П`ятниця, 03 Квітня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Квітень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(28.11.2019)
Тема корупції в сфері державного управління як і раніше залишається найбільш обговорюваною в українському суспільстві, але якихось помітних зрушень в цьому напрямі поки не видно. І навіть не дивлячись на неодноразові особисті заяви глави держави Володимира Зеленського про масштабні "посадки", це так і залишилося на рівні обіцянок. У той же час, від політиків все частіше можна почути "унікальний рецепт": мовляв, щоб відбити у чиновників і депутатів бажання брати хабарі, потрібно в кілька разів підвищити їм зарплати.

СТАРІ ПІСНІ ПРО ГОЛОВНЕ

Днями цю "прогресивну ідею" озвучив і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Він прямо заявив, що зарплата нардепів повинна бути більше нинішніх 35-40 тис. гривень.
"Не можна говорити про зарплату в 35-40 тисяч гривень в державі, де середня заробітна плата 10 тис. гривень, "замала ". Тому я не так сказав. Вона невелика, враховуючи ті спокуси, які можуть з'являтися у народного депутата. І я думаю , що з часом треба буде міняти це ", - сказав Разумков в інтерв'ю одному з українських видань.
Спікер Ради пояснив, що для того, щоб людина «професійно і ефективно працювала», потрібно робити дві речі: давати нормальну мотивацію - а це зарплата в тому числі; друге - контролювати, щоб у людини не виникало спокуси залізти в бюджет і якісь корупційні схеми.
У той же час голова українського парламенту зазначив, що у нього самого зарплата також становить близько 40 тис. гривень, і запевнив, що йому такої суми цілком вистачає.
"Я досить непогано себе почував у фінансовому плані до цього. Подивіться декларацію. Мені точно вистачає. Крім того, у мене ще дружина працює. Подивіться, скільки вона заробила за минулий рік (700 тис. грн - прим. Ред.). І я ще працюю тут. Тому я думаю, що і мені, і сім'ї вистачає", - підрахував Разумков.
Він також запевнив, що до нього на цій посаді "ніхто не приходив і не пропонував доплат".
Відповідаючи на питання, чи могли подібні пропозиції робитися нардепам фракції "Слуга народу", Разумков сказав: "Я думаю, якщо б були такі факти, вони б звернулися в правоохоронні органи. Це так потрібно зробити".
Нагадаємо, що недавно виключена з фракції нардеп Ганна Скороход заявила: депутатам від "Слуги народу" вже видають додаткові зарплати в "конвертах" (по п'ять тисяч доларів), проте в самій фракції цій заяві, природно, заперечують.

ЧИМ БІЛЬШЕ Є, ТИМ БІЛЬШЕ ТРЕБА

Судячи з усього ті, хто ратує за надвисокі зарплати чиновників і депутатів (щоб вони не піддавалися спокусі корупції) - або не розбираються в предметі, або свідомо обманюють громадян. Справа в тому, що через проблему корупції в свій час пройшли практично всі розвинуті країни, і на цю тему було проведено безліч наукових досліджень. У тому числі вивчалося - який ефект дає підвищення заробітної плати держслужбовцям?
В результаті масштабних міжнародних досліджень, з'ясувалося: позитивний ефект (зниження корупції) від такого підвищення спостерігається максимум три місяці. За цей час чиновник встигає перейти на новий рівень споживання, на якому йому починає не вистачати вже й підвищеної зарплати. Наприклад, він змінює міську квартиру на заміський будинок, купляє другий автомобіль для дружини, починає купувати товари в "елітних" магазинах більш дорогого цінового сегмента і т.д. При цьому бажання заробляти ще більше не тільки нікуди не зникає, але навпаки - тільки посилюється, оскільки мотив постійного підвищення життєвого рівня вже поставлено. При цьому було встановлено: потреби зростають швидше, ніж доходи - тобто, скільки не плати, все одно буде мало.
Втім, все це без всяких досліджень було відомо з незапам'ятних часів, що відображено і у Святих писаннях різних релігій (в тому числі Біблії), і в художній літературі, і навіть в народному фольклорі.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

Отже, з точки зору споживацької психології це питання задовільному рішенню, на жаль, не підлягає. Тоді подивимося на нього через призму соціальної справедливості, порівнявши зарплати державних чиновників і депутатів парламентів в різних країнах із середньою заробітною платою в тих же країнах.
Наприклад, в Іспанії зарплата "еліти" становить 126% від середньостатистичного заробітку, в Швеції - 191%, в Німеччині - 262%, але і тут немає ніякого закономірного зв'язку між різницею в оплаті праці та рівнем корупції. Скажімо, в Італії, яку постійно стрясають політичні корупційні скандали, зарплата депутатів складає 492% від середньої в країні. А в тихій, стабільній та суперблагополучній Швейцарії - всього лише 92%. Але чи часто ви чули про політичні корупційні скандали в Швейцарії? Виходить, що і цей показник як критерій ефективності теж не працює.
Водночас з'ясувалося, що не мають ніякого значення і такі фактори, як економічний потенціал країни, її політична вага в світі і, відповідно, рівень відповідальності депутата, міністра і держслужбовця.
Таким чином, можна констатувати: ефективність роботи парламентарів і чиновників (які мають можливість обікрасти бюджет, пограбувати народ, а потім вчасно зістрибнути з вершин влади з "золотим парашутом") не має прямого зв'язку з їх заробітною платою. І мову тут треба вести не про гроші, а про порядність, здоровий патріотизм та політичну культуру (яка в Європі складалася десятиліттями) - з одного боку, і про найжорстокішу кримінальну відповідальність і невідворотності покарання за корупцію - з іншого. А ще про те, що та ж судова влада повинна контролювати виконавчу і законодавчу, а не залежати від неї. Що для депутатів потрібно ввести норми відповідальності перед своїми виборцями і механізми дострокового припинення їх повноважень. А щоб вони не могли купувати голоси за "гречку" - підвищувати рівень життя людей. Зараз же виходить, що повальна бідність вигідна як депутатам, так і уряду, яке може підвищити свій рейтинг і купити народ якоюсь жалюгідною подачкою.

ЗЛОДІЙ ПОВИНЕН СИДІТИ У ТЮРМІ

Так чи потрібно вже зараз підвищувати оплату праці чиновникам і депутатам? Скільки вони повинні отримувати, щоб у них не було спокуси красти з бюджету та брати хабарі? І як вони повинні відповідати перед співвітчизниками і законом за корупційні дії?
"Якихось помітних реформ ми до цього часу не бачимо, але про бажання підвищувати зарплати касти держслужбовців чуємо щодня, - каже економіст Андрій Золотаренко. На мій погляд, потрібно спочатку збільшити зарплати для соціально незахищених верств населення та так званого середнього класу. І вже після цього можна говорити про збільшення зарплат для чиновників, в тому числі і депутатів, так як їх зарплати повинні бути прив'язані до середньої зарплати в країні ".
"Якщо говорити про депутатські зарплати, то існує європейська норма: в більшості країн зарплата члена парламенту лише в 1,5-2 рази перевищує середню по країні, - каже політексперт Олег Корнієнко. - Крім того, там діють спеціальні коефіцієнти: якщо зростає середня зарплата по країні, то відповідно підвищується і зарплата чиновника. Тобто діє принцип прямої зацікавленості державного менеджера в тому, щоб зростав загальний рівень життя його співгромадян ".
На його думку, українському суспільству в першу чергу потрібно кардинально переосмислити своє ставлення до корупції - прирівняти її до вбивства, або як мінімум до державної зради. У той же час громадянське суспільство має вимагати від влади прийняття законів, за якими покарання за корупційні злочини повинні бути максимальними - аж до довічного ув'язнення.
" Дехто заперечить: мовляв, в Китаї за корупцію розстрілюють, але вона там все одно є. Так, є, проте Китай входить до переліку країн з мінімальною корупцією. Якби у нас був такий рівень корупції, як в Китаї, ми б вже давно процвітали і були в ЄС. Тому тільки швидке, невідворотне і суворе покарання вчинків, які вбивають наше майбутнє, дасть можливість Україні перетворитися з країни-жебрака в сильну державу ", - упевнений Василь Цушко, заступник Голови Соціалістичної партії Олександра Мороза.
І з цим важко не погодитися, оскільки чекати десятиліття, поки наші чиновники і депутати наберуться політичної культури і порядності, ми вже не можемо.
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse