Субота, 21 Липня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(06.10.2017)
Д ержбюджет 2018 року урочисто презентований і переданий у Верховну Раду. Як завжди, уряд урочисто заявив, що це буде "бюджет розвитку" і похвалився вражаючими показниками. Правда, більшість експертів цього оптимізму не розділяють.
Що насправді закладено в головний кошторис країни, і чого від нього чекати простим українцям і бізнесу? Можливо, це лише чергова спроба відвернути увагу населення розмовами про "великі реформи", які вже четвертий рік урочисто чемчикують по просторах країни?

ПОДІЛ ЗА ПРИКЛАДОМ ПОПАНДОПУЛО


Вже при попередньому аналізі бюджету відразу впадає у вічі те, що витрати на далеко не бідуючих (а якщо говорити прямо - вкрай зажерливих) чиновників і "слуг народу" будуть зростати прискореними темпами. Так, при загальному зростанні витрат казни на 12,7% в порівнянні з нинішнім бюджетом, витрати на владу значно збільшені.
Тобто від загального "пирога" влада цього року хоче відрізувати собі значно більше, чим дати іншим. Наприклад, на утримання Адміністрації Президента закладено більше на 18%, собі Кабмін збільшив кошторис на 28%, а Верховній Раді - відразу на 37%! У грошах - це сотні мільйонів гривень: АП виділили на 145 млн більше, ніж минулого року, ВР - на 452 млн грн більше (грубо кажучи, на кожного депутата накинули по мільйончику) і так далі. Для порівняння: на реабілітацію дітей-інвалідів додали 0 грн 00 копійок, а загальна сума, виділена на ці цілі (675 млн грн), - в 2,5 разу менше, ніж на утримання Верховної Ради. При цьому помітимо, що кількість дітей-інвалідів - 120 тисяч, а депутатів - 450. Нехитрі підрахунки показують, що один депутат обходиться українським платникам податків в 660 разів дорожче, ніж дитина-інвалід. Хоча, якби запитали думку самих українських платників податків, то співвідношення напевно було б зворотним.
Не ображені і силові відомства, які служать опорою цьому режиму. Так, Генпрокуратурі в наступному році додадуть майже мільярд гривень, і таку ж суму отримає СБУ.
Набагато скромніше добавки по соціальних статтях для народу, причому деякі з них залишилися на колишньому рівні, а деякі навіть урізані (див. нижче). Більш-менш вагома надбавка - 10% (ледве покриє прогнозовану інфляцію) - передбачена для лікування туберкульозу у дітей, хоча в грошах це смішна сума в 40 млн гривень. А ось на лікування наших громадян за кордоном витрати не виросли. Урізані на 2% і виплати переміщеним особам з Криму і Донбасу. В цілому можна сказати, що на соціальних витратах заощадили - вони збільшаться всього на 5 млрд гривень, а фінансування Пенсійного фонду і зовсім скоротилося на 15 млрд. гривень. Особливий цинізм полягає в тому, що велику частину "соціалки" складуть витрати на житлові субсидії, за допомогою яких громадяни повинні покривати багаторазово завищені, грабіжницькі тарифи - вони залишаться майже на такому ж рівні, що і у бюджеті цього року - (близько 55 млрд. грн).
Серед "пасинків" бюджетної підтримки числяться також фермери і шахтарі.

- Цей бюджет – не для людей, оскільки він не відстоює соціально-економічні інтереси простих людей і фактично консервує тотальну бідність населення. Наприклад, Мінсоцполітики стверджує, що реальний прожитковий мінімум для пенсіонерів вже зараз складає 2500 гривень (і він росте разом із зростанням цін), а уряд закладає до бюджету на 2018 рік 1373 гривні. Цей бюджет захищає лише чиновників і силовиків. При цьому вагоме збільшення витрат на силові структури зайвий раз доводить те, що влада створює поліцейську державу, – вважає заступник голови політичної партії “Олександра Мороза “За правду і справедливість” Василь Цушко.

ЗВІДКИ ГРОШІ? З НАШИХ КИШЕНЬ


За словами керівництва країни, підвищення доходів бюджету буде забезпечено за рахунок зростання економіки: показник зростання ВВП у бюджеті заклали на рівні 3%. Нагадаємо, що таку ж цифру закладали і в кошторис цього року – проте вже зараз в уряді і НБУ говорять про куди скромніше зростання – усього 1,6-1,8%.
Судячи з усього, ця історія повториться і в 2018-му. "Реалістичніше виглядають менш амбітні оцінки – зростання ВВП в Україні в 2018 році не перевищить 1%. А може і зовсім покаже негативну динаміку. Правда полягає в тому, що вітчизняна економіка не має ніяких перспектив зростання наступного року", – заявив в зв'язку з цим голова Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. Цю думку розділяють і інші економісти.
Як і раніше, одним з найважливіших джерел наповнення держбюджету залишається ПДВ (40% доходів), плюс акцизний збір на алкоголь, цигарки, спирт і нафтопродукти, а також позики (близько 25%).
Додатково відмітимо, що в результаті підвищення акцизів алкогольна і тютюнова продукція наступного року може вирости в ціні на 40-50%, через що тіньовий ринок цієї продукції підвищиться до 80%. Цікаво, що майже чверть доходів бюджету складуть позики: 112 млрд. грн – внутрішні, і 81 млрд грн. – зовнішні. При цьому, на обслуговування держборгу треба буде виділити 118 млрд гривень. Іншими словами, Держбюджет- 2018 передбачає подальше сповзання України до боргової ями. "Усі підвищення, які так голосно анонсуються, робляться за рахунок збільшення боргу", – констатував голова Комітету економістів України Андрій Новак.
Особливо хочеться відмітити, що податок на додану вартість (ПДВ) платять, передусім, прості українці – з кожної купівлі або послуги. Так от в Кабміні запланували, що в 2018 році українці заплатять в казну на 32% більше ПДВ, ніж в 2017-му.
"Цікаво, звідки в уряді Гройсмана виникла гіпотеза, що в умовах стагнації економіки убогі українці почнуть купувати більше? Адже це ті самі люди, які ледве зводять кінці з кінцями і не можуть знайти роботу. Можливо, прем'єр вважає, що ключова мета його реформ – масово відправити українців на заробітки в ЄС? Щоб вони привезли звідти гроші, заплатили ними за комунальні послуги і наповнили держбюджет для продовження "реформ", – гірко іронізує Олександр Охрименко.
Простіше кажучи, уряд Гройсмана пропонує українцям ще сильніше затягнути пояси, щоб було, що розкрадати.

ЖИТИ СТАНЕ КРАЩЕ?


У бюджеті передбачається, що курс гривні на кінець наступного року обвалиться на 15% – з нинішніх 26 до 31,1 гривень за долар. Вже одне це означає, що доходи усіх українців знеціняться як мінімум на 15%, а інфляція в 7% не утримається ніяк.
"В Держбюджеті- 2018 інфляція прогнозується на рівні 7%. Але це занадто оптимістична оцінка. Скажімо, в 2017 році інфляцію чекали на рівні 8%. Реальні ж показники вже перевищили прогнозні, а за підсумками року у кращому разі можуть скласти близько 11,5%. І це при тому, що в 2017-му гривня не девальвувала. Якщо ж виходити із закладеної на 2018 рік девальвації на рівні 15% (з 26 до 30,1 грн/дол), то інфляція складе ніяк не менше 17%. А це означає подальше зростання цін для народу", – говорить Олександр Охріменко.
Його підтримує і Андрій Новак на думку якого бюджет треба будувати на стабільності гривні, яку можна зміцнити до 25 грн за долар. Для цього є усі умови і можливості.
Що стосується зарплат, то мінімалка на 2018 рік встановлюється у розмірі 3723 грн. На думку економіста Олександра Дудчака, "обманюватися запланованим зростанням мінімальних зарплат не варто, оскільки для збільшення реальних доходів українців як і раніше немає ніяких підстав. Таких, наприклад, як зростання виробництва і експорту. Так що, підвищуючи мінімалку, український уряд керується не турботою про населення, а можливістю збільшити збір податків. І доки це завдання успішно виконується".
Також уряд Гройсмана обіцяє, що до кінця 2018 року середня зарплата в Україні досягне 8629 грн. З урахуванням нового курсу долара (1: 31) виходить, що в доларовому еквіваленті підвищення складе аж 25 "зелених" (всього 285 доларів). Враховуючи те, що в 2013 році середня зарплата в країні перевищувала $400, то рівня злочинного режиму ми досягнемо не скоро. При нинішній динаміці на це знадобиться понад десять років.
"Крім того, в проекті бюджету немає ніякої децентралізації. Повинні були передати на місця більше фінансів. Але, як і цього року, 80% податків спрямовуються безпосередньо до центрального бюджету країни, і тільки 20% залишається усім місцевим бюджетам. Тому бюджет гіперцентралізований, а уряд Гройсмана в цьому нічим не відрізняється від попередніх. Як результат – по всій країні на місцях і далі скорочуватимуться установи освіти, науки, культури, спорту, медицини. Повноваженнями громади наділили, а фінансів не дали", – резюмував Андрій Новак.
Підводячи підсумок, можна сказати лише одно: уся суть бюджетної політики влади зводиться до того, щоб здерти з українців більше грошей. Щоб встигнути їх розікрасти, поки влада в їх руках.

ДЕРЖБЮДЖЕТ-2018: ОСНОВНІ ЦИФРИ

▶ Витрати на соціальну допомогу - 122,7 мільярда грн, з яких близько 58 мільярдів передбачені на виплати малозабезпеченим сім'ям і іншим категоріям населення, а більше 55 мільярдів, - це адресні субсидії на оплату комунальних послуг;
▶ Витрати на безпеку і оборону - 164,9 мільярда грн, 60 мільярдів з яких передбачені на забезпечення діяльності ВСУ, а майже 64 мільярди - на органи МВС, охорону державного кордону і ліквідацію надзвичайних ситуацій;
▶ Витрати на дорожню інфраструктуру - 44 мільярди грн;
▶ На енергоефективність планується витратити 1,6 мільярда грн;
▶ Підтримка АПК передбачена у розмірі 7,3 мільярдів грн;
▶ Державна підтримка регіонального розвитку - 10 мільярдів грн;
▶ На освіту - 217,5 мільярдів грн, з яких 1 мільярд, - на модернізацію початкової школи. Крім того, в Кабміні анонсують підвищення зарплат учителям на 25%;
▶ На охорону здоров'я - близько 114 мільярдів грн.
Олександр ПОЛУЯНОВ
Газета

Політичний гумор
Последнее заседание Верховной Рады перед летним отпуском. Крик Ляшко: - Я посланник Бога! Крик Парубия: - Я никого не посылал! Выключите ему микрофон!

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse