Понеділок, 09 Грудня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Грудень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(28.11.2019)
Тема корупції в сфері державного управління як і раніше залишається найбільш обговорюваною в українському суспільстві, але якихось помітних зрушень в цьому напрямі поки не видно. І навіть не дивлячись на неодноразові особисті заяви глави держави Володимира Зеленського про масштабні "посадки", це так і залишилося на рівні обіцянок. У той же час, від політиків все частіше можна почути "унікальний рецепт": мовляв, щоб відбити у чиновників і депутатів бажання брати хабарі, потрібно в кілька разів підвищити їм зарплати.

СТАРІ ПІСНІ ПРО ГОЛОВНЕ

Днями цю "прогресивну ідею" озвучив і спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Він прямо заявив, що зарплата нардепів повинна бути більше нинішніх 35-40 тис. гривень.
"Не можна говорити про зарплату в 35-40 тисяч гривень в державі, де середня заробітна плата 10 тис. гривень, "замала ". Тому я не так сказав. Вона невелика, враховуючи ті спокуси, які можуть з'являтися у народного депутата. І я думаю , що з часом треба буде міняти це ", - сказав Разумков в інтерв'ю одному з українських видань.
Спікер Ради пояснив, що для того, щоб людина «професійно і ефективно працювала», потрібно робити дві речі: давати нормальну мотивацію - а це зарплата в тому числі; друге - контролювати, щоб у людини не виникало спокуси залізти в бюджет і якісь корупційні схеми.
У той же час голова українського парламенту зазначив, що у нього самого зарплата також становить близько 40 тис. гривень, і запевнив, що йому такої суми цілком вистачає.
"Я досить непогано себе почував у фінансовому плані до цього. Подивіться декларацію. Мені точно вистачає. Крім того, у мене ще дружина працює. Подивіться, скільки вона заробила за минулий рік (700 тис. грн - прим. Ред.). І я ще працюю тут. Тому я думаю, що і мені, і сім'ї вистачає", - підрахував Разумков.
Він також запевнив, що до нього на цій посаді "ніхто не приходив і не пропонував доплат".
Відповідаючи на питання, чи могли подібні пропозиції робитися нардепам фракції "Слуга народу", Разумков сказав: "Я думаю, якщо б були такі факти, вони б звернулися в правоохоронні органи. Це так потрібно зробити".
Нагадаємо, що недавно виключена з фракції нардеп Ганна Скороход заявила: депутатам від "Слуги народу" вже видають додаткові зарплати в "конвертах" (по п'ять тисяч доларів), проте в самій фракції цій заяві, природно, заперечують.

ЧИМ БІЛЬШЕ Є, ТИМ БІЛЬШЕ ТРЕБА

Судячи з усього ті, хто ратує за надвисокі зарплати чиновників і депутатів (щоб вони не піддавалися спокусі корупції) - або не розбираються в предметі, або свідомо обманюють громадян. Справа в тому, що через проблему корупції в свій час пройшли практично всі розвинуті країни, і на цю тему було проведено безліч наукових досліджень. У тому числі вивчалося - який ефект дає підвищення заробітної плати держслужбовцям?
В результаті масштабних міжнародних досліджень, з'ясувалося: позитивний ефект (зниження корупції) від такого підвищення спостерігається максимум три місяці. За цей час чиновник встигає перейти на новий рівень споживання, на якому йому починає не вистачати вже й підвищеної зарплати. Наприклад, він змінює міську квартиру на заміський будинок, купляє другий автомобіль для дружини, починає купувати товари в "елітних" магазинах більш дорогого цінового сегмента і т.д. При цьому бажання заробляти ще більше не тільки нікуди не зникає, але навпаки - тільки посилюється, оскільки мотив постійного підвищення життєвого рівня вже поставлено. При цьому було встановлено: потреби зростають швидше, ніж доходи - тобто, скільки не плати, все одно буде мало.
Втім, все це без всяких досліджень було відомо з незапам'ятних часів, що відображено і у Святих писаннях різних релігій (в тому числі Біблії), і в художній літературі, і навіть в народному фольклорі.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

Отже, з точки зору споживацької психології це питання задовільному рішенню, на жаль, не підлягає. Тоді подивимося на нього через призму соціальної справедливості, порівнявши зарплати державних чиновників і депутатів парламентів в різних країнах із середньою заробітною платою в тих же країнах.
Наприклад, в Іспанії зарплата "еліти" становить 126% від середньостатистичного заробітку, в Швеції - 191%, в Німеччині - 262%, але і тут немає ніякого закономірного зв'язку між різницею в оплаті праці та рівнем корупції. Скажімо, в Італії, яку постійно стрясають політичні корупційні скандали, зарплата депутатів складає 492% від середньої в країні. А в тихій, стабільній та суперблагополучній Швейцарії - всього лише 92%. Але чи часто ви чули про політичні корупційні скандали в Швейцарії? Виходить, що і цей показник як критерій ефективності теж не працює.
Водночас з'ясувалося, що не мають ніякого значення і такі фактори, як економічний потенціал країни, її політична вага в світі і, відповідно, рівень відповідальності депутата, міністра і держслужбовця.
Таким чином, можна констатувати: ефективність роботи парламентарів і чиновників (які мають можливість обікрасти бюджет, пограбувати народ, а потім вчасно зістрибнути з вершин влади з "золотим парашутом") не має прямого зв'язку з їх заробітною платою. І мову тут треба вести не про гроші, а про порядність, здоровий патріотизм та політичну культуру (яка в Європі складалася десятиліттями) - з одного боку, і про найжорстокішу кримінальну відповідальність і невідворотності покарання за корупцію - з іншого. А ще про те, що та ж судова влада повинна контролювати виконавчу і законодавчу, а не залежати від неї. Що для депутатів потрібно ввести норми відповідальності перед своїми виборцями і механізми дострокового припинення їх повноважень. А щоб вони не могли купувати голоси за "гречку" - підвищувати рівень життя людей. Зараз же виходить, що повальна бідність вигідна як депутатам, так і уряду, яке може підвищити свій рейтинг і купити народ якоюсь жалюгідною подачкою.

ЗЛОДІЙ ПОВИНЕН СИДІТИ У ТЮРМІ

Так чи потрібно вже зараз підвищувати оплату праці чиновникам і депутатам? Скільки вони повинні отримувати, щоб у них не було спокуси красти з бюджету та брати хабарі? І як вони повинні відповідати перед співвітчизниками і законом за корупційні дії?
"Якихось помітних реформ ми до цього часу не бачимо, але про бажання підвищувати зарплати касти держслужбовців чуємо щодня, - каже економіст Андрій Золотаренко. На мій погляд, потрібно спочатку збільшити зарплати для соціально незахищених верств населення та так званого середнього класу. І вже після цього можна говорити про збільшення зарплат для чиновників, в тому числі і депутатів, так як їх зарплати повинні бути прив'язані до середньої зарплати в країні ".
"Якщо говорити про депутатські зарплати, то існує європейська норма: в більшості країн зарплата члена парламенту лише в 1,5-2 рази перевищує середню по країні, - каже політексперт Олег Корнієнко. - Крім того, там діють спеціальні коефіцієнти: якщо зростає середня зарплата по країні, то відповідно підвищується і зарплата чиновника. Тобто діє принцип прямої зацікавленості державного менеджера в тому, щоб зростав загальний рівень життя його співгромадян ".
На його думку, українському суспільству в першу чергу потрібно кардинально переосмислити своє ставлення до корупції - прирівняти її до вбивства, або як мінімум до державної зради. У той же час громадянське суспільство має вимагати від влади прийняття законів, за якими покарання за корупційні злочини повинні бути максимальними - аж до довічного ув'язнення.
" Дехто заперечить: мовляв, в Китаї за корупцію розстрілюють, але вона там все одно є. Так, є, проте Китай входить до переліку країн з мінімальною корупцією. Якби у нас був такий рівень корупції, як в Китаї, ми б вже давно процвітали і були в ЄС. Тому тільки швидке, невідворотне і суворе покарання вчинків, які вбивають наше майбутнє, дасть можливість Україні перетворитися з країни-жебрака в сильну державу ", - упевнений Василь Цушко, заступник Голови Соціалістичної партії Олександра Мороза.
І з цим важко не погодитися, оскільки чекати десятиліття, поки наші чиновники і депутати наберуться політичної культури і порядності, ми вже не можемо.
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
26 жовтня 1991 року відбувся Установчий з’їзд Соціалістичної партії України.
Історія, схоже, не має прикладів, щоб за місяць після проголошення намірів про створення партії відбувся її Установчий з’їзд. Партії справжньої, ідеологічної, в яку об’єднались прихильники соціальної справедливості, на хвилі протесту проти сваволі тодішньої влади, розуміючи і причину руйнування КПРС – внаслідок відірваності від реального життя її керівництва, засилля демагогії і формалізму, бюрократизації її вищих структур. Підготовчу та організаційну роботу до з їзду забезпечила група ініціаторів: Віль Миколайович Ромащенко, Адам Іванович Мартинюк, Володимир Васильович Кизима, інші небайдужі люди. Цілодобово тримався телефонний зв'язок з обласними і районними оргкомітетами. Переповнений зал колишнього будинку політосвіти на вулиці Володимирській підтвердив ефективність проведеної роботи, а склад делегатів засвідчив прагнення великої частки народу добиватися тих засад суспільного життя, які оформлені були згодом у вигляді Програми СПУ. Історія партії зберігає всі її успіхи і невдачі. Їх треба пам’ятати, маючи на увазі, що ніяка інша ідеологія, крім соціалістичної, ніяка інша партія не врятує Україну від катастрофи, до якої її вели владні керманичі впродовж більше чверті століття. Сьогодні партія переживає складний період відновлення після скоординованих ударів по ній з боку реакційної влади та внутрішніх політичних пристосуванців. Внаслідок дій розкольників – різноманітних «оновлювачів» партії – ми поки-що втратили можливість фактично очолити всю державну політику, зробивши Україну впливовим суб’єктом світового співжиття, а народ – заможним і авторитетним творцем власної історії. Одначе позитивна перспектива України все-одно можлива лише при реалізації наших програмних цілей. Найгострішими і найважливішими серед них нині є припинення нав’язаної війни і збереження землі у власності народу і держави, недопущення перетворення її у товар. Довкола цих проблем ми розгортаємо організаційну та ідеологічно-пропагандистську роботу, виходячи з простої альтернативи: якщо не ми, то хто? Якщо не по-нашому, то буде втрачена Україна! Виходячи з такої реальності та вітаючи усіх вас з датою першого з’їзду, прошу членів партії, її районних та обласних активістів активно включитися в розповсюдження нашої ідеології, в підбір у партію поповнення – представників нового покоління, рівень і суть життя якого повністю залежить від діяльності нашої партії.

О. Мороз,
голова партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse