Четвер, 26 Листопада 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(25.09.2019)
У Києві 17 вересня відбулось засідання «Круглого столу» з представників партій, громадських організацій, виробничників, фермерів, науковців, журналістів, відомих громадських діячів. Предметом дискусії було питання землі сільськогосподарського призначення: її використання, можливість перетворення землі в товар, юридичного супроводу земельних відносин тощо.

Звертаючись до присутніх, екс-віце-прем’єр Л.Козаченко підкреслив, що серед більше 50 запрошених є представники різних політичних сил – від соціалістів до націоналістів, але всі вони вважають, що сьогодні політична полеміка зайва. Доленосне зна-чення землі для України відтісняє на другий план всі інші проблеми.
Президент Л.Кравчук, маючи безліч підстав, звернув увагу на несистематичність земельної реформи. Він та інші (М.Ставнійчук, зокрема) нагадували, що поспіх нової влади в намаганні запустити «прозорий ринок землі» (з передвиборної програми ниніш-нього Президента України) несе небезпечні ризики, що наміри щодо реформи мусять відповідати змісту Основного Закону. Най-кращий, на погляд багатьох, знавець теорії і практики (більше двох десятків років віддав землевпорядкуванню) земельних відно-син в Україні та світі, доктор економічних наук Ковалів О.І., читаючи ст. 14 Конституції України, наголосив, що «кожен має право користуватися» землею як основним багатством, об’єктом «права власності Українського народу». Користуватися відповідально, не приносячи шкоди людині і суспільству. Цього вимагає Конституція – закон прямої дії.
Від ініціаторів «Круглого столу» М.Костинський і О.Мороз запросили учасників до з’ясування відповідей на логічні питання:
• Кому потрібен продаж земель сільгосппризначення, що він дає людині, землекористувачеві, громаді, суспільству, державі?
• Чому не користуємося досвідом Ізраїлю чи, скажімо, Білорусі (показники вище європейських), де земля орендується у держави?
• Як виправити ситуацію з латифундизацією аграрного сектора, знищенням родючості ґрунтів через використання монокультур, неконтрольовану хімізацію, відмову від сівозмін? Наслідок такого безглуздя – знищення сіл, безробіття, втеча людей за кордон.
• Хто при товарному статусі землі розпоряджатиметься покладами та іншими багатствами України? У нас вся «таблиця Менде-лєєва», достатні для України запаси газу (Андрій Нечай, колишній найкращий бригадир бурильників у Союзі РСР).
• Як захистити найбільше багатство України, зокрема, знаючи принципи реституції (поновлення порушених майнових прав - ред.) У нас можуть виникнути нові конфлікти з сусідами, особливо на Заході.
Українська влада після ухвалення Конституції і Земельного Кодексу ніби не бачила юридичних прогалин (потрібно ще близько 40 нормативних актів, – аргумент А.Кінаха), не займалася тим, що визначено її обов’язком. Яскравим прикладом є незавершений і поверховий кадастр земель. Будь-які земельні реформи попередньо потребують абсолютної ясності щодо кожної найменшої ділянки: де вона? яка її якість? хто власник? хто користувач? Заступник голови Всеукраїнської ради аграрників О.Соколов проде-монстрував цікаву діаграму, де видно, скільки і коли продано землі сільгосппризначення, в тому числі взято під контроль інозем-цями. З юридичної точки зору те – злочин. Де ж тоді в Україні правоохоронні служби?
Підтримуючи позицію спілки фермерів з Полтавщини, відомі юристи і громадські діячі В.Шишкін і С.Хмара, висловили думку більшості присутніх, – національне багатство, ресурс нації і для майбутніх поколінь не може продаватись. Фермери з 12-ти облас-тей, що збирались у Полтаві, розпочинають рух «Ні продажу землі!». Один з них, С.В.Квітчатий передав думку безпосередніх землеробів: вони будуть захищати землю будь-якими засобами! І це зрозуміло, бо товарний статус землі найперше ударить по тих власниках і господарствах, які працюють на Україну, які дотримуються правила, що земля – не лише можливість збагачуватися, а й засіб виробництва не лише зернових (на експорт), а й молока, м’яса, інших продуктів харчування, котрі тепер імпортуються в Україну – країну з найбагатшими (поки-що) землями.
Дешеві аргументи щодо нетоварного статусу землі як перешкоди ринковій економіці розбиваються запровадженням права оре-нди як предмета застави під кредити. Приводячи приклади з Голландії, Франції, про це сказав В.Цушко співавтор відповідних проектів законів. Їх минулий парламент не захотів розглядати, підтримуючи своєю неіснуючою коаліцією бажання поторгувати землею, ресурсом приблизно в трильйон доларів. Для цього вони підігрували і фахівцям з Мінсільгоспу, які для первинного рин-ку послідовно прогнозували зниження ціни до 300-700 $ (в Європі у 30 разів більше), аби відомі персонажі могли «нагріти руки» на перепродажу ділянок і масивів землі.
Учасники «Круглого столу» висловлювали подив з того, що «Зе – команда» припинила функціонування Мінсільгосппроду, най-важливішого відомства, наприклад, в Нідерландах, вдесятеро меншій країні з найбільш розвиненим АПК. Вони наполягали на вимозі до влади відновити Міністерство, створити своєрідного державного господаря землі – Державного Земельного банку.
Свої думки найважливішого і найскладнішого питання учасники «Круглого столу» виклали в листі до очільників держави та у зверненні до народу (будуть опубліковані в наступному номері газети – ред.).
В будь-якому разі, питання, що має доленосне значення для України, не можна вирішувати, не враховуючи думку народу.
Дар’я Чепурна,
власкор газети “За правду і справедливість”
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse