Вівторок, 26 Березня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Березень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(09.01.2019)
Cоціальні напруженя і конфлікти в державі часто викликають у людей справедливі запитання: який лад будується в Україні?
Відповідно до вимог Основного Закону ми, соціалісти, пропонуємо на затвердження засади внутрішньої і зовнішньої політики. В на-шому варіанті вони визначатимуть таку мету:
• зміцнення, захист і розвиток України – суверенної, нейтральної, демократичної і соціальної держави, головне завдання якої – забезпечення прав і свобод людей, послідовне зростання якості їх життя, входження країни в число найуспішніших країн світу.

Саме така мета достойна називатись національною ідеєю. Спекуляції навколо неї (без визначення суті) слід припинити. Кожна політична сила може по-своєму трактувати зміст цієї ідеї. Для нас вона – соціалістична, що увібрала в себе досвід найбільш розви-нених у соціальному відношенні країн Скандинавії, Канади тощо і не відкидає кращі зразки колективізму, інтелектуального зрос-тання, повної зайнятості, що характерними були в радянські часи. Однак, діяти усі зобов’язані лише в напрямку визначеної мети.
Важливою умовою успіху при цьому є консолідація суспільства. Вона є і наслідком позитивного розвитку, і його потребою. То-му все, що заважає консолідації людей, їх соціальному оптимізму, повинне бути нейтралізоване зусиллям громадськості, партій-но-політичного середовища, владних органів.
Нинішня влада, діючи за чужими настановами, послідовно зіштовхує людей на різних підставах, зокрема на мотивах віри, мови, історії. Цю практику слід припинити. «Армія, мова, віра – ми йдемо своїм шляхом», – приблизно так звучить головне гасло ни-нішнього президента. Звучить гарно, але безпредметно з огляду на потреби людей і країни і, що важливо, два із трьох пунктів гасла не входять до компетенції глави держави, а втручання його в справи церкви – взагалі антиконституційне. Помісна правосла-вна церква – мабуть добра справа, але вирішуватись вона має вірянами, а не антихристами, навіть якщо вони представляють орга-ни влади. Представникам влади можна було б зіслатись на один з канонів християнства – влада від Бога. Одначе слід пам’ятати, що Бог посилає людям і випробування. Цілком можливо, що для українців це – випробування владою. Хочеться, щоб вони його успішно пройшли.
Показово, що одержавши провали по всіх обіцянках, «реформатори», «національно свідомі», частина інтелігенції, забули про них, переключились тепер на важливі, але не першорядні для «пересічного» громадянина речі, зокрема на мову і релігію. Ці речі самі по собі дражливі, але те, як вони подаються, будучи висунутими на перший план, хто їх ініціює, – свідчить, що продиктовані вони не турботою про згуртування суспільства, а бажанням нацьковувати людей, їх групи одне на одного.
Розуміє це президент? Напевно. Чи знає він норми Конституції про мову і церкву? Очевидно. Чи забув він про те, що тексти статей Конституції є нормами прямої дії і ця вимога мусить забезпечуватися ще і законами, котрі випливають з Конституційних приписів? Тоді чому закон про мови, ним підписаний, збурив людей на сході і заході, викликав претензії з боку практично усіх сусідів? Те, що ст. 10 Конституції визначає державний статус української мови, – ні в кого не викликає заперечень. Але ця ж стаття гарантує захист, вільний розвиток і державну підтримку всіх інших мов, якими користуються українці. А ст. 53 Конституції буква-льно проголошує «Громадянам, приналежним до національних меншин… гарантується право на навчання рідною мовою або на вивчення рідної мови в державних чи комунальних учбових закладах…». Це «не дочитано» нормотворцями, чи у них не вистачи-ло глузду знайти відповідні формулювання?
Ні, причина в іншому, в бажанні збурити людей. Те ж стосується і віри.
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
З першим відчуттям весни приходить до нас жіноче свято – 8 Березня. Дарма, що хтось хоче заполітизувати цей день. Ні, традиція жіночого свята для нас жива. Саме свята, бо все, що є в нашому житті – щастя, радість, надія, кохання…, пов’язане з жінкою. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте чоловіків бути кращими, достойнішими, справжніми. Сьогодні нам не просто придбати для жінок дорогі подарунки, не всім вдасться принести їм навіть квіти. Але ж можна пригорнути свою дитину, обійняти дружину і матір, зателефонувати їм, якщо вони далеко, привітати колег по роботі, подруг…, власне, всіх знайомих жінок, знайти щирі слова, щоб вони відчували: ми любимо їх, шануємо, визнаємо їх вищість.
ДОРОГІ ЖІНКИ! МИРУ ВАМ, ТЕПЛА І ЛЮБОВІ! ЗІ СВЯТОМ, РІДНІ НАШІ!

Олександр Мороз

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse