Понеділок, 09 Грудня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Грудень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(11.11.2019)
Кабмін України підготував до другого читання і передав у Раду проект держбюджету-2020. Після аналізу цього документа, експерти констатують: жодна публічна обіцянка президента Зеленського не знайшла свого відображення в головному фінансовому документі країни. "Що МВФ дозволив, те Кабмін і профінансував. Черговий бюджет не для України і не для людей. Все - кредиторам і на війну", - підвів підсумок громадський діяч Олександр Скубченко.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ

Скажемо відразу, що основні показники "для людей" залишилися практично незмінними.
* Як і в первинному варіанті проекту, мінімальна зарплата з 1 січня становитиме 4723 грн.
* Крім того, уряд збільшить прожитковий мінімум (ПМ) всього на 160 гривень, хоча обіцяє зробити все можливе для радикального підвищення - аж на 2400 грн.
"Кабінету міністрів вжити рішучих кроків по наближенню в 2020 році розміру прожиткового мінімуму до її реальної величини, яка може становити близько 4251 грн - з відповідним коригуванням розміру прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення", - йдеться в тексті законопроекту.
* Фінансування Пенсійного фонду України з державного бюджету в наступному році складе рекордні 172,6 млрд грн. А так як відсутні кошти навряд чи можна буде взяти "з повітря", то уряд, швидше за все, "розкидає" цю суму на всіх працюючих українців у вигляді нових податків та зборів.
* Загальні витрати на охорону здоров'я становлять 108 млрд грн. З одного боку, це на 9,8 млрд більше, ніж в 2019 році, проте в процентах від ВВП це менше, ніж в бюджеті на поточний рік - не дотягує до 3,5%. Хоча за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, держава повинна направляти на охорону здоров'я мінімум 5% ВВП.
* На освіту планується направити 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж у цьому році.
* Витрати на розвиток культури та інформаційної сфери становлять 8,6 млрд грн.
* На розвиток дорожньої інфраструктури законопроектом планується направити рекордні 74,4 млрд грн. В тому числі до Державного дорожнього фонду - 69,7 млрд грн, які плануються направити на розвиток мережі, утримання доріг державного значення, будівництво, реконструкцію і т.д.
* Витрати на національну безпеку і оборону в проекті держбюджету становлять 245,8 млрд гривень. Уряд запланував збільшити на 33,8 млрд грн, що на 16,1% більше, ніж було виділено в 2019 році.

ЛЕВОВА ЧАСТКА

Політолог, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник так оцінив "турботу" уряду про громадян України.
"Виходячи з бюджету України на 2020 рік, економічними пріоритетами нового уряду є:
1) Повернення боргів (438 млрд грн -37% дохідної частини бюджету) + візьмуть нових на більш ніж 300 млрд грн;
2) Війна і безпека (МВС, ГПУ, СБУ, ГБР ...) (246 млрд грн - 20%).
Ці 2 статті = 57% від усіх витрат бюджету-2020 !!!
На залишок коштів фінансується утримання державного апарату, соціальна сфера, точкові ремонти інфраструктури і мінімальна підтримка сільського господарства (треба ж створити умови для експорту продукції сільського господарства з країни).
Тільки на інфляцію зростають доходи громадян (але не всіх, вчителям не вистачило!), Скорочені субсидії, не знижені тарифи, відсутні точки зростання економіки...
Такий собі черговий "СТАБІЛІЗЕЦЬ", - написав Руслан Бортник.
Характерно, що і в першому, і в другому варіанті держбюджету Кабмін так і не знайшов коштів для підвищення зарплат вчителям. Правда, передбачена разова виплата молодим педагогам (стаж - до 10 років) в кінці 2020 року - в розмірі 10 прожиткових мінімумів (20 тис. грн).
Також звертає на себе скорочення витрат на субсидії (мінус 7 млрд гривень в порівнянні з 2019 роком), а також підвищення обов'язкового платежу для субсидіантів - з 15% до 20% (з травня 2020).

ВСЕ ВЖЕ ЗРУЙНОВАНО ДО НАС

Правда, сам глава Кабміну Олексій Гончарук підкреслив, що документ складено "для всіх українців ... Уряд переходить від загальних тез про турботу - до конкретних потреб і соціальним стандартам, які має гарантувати держава своїм громадянам".
За його словами, в бюджет заклали "розвиток стратегічно важливих напрямків для людей", і один з них - медицина. Глава уряду уточнив, що мова йде про систему екстреної медичної допомоги, але конкретних цифр не назвав.
Він також додав, що уряд планує заробляти всередині країни за рахунок приватизації, внутрішніх і зовнішніх інвестицій, лібералізації ринків.
"У проекті багато інноваційних речей, в яких закладена капіталізація і зростання. За рахунок цього у нас будуть кошти, щоб підвищувати соціальні стандарти", - похвалився прем'єр.
Також він нагадав, що 2019-2021 рр. є піковими з погашення зовнішніх боргів, тому уряду України необхідно "ефективно використовувати наявні ресурси", щоб виконувати зобов'язання перед кредиторами.
"Кабінет міністрів не шукає додаткових ресурсів в підвищенні податків. Припускаємо, що за деякими позиціями це можливо. Але виходячи з того документа, який вноситься в парламент, додатковий ресурс потрібно шукати в ефективності, зменшенні витрат на державу, зменшенні тіньового сектору і в боротьбі з корупцією", - перерахував передбачувані джерела коштів глава Кабміну.
"У нас є кілька важливих речей, які закладаємо в бюджет. Важливо не збільшувати борги, а продовжувати їх зменшувати. До нас їх дуже багато набрали. Кожна третя гривня в наступному році буде витрачена на борги. Тому ми повинні зараз з цим впоратися. Ми борги погашаємо...
Десятки років країну грабували, знищували інфраструктуру. Колись у нас була потужна енергосистема, але зараз вона зношена, як і залізнична інфраструктура. На підтримку в робочому стані потрібні великі гроші", - резюмував Гончарук.
До речі, Міністерство фінансів планує внести до бюджету-2020 доходи від грального бізнесу, введення ринку землі та продажу бурштину.
Олександр Михайлов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
26 жовтня 1991 року відбувся Установчий з’їзд Соціалістичної партії України.
Історія, схоже, не має прикладів, щоб за місяць після проголошення намірів про створення партії відбувся її Установчий з’їзд. Партії справжньої, ідеологічної, в яку об’єднались прихильники соціальної справедливості, на хвилі протесту проти сваволі тодішньої влади, розуміючи і причину руйнування КПРС – внаслідок відірваності від реального життя її керівництва, засилля демагогії і формалізму, бюрократизації її вищих структур. Підготовчу та організаційну роботу до з їзду забезпечила група ініціаторів: Віль Миколайович Ромащенко, Адам Іванович Мартинюк, Володимир Васильович Кизима, інші небайдужі люди. Цілодобово тримався телефонний зв'язок з обласними і районними оргкомітетами. Переповнений зал колишнього будинку політосвіти на вулиці Володимирській підтвердив ефективність проведеної роботи, а склад делегатів засвідчив прагнення великої частки народу добиватися тих засад суспільного життя, які оформлені були згодом у вигляді Програми СПУ. Історія партії зберігає всі її успіхи і невдачі. Їх треба пам’ятати, маючи на увазі, що ніяка інша ідеологія, крім соціалістичної, ніяка інша партія не врятує Україну від катастрофи, до якої її вели владні керманичі впродовж більше чверті століття. Сьогодні партія переживає складний період відновлення після скоординованих ударів по ній з боку реакційної влади та внутрішніх політичних пристосуванців. Внаслідок дій розкольників – різноманітних «оновлювачів» партії – ми поки-що втратили можливість фактично очолити всю державну політику, зробивши Україну впливовим суб’єктом світового співжиття, а народ – заможним і авторитетним творцем власної історії. Одначе позитивна перспектива України все-одно можлива лише при реалізації наших програмних цілей. Найгострішими і найважливішими серед них нині є припинення нав’язаної війни і збереження землі у власності народу і держави, недопущення перетворення її у товар. Довкола цих проблем ми розгортаємо організаційну та ідеологічно-пропагандистську роботу, виходячи з простої альтернативи: якщо не ми, то хто? Якщо не по-нашому, то буде втрачена Україна! Виходячи з такої реальності та вітаючи усіх вас з датою першого з’їзду, прошу членів партії, її районних та обласних активістів активно включитися в розповсюдження нашої ідеології, в підбір у партію поповнення – представників нового покоління, рівень і суть життя якого повністю залежить від діяльності нашої партії.

О. Мороз,
голова партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse