма можливими і неможливими методами : додають в фарш більше пасти зі шкір, кісткове боро-шно, низькоякісне сало, хрящі, свинину частково замінюють курятиною і так далі. Не кажучи вже про те, що за допомо-гою спеціальних хімікатів накачують готові вироби водою ", – говорить аналітик ринку Сергій Пашин.
Не набагато краща ситуація і з якістю сирів і вершкового масла – при перевірках там часто-густо знаходять рослинні жи-ри (іноді до 70% і більше), яких там не повинно бути в принципі. В цілому фахівці стверджують, що загальна частка про-строчених і фальсифікованих продуктів в українських магазинах досягає 30-40%. Як показує практика, найбільш масшта-бно виробники і продавці "хімічать" з м'ясопродуктами, молочними продуктами, а також з алкогольними напоями і дитячим харчуванням.

Олександр МИХАЙЛОВ


Газета

Політичний гумор
Отримала зарплату. Банкомат видав якісь дивні звуки... Думаю – ржав

Вітання
9 травня 1945 року закінчилася Велика Вітчизняна війна – найкривавіша війна в історії земної цивілізації. Ціною незліченних жертв народи Європи і світу звільнилися від фашизму, сподіваючись, що ніколи вже ця коричнева чума не загрожуватиме людству.
Народ України – один із тих, хто поніс найстрашніші втрати в тій війні. Наші батьки, діди і прадіди продемонстрували взірець, як боронити свою землю від загарбників. Тож вклонімося пам’яті солдатів – відомих і безіменних, хто не повернувся з ратного поля, і тих, хто згодом помер від отриманих тяжких ран. Скажімо слова щирої подяки всім тим, хто доживає свого віку з важкими фізичними ранами і незагойним душевним болем. Схилимо голови перед подвигом співвітчизників, що кували перемогу на полях і в заводських цехах, віддаймо шану дітям війни – Перемога на всіх одна! Їхній приклад особливо вагомий тепер, коли вже не гітлерівські нацисти, а новий лукавий і підступний ворог посягає на нашу землю, ставлячи під сумнів священне право народу України на свою свободу і незалежність. Нелегка доля наших славних предків зобов’язує сьогодні кожного із нас зробити все, щоб захистити рідну Вітчизну, аби їхні безприкладні жертви не стали марними. Сердечно вітаємо зі святом Перемоги! Хай вічно живе пам’ять про воїнів – визволителів світу від фашизму! Нехай у нашій єдиній, демократичній, незалежній Україні завжди будуть мир, злагода, добробут і благополуччя!

Політвиконком політичної партії Олександра Мороза “За правду і справедливість”

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse