Субота, 11 Липня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(12.11.2019)
Майже кожен день приносить нам все нові докази того, в яку глибоку прірву завели нас "європейські реформатори" на чолі з Петром Порошенком. Та й нова влада на чолі з Володимиром Зеленським поки не продемонструвала реальних кроків щодо поліпшення становища. І якщо ще нещодавно експерти та політики тільки попереджали про те, що Україна може опинитися на периферії світового розвитку, то зараз залишається лише з гіркотою констатувати: ми вже на цій периферії, і це доконаний факт. Втім, судіть самі.

ВСЕ ПІЗНАЄТЬСЯ В ПОРІВНЯННІ

* Як повідомляється в щорічній доповіді Global Wealth Report (складається швейцарським банком Credit Suisse), рівень добробуту на душу населення в Україні за останній рік хоч і трохи, але все-таки виріс - на 6%. Сьогодні цей показник у нас становить 8,8 тисячі доларів на кожного (в середньому, зрозуміло). Це в 18 разів менше, ніж в середньому по Європі ($ 154 тис.), і у 8 разів менше, ніж в середньому по світу ($ 71 тис.).
Характерно, що в кінці 2013 року рівень добробуту українців оцінювався в 9,96 тис. доларів. Як то кажуть, коментарі зайві.
Також в швейцарському банку відзначають жахливе розшарування українців на бідних і багатих. Для оцінки цього факту застосовується коефіцієнт концентрації багатства (так званий коефіцієнт Джині) - для України він становить 84,7%. Це свідчить, що багатство в нашій країні розподілено наступним чином:
• добробут до $ 10 тис. мають 88,8% українців;
• від $ 10 тис. до $ 100 тис. - 10,4%;
• від $ 100 тис. до $ 1 млн - 0,7%;
• понад $ 1 млн - 0,1%.
* Згідно з іншим дослідженням (GfK Purchaseing Power Europe 2019), Україна зайняла останнє місце за купівельною спроможністю громадян серед 42 країн Європи.
За даними дослідження, середній наявний дохід (після вирахування податків) на одного жителя Європи становить в 2019 році 14 739 євро. При цьому середній українець в своєму розпорядженні має суму лише в 1830 євро, що у вісім разів менше, ніж в середньому по Європі. Серед лідерів знову опинився Ліхтенштейн - з показником в 67 550 євро на людину. Це більш ніж в 4,5 рази перевищує середній показник по Європі. Друге місце займає Швейцарія (42 067 евро). Характерно, що сусідня Польща зайняла невисоке 29 місце - з показником в 7600 євро на людину - але і це в чотири з гаком рази вище, ніж у нас.
* Як показують результати вересневого соціологічного дослідження Research & Branding Group, українці витрачають на оплату комунальних послуг в опалювальний період (коли витрати є максимальними) в середньому 38% сукупного сімейного доходу. І це набагато більше, ніж максимальні показники в Європі. У більшості європейських країн оплата ЖКГ коливається в межах 11-15%. В середньому ж європеєць витрачає на оплату комунальних послуг, водопостачання, електрику, газ та інші види палива 11,6% від суми витрат, а американець - 6,9%.
Тут мимоволі згадується цинічне твердження нашої влади про те, що у нас - "найдешевша комуналка в Європі". Можливо, якщо брати абсолютні показники (в перерахунку на долари) - то так воно і є. Але якщо витрати зіставити з доходами, то картина різко міняється: комуналка для середньостатистичного українця - найдорожча на континенті.
Як нас вчить народна мудрість і християнська етика, бідність - не вада. Однак коли на межі виживання перебуває більшість населення країни, яка об'єктивно має хороший економічний потенціал - це змушує замислитися навіть не в компетентності і професійної придатності влади цієї країни, а в її елементарній чесності.
Так, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН Лідія Ткаченко вважає, що причина нашої бідності полягає в тому, що "у нас державність і владу використовують для вирішення особистих проблем". Якщо говорити менш дипломатично, то до влади у нас йдуть виключно для того, щоб красти і розкрадати.

ПІД ДИКТОВКУ МВФ

Експерти відзначають: нова влада України поки нічого не робить для поліпшення життя простих людей, в тому числі незахищених верств населення. Програма Кабміну не враховує потреби малозабезпечених, не підвищує соціальні витрати - в той час, як чиновницький апарат продовжує фінансуватися на колишньому рівні. Про цю гнитючу статистику нагадала громадський діяч Оксана Чепіжко.
Вона зауважила: з 2013 року гривня подешевшала втричі (з 8 до 25 грн / $), і за цей же час витрати на утримання держапарату також зросли в три рази. Інакше кажучи, чиновники нічого не втратили, і продовжують жити, як і раніше.
"У той же час, прожитковий мінімум за цей час зріс на 197%, мінімальна пенсія - на 200%, фінансування МОЗ піднялося всього на 175%, а нинішнє міністерство розвитку громад і територій - всього на 47%", - підрахувала Оксана Чепіжко . І додала: прогнозована в наступному році світова фінансова криза може завдати серйозної шкоди українській економіці, а влада країни нічого не робить, щоб пом'якшити її наслідки для українців.
"Наша сировинна економіка до цього не готова, у нашого уряду немає ніякого плану захисту. Криза вдарить по нам максимально, а піраміди облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) приведуть до девальвації гривні. І я не бачу ніяких кроків влади щодо запобігання небезпеки", - резюмувала Чепіжко.
Всі ці роки істотною підмогою для мільйонів українців були субсидії, але в 2020 році вони скорочуються на 7 млрд гривень (це закладено в проекті держбюджету-2020). Це означає, що ще сотні тисяч українських сімей залишаться без державної підтримки.
"До 2018 року відрахування на субсидії поступово росли і досягли свого максимуму в 70 млрд гривень, а потім пішли на зменшення. У бюджеті цього року закладено 55 млрд грн. У наступному - 47 млрд грн", - нагадав експерт з соціальних питань Андрій Павловський.
За його словами, найбільш болючий удар було завдано по батьках трудових мігрантів. Адже в нових правилах нарахування субсидій зазначено, що якщо хоча б один член сім'ї тимчасово не платить єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до Пенсійного фонду (тобто, офіційно не працевлаштований), вся сім'я повністю втрачає право на субсидію. За оцінками міністерства соцполітики, від 5 до 7 млн українських громадян тимчасово або постійно перебувають на заробітках за кордоном, сказав експерт. І додав: станом на грудень 2017 року державну допомогу отримувало 7 мільйонів сімей. Зараз претендують на субсидію тільки 2,8 млн сімей.
"Уже Кабмін Гончарука прийняв поправочку на погіршення умов субсидіантів. У ній говориться, що право на субсидію мають ті, чиї витрати на комуналку перевищують 20% сімейного місячного доходу. До цього було 15%. Тобто норму доходу збільшили на 5%. Це теж призведе до зменшення кількості одержувачів субсидій ", - прогнозує Павловський.
Забуті і обіцянки влади підвищити зарплати вчителям і медикам. "Ці лібертаріанці в міністерстві освіти додумалися до того, щоб прибрати надбавки за вчений ступінь, звання професорів і доцентів, щоб ліквідувати держзамовлення в вузах, зменшити суму стипендій, але робочі години лекцій збільшити", - зазначив експерт.
І це в той час, коли в країні некомплект кваліфікованих вчителів і медпрацівників. Наприклад, Німеччина з задоволенням приймає на роботу середній медперсонал з України.
Аналізуючи ситуацію, політолог Вадим Карасьов приходить до висновку: люди більше не будуть терпіти. Почнуться страйки шахтарів, вчителів, медиків та інших бюджетників, а поштовхом до початку широкомасштабних акцій протесту стане новий бюджет, який не обіцяє пересічним громадянам нічого хорошого.
"Бюджет на 2020 рік стане приниженням для вчителів, вихователів та дітей-сиріт. Але народним обранцям на це плювати, для них важливо лише те, що новий документ дозволить отримувати чергові транші МВФ", - вважає експерт.
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse