Четвер, 21 Червня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Червень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(06.03.2018)
Судячи з усього, при антинародній владі олігархату зростання тарифів на житлово-комунальні послуги не закінчаться ніколи. Монополісти йдуть на будь-які хитрощі, вигадують усе нові лазівки для того, щоб "економічно обгрунтувати" чергове пограбування народу. Та ще й цинічно прикриваються при цьому "світовим досвідом" і "європейською практикою".

І ЖАРТИ У ВАС БЕЗГЛУЗДІ

Вже з 1 квітня - якраз в день сміху, в Україні вступить в силу RAB- регулювання тарифів на постачання електрики, що спричинить нове її подорожчання. Вже близько 30 обленерго звернулися з відповідними заявами в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), щоб погодити підвищення цін.
Правда, поки що йдеться тільки про підвищення тарифів для непобутових споживачів - установ, підприємств і організацій : з 1 квітня вони зростуть на 5-20%, залежно від області.
Побутових споживачів це нововведення поки не торкнеться. Проте не варто радіти, адже кінець кінцем бізнес включить ці витрати у вироблювану їм продукцію (у тому числі - продукти харчування), і у результаті споживачеві все одно доведеться платити більше.
Більше того, в НКРЕКП вже оголосили про свої плани істотно збільшити вартість електроенергії для українців в липні 2019 року - мовляв, нинішній тариф покриває усього лише 51% від економічно обгрунтованої вартості електрики, і енергетики вже буквально потопають у збитках.
За словами представників НКРЕКП, в Україні один з найнижчих тарифів на електричну енергію серед європейських країн (про найнижчі зарплати і пенсії вони "делікатно" промовчали). При цьому підсумковий тариф для населення повинен збільшитися через підвищення вартості палива на міжнародних ринках, падіння національної валюти, інфляції і т. п.
За підрахунками НКРЕКП, вже сьогодні "ринковий" тариф нібито складає 2,5 грн за кВт - тоді як громадяни України, як справжні ''халявщики’’, платять за кожний кВт всього 0,9 грн (при використанні до 100 кВт) і 1,68 грн за кВт (при використанні понад 100 кВт).

ТИ ПАМ'ЯТАЄШ, ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?

В зв'язку з цим варто нагадати, що відносно нещодавно, на початку 2015 року, Нацкомісія по регулюванню енергетики і комунальних послуг анонсувала поступове (у 5 етапів) підвищення тарифів на електроенергію для побутових споживачів - і перший етап почався вже 1 квітня того ж року. Тоді влада стверджувала, що після проходження усіх п'яти етапів, а саме до 1 березня 2017 року, Україна вийде на економічно обгрунтовані тарифи, і на цьому зростання цін на електроенергію закінчиться.
Нагадаємо, що до 1 квітня 2015-го діяли такі тарифи: до 150 кВт/год в місяць - 30,84 коп/ кВт, 150-800 кВт/год в місяць - 41,94 коп/кВт, від 800 кВт і більше - 134,04 коп/кВт.
Проте після цієї дати (01.04.2015) категорії споживачів "оптимізували": мінімальний об'єм споживання скоротився з 150 до 100 кВт/год в місяць, "середнячки" отримали тариф від 100 до 600 кВт/год, а "марнотрати" - від 600 і більше. Відповідно, підтягнулися і тарифи: при споживанні до 100 кВт/ год в місяць ціна збільшилася на 19% (37 коп./кВт), при споживанні від 100 до 600 кВт/год в місяць стали платити вже по 63 копійки за 1 кВт/год (+ 50%), а домогосподарства з об'ємом споживання понад 600 кВт/год в місяць - 1,4 грн за 1 кВт/год.
Повторимося: тоді в уряді стверджували, що і це набагато нижче ринкової вартості електроенергії - а до заповітної "ринкової межі" ми підійдемо тільки до 1 березня 2017 року.
Підішли: рік тому мінімальний ("пільговий") тариф підвищився з 71,4 до 90 копійок за кВт/год, а починаючи з 101-го кіловата усі стали платити за загальним тарифом - 1,68 грн/кВт (було - 1,29 грн при споживанні від 100 до 600 кВт, і 1,638 грн при споживанні понад 600 кВт).
І ось, через всього один рік після цього "останнього" підвищення, виявилось, що і це - усього 51% від ринкового тарифу. У зв'язку з цим виникає тільки одне питання: коли ж ви вже наїстеся?

ДЛЯ ДОВІДКИ
ЩО ТАКЕ RAB-ТАРИФИ?

Як говорять експерти, це просто інша (європейська) методологія розрахунку тарифу на електрику. Зараз тарифи в Україні рахують по формулі "витрати плюс прибуток" - і вже цим прибутком компанії розпоряджаються на власний розсуд.
Нове ж тарифоутворення включає ще і інвестиційну складову. Тобто в них закладають кошти на модернізацію мереж. Ідея проста : в Україні хочуть зробити енергетику цікавою для інвесторів, щоб вони приходили і вкладали гроші в нові лінії ЛЕП, трансформаторні станції і багато що інше.
Але тут же виникає резонне питання: а як проконтролювати використання цих коштів? Особливо в умовах тотальної української корупції та повного беззаконня монополістів? Що перешкодить компаніям отримувати додаткові (нібито "інвестиційні") прибутки, і просто їх тупо привласнювати, списуючи ці гроші на які-небудь інші витрати?

ЩО ТА СКІЛЬКИ?

Фахівцями підраховано, скільки по нині чинним тарифам коштує одна година роботи найчастіше використовуваних електроприладів. При цьому врахуємо, що тариф при споживанні до 100 кВт/год в місяць складає 90 копійок, а при споживанні від 100 кВт/год в місяць - 1,68 грн
Олександр МИХАЙЛОВ
Газета

Політичний гумор
※ История учит только тому, что ничего в этом мире не делается без юмора. Когда-то и цари шутили, теперь и шуты царствуют.

※ Граблі треба було б зробити нашим гербом замість тризуба.

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse