Четвер, 24 Травня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Травень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(13.09.2017)
Програма по знищенню незаможних пацієнтів

Кабінет Міністрів визначив 5 пріоритетних реформ, які слід розглянути і прийняти в парламенті в першу чергу. Серед них значиться і реформа охорони здоров'я, яка покликана радикально скоротити кількість незаможних хворих. Але не шляхом поліпшення медичного обслуговування і підвищення його доступності для усіх верств населення, а за рахунок природного відбору - за принципом "виживають найсильніші". Втім, судіть самі.

СЕЛО: ВИЖИВАЙТЕ, ЯК ХОЧТЕ


За словами експертів, реформа охорони здоров'я взагалі не припускає існування фельдшерсько-акушерських пунктів в сільській місцевості. Хоча усім прекрасно відомо, що зараз саме на них ще і тримається село - адже люди, які там живуть, не мають можливості їздити в місто при першій необхідності. Виходить, що після реформування медичної галузі їм навіть ніде буде зробити укол. Неважко припустити, що це тільки надасть прискорення і без того швидкому вимиранню сіл.
Ще одним нищівним ударом по жителях сіл стане реформована "швидка допомога". Як відомо, її збираються реоргані-зувати за американським зразком, коли у бригадах вже не буде лікарів і фельдшерів - тобто людей, які здатні швидко оцінити ситуацію, на місці надати екстрену медичну допомогу - і лише потім, у разі потреби, доставити людину в лікар-ню. Після реформи до невідкладних хворих виїжджатимуть так звані "парамедики" (що мають самі елементарні медичні знання і навички), головне завдання яких - швидко доставити пацієнта до медичної установи. Можливо, у США така модель і працює, проте страшно навіть уявити, чим це обернеться у нас в Україні. Мало того, що по наших роздовбаних дорогах "швидка" добиратиметься в село декілька годин - вона ще і не зможе нічим допомогти, а по дорозі в районну лікарню остаточно "витрусить душу" з пацієнта (якщо він нетранспортабельний).

ЛІКУЄМОСЯ ТРАВАМИ


Невтішну звістку озвучив і президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, який попе-редив про новий стрибок цін на ліки : "Ліки подорожчають ще мінімум на рівень інфляції - на 12%. В першу чергу це торкнеться закордонних препаратів, але і у багатьох українських ліках до 70% складу - це імпортні складові. Природно, вони подорожчають теж". Серед інших причин подорожчання експерти називають зростання цін на енергоресурси, збільшення мінімальної зарплати і девальвацію гривні, яку чекають восени. Яким буде загальний відсоток подорожчан-ня, зараз прогнозувати важко, але при нинішній дорожнечі і "мінімальні" 12% - це надто багато. Крім того, це неминуче приведе до вимушеної відмови багатьох українців від лікування. За експертними даними, вже зараз близько 30-40% хворих у разі хвороби намагаються обійтися без ліків, тому що для незаможних українців вони стали недозволеною розкішшю. Багато хто переходить на дешевші вітчизняні препарати, які частенько все-таки програють за якістю зарубіж-ним, а значна частина хворих шукає порятунку в народній медицині.
- У нас люди частенько не звертаються до лікарів з абсолютно очевидної причини: там немає можливості допомогти. Навіть якщо я прийду до лікаря, і він безкоштовно дасть мені рекомендацію, то він же не видасть мені ліків. Тому люди вдома лікуються зеленками, подорожниками і ромашками і, на жаль, помирають, - заявив медичний експерт Дмитро Шерембей. За його підрахунками, за даними, що ґрунтуються з офіційних державних джерел, через відсутність ліків і діагностики в Україні за добу помирають від захворювань не менше 1600 людей. Приблизно такі ж дані наводить і ООН.

ПОЛОГИ ЗА ГРОШІ


Здавалося б, в умовах гострої демографічної кризи уряд повинен робити усе можливе, і навіть неможливе для захисту материнства і дитинства, створення найсприятливіших умов для породіль.
Проте керівництво країни у черговий раз продемонструвало, що воно не зацікавлене в підвищенні народжуваності своїх громадян. Так, днями член парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець заявила, що у рамках реформи охорони здоров'я з 2019 року усі планові пологи на Україні стануть платними - незалежно від фінансо-вого стану породіллі :
- Гроші за народження дітей з українців збиратиме окреме відомство - державне агентство "Національна служба здо-ров'я". Міністр охорони здоров'я України Ульяна Супрун припустила, що якщо породіллі буде необхідно провести тер-мінову операцію або не буде коштів на оплату пологів, то допомога їй все-таки буде зроблена по статті екстреній меди-чній допомозі. Проте в цьому випадку ряд послуг надаватися не буде, - проінформувала О. Богомолець.
В зв'язку з цим варто нагадати, що по рівню народжуваності Україна вже зараз займає 186-е місце у світі і останнє в Єв-ропі, а по рівню смертності - друге місце у світі, відразу за африканським Лесото. Всього ж - і це тільки за офіційними даними - за останні 25 років чисельність населення України скоротилася на 9,5 мільйонів жителів (з 52 до 42,5 млн ). Це абсолютний світовий рекорд по темпах депопуляції, не рахуючи періодів великих воєн.
Ось лише один приклад: згідно офіційно опублікованим даним Державної служби статистики, всього за шість місяців цього року населення країни скоротилося на 117,5 тисяч мешканців. Іншими словами, за півроку Україна швидко і непо-мітно втратила населення цілого міста - такого, наприклад, як Ужгород.

СКІЛЬКИ Ж НАС ЗАЛИШИЛОСЯ?


Тема депопуляції України періодично виникає в різноманітних дискусіях, але її обговорення ускладнюється тим, що ніхто навіть в першому наближенні не знає, скільки ж реально людей мешкає в нашій країні. При цьому експерти навіть не розглядають серйозно офіційну версію Держстату (42,5 млн людей) і стверджують: реальна чисельність населення являється головною державною таємницею України. Тому, що будь-яка спроба з'ясувати, скільки нас залишилося на-справді, стала б справжнім шоком для українського суспільства. Як відомо, останній перепис населення був зроблений в далекому 2001 році і показала, що до десятирічного ювілею незалежності країна прийшла з досить сумними демографіч-ними показниками. Тоді переписувачі налічили 48,5 мільйона українців - проти 52 мільйонів на момент розпаду СРСР.
Після цього у влади надовго відпало бажання підраховувати своїх громадян, і терміни наступних переписів постійно переносилися (останній раз - на 2020 рік). Судячи з усього, сьогодні сама думка про "інвентаризацію" українців предста-вляється уряду абсолютно дикою - адже тоді в усій своїй потворній красі з'являться картини лавиноподібного скорочен-ня нації і вкрай каламутні операції з бюджетами.
У таких умовах доводиться використовувати непрямі методики підрахунку - наприклад, на підставі кількості спожива-ного в країні хліба. Помноживши та поділивши, дотошні фахівці з'ясували: населення України насправді складає всього 24 мільйони - тобто, приблизно в 1,8 разу менше, ніж оголосив Держстат.
Щоправда, є і й більше оптимістичні оцінки. "Я думаю, і це мені підтверджують серйозні фахівці, що в Україні залиши-лося близько 30-35 мільйонів населення. Це максимум", - відверто сказав про це днями в ефірі телеканалу "112 Україна" телеведучий Дмитро Гордон.
Як кажуть , коментарі зайві…

РЕЗЮМ


По суті, медична реформа в Україні владі особливо і не потрібна, оскільки реформувати практично нічого: ліків немає, обслуговування вже давно і так платне, а медустанови "для народу" поступово деградують і розвалюються. Формула "гроші ходять за пацієнтом", з якою так носиться Ульяна Супрун, багатьом лікарям і депутатам подобається, але, на дум-ку медичних експертів, обіцяні гроші пацієнтів ніколи не наздоженуть. А якщо дивитися правді в очі, то на сьогодні за малозабезпеченими пацієнтами в Україні ходить лише "пані з косою" (яка за дивною випадковістю вражаюче нагадує саму Ульяну). Можна без перебільшення говорити про те, що усе це - ретельно продумана програма "оздоровлення" українського народу по рецептах Третього Рейху (для окупованих територій) : "сильних - в раби, слабких - у труни". Тому що слабкі і хворі раби нікому не потрібні.
Олександр ПОЛУЯНОВ
Газета

Політичний гумор
※ История учит только тому, что ничего в этом мире не делается без юмора. Когда-то и цари шутили, теперь и шуты царствуют.

※ Граблі треба було б зробити нашим гербом замість тризуба.

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse