Субота, 17 Березня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Березень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

Кому потрібен такий мораторій на перевірки біз-несу?

За словами експертів, останнім часом на полицях українських магазинів збільшилася кількість продуктів з вичерпаним терміном придатності та відвертого фальсифікату. Причина – майже повна відсутність державного контролю, а також вкрай низька купівельна спроможність населення.

БЛАГИМИ НАМІРАМИ


Існуюча в Україні система держконтролю і нагляду за безпекою харчових продуктів суперечить здоровому глузду і ме-жує з повним абсурдом. Про це в серцях заявив Голова державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захис-ту споживачів Володимир Лапа.
– Такого немає в жодній країні світу. Якщо є загроза потрапляння на ринок фальсифікованої або небезпечної для спо-живача продукції, практично у всіх країнах компетентний орган виходить на перевірку без зволікання, в той же день ... У нас же – після того, як вступила в силу нова редакція закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) ... ", тобто з 1 січня 2017 року – цей термін становить не менше місяця. Адже якщо хтось написав скаргу, ми повинні отримати згоду на перевірку від Міністерства аграрної політики або Міністерства економічного розвитку, і тільки потім можемо виходити на перевірку. І це називається "державний контроль". Але який сенс в його існуванні? – розводить руками Во-лодимир Лапа.
Як відомо, в Україні досі діє (продовжений до кінця 2017 року) мораторій на перевірки бізнесу, введений ще в 2014 році урядом Яценюка (за винятком перевірок фінансових і податкових органів). Тоді цей крок пояснювали благими намірами – щоб захистити підприємців від корумпованих перевіряючих. Однак уже незабаром проявився сильний побі-чний ефект: багато підприємців до такої міри знахабніли від безконтрольності та безкарності, що перестали дотримува-тися навіть елементарних санітарних норм. Більш того, прилавки українських магазинів стали буквально ломитися від фальсифікату, який продається набагато дешевше доброякісної продукції, а тому краще розкуповується. При цьому експерти відзначають, що на око і на смак визначити підробку практично неможливо, однак наслідки для здоров'я мо-жуть бути жахливими. Таким чином, мораторій на перевірки бізнесу призвів до абсолютно протилежного ефекту: від такої системи в першу чергу страждає саме цивілізований бізнес.
– Виробник, який виробляє продукцію відповідно до норм чинного законодавства та маркує її в чіткій відповідності з вмістом, просто не витримує конкуренції з тими, хто виводить на ринок фальсифіковану продукцію. Держава сприяє фальсифікаторам продуктів харчування, – зазначив Лапа.
За його словами, у Верховній Раді зареєстрований, але до сих пір остаточно не прийнятий законопроект №0906 ( "Про державний контроль безпеки і якості харчових продуктів ..."), який гарантує специфіку проведення контролю в сфері безпеки харчової продукції.
"Якщо він буде схвалений, то після перехідного періоду ми матимемо можливість здійснення такого контролю. Він адаптований до європейських норм і розв'яже нам руки.", – запевнив голова Держпродспоживслужби. Однак у депута-тів, судячи з усього, маса інших невідкладних справ – до безпеки продуктів для народу руки не доходять.

НЕ ДО ЖИРУ ...


З іншого боку, погіршення якості продуктів харчування нерозривно пов'язане з вкрай низькою купівельною спромож-ністю населення. Адже в своїй переважній більшості люди зараз купують лише найнеобхідніші продукти, причому ниж-чої цінової категорії. В таких умовах спритні бізнесмени різними способами намагаються здешевити товар, щоб зробити його більш доступним для споживача. І досягається ця мета найчастіше шляхом підміни дорогих інгредієнтів неякісними замінниками. Як то кажуть, "і вовки ситі – і вівці цілі". Що ж стосується продавців, то в їх розпорядженні накопичений цілий арсенал засобів, що дозволяють максимально "продовжити життя" товару – навіть після закінчення термінів його придатності.
За словами експертів, найгірші справи з ковбасами: "Конкуренція дуже велика і ціну підняти складно. Тому виробники знижують собівартість усіма можливими і неможливими методами : додають в фарш більше пасти зі шкір, кісткове боро-шно, низькоякісне сало, хрящі, свинину частково замінюють курятиною і так далі. Не кажучи вже про те, що за допомо-гою спеціальних хімікатів накачують готові вироби водою ", – говорить аналітик ринку Сергій Пашин.
Не набагато краща ситуація і з якістю сирів і вершкового масла – при перевірках там часто-густо знаходять рослинні жи-ри (іноді до 70% і більше), яких там не повинно бути в принципі. В цілому фахівці стверджують, що загальна частка про-строчених і фальсифікованих продуктів в українських магазинах досягає 30-40%. Як показує практика, найбільш масшта-бно виробники і продавці "хімічать" з м'ясопродуктами, молочними продуктами, а також з алкогольними напоями і дитячим харчуванням.

Олександр МИХАЙЛОВ


Газета

Політичний гумор
Моё финансовое положение "хожу в магазин со своим пакетом" сменилось в этом году на "заделываю дыры в этом пакете скотчем".

Вітання
Що би не вигадували нинішні фігляри при політиці, ми будемо відзначати цей день. Бо справа ж не в даті, не в нинішній її політизації. Вона встановлена була як потреба вперше у світі офіційно, на державному рівні висловити пошану жінці за місце, яке вона відігравала в житті суспільства (світу, країни, сім'ї), за місце, яке завжди буде збережене за нею. Пригадайте, навіть Творцю, щоб направити на землю свого Сина – Учителя людей, довелося звернутися за допомогою до жінки, відвівши тим самим їй довічно святу роль не десь, а поміж нами, скрізь і щодня. Ми, чоловіки, маємо це завжди відчувати. А відчуваючи, ставитись до неї відповідно, – до дівчинки, коханої, дружини, Матері. В непростий і тривожний нинішній час чоловіки не в змозі придбати для жінок дорогі подарунки, не скрізь вдасться принести їм навіть квіти. Але скрізь можна пригорнути свою дитину, обійняти дружину і матір, зателефонувати їм, якщо вони далеко, привітати колег по роботі, подруг…, власне, всіх знайомих жінок, знайти щирі слова, щоб вони відчували: ми любимо їх, шануємо, визнаємо їх вищість.
ДОРОГІ ЖІНКИ! МИРУ ВАМ, ТЕПЛА І ЛЮБОВІ! ЗІ СВЯТОМ, РІДНІ НАШІ!

Політвиконком політичної партії О. Мороза «За правду і справедливість»

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse