Субота, 20 Липня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(08.01.2019)
ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ: СУМНІ ПІДСУМКИ РОКУ ТА НЕВТІШНІ ПРОГНОЗИ
Ось вже рік, як в Україні впроваджується реформа системи охорони здоров'я. У 2018 році вона торкнулася безпосередньо лікарів первинної ланки надання медичної допомоги (чи, як зараз це називається - медичних послуг). Чого ж насправді добилася влада цією реформою, і як просуваються справи з медициною в Україні?

ЛІКАРІВ БРАКУЄ

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вже відзвітувала про небачені успіхи в охороні здоров'я країни - за її словами, реформа вдалася вже на старті.
"Рік тому президент підписав закони, необхідні для старту змін в охороні здоров'я. Тоді ми навіть не припускали, що вже через рік говоритимемо про такі результати. А атмосфера, в якій ми починали, була переповнена розчаруванням", - написала Супрун на своїй сторінці в Facebook.
Мінохоронздоров'я рапортує, що на сьогодні 100% установ, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, увійшли в процес реорганізації за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". З них завершили процес - 95% медустанов. За даними Мінохоронздоро-в'я, майже в усіх установах первинки є хоч би один комп'ютер, підключений до системи eHealth. Ось тільки керівник Мінохорон-здоров'я, рапортуючи про досягнення, забуває згадати, що якість надання первинної медичної допомоги на селі, де мешкає 30% населення країни, сьогодні знаходиться в жахливому стані: за даними Мінрегіона, майже в 80% сільських амбулаторій відсутні водопостачання та каналізація.
Більше того, згідно з даними щорічного моніторингу Інституту соціології, в 2018 році 45% опитаних українських громадян зая-вили, що вони не змогли отримати своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу.
"Є випадки, коли людям вже нікуди звернутися. Все до цього і йшло, оскільки сімейних лікарів на Україні в 2,5 разу менше від потреби, плюс вони нерівномірно розподілені по території країни. Судячи з усього, єдине досягнення реформи первинної ланки - тепер лікарняний лист, не підписавши декларацію з лікарем, оформити неможливо. І це єдиний інструмент впливу і тиску Мінохоронздоров'я, щоб загнати людей на підписання декларації, але при цьому, коли люди приходять підписувати декларацію, її підписувати ні з ким", - заявив відповідальний секретар ГО "Національна медична палата України" Сергій Кравченко.

ЗАКУПІВЛЯ ЛІКІВ: ЗАПЛАТІТЬ САМІ

У заслугу Мінохоронздоров'я (і Супрун - зокрема) ставлять те, що триває закупівля державою ліків через міжнародні організації. Серед адептів Супрун існує думка, що ця норма, нещодавно продовжена ще на рік, має неймовірний антикорупційний ефект: економія складає до 40 %.
Проте аналіз показує, що результат закупівель лікарських засобів міжнародними організаціями не втішливий. З моменту пере-рахування коштів міжнародним агентствам пройшов рік, а постачання препаратів не завершені і не виконані в повному обсязі.
"Цей рік не став виключенням: тотальний провал в закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення через міжна-родні організації. Як і раніше, у нас відсутні імунобіологічні препарати, такі як вакцини і сироватки, не забезпечений напрям онкології та дитячої онкології. Досить сумнівне досягнення по кардіології, тому що закуплені стенти викликають багато питань. Що стосується закупівель, ситуація за три роки не змінилася, і при цьому під час голосування бюджету вночі змінами до законо-давства протягнули продовження міжнародних закупівель ще на рік. Це чергове шахрайство, махінації міжнародної фармацевтич-ної мафії в змові з вищим керівництвом нашої країни", - пояснив Сергій Кравченко.
Крім того, в країні як і раніше відсутня державна програма по боротьбі з онкологічними захворюваннями.
"Остання закінчилася 31 грудня 2016 року. І це стосується ще ряду державних програм. Складається враження, що керівництво Мінохоронздоров'я взагалі не знає, що таке державна програма, яка фінансується з державного бюджету, а ці гроші мають цільове призначення. І це чергове сумнівне досягнення міністерства", - підкреслив Кравченко.
За словами голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець, були зірвані закупівлі медикаментів на 6 млрд гривень, виділених на ці цілі. Вона відмітила, що українці вимушені були витратити таку суму в аптеках на ліки, які повинні були отримати безкоштовно.

ЕПІДЕМІЯ КОРУ

Природно, що результат нестачі вакцин не змусив себе чекати. В Україні продовжує лютувати епідемія кору - кількість хворих росте день від дня. Всього за 2018 рік на кір захворіли 52,5 тисячі людей (з них 33 000 - діти), при цьому для 11 дітей і 4 дорос-лих хвороба завершилася летальним кінцем. Країна, на жаль, є безперечним "лідером" в Європі: на Україну доводиться половина випадків захворювання кором на континенті.
У Мінохоронздоров'я заявили, що зупинити поширення хвороби може тільки вакцинація.
"Мінохоронздоров'я розповідає, що вакцина є, і все добре - але спалахи кору постійно виникають в тій або іншій області, що призводить до тяжких наслідків. Вакцини КПК просто немає. Вони її і купити не можуть, тому що три роки в Мінохоронздоро-в'я не могли сформувати адекватну заявку і провести системні закупівлі", - вважає Кравченко.

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ: ЛАМАТИ - НЕ БУДУВАТИ

У Мінохоронздоров'я пообіцяли зробити прорив в трансплантації органів вже з початку 2019 року. Але є одно "але". Новий закон про трансплантацію, який повинен був би запрацювати і вивести в новому році цю медичну галузь на якісно новий рівень, насправді може заблокувати усі пересадки органів на Україні. Річ у тому, що Міністерство охорони здоров'я за півроку повинно було створити інформаційну систему потенційних донорів і реципієнтів, написати близько 30 актів, які б регламентували роботу системи трансплантації, створити нову для України спеціальність трансплантат-координатора і навчити потрібну кількість лю-дей. Але нічого з цього не було зроблено.
Більше того, керівництво Мінохоронздоров'я фактично знищило центр трансплантації червоного кісткового мозку, який зна-ходився в структурі і на базі національної лікарні "Охматдит".
"Відділення трансплантації кісткового мозку було єдиним, де дітям робили пересадку від частково сумісних рідних донорів. Звільнили керівника центру дитячої онкогематології Світлану Донську і завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Олега Рижака. Трансплантацію дітям, хворим на онкогематологічні захворювання, робити нікому. Унікальна лабораторія можна сказати, теж знищена", - констатував Сергій Кравченко.

ЧОГО ЧЕКАТИ В РІК, ЩО НАСТАВ

На думку чиновників Міністерства охорони здоров'я, екстрена медична допомога повинна відповідати тільки на найважливіші виклики - коли життя пацієнта знаходиться дійсно під загрозою. Саме тому виклики на високу температуру, тиск або інші некри-тичні захворювання - екстреною меддопомогою здійснюватися не будуть. Тому в зв'язку з реформуванням екстреної медичної допомоги запити населення на допомогу при підвищеній температурі або тиску повинні виконувати сімейні лікарі.
Звичайно, ніхто не забороняє вирішувати питання по наданню невідкладної допомоги на місцевому рівні - наприклад, шляхом прийнятої спеціальної програми. Місцеві бюджети можуть фінансувати транспорт, водія, фельдшерів, що надають невідкладну допомогу в межах окремої територіальної громади. Але таким чином конституційні гарантії щодо надання медичної допомоги в невідкладних станах перекладаються на плечі місцевих бюджетів. Схоже, інакше виправити помилки Мінохоронздоров'я не вда-сться, бо страждатимуть люди. Але чи в усіх місцевих бюджетів знайдуться на це гроші?
Судячи з висловлювань фахівців, наступного року в охороні здоров'я України все буде тільки гірше.
"Медична галузь знову недофінансована: 2,9% ВВП у бюджеті виділено на охорону здоров'я. Тобто фінансування галузі йде за залишковим принципом. Керівництво Мінохоронздоров'я - це люди, які аб-солютно не борються за цю галузь. Усі їх управлінські рішення призводять до колапсу і ведуть до збіль-шення захворюваності та смертності. Тому, на жаль, доводиться констатувати факт, що наступного року буде ще гірше - захворюваність, поширення хвороб і смертність тільки збільшуватимуться", - прогнозує Сергій Кравченко.

До речі
Медична реформа, що стартувала в квітні 2018 року, по суті своїй свідчить про відмову від безкоштовної медицини. Так, в 2018 році більше 58% українцям довелося брати гроші у борг для того, щоб сплатити стаціонарне лікування.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології і Школою охорони здоров'я Наці-онального університету Києво-Могилянської академії.
Соціологи також відмічають, що в порівнянні з 2017 роком приблизна грошова сума, яку доводилося займати на лікування, зросла з 7 до 14 тис. гривень.
Олексій Градов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse