Середа, 26 Червня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Червень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(21.12.2018)
У більшості країн Європейського Союзу соціал-демократичні та соціалістичні партії або знаходяться при владі, або є частиною правлячої коаліції. Так, другою за чисельністю групою в Європейському парламенті є соціалісти, які мають вісім членів у Європейській комісії. Соціал-демократичні партії належать до найстарших у Європі. Протягом останніх 150 років вони формують образ Європейського Союзу і модель держави загального добробуту у своїх країнах. Невипадковим є те, що країни, де високо розвинена держава загального добробуту, демократія, верховенство права, де працює суспільний діалог, є тими, де при владі десятиліттями перебували соціал-демократи та соціалісти.
Однак, у Верховній Раді України з 2007 року немає оформленої у фракцію соціал-демократичної або соціалістичної партії чи хоча б партії з такою назвою.
Пройшло двадцять сім років з моменту здобуття незалежності, а політична система України й досі характеризується браком ідеології політичних партій, недовговічністю та орієнтацією на більш-менш харизматичного лідера.
Помітна відсутність прогресивних партій або хоча б партій з ідеологією та соціальними витоками супроводжується загальним низьким рівнем зацікавленості політикою, браком демократичної культури та демократичної свідомості кожного окремого громадянина.
Як і у всіх пострадянських країнах, соціал-демократію також інстинктивно пов'язують з комунізмом, який з одного боку має зв'язок з браком свободи, диктатурою та пригніченням, а з іншого боку, асоціюється з відчуттям ностальгії за «добрими радянськими часами».
Питання соціальної справедливості, якості та доступності державного медичного обслуговування, справедливих умов та оплати праці, якісної освіти та життєздатності пенсійної системи викликають у населення України найбільше занепокоєння. Багато в чому, країна вже пішла далеко за межі соціального колапсу – трудова міграція до країн ЄС, низькі заробітні плати та погана якість соціального забезпечення призводять до того, що руйнуються села, міста і цілі області.
Однак, замість того, щоб боротися з цими проблемами через прогресивну та соціально-орієнтовану політику, питання соціальної несправедливості, особливо під час виборчих кампаній, перетворюють на предмет маніпуляцій для популістів, а також тих, хто імітує соціал-демократів чи соціалістів. Така форма політичної гри породжує ще більше недовіри до політики та держави, замість просування нового демократичного консенсусу та націлених на реформи підходів, які життєво необхідні Україні.
Майже п'ять років пройшло з часу Революції Гідності, країна перебуває у стані жорсткої передвиборної боротьби, і стає очевидним, що «шлях до Європи» жодним чином не є константою.
«Дослідженням Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі ми намагалися з'ясувати ставлення до соціал-демократичних ідей в Україні, а також те, як люди сприймають зміст соціал-демократичної політики. Воно надає короткий огляд хибного розвитку у багатьох напрямках і ще незавершеної трансформації політичної системи.
Можемо лише сподіватися, що теперішня криза стимулюватиме виникнення нового соціал-демократичного руху в Україні, за яким слідом підуть політика соціальної справедливості, свободи та солідарності зі справжньою європейською українською державою загального добробуту», - зауважив Марсель Рьотіг, директор представництва Фонду.
Дослідження «Ставлення українців до соціал-демократії» було проведено Інститутом Горшеніна у співпраці з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.
Об’єктом дослідження були українці віком від 18 до 65 років, з урахуванням головних соціально-демографічних характеристик (стать, вік, регіон проживання). А предметом – ставлення українців до соціал-демократії та її цінностей. За мету ставилося вивчення ставлення українців до соціал-демократичних принципів та цінностей.
Задля досягнення поставленої мети було визначено такі завдання:
• дізнатися, якими є політико-ідеологічні уподобання сучасних українців;
• визначити, як громадяни України ставляться до соціал-демократії в цілому, оцінити їхній рівень обізнаності із соціал-демократичною ідеологією та з’ясувати, як вони розуміють сутність соціал-демократії;
•проаналізувати, чи існує запит на соціал-демократичні цінності в українському суспільстві та ряд інших питань.
Інформація збиралася наступним чином. У червні 2018 року було проведено п’ять фокус-групових дискусій у таких регіонах України: Центральному (м. Київ), Східному (м.Дніпро), Західному (м. Львів), Південному (м. Одеса) та Північному (м. Чернігів). У кожній групі брали участь 8 респондентів (шестеро жителів обласного центру та двоє жителів малих міст тієї самої області). До участі в дискусіях запрошувалися громадяни України віком 18–65 років. Кожна з груп складалася порівну з чоловіків та жінок.
Результати соціологічного дослідження дають такі загальнені висновки:
1. В Україні соціал-демократичні принципи не є програмними для політичних сил, репрезентованих у Верховній Раді. Більше того, у політичному житті країни немає видимої провідної політичної партії, яка б послідовно відстоювала соціал-демократичні ідеї.
2. Незважаючи на високий ступінь «політизованості» українців, рівень їхніх знань щодо принципів функціонування політичної системи є критично низьким. Відтак, політико-ідеологічні уподобання населення України є фрагментарними і неструктурованими, а значній кількості громадян складно ідентифікувати себе з «лівими», «правими» або «центристами» та визначити, яка ідеологія відповідає їхнім життєвим поглядам.
3. У цілому громадяни України тяжіють до центристських поглядів, а соціал-демократична течія як «золота середина» користується в українців найбільшою підтримкою.

соціалогічне дослідження
Дар’я Чепурна
за матеріалами http://library.fes.de
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse