Вівторок, 21 Травня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Травень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(08.03.2019)
НИНІШНІМ ПЕНСІОНЕРАМ ПОГАНО, МАЙБУТНІМ БУДЕ ЩЕ ГІРШЕ
Виживання українських пенсіонерів вже давно є загадкою для багатьох фахівців і експертів. Багато хто з них відверто визнає, що не розуміють: як взагалі можна виживати на жебрацьку мінімальну пенсію. Тому і недивно, що кожне підвищення пенсій в Україні викликає величезний ажіотаж і безліч коментарів.

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 БЕРЕЗНЯ

Українські пенсіонери з 1 березня отримають підвищені пенсії. Цю "благу звістку" регулярно доносять до змучених убогістю українських людей похилого віку - тим паче, що чиновники люблять повторювати соціальні гасла, особливо перед виборами. Предметом їх особливої гордості є те, що за останні два роки середня пенсія виросла в півтора рази (зараз - 2645 грн). Хоча ніхто не говорить про те, наскільки за цей же час виросли ціни і тарифи.
Не залишився осторонь і віце-прем'єр Павло Розенко : він виступив із спеціальною заявою на президентському "5 каналі" і уточнив, що літнім людям додадуть до виплат по 17-20%.
Наприклад, якщо пенсія складає більше 5 тисяч гривень, розмір надбавки складе більше 1000 грн, а якщо пенсія мінімальна - то по ідеї можна розраховувати на 270-300 грн.
Щоб це не виглядало відвертим хабарем перед виборами, влада обіцяє підвищувати пенсії в цей час щороку, в автоматичному режимі. "Це одна з головних позицій реформи, яка була введена. Тепер, не дивлячись ні на що, у березні місяці, щорічно 1 березня, проводитиметься осучаснення пенсійних виплат. Вперше за останні 5-7 років ми прийшли до такого процесу, коли можемо гарантувати осучаснення пенсій усім категоріям громадян", - відмітив Розенко. І завірив, що на підвищені пенсії грошей досить - на ці цілі в держбюджеті виділили додатково 17,4 млрд. грн.
Віце-прем'єр розкрив і формулу, по якій здійснюватиметься осучаснення пенсій : середня зарплата по країні за останні три роки множиться на стаж в роках, потім на 1%, і на співвідношення власної зарплати до середньої (по країні). Якщо вийде, що пенсія по "формулі" нижча мінімальної (1497) - то її підвищать до вказаного рівня. При цьому розмір надбавки складає 1/2 торішній інфляції, плюс 1/2 зростання середніх зарплат за останні три роки.

ХАБАР ВИБОРЦЯМ

В той же час, багато експертів не вірять в щирість влади - на їх думку, для систематичного підвищення пенсій просто немає економічних підстав.
Наприклад, президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко прямо заявив, що за допомогою підвищення пенсій чинний президент Порошенко збирається купити від 3 до 5 млн голосів пенсіонерів на виборах. Щоб обгрунтувати цей висновок, він розповів про те, звідки візьмуться гроші на нинішнє підвищення.
Нагадаємо, що за офіційною версією додаткові кошти на індексацію пенсій будуть отримані від власників автомобілів з іноземною реєстрацією (так званих "євробляхерів") - за розмитнення їх машин.
"Для того, щоб Порошенка знову переобрали президентом, з 1 березня пенсія буде підвищена. Її розмір піднімуть за рахунок звичайної емісії гривні. І "євробляхи" тут ні при чому. Тобто буде дана команда Нацбанку використати механізм друкування грошей. Таким чином, банкноти будуть випущені. А Порошенко зараз розповідає казки про якісь "євробляхи"… Все просто. Порошенко ж не може заявити: ми робимо незаконну емісію гривні. Ось він і вигадав, як тут використати "євробляхерів ". Президент, безумовно, знає, що це погано впливає на інфляцію. Порошенко переслідує мету скупити голоси. Порушуються українські закони. Повторюся, він не має права згідно із законом робити емісію гривні, за рахунок якої виплачуватиметься "проіндексована" пенсія. Але заради перемоги на виборах він готовий на все і, безумовно, йде і на такий крок".
За словами економіста, такий хід чинного президента дасть йому серйозні переваги на майбутніх виборах.
"Свого часу лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко скуповувала голоси пенсіонерів за 1000 гривень. Якщо пам'ятаєте, був навіть такий термін "Юліна тисяча". За рахунок цього вона тоді додала собі близько 10% голосів. Так, за допомогою цієї операції не можна виграти вибори, але додатково зібрати близько 5-10% голосів можна. В Україні пенсіонери активно голосують. І зараз багато літніх людей приблизно так міркуватимуть: "Ось, Порошенко пенсію нам збільшив, він хороша людина, потрібно за нього голосувати". Це наша біда, коли бабусь можна купити подачкою. На жаль, зараз існує ризик, що Порошенко може стати президентом, купивши голоси як пенсіонерів, так і інших категорій громадян.
Звичайно, якщо всі пенсіонери дійдуть до виборчих дільниць, і проголосують за Порошенка, він переможе. Але такі припущення виглядають з області фантастики. Попри те, що він намагається зараз завоювати прихильність пенсіонерів, я далекий від думки, що більшість за нього проголосує. Хоча, думаю, що від 3 до 5 млн пенсіонерів можуть віддати свої голоси йому. І це досить багато, враховуючи, що в Україні на виборах голосують близько 20 млн виборців", - вважає Олександр Охріменко.

ДЕДАЛІ СТРАШНІШЕ

Ситуативні подачки і копійчані надбавки, які влада періодично "кидає з панського столу" пенсіонерам, аж ніяк не покращують їх положення - більшість наших людей похилого віку веде жебрацьке існування. Але є серйозні побоювання, що у майбутніх пенсіонерів справи йтимуть ще гірше. Про це днями заявила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третьякова.
За її словами, в Україні люди платять внески (ЄСВ) до Пенсійного фонду, заробляючи собі пенсію, проте з цих внесків їм майже нічого не повертається.
Крім того, влада постійно відкладає введення другого рівня пенсійної системи. Він передбачає, що із зарплати працівників молодше 35 років забиратимуть на пенсію спочатку 2%, потім відрахування щорічно ростиме на 1%, поки не досягне 7%.
"Несвоєчасне реагування влади на економічні проблеми призводить до того, що в українців залишається усе менше можливостей для отримання гідної пенсії", - зазначила Третьякова.
З нею згодні й інші експерти. Так, 21 лютого ціла група громадських діячів, економістів та підприємців направила спільне звернення до уряду, в якому закликала владу негайно ввести накопичувальний рівень пенсійної системи. Вони звернули увагу на те, що при нинішній солідарній системі - в умовах економічного занепаду, різкого зниження числа працюючих громадян і посиленого відтоку працездатного населення за рубіж, - рівень пенсій в Україні неухильно знижуватиметься. За їх словами, вже сьогодні середня пенсія в Україні складає всього 30-32% від середньої зарплати - а при існуючих тенденціях цей показник найближчими роками може впасти до 18-20%. В той час, як конвенціями Міжнародної організації праці передбачено не менше 40%, а директивами Євросоюзу - 50-65%.
"Це не дає ніяких пенсійних перспектив нинішнім та майбутнім поколінням громадян України", - сказано у відкритому листі.
У цьому відкритому зверненні також відмічено, що зволікання з введенням накопичувальної системи свідчить про те, що громадяни позбавлені права формувати обов'язкові пенсійні накопичення.
"Наслідком таких протиправних дій можуть стати звернення громадян до судів по захисту порушених прав, подальше погіршення умов пенсійного забезпечення, недоотримання країною вкрай необхідних інвестицій, якими у всьому світі виступають активи накопичувальної пенсійної системи", - сказано в листі.

ПОТУРБУЙСЯ ПРО СЕБЕ САМ

На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, надзвичайно актуальне питання: хто годуватиме українських пенсіонерів вже через 2-3 роки? Він відмітив: якщо найближчим часом економіка України не запрацює, і не будуть проведені структурні реформи, пенсійну систему України чекає колапс.
"Якщо не зупинити міграційні процеси, колапс просто неминучий. А єдина можливість зупинити міграцію - показувати високі темпи економічного зростання і на цьому фоні покращувати життєвий рівень громадян. І другий, додатковий, шлях - намагатися детінізувати економіку. А це означає проводити структурні реформи. Інакше при високих міграційних процесах і старіючому населенні зберігатиметься дефіцит Пенсійного фонду", - сказав Олег Устенко.
І якщо сьогоднішні пенсіонери вже приречені на отримання тих жебрацьких виплат, які на Україні вважаються пенсіями, то працюючим громадянам фахівці радять потурбуватися про себе самим - накопичувати заощадження на старість, наскільки це можливо. На жаль, таку розкіш можуть собі дозволити небагато хто - ті, хто має дохід вищий за середній. Всі інші сьогодні зайняті елементарним виживанням.
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse