Субота, 21 Липня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

"Молодь Черкащини" №24, 13 Червня 2012

У лівому куті Олексій МАЛИНОВСЬКИЙ, 1956 р. н., Черкаський державний педагогічний інститут імені 300-річчя возз’єднання України з Росією, Київський політехнічний інститут, народний депутат України IV-V скликань, член Політвиконкому СПУ, перший секретар Черкаського обкому Соціалістичної партії України, нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України


У правому куті Леонід ТУМЕНКО, журналіст

- Олексію Петровичу, ось-ось грядуть вибори народних депутатів України, і великі та малі політичні сили піднімають голови, гострять язики.


- Сподіваюся, що не Соціалістичну партію України маєте на увазі. Адже наша політична сила ніколи не втягувала голову в плечі, а на язик завжди була гострою. Що це так, свідчить той факт, що великі державники та опозиціонери, як кажуть у Біблії, ще треті півні не заспівали, як строкаті та різноколірні украли в соціалістів ідеї та лозунги. Саме партія Олександра Мороза запропонувала народові програму «За справедливу Україну», меседжем соціалістів були слова «за чесну владу», «за краще життя». Нині ж об’єднана опозиція буква в букву повторює, що тільки вона бореться за справедливу державу, що тільки вона забезпечить гідність для кожного.

- І виборець не засумнівається, він сприйме ці слова, як такі, на які спромоглася тільки опозиція.

- Ваша філософія зрозуміла. Бо воно й справді так. Чуємо те, що хочемо чути. І таки залежить, хто саме промовляє ті чи інші слова.

- Знову процитуємо Біблію: оцінюйте не за словами, а за ділами їхніми.

- Щодо слів, то зрозуміло, що Соціалістична партія України не висмоктувала їх із пальця, а брала прямісінько із язика народу – так він хотів, щоб так було. Зокрема, коли ми проголосили, що владу повністю і негайно треба віддати громаді. Хотів, та не підтримав.

- І Соціалістична партія України сходить із політичної арени.

- Не поспішайте з такими висновками. Не сходить, не зійшла і не зійде. Озирніться навколо: Європа «лівішає». І перемога на президентських виборах у Франції соціаліста Франсуа Олланда про це свідчить.

- Оце вже вхопили козирного туза!

- Не іронізуйте. Адже перемога соціалістів Франції у першому турі парламентських виборів підкреслила, що прихід президента-соціаліста не випадковість. До речі, про Європу. Ще десять років тому Соцпартія пропонувала Україні перспективу збудувати Європу на берегах Дніпра. Виборець не підтримав, а на нинішньому владному Олімпі повторюють наші гасла.

- Домовилися, що досить слів про слова.

- Готовий порозмірковувати про діла. Вважаю, що перш ніж щось обіцяти, треба розповісти людям, як виконувалася попередня програма соціалістів, тих, кого обирали черкащани до Верховної Ради у 2002 та 2006 роках та за останні три роки, хоча і не були представлені в парламенті.
В соціально-економічній сфері:
- залучення коштів державного бюджету на газифікацію сіл Драбівського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Чорнобаївського, Чигиринського районів на суму більше, ніж 5 мільйонів гривень;
- роботи з ліквідації підтоплення житлових будинків у Жашкові на загальну суму 150 тисяч гривень;
- виготовлення і встановлення пам’ятника загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни в Телепиному Кам’янського району (вартість проекту – 18 тисяч гривень);
- ремонт доріг у Городищі, Корсунь-Шевченківському та Жашківському районах на суму більш ніж 700 тисяч гривень;
- постійна підтримка соціальної сфери сіл області: ремонт та оснащення шкіл, клубів, бібліотек на суму близько 124 тисяч гривень (охоплено більше 70 сіл).
Щоб не завантажувати читачів цифрами та фактами, зазначу, що соціалісти Черкащини зробили внесок у розвиток медицини, освіти, культури.

- До речі, у вас буде така можливість прозвітувати про зроблене перед виборцями конкретних виборчих округів. Адже вибори народних депутатів України відбудуться за обов’язкової участі соціалістів Черкащини.

- Так, ймовірно, коли оголосять про початок виборчої кампанії, особисто я балотуватимуся по виборчому округу №197, Сергій Малиновський – по округу №194, Олександр Радуцький – по округу №195, Юрій Ляшенко – по 196-му, Володимир Запорожець – по округу №198, Михайло Марценюк – по округу №199, Ляля Бєляєва – по 200-му.

- Повторюся, саме на зустрічах з виборцями кандидати-соціалісти і переконуватимуть їх, що ваша політична сила сильна практичними справами. Але ж українці полюбляють епатажного кандидата, здатного на бойові вчинки.

- А хіба я схожий на поважного, респектабельного?

- Та наче так.

- Отже, постарів. Але є ще порох у порохівницях. Бо є що згадати. Це мене зафіксовано на кінокамеру, коли група народних депутатів атакувала Держтелерадіо, щоб ця державна структура надала ефір опозиціонеру, лідеру Соцпартії Олександру Морозу. А який був у мене шанс отримати кулю, коли 53 народні депутати заблокували кабінет тодішнього Президента України Леоніда Кучми. Тому якимись потаємними ходами вдалося втекти, а я відчув холодний метал автомата Калашникова.

- То ви екстреміст за натурою?

- Не сказав би ствердно. Але коли на кін поставлено честь, гідність, то мимоволі забуваю про обережність та практичність.

- Саме так діяли, коли взяли на себе відповідальність за події на Соборній площі та навколо неї? Дехто звинувачує Малиновського, що то він просто піариться.

- Ніколи у своєму політичному житті не ставив за мету піаритися. І тоді, і під час збору підписів за проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень міського голови Черкас Сергія Одарича ставив за мету пробудити почуття гідності кожного мешканця обласного центру. На жаль, не вдалося. Громадянин ще спить у душі черкасця. Але наявність 23-ох тисяч містян, які за інших обставин готові повстати за себе – це радує. Та поки що позиція земляків слизька – хай хтось за мене, за мої права повоює, а я подивлюся, що з того вийде.

- А вийшло, що Малиновського потягли до суду.

- Того процесу я не побоювався, адже сучасне політичне життя загартувало, знав, що кримінальна справа, порушена проти мене за збурення громадського порядку, перспективи не має. А мета зрозуміла – «вижила» б справа, сьогодні я не вважав би себе ймовірним кандидатом у народні депутати України. Звинувачення розсипалися...

- А ви здобули бали у рейтингу.

- І про рейтинг не дбаю. Ні сьогодні, ні за часів роботи у Верховній Раді. Але пишаюся, що я був співавтором законопроекту щодо урізноманітнення форм роботи з жертвами сімейного насильства, запровадження нових видів адміністративних стягнень для осіб, які чинять насильство в сім’ї, в т. ч. курсу лікування від алкоголізму, проведення необхідної корекційної роботи.

- Громадськість пам’ятає вас як і співавтора Кримінального кодексу України.

- Дякую за оцінку. У п’ятому скликанні я був головою підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Роботи було вдосталь. Адже доводилося розглядати справедливі скарги громадян на тих, хто мав захищати їхню честь і гідність, а насправді топтав їх, а також ухвалювати жорсткі заходи щодо порушників закону.

- Отже, ваше повернення до Верховної Ради України має бути закономірним. Адже ви знали, що і як робити.

- Знаю і сьогодні. Знаю і про те, що повертати авторитет політичної сили значно важче, ніж його завойовувати. Та суспільство, сподіваюся, зуміє оцінити претендентів на булаву. Соцпартія прагне до неї не для того, щоб сповна «напитися» влади і хапонути все, на що вона благословить. Адже нам зовсім не по дорозі з тими, що прагнуть пограбувати награбоване. Бо є для цієї мети багато претендентів, які під час виборів трансформуватимуться у соціалістів. Та пана видно по халявах. Основний меседж «За чесну владу, за краще життя» ми не вигадали, ми його вистраждали протягом 20 років політичної діяльності. До речі, цими днями минає 20-річчя з часу створення газети Черкаського обкому Соцпартії України «Народна правда». Свій ювілей видання відзначає під час чергового витку боротьби за шлях розвитку держави та долю її громадян на найближчі роки. А зупинити свавілля олігархів, їх тотальний наступ на найелементарніші права свободи людей можливо тільки одним способом – створивши ліву більшість в українському парламенті.
Газета

Політичний гумор
Последнее заседание Верховной Рады перед летним отпуском. Крик Ляшко: - Я посланник Бога! Крик Парубия: - Я никого не посылал! Выключите ему микрофон!

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse