Неділя, 24 Січня 2021,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2021»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(25.09.2019)

Президенту України Зеленському В.О.
Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.
Прем’єр – міністру України Гончаруку О.В.ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ ДЕРЖАВИ!

Ми, діти війни, пам’ятаємо роки Великої Вітчизняної війни, смерть рідних і близьких. Пам’ятаємо, як у післявоєнні роки наші батьки та ми самі свої знання, професіоналізм, досвід, віддали відбудові могутньої в минулому Україні.
Соціалістичною партією України був розроблений Законопроект «Про соціальний захист дітей війни», який прийнятий Верховною Радою та вступив в силу з 01.01.2006 року.
Цей Закон був прийнятий в зв’язку з тим, що діти війни живуть за межею бідності, отримують низьку пенсію, платять великі кошти за комунальні послуги.
На протязі всього цього періоду Закон «Про соціальний захист дітей війни» повністю не виконувався. Щорічно за дорученням дітей війни зверталися до керівників держави, але відповідь була одна – немає коштів. В той же час чиновники отримують з державного бюджету непомірно високу зарплатню ( як приклад, міський голова м.Черкаси та кожен з його заступників мають заробітну плату більше 50 тис. грн. на місяць).
Діти війни стали судитися з державою і отримували відсудженні кошти в Пенсійному фонді. Але з 01.09.2011 року дітям війни не виплачувались кошти в Пенсійному фонді по рішенням судів, а 01.01.2012 року судді не стали розглядати судові позови.
Жодного разу не виконувалася стаття 6 Закону «Про соціальний захист дітей війни», де передбачено дітям війни 30% надбавка до пенсії щомісячно від мінімальної пенсії за віком. За прем’єрства Ю. Тимошенко виплачували 10%, М.Азарова – 7%, А.Яценюка – 7%. Окрім того, Кабінет міністрів постановою №1381 від 26.12.2011 р. і з змінами в 2014 році незаконно встановив дітям війни доплату до пенсії в розмірі 66 грн.43коп. і ця сума не збільшується та виплачується по даний час. Якби виконувався Закон, то діти війни отримували б щомісячно доплату до пенсії у розмірі 430грн.50коп.
Діти війни Черкащини подали 150188 судових позовів та отримали за рішеннями судів 107,5 млн.грн.
Станом на 01.01.2019 року по даним Управління пенсійного фонду в Черкаській обл. зареєстровано 59824 судових рішень, які набрали законної сили, але по ним не виплачені кошти ( в сумі 36,6 млн.грн.).
Кабінет Міністрів А.Яценюка за 2 місяці до виборів Верховної Ради приймає постанову № 440 від 03.09.2014 року «Про порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою». Замість того, щоб передати від Пенсійного фонду до Держказначейства базу даних про заборгованість держави по виконанню рішень судів, влада змусила дітей війни знову оббивати пороги чиновницьких кабінетів, повторно брати в судах оригінали рішень, вистоювати черги на оформлення документів (а це ж люди, вік яких за 70 років, та й стан здоров’я відомо який!). Виплата стала проводитися Держказначейством частково лише з 2017 року ( на той час багато хто з дітей війни пішов з життя не дочекавшись виплати).
Ст.5 Закону «Про соціальний захист дітей війни» передбачена 25% знижка на оплату житлово-комунальних послуг і діяла до 01.07.2015 року, яка була ліквідована Кабінетом Міністрів для тих, у кого середньомісячна пенсія склала більше 1710 грн., а пізніше 2470 грн.
Ст.5 Закону «Про соціальний захист дітей війни» про безкоштовний проїзд у міському і приміському транспорті загального користування не виконується. Законом № 768 від 26.12.2014 року ця пільга для дітей війни була скасована, хоч нею не користувались і раніше. Сьогодні діти війни безкоштовно їздять в м.Черкаси лише в тролейбусах.
Все це дає підставу стверджувати, що Уряд порушував ст.22 Конституції України, де сказано «При прийняті нових Законів, або внесення змін до чинних Законів не допускається звуження змісту та обсягу прав та свобод».
В ст.3 Закону «Про соціальний захист дітей війни» теж сказано «Державні соціальні гарантії дітей війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмеженими або скасованими іншими нормативно-правовими актами».
Висновок очевидний: Закон «Про соціальний захист дітей війни» не виконується, розворушує біль пережитого дитинства, сприяє збільшенню кількості завчасно померлих дітей війни.
На початок дії вищезгаданого Закону на Черкащині нараховувалось 218 257 дітей війни, а на 01.01.2019 року їх залишилося 92 166, померло 57,8%.
Але діти війни не здаються, поки б’ється серце, тече кров, працює мозок і приймають участь в мітингах, акціях по захисту своїх прав. Діти війни надіються на нових керівників держави, які вивчать ситуацію і приймуть конкретні кроки на покращення їх життя.

За дорученням дітей війни вимагаємо вирішити наступні питання:
1. Передбачити та виділити у проекті Держбюджету на 2020 рік кошти на
• виконання ст.6 Закону «Про соціальний захист дітей війни».
• виконання постанови Кабінету Міністрів № 440 від 03.09.2014 року про виплату дітям війни коштів згідно рішень судів, які вступили в закону силу.
2. Скасувати зняту 25% пільгу на оплату комунальних послуг.
3. Забезпечити безкоштовний проїзд для дітей війни в міському та приміському транспорті загального користування.

Діти війни Черкащини сподіваються, що нове керівництво держави буде додержуватися Конституції України, вимог Закону «Про соціальний захист дітей війни» та отримають конкретну відповідь на це звернення, яка буде опублікована в засобах масової інформації для ознайомлення цієї категорії людей.
За дорученням дітей війни Черкащини
Голова Черкаського обласного відділення ВГО «Допомога дітям війни»
Голова комітету ветеранів праці та дітей війни Черкаської обласної
Ради ветеранів А.І.Жуйкова
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse