Вівторок, 24 Листопада 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(02.10.2019)
Вже дуже скоро в Україні розпочнеться опалювальний період, і для мільйонів небагатих українських сімей знову з усією гостротою постане питання житлово-комунальних платежів та субсидій. Відмінною особливістю цього сезону стане те, що він починається при правлінні нового президента, який в своїх передвиборчих обіцянках клявся послабити тарифний зашморг, а всім, хто потребує - надати необхідну допомогу.

ДОВІРЯЙ, АЛЕ ПЕРЕВІРЯЙ

Говорячи про свої амбітні плани по зростанню економіки (за 5 років - на 40%), прем'єр-міністр Олексій Гончарук підкреслив: для цього потрібно не тільки "заробляти", а й оптимізувати витрати. У тому числі виключити ймовірність незаконних і неправо-мірних виплат пенсіонерам і пільговикам.
Іншими словами, житлово-комунальні субсидії та всі інші виплати повинні виплачуватися тільки тим, хто дійсно їх потребує. Тому ще 2 вересня в Раду (як невідкладний) був поданий законопроект №1231- про посилення перевірок претендентів на держ-допомогу, а вже 20 вересня він був прийнятий в першому читанні.
Документ передбачає три етапи дуже ретельних перевірок претендентів на отримання державних виплат (пенсій, стипендій, субсидій):
• до призначення;
• під час отримання;
• три роки після того, коли людині припинена видача допомоги.
При цьому, новий закон дає право збирати абсолютно повні досьє на українців, до того ж - потай від самих людей. Для цього в уряді пропонують створити єдину базу (куди буде стікатися інформація з різних реєстрів), в якій буде міститися інформація про банківські рахунки, майно, земельні ділянки, дані від податкової служби і т.д. Це дозволить уникнути подвійних виплат, а також вчасно відсікати від державної допомоги тих, хто цього не потребує.
На думку автора законопроекту Данила Гетманцева, такі нововведення дозволять Мінсоцполітики бути впевненими, що держ-допомога надійде за адресою, і дасть можливість відразу припинити виплати, якщо виявиться, що доходи (чи розтрати) одержу-вача збільшилися.
До речі, в податковій інспекції хочуть впровадити новий метод контролю: інспектори будуть відслідковувати, що купують украї-нці, і порівнювати їх витрати з доходами. Таке нововведення міститься в законопроекті №1183. Якщо перевищення складе більше 10 мінімальних зарплат, і людина не зможе документально підтвердити, звідки у нього взялися ці гроші, то його чекає донараху-вання прибуткового податку на суму перевищення витрат над доходами в розмірі 18,5%, а також штрафні санкції.

ВИ І ТАК БАГАТІ

Так чи інакше, але фінансування субсидій буде однозначно урізане: як за рахунок скорочення самих субсидіантів, так і шляхом зменшення виплат тим, хто залишився. Так, в проекті Держбюджету на 2020 рік на ці цілі планується направити приблизно на 10% грошей менше, ніж в 2019-му.
Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська пояснила цей факт тим, що на сьогоднішній день українці стали знач-но багатшими - відповідно, знизилася і потреба в їх підтримці з боку держави. За її словами, це стало наслідком індексації пенсій, зростання мінімальних зарплат і прожиткового мінімуму.
"Доходи українців виросли - відповідно зменшився і розмір субсидій, які держава виплачувала громадянам", - заявила вона 18 вересня. І додала, що "скорочення витрат не призведе до скорочення одержувачів".
Іншими словами, кожному одержувачу субсидій просто будуть виплачувати менше грошей.
Однак факти говорять про те, що ряди субсидіантів все-таки значно зменшаться. За даними Держстату, за перепризначенням субсидій на новий опалювальний сезон звернулося всього 2,4 млн домогосподарств - а це лише 60% від рівня минулого року.
Правда, незалежні експерти не поділяють оптимізму чиновників і не вірять в підвищення рівня життя українців.
"Населення відмовляється від газу. Це не перехід на якісь альтернативні види енергоносіїв, а якщо і перехід на альтернативу, то це примітивний відкат у минуле - дрова. Відмова від газу і перехід на дров'яне опалення - це показник триваючого падіння рівня життя в країні . У нас ціни на енергоносії завищені в порівнянні з доходами громадян ", - заявив директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин Валентин Землянський. І додав: незважаючи на те, що влітку ціни на газ дещо знизилися, але, за прогнозом Нацбанку країни, восени вони знову зростуть на 15 відсотків.
Крім того, економісти побоюються: якщо за новими правилами ще більше скоротиться кількість субсидіантів, то виросте забор-гованість по комуналці, яка і так вже досягла астрономічної позначки в 60 млрд гривень.
"Багато, кому відмовлять в субсидії, припустимо, через наявність покинутої ділянки землі, все одно не зможуть платити. Від-повідно, ще більше зростуть борги по "комуналці ", це вдарить по якості послуг", - прогнозує економіст Олександр Охріменко.
А експерт Інституту місцевого розвитку Антон Левицький побоюється, що після дозволу доступу до інформації про банківські вклади субсидіантів можливий витік даних про багатих пенсіонерів, які можуть стати жертвою грабіжників.
"Тому вважаю, що банківська таємниця повинна бути збережена. А ось доступ до інформації про поїздки за кордон дійсно до-зволить виявити заробітчан, сім'ї яких йдуть на угоду з совістю і просять держдопомогу", - зазначив аналітик.

ДЯКУЄМО ЗА ТУРБОТУ

Не секрет, що головним навантаженням на сімейні бюджети більшості наших пенсіонерів залишаються житлово-комунальні платежі - і навіть субсидії не завжди рятують становище (адже літні люди значну частину своїх пенсій щомісяця відносять в апте-ку).
І ось нещодавно Президент України Володимир Зеленський повідомив, що його команда працює над "економічною моделлю", згідно з якою для малозабезпечених громадян, тим, кому за 70 років, буде скасована оплата житлово-комунальних послуг.
"Є ідея, хоча зараз про неї складно говорити, але вона дуже креативна: наші хлопці шукають економічну модель, як людям, яким уже за 70 років (коли людина вже фізично не може підробляти, і вже досить відпрацювала на країну - 40-50 років), не пла-тити за "комуналку". Я дуже хочу зробити це для наших малозабезпечених людей і думаю, що у нас вийде", - заявив на своєму YouTube-каналі глава держави.
Слідом за цим представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус повідомив, що вже з вересня українські пен-сіонери, кому 70 років, будуть оплачувати незначну частину рахунків за комунальні послуги, а все інше буде покривати держава за допомогою спрощеного процесу отримання субсидій.
Все це пролунало дуже зворушливо і красиво, але трохи пізніше з Офісу президента стала доноситися вже дещо інша інформа-ція. Мовляв, якщо зазначені пільги і введуть, то не для всіх громадян яким 70 років. А лише для тих з них, хто має великий стаж, а дохід на члена сім'ї не перевищує прожиткового мінімуму для непрацездатних (1564 грн).
При цьому безкоштовною стане не вся комуналка, а тільки в межах соціальних норм.
Наприклад, по опаленню соціальна норма становить 48,87 кв. м, по холодній воді - 2,4 куб. м, по гарячій воді - 1,6 куб. м на людину в місяць.
За останніми статистичними даними, в Україні проживають 4,6 млн осіб старше 70 років. Але якщо до них застосувати вищевка-зані вимоги (за стажем і доходам), то серед претендентів на обіцяні пільги залишаться одиниці. Справа в тому, що з 1 липня громадяни, які мають великий стаж (навіть якщо у них була невелика зарплата і до цього вони отримували мінімальні пенсії) вже зараз отримують не менше 2 тисяч гривень. Таким чином, і ця багатообіцяюча ініціатива може перетворитися на чергову "мильну бульбашку". Втім, поживемо - побачимо.

Хто не має права на субсидії
Право на отримання допомоги від держави не мають:
• власники житла, що здається в оренду, які не задекларували свої доходи від здачі майна в оренду;
• ті, хто за останній рік зробив одноразову покупку або оплатив послуги вартістю більш ніж
в 50 тис. грн;
• власники автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше, ніж 5 років. Виняток становлять тільки мопеди або машини, які видали органи соцзахисту населення;
• боржники з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 340 грн (але при погашенні боргу отримання субсидії можна відновити),
• ті, хто протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали в спадок (або якимось іншим законним шляхом) земельну ділянку, квартиру, будинок або транспортний засіб;
• власники житлових приміщень з дуже великою площею: квартири, що перевищують 120 кв. м або будинку більше 200 кв. м. Виняток з цього правила - дитячі будинки сімейного типу, прийомні та багатодітні сім'ї;
• громадяни працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості як безро-бітні.
Їм автоматично зараховують в дохід три прожиткові мінімуми,
що практично зводить нанівець ймовірність отримання
субсидії.
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse