Четвер, 23 Травня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Травень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(12.03.2019)
НИНІШНЯ ВЛАДА НЕ ЗДАТНА ЗДОЛАТИ ПРОГРЕСУЮЧИЙ ЗАНЕПАД ЕКОНОМІКИ
Усупереч заявам влади про рекордне зростання української економіки, реальний стан справ залишає бажати кращого. Адже анонсуючи зростання економіки України всього на 3% в рік, уряд прирікає країну на те, щоб вона так і залишалася в числі бідних країн світу, а більшість населення ніколи не звільниться з лещат убогості. Про це заявляють провідні українські економісти і аналітики.

Нещодавно президент Порошенко переможно повідомив про те, що в 2018 році у нас сталося рекордне (за останні сім ро-ків) зростання економіки. Проте економісти чомусь не бачать приводів щоб радіти. У чому ж справа?
"Безперечно, якщо дивитися на статистику, то економіка показує зростання. Інше питання, що це зростання набагато ни-жче середнього у світі та нижче серед країн з ринками, які розвиваються, подібно до України. І враховуючи те, що система координат, я маю на увазі світову економіку, рухається набагато швидше, то виявляється, що ми не просто топчемося на місці, але і відкочуємося назад. Більше того, ми ще не досягли рівня 2013 року, і якщо збираємося зростати такими ж темпами, то навряд чи його взагалі найближчим часом досягнемо", - пояснив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Він також відмітив, що в Україні спостерігається цілий ряд негативних чинників, які нівелюють навіть наявне незначне зро-стання. "Особливо тривожний сигнал - це спад промислового виробництва, починаючи з третього кварталу 2018 року. Якщо раніше ми говорили про уповільнення темпів зростання, то зараз це вже спад. Він свідчить про те, що відбувається заміщення одних секторів економіки іншими, ми втрачаємо статус індустріальної країни. Це дуже небезпечно, адже… якщо відбувати-меться уповільнення темпів зростання світової економіки, що супроводжуватиметься одномоментним падінням цін на сиро-вину, а це автоматично означатиме, що ми можемо не отримати навіть 3% в 2019 році", - сказав Устенко.
Зокрема, за даними Держстату, з галузей промисловості найбільше постраждали виробництво електроустаткування (-56%), хімії (-14,9%), машинобудування (-11,9%), а також текстилю (-9,7%).
Спад виробництва, як пояснює економіст Віктор Скаршевський, пов'язаний з відсутністю на українських підприємствах великих довгострокових контрактів. "Проблема нашої промисловості полягає в тому, що через політичну невизначеність ніхто не хоче заводити довгострокові контракти з країною, де в одну мить все може зруйнуватися. Хоча підприємства, які могли б приносити мільярдні доходи, у нас є. Це стосується і літакобудування, і космічної галузі. Але поки високотехнологічної про-дукції у нас немає", - говорить Скаршевський.
Ще однією болючою проблемою для України є традиційне недовиконання бюджету. Не став виключенням і минулий рік. Так, за даними Державної казначейської служби України, доходи в 2018 році склали 928,14 млрд грн, що на 11,77 млрд грн, або на 1,3%, менше планового показника.
В той же час, як говорить економіст Андрій Новак, ця цифра не є критичною. "Набагато важливіше питання - звідки брати гроші на всі декларовані владою обіцянки. Це стосується і монетизації субсидій, і одноразових виплат пенсіонерам у вигляді індексації за минулі роки, і підвищення забезпечення військовослужбовцям.
Річ у тім, що всі ці витрати в прийнятому бюджеті на 2019 рік не закладені. Тому, якщо уряд планує їх виконувати, гроші доведеться брати або за рахунок включення друкарського верстата, або за рахунок чергового розміщення ОВГЗ. Причому оби-два ці чинники підігріватимуть інфляційний градусник", - сказав Новак.
За його словами, ті суми, які пенсіонери і субсидіанти отримають на руки, навряд чи будуть використані в якості накопи-чень. Їх відразу понесуть в магазини, що неодмінно спровокує зростання цін на товари першої необхідності.
За словами економістів, для подолання кризи потрібні набагато більш високі темпи економічного зростанню.
"Для поліпшення ситуації нам треба не 3% зростання економіки в рік, а 7-8%. А щоб зростати на 7-8%, треба формувати внутрішню економічну політику, розвивати реальний сектор економіки… Якщо ми ростемо тільки на 3%, це означає, що уряд взагалі нічого не робить, він просто сидить там, де сидить. Заявлені 3% зростання економіки - це катастрофа для України, бо треба розуміти, що за останні 10 років були дві "точки падіння" : 2009 рік - це падіння на 15%, і 2014-2015 рр. - ті ж 15% па-діння ВВП, тобто сумарно ми втратили 30% ВВП", - говорить економіст Олексій Кущ.
Він також додав, що якщо В.Гройсман насправді не бачить можливості збільшити темпи зростання економіки, то це надов-го залишить Україну в числі бідних країн Європи і світу.
"Якщо ми щорічно відіграватимемо усього по 2-3%, то процес нашого відновлення ВВП розтягнеться на довгі роки. А в цей час наші всі конкуренти підуть далеко вперед - я говорю про ринки країн, що розвиваються. І ми потрапимо в цю пастку бідності, коли великі центри інновацій, великі точки еко-номічного зростання у вигляді різних країн відтягуватимуть наш трудовий, економічний потенціал до себе. Тобто, це буде трудова міграція, технологічне збіднення економіки. Умовно кажучи, щороку такого відставання призводитиме до того, що повернення до точки, з якою українська економіка зможе досягти рівня хоч би найближчих сусідів, віддалятиметься на 10 років. Простіше кажучи, всього один неефективно використаний рік для України перетворюється на 10 втрачених років. 2-3 роки зростання економіки на 2-3% - це одне втрачене покоління. Ось так можна оцінити це прогнозоване Гройсманом економічне зростання. І те, що останні декілька років Україна "росла" на 2-3%, означає лише те, що за останні 5 років ми сформували одне втрачене покоління. А ще 5 років такого зрос-тання економіки взагалі позбавить нас шансу вийти на більш-менш прийнятний рівень", - підсумував експерт.
Олексій Градов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse