Неділя, 15 Вересня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Вересень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(14.05.2019)
У ході минулої президентської кампанії всі ми з цікавістю спостерігали за відчайдушними спробами йдучого гаранта підкупити найбільш малозабезпечені верстви населення. Від "панських щедрот" дісталося і пенсіонерам - їм за місяць перед виборами індексували пенсії. Але антинародний режим і тут проявив свою гнилу сутність: жебракам додали сущі копійки, в той час як найбільш привілейовані пенсіонери (які й так не бідували) - отримали тисячі.

ІНФОРМАЦІЯ ДО РОЗДУМІВ

Експерти Національної ради економічного розвитку України проаналізували, як зростали пенсії в першому кварталі 2019 року. Їх висновки досить цікаві і наштовхують на певні роздуми.
Так в ході дослідження з'ясувалося, що і без того величезні (за українськими мірками) пенсії українських суддів виросли більш ніж в півтора рази: "За підсумками перших трьох місяців поточного року, ця елітна категорія стала отримувати середню пенсію в розмірі 44 тис. 316 грн щомісяця - що на 54,4% вище, ніж на 1 січня 2019 року. Якщо порівняти з середньою пенсією за віком (2943 грн в місяць), то це в 15 разів більше ", - зазначив глава Нацради Олексій Дорошенко. Далі він навів такі цифри:
Середня пенсія судді:
на 1.01.2019 - 28.702 грн.
на 1.04.2019 - 44.316 грн.
Зростання + 54,4%
Пенсії за віком (8,6 млн. осіб)
на 1.01.2019 - 2648грн.
на 1.04.2019 - 2943 грн.
Зростання + 11,1%
Пенсії у зв'язку з втратою годувальника (539 тис.)
на 1.01.2019 - 2255 грн.
на 1.04.2019 - 2446 грн.
Зростання + 8,5%
Пенсії за вислугу років (227,3 тис.)
на 1.01.2019 - 2477 грн.
на 1.04.2019 - 2645 грн.
Зростання + 6,8%
Пенсії по інвалідності (1 млн 368 тис.)
на 1.01.2019 - тисяча дев'ятсот дев'яносто п'ять грн.
на 1.04.2019 - 2095 грн.
Зростання + 5%
Пенсії військовослужбовців (555,2 тис.)
на 1.01.2019 - 4682 грн.
на 1.04.2019 - 4706 грн.
Зростання + 0,5%
Соціальні пенсії (82,7 тис.)
на 1.01.2019 - 1500 грн.
на 1.04.2019 - 1501 грн.
Зростання + 0,1%
Цікаво, що взагалі ніякого підвищення не отримали пенсіонери, які мають достатній стаж, але отримують мінімальні пенсії в зв'язку з тим, що у них були маленькі зарплати.
Правда, багатьом з них одноразово (в два прийоми) виплатили по 2410 гривень - нібито це та сума, яку не виплатили пен-сіонерам через відсутність індексації в 2014-2015 роках. У той же час, експерти відзначають: протягом всього періоду з 2014 до 2018 року реального осучаснення пенсій не було. Тому за цей час пенсіонерам заборгували приблизно по двадцять тисяч гривень, але повернули лише незначну частину цього боргу.

ЦІНА ПОПУЛІЗМУ

У липні очікується чергове підвищення прожиткового мінімуму для всіх категорій громадян, в зв'язку з чим відбудеться і перерахунок пенсій. Система все та ж - найбідніші (сидять на мінімальці) отримають жалюгідну надбавку в 65 гривень, в той час як максимальна пенсія збільшиться на 650 гривень.
У той же час, в штабі новообраного президента Володимира Зеленського вже заговорили про те, що передвиборний попу-лізм Петра Порошенка привів до колосального дефіциту Пенсійного фонду і Фонду соціального страхування.
"Індексація пенсій сильно погіршила проблему недофінансування соціальних фондів. Я не кажу, що не треба індексувати пенсії, дуже треба, але не" під вибори ". Тепер є колосальний дефіцит Пенсійного фонду, дефіцит Фонду соціального страху-вання ... В цілому ці фонди знаходяться в жалюгідному стані ", - заявив радник В. Зеленського з податкових питань Данило Гетманцев.
Він також повідомив, що перед виборами практично всі надходження від Єдиного соціального внеску були кинуті на пен-сійні виплати, в результаті чого Фонд соціального страхування залишився практично без коштів.
"І за рахунок цього тепер по три місяці людям не оплачують лікарняні, декретні ...
Ось у мене в серпні народився син, а декретні ми отримали в березні. Утворилася гігантська, в 1,6 мільярда заборгованість Фонду соціального страхування перед підприємствами. Хіба що інвалідам платять вчасно, тому що це дуже організована гру-па, яка якщо щось не так, відразу приходить до Реви розбиратися ", - заявив Гетманцев.

ГРОШЕЙ НА ПЕНСІЇ - ВСЕ МЕНШЕ

За оцінкою аналітиків Пенсійного фонду, в 2019 році пенсіонерів стане ще менше. І не тільки за рахунок того, що пенсіоне-ри в Україні вимирають прискореними темпами - через тотальні злидні, убоге і нераціональне харчування та обмежений дос-туп до медичних послуг. Справа ще в так званій пенсійній реформі - серед тих, хто досягне цього року пенсійного віку (60 років для чоловіків і 59 років для жінок), тільки 55% будуть мати необхідний страховий (трудовий) стаж - 26 років. Решті, щоб заробити хоча б мінімальну пенсію, доведеться працювати або до 63 років, або до 65 років. Що (разом з природною смертні-стю пенсіонерів) істотно знизить навантаження на бюджет ПФ. Але все ж це навантаження залишиться досить істотним - майже 33 млрд на місяць.
І хоча з кожним роком людей, які перебувають на заслуженому відпочинку, стає все менше, дефіцит бюджету ПФ все одно збільшується.
Так, наприклад, в 2016 році пенсіонерів було 12,3 млн осіб, а дефіцит бюджету ПФ становив 142,5 млрд гривень. У 2018 році, коли кількість пенсіонерів зменшилась майже на 600 тисяч, "діра" в статках ПФ збільшилася вже до 150 млрд гривень.
І хоча влада пояснює цей феномен підвищенням рівня пенсійних виплат, але насправді головним чинником є зменшення кількості працюючих громадян.
Тому надзвичайно актуальним стає питання: хто буде годувати українських пенсіонерів вже через 2-3 роки? Адже з кожним роком залишається все менше можливостей для отримання гідної пенсії.
Нещодавно, наприклад, ціла група громадських діячів, економістів і підприємців направила спільне звернення до уряду, в якому закликала владу негайно ввести накопичувальний рівень пенсійної системи. Вони звернули увагу на те, що за ниніш-ньої солідарної системи - в умовах економічного занепаду, різкого зниження числа працюючих громадян і посиленого відтоку працездатного населення за кордон, - рівень пенсій в Україні буде неухильно знижуватися. За їх словами, вже сьогодні серед-ня пенсія в Україні становить всього 30-32% від середньої зарплати - а при існуючих тенденціях цей показник в найближчі роки може впасти до 18-20%. У той час, як конвенціями Міжнародної організації праці передбачено не менше 40%, а дирек-тивами Євросоюзу - 50-65%.
"Це не дає ніяких пенсійних перспектив нинішнім і майбутнім поколінням громадян України", - сказано у відкритому лис-ті.

НА ДЕРЖАВУ НАДІЇ МАЛО

Фахівці бачать тільки один вихід з цієї ситуації - негайне введення другого (накопичувального) рівня пенсійної системи. До речі, в Україні вже розроблений відповідний законопроект. Документ можуть прийняти вже в цьому році, а сам рівень може заробити через два роки. За задумом авторів, на другу пенсію доведеться платити додатковий внесок. У перший рік доведеться віддавати 2%, а потім ставку будуть збільшувати на 1% щорічно. Якщо зібрані кошти не "з'їсть" інфляція, розмір другої пенсії може скласти близько 12% останньої зарплати.
Накопичувальні пенсії повинні доповнити діючу солідарну систему і в результаті це нібито дозволить значно збільшити дохо-ди українців у старості. Однак тут є кілька важливих «але». У солідарній системі гроші не повинні "працювати" - їх збирають з працюючих і відразу ж роздають пенсіонерам. А ось в накопичувальній системі є багато ризиків: зібрані кошти може "з'їсти" інфляція, вони можуть знецінитися в результаті чергової кризи, та й за обслуговування інвестиційних компаній і фондів та-кож доведеться платити. З огляду на всі ці ризики, фахівці радять працюючим громадянам подбати про себе самим - накопи-чувати заощадження на старість, наскільки це можливо. На жаль, таку розкіш можуть собі дозволити лише деякі - ті, хто має дохід вище середнього. Всі інші сьогодні зайняті елементарним виживанням.
Олексій Градов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse