Четвер, 22 Серпня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(22.01.2019)
АБО ЯК УКРАЇНЦІВ ПОЗБАВЛЯЮТЬ СУБСИДІЙ
У святковій метушні практично непомітно промайнула дуже цікава новина: кількість сімей, які отримали субсидії за станом на грудень 2018 року, виявилася рівно в два рази менша, ніж в грудні 2017-го. І це при тому, що в Україні спостерігається черговий зліт тарифів, а в міжнародних рейтингах наша країна вирвалася на лідируючі місця у світі по темпах зубожіння населення і зростанню цін. Де тут логіка? Спробуємо розібратися.

ВИ І ТАК БАГАТІ

Отже, за даними Держстата України, на 1 грудня 2018 року субсидії ЖКГ змогли оформити тільки 3,3 млн українських сімей - тоді як на 1 грудня 2017 року таких сімей було 6,6 мільйонів. Від імені уряду цю цікаву статистику прокоментував глава Директо-рату сім'ї і соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За його словами, це сталося за рахунок різкого зростання добробуту населення - мовляв, доходи українців ростуть більш високими темпами, ніж витрати на оплату комунальних послуг - відповідно, тих хто потребують субсидій стає усе менше.
Абсурдність цих слів настільки очевидна, що їх не варто навіть коментувати. Але, щоб не бути голослівними, приведемо лише один факт: навіть за даними вітчизняного Держстату, доходи 33,9% українців (а це 14 млн людей, або близько 6 млн домогоспо-дарств) нижчі фактичного прожиткового мінімуму. А це означає, що всі ці сім'ї вже за визначенням мають право на субсидії.
Насправді ж істинна причина скорочення субсидіантів полягає в "політиці партії", спрямованої на тотальне скорочення соціа-льних витрат. Як відомо, цього ж від діючої влади вимагає і головний "міжнародний партнер" України - Міжнародний валютний фонд (МВФ). Для досягнення цієї мети влада йде на будь-які маніпуляції, хитрощі та прийоми, одним з яких і є висмоктане з пальця "зростання доходів" населення. При цьому абсолютно не враховується той факт, що зростання цін і тарифів значно випе-реджають зростання соціальних виплат, зарплат і пенсій.
"Зростання доходів" стало причиною і того, що скорочуються доки ще діючі субсидії. Наприклад, нещодавно багато пенсіонерів, які сидять на "мінімалці", виявили у своїх платіжках неприємний факт: розміри державної допомоги за рядом позицій стали меншими. Не всі одразу здогадалися, що причиною тому виявилося "підвищення добробуту" - адже з 1 грудня до їх жалюгідної пенсії додали аж 62 гривні. І одразу ж їх "добробут" зменшили ще більше - за рахунок скорочення субсидій та зростання цін.

СКІЛЬКИ МОТУЗОЧЦІ НЕ ВИТИСЯ…

Те, що ідея тотального субсидування населення є лише тимчасовим відволікаючим маневром, покликаним пригасити хвилю народного обурення, - було ясно із самого початку. Ясно було і те, що вся ця афера не може тривати довго. Коли в 2014 році уряд Яценюка різко підняв ціни на газ для населення, керівництво країни обіцяло: мовляв, зараз ми підвищуємо ціну на газ до рівня ЄС, але скоро у нас і зарплати підтягнуться до рівня ЄС. А в цей перехідний період діятиме широкомасштабна система субсидій, яка компенсує незаможним сім'ям різко збільшені витрати на оплату послуг ЖКГ.
При цьому передбачалося, що вже в 2017 році доходи українців стануть європейськими, і проблеми з оплатою тарифів відпа-дуть самі собою. Відповідно, до мінімуму скоротиться і програма субсидій.
Але, як мовиться, "не так сталося, як гадалося". Тарифи ЖКГ в Україні стабільно підвищуються, а ось за рівнем доходів ми опустилися на саме останнє місце в Європі. При цьому якість послуг ЖКГ впала, борги населення по комуналці постійно б'ють рекорди і на даний момент вже перевищили суму в 40 млрд гривень (і ця тенденція тільки посилюється), а об'єм субсидій став величезною проблемою для держбюджету країни.
Більше того, за цей час вся українська система ЖКГ наближається до останньої стадії подиху, що вже в найближчому майбут-ньому погрожує масштабними техногенними катастрофами. Ось лише короткі факти, які містяться в офіційних звітах: близько 80% блоків теплових електростанцій України вже вичерпали (чи майже вичерпали) свій технологічний ресурс, і нині працюють в зношеному стані. Зношеність мереж, споруд і устаткування систем водопостачання і водовідведення в країні складає від 50% до 70%, тепломереж - під 80%, а з 28 тисяч км тепломереж Україна безповоротно втратила 8 тисяч км (30%) лише за останні два роки. Втім, це вже окрема тема.
Ясно одне: велика частина населення не в змозі повністю оплачувати грабіжницькі тарифи ЖКГ, а керівництво країни вже не хоче доплачувати за людей (до рівня їм же накручених тарифів), і поступово згортає систему субсидій.

ХОРОШОГО ПОТРОШКУ

Для цього Кабмін ще минулого року розширив список сімей, які не мають права на субсидію, - як відомо, 26 квітня 2018 року були затверджені нові правила призначення цієї допомоги. Крім того, були зменшені й соціальні норми - в середньому на 10%. Вже тоді експерти говорили, що це дозволить різко скоротити кількість одержувачів субсидій - приблизно в два рази. Як бачимо, вони виявилися абсолютно праві. Кого ж відсікли від державної допомоги, і наскільки це обгрунтовано?
За новими правилами, не мають права на отримання субсидії сім'ї, якщо:
• Є безробітні члени сім'ї працездатного віку, що не перебувають на обліку в службі зайнятості;
В уряді пояснюють: це частина соціальної програми, спрямованої на те, щоб усі громадяни активно шукали собі роботу і могли забезпечувати свої сім'ї. Також в уряді зацікавлені, щоб громадяни регулярно платили внески до Пенсійного фонду і накопичува-ли страховий стаж - щоб в старості не було проблем з пенсіями.
• Хтось з членів сім'ї впродовж минулого року 60 і більше діб перебував за межами України;
Це положення викликало масу проблем. Наприклад, якщо у бабусі прописані діти або онуки, які вчаться або працюють за кор-доном, - то у цьому випадку вони числяться, як члени сім'ї і фактично бабуся не може отримати субсидію. Офіційно вважається, що онуки неофіційно фінансують бабусю, і у неї досить грошей для оплати повної вартості тарифів ЖКГ.
• Враховуються доходи всіх членів сім'ї, зареєстрованих на житловій площі, - незалежно від того, чи мешкає хтось з них спільно з потенційним субсидіантом , чи ні;
Положення ускладнюється тим, що той же пенсіонер не може виписати своїх дітей (онуків), тому що їм у будь-якому разі пот-рібна реєстрація місця проживання.
Правда, чиновники стверджують, що цю проблему можна розв'язати: треба підготувати необхідні довідки, які свідчать, що ро-дичі з вами не мешкають і матеріально не допомагають.
• Потенційний субсидіант володіє часткою будинків в 200 і більше кв. м загальної площі або квартирою в 120 і більше кв. м за-гальної площі.
При будь-яких з вищезазначених умов шанси сім'ї отримати субсидію різко знижуються, або ж стають нульовими.
Окрім цього, зменшено соціальні норми при призначенні субсидії:
• електроенергії - 70 кВт/г на одержувача субсидії та по 30 кВт/ч - на кожного іншого члена сім'ї;
• газу на опалювання в приватному секторі або при індивідуальному опалюванні у багатоквартирних будинках - 250 кубометрів;
• опалювання при його централізованому постачанні - 48,87 кв. м на субсидіанта і 13,06 кв. м - на всю сім'ю в цілому;
• водопостачання - 1,6 кубометра гарячої води та 2,4 кубометра холодної води і 4 кубометри водовідведення на кожного члена сім'ї;
• газу для приготування їжі та інших потреб, окрім опалювання:
- 3,3 кубометри на кожного члена сім'ї за наявності гарячого водопостачання;
- 5,4 кубометра на кожного члена сім'ї без гарячого водопостачання й з однією газовою плитою;
- 7 кубометрів на кожного члена сім'ї без гарячого водопостачання з однією газовою плитою і однією газовою водонагрівною ко-лонкою.
В цілому можна сказати, що в цьому опалювальному сезоні умови отримання субсидій стали набагато жорсткіші, і в процесі подання заяв мільйони українців отримали відмову. І хоча офіційно субсидії в Україні ніхто не відміняв, її отримання для бага-тьох стало проблематичним або неможливим.
А ті, кому все ж пощастило, отримуватимуть державну допомогу в менших розмірах (через "зростання доходів"), плюс - їх у будь-який момент чекають раптові перевірки соціальних інспекторів.
І нарешті, Кабмін України відкрив спеціальну гарячу лінію (дзвінки безкоштовні), по якій всі бажаючі можуть повідомити про "неправомірні" субсидії, які отримують їх сусіди або знайомі. І не виключено, що цією можливістю скористаються ваші недоброзичливці для зведення рахунків. А комісії з соцзабезу розбиратимуться в об'єктивності цих доносів приблизно так само, як розбиралися співробітники НКВС під час масових репресій (які також стали можливими завдяки масовим доносам населення).
Олександр Полуянов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse