Субота, 17 Березня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Березень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(06.03.2018)
Судячи з усього, при антинародній владі олігархату зростання тарифів на житлово-комунальні послуги не закінчаться ніколи. Монополісти йдуть на будь-які хитрощі, вигадують усе нові лазівки для того, щоб "економічно обгрунтувати" чергове пограбування народу. Та ще й цинічно прикриваються при цьому "світовим досвідом" і "європейською практикою".

І ЖАРТИ У ВАС БЕЗГЛУЗДІ

Вже з 1 квітня - якраз в день сміху, в Україні вступить в силу RAB- регулювання тарифів на постачання електрики, що спричинить нове її подорожчання. Вже близько 30 обленерго звернулися з відповідними заявами в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щоб погодити підвищення цін.
Правда, поки що йдеться тільки про підвищення тарифів для непобутових споживачів - установ, підприємств і організацій : з 1 квітня вони зростуть на 5-20%, залежно від області.
Побутових споживачів це нововведення поки не торкнеться. Проте не варто радіти, адже кінець кінцем бізнес включить ці витрати у вироблювану їм продукцію (у тому числі - продукти харчування), і у результаті споживачеві все одно доведеться платити більше.
Більше того, в НКРЕКП вже оголосили про свої плани істотно збільшити вартість електроенергії для українців в липні 2019 року - мовляв, нинішній тариф покриває усього лише 51% від економічно обгрунтованої вартості електрики, і енергетики вже буквально потопають у збитках.
За словами представників НКРЕКП, в Україні один з найнижчих тарифів на електричну енергію серед європейських країн (про найнижчі зарплати і пенсії вони "делікатно" промовчали). При цьому підсумковий тариф для населення повинен збільшитися через підвищення вартості палива на міжнародних ринках, падіння національної валюти, інфляції і т. п.
За підрахунками НКРЕКП, вже сьогодні "ринковий" тариф нібито складає 2,5 грн за кВт - тоді як громадяни України, як справжні ''халявщики’’, платять за кожний кВт всього 0,9 грн (при використанні до 100 кВт) і 1,68 грн за кВт (при використанні понад 100 кВт).

ТИ ПАМ'ЯТАЄШ, ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?

В зв'язку з цим варто нагадати, що відносно нещодавно, на початку 2015 року, Нацкомісія по регулюванню енергетики і комунальних послуг анонсувала поступове (у 5 етапів) підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів - і перший етап почався вже 1 квітня того ж року. Тоді влада стверджувала, що після проходження усіх п'яти етапів, а саме до 1 березня 2017 року, Україна вийде на економічно обгрунтовані тарифи, і на цьому зростання цін на електроенергію закінчиться.
Нагадаємо, що до 1 квітня 2015-го діяли такі тарифи: до 150 кВт/год в місяць - 30,84 коп/ кВт, 150-800 кВт/год в місяць - 41,94 коп/кВт, від 800 кВт і більше - 134,04 коп/кВт.
Проте після цієї дати (01.04.2015) категорії споживачів "оптимізували": мінімальний об'єм споживання скоротився з 150 до 100 кВт/год в місяць, "середнячки" отримали тариф від 100 до 600 кВт/год, а "марнотрати" - від 600 і більше. Відповідно, підтягнулися і тарифи: при споживанні до 100 кВт/ год в місяць ціна збільшилася на 19% (37 коп./кВт), при споживанні від 100 до 600 кВт/год в місяць стали платити вже по 63 копійки за 1 кВт/год (+ 50%), а домогосподарства з об'ємом споживання понад 600 кВт/год в місяць - 1,4 грн за 1 кВт/год.
Повторимося: тоді в уряді стверджували, що і це набагато нижче ринкової вартості електроенергії - а до заповітної "ринкової межі" ми підійдемо тільки до 1 березня 2017 року.
Підішли: рік тому мінімальний ("пільговий") тариф підвищився з 71,4 до 90 копійок за кВт/год, а починаючи з 101-го кіловата усі стали платити за загальним тарифом - 1,68 грн/кВт (було - 1,29 грн при споживанні від 100 до 600 кВт, і 1,638 грн при споживанні понад 600 кВт).
І ось, через всього один рік після цього "останнього" підвищення, виявилось, що і це - усього 51% від ринкового тарифу. У зв'язку з цим виникає тільки одне питання: коли ж ви вже наїстеся?

ДЛЯ ДОВІДКИ
ЩО ТАКЕ RAB-ТАРИФИ?

Як говорять експерти, це просто інша (європейська) методологія розрахунку тарифу на електрику. Зараз тарифи в Україні рахують по формулі "витрати плюс прибуток" - і вже цим прибутком компанії розпоряджаються на власний розсуд.
Нове ж тарифоутворення включає ще і інвестиційну складову. Тобто в них закладають кошти на модернізацію мереж. Ідея проста : в Україні хочуть зробити енергетику цікавою для інвесторів, щоб вони приходили і вкладали гроші в нові лінії ЛЕП, трансформаторні станції і багато що інше.
Але тут же виникає резонне питання: а як проконтролювати використання цих коштів? Особливо в умовах тотальної української корупції та повного беззаконня монополістів? Що перешкодить компаніям отримувати додаткові (нібито "інвестиційні") прибутки, і просто їх тупо привласнювати, списуючи ці гроші на які-небудь інші витрати?

ЩО ТА СКІЛЬКИ?

Фахівцями підраховано, скільки по нині чинним тарифам коштує одна година роботи найчастіше використовуваних електроприладів. При цьому врахуємо, що тариф при споживанні до 100 кВт/год в місяць складає 90 копійок, а при споживанні від 100 кВт/год в місяць - 1,68 грн
Олександр МИХАЙЛОВ
Газета

Політичний гумор
Моё финансовое положение "хожу в магазин со своим пакетом" сменилось в этом году на "заделываю дыры в этом пакете скотчем".

Вітання
Що би не вигадували нинішні фігляри при політиці, ми будемо відзначати цей день. Бо справа ж не в даті, не в нинішній її політизації. Вона встановлена була як потреба вперше у світі офіційно, на державному рівні висловити пошану жінці за місце, яке вона відігравала в житті суспільства (світу, країни, сім'ї), за місце, яке завжди буде збережене за нею. Пригадайте, навіть Творцю, щоб направити на землю свого Сина – Учителя людей, довелося звернутися за допомогою до жінки, відвівши тим самим їй довічно святу роль не десь, а поміж нами, скрізь і щодня. Ми, чоловіки, маємо це завжди відчувати. А відчуваючи, ставитись до неї відповідно, – до дівчинки, коханої, дружини, Матері. В непростий і тривожний нинішній час чоловіки не в змозі придбати для жінок дорогі подарунки, не скрізь вдасться принести їм навіть квіти. Але скрізь можна пригорнути свою дитину, обійняти дружину і матір, зателефонувати їм, якщо вони далеко, привітати колег по роботі, подруг…, власне, всіх знайомих жінок, знайти щирі слова, щоб вони відчували: ми любимо їх, шануємо, визнаємо їх вищість.
ДОРОГІ ЖІНКИ! МИРУ ВАМ, ТЕПЛА І ЛЮБОВІ! ЗІ СВЯТОМ, РІДНІ НАШІ!

Політвиконком політичної партії О. Мороза «За правду і справедливість»

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse