Четвер, 02 Квітня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Квітень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(30.05.2017)
Сьогодні мільйони українських пенсіонерів живуть в передчутті "осучаснення" своїх мізерних пенсій. Їх зрозумі-ти можна, адже безпросвітна бідність може довести до відчаю кого завгодно, а потопаючий, як відомо, хапається навіть за соломинку.
Проте, експерти стверджують, щоб уникнути гіркого розчарування, краще не мріяти і не сподіватися на щедрість уряду у будь-якому випадку, краще жити не стане. Спробуємо розібратися.

ЗНАЄМО МИ ВАШІ ПІДВИЩЕННЯ


Презентація пенсійної реформи стала однією з головних і найбільш обговорюваних подій останніх тижнів. Щоб об-грунтувати необхідність цього кроку, прем'єр-міністр Володимир Гройсман привів красномовну статистику: переважна більшість (8 млн.) пенсіонерів живуть за межею бідності, отримуючи мінімальні виплати у розмірі 1312 грн, а середня пенсія по країні складає 1820 грн, а існуюча система не дозволяє їх збільшити. Люди, що "вийшли на пенсію з кожним роком стають тільки бідніше", - заявив прем'єр, пояснивши цю думку тим, що пенсії в країні підвищуються значно рідше, ніж зарплати.
У одному можна погодитися з прем'єр-міністром ці цифри не просто мізерні, вони ганебні. Не дивно, що уряд при кожній слушній нагоді обіцяє підвищити добробут пенсіонерів країни. Не обійшлося без обіцянок і цього разу: за слова-ми Гройсмана, пенсійна реформа осучаснить пенсії, і нові правила дозволять збільшити розмір мінімальної пенсії з 1312 до 3764 грн вже з 1 жовтня.
Здавалося б новина позитивна в усіх відношеннях, але загального тріумфу в народі щось не спостерігається. Причина проста, в основній своїй масі люди вже повністю розчарувалися у владі і не вірять їх обіцянкам.
- Знову вони щось там хімічать, а в результаті все одно обдурять!, - упевнено заявляє знайома пенсіонерка Валентина Михайлівна. - Моя дочка теж раділа, коли з 1 січня мінімалку підняли, а в результаті тепер отримує на 130 гривень мен-ше! Ось так вони і нам піднімуть, можете не сумніватися!
- Кожного разу, коли тільки оголошують про якесь підвищення зарплат або пенсій, ціни відразу змінюються, ділиться спостереженнями її подруга Алла Миколаївна. - Ось перед травневими святами пішла скупитися на ринок, а там вже все подорожчало - м'ясо, риба, крупи, цукор. Не утрималася, висловила продавщиці все, що думаю, а вона мені у відповідь: "Вам же пенсію на 65 грн підняли, так що ж ви хочете?!" Але, по-перше, тоді ще навіть не підняли (справа була у кінці квітня), а по-друге, особисто мені і після 1 травня не підняли ні на копійку. А по-третє, навіть, якщо комусь підняли на 65 грн, то той же самий набір продуктів став дорожчий на 100-150 гривень. Страшно уявити, що буде з цінами, якщо пенсії виростуть втричі! Те, що жінки висловили простими життєвими спостереженнями, економісти повністю підтверджують і теоретичними викладеннями.

ПОРОЖНІ ПАПІРЦІ


Розпочнемо з цін. Азбучна істина економіки свідчить, коли на руках у населення збільшується кількість грошової маси, то ціни на товари і послуги автоматично підвищуються і відразу "зжирають" цей економічно необґрунтований "надли-шок". Відповідно, рівень життя людей при такому "підвищенні доходів" майже не підвищується, а у тих, кому нічого не додавали - різко знижується. І у випадку з "осучасненням" пенсій експерти практично одностайні: уряду, швидше за все, доведеться надрукувати "порожні" папірці, які можуть вилитися для українців в послаблення національної валюти і зрос-тання цін.
За розрахунками уряду, на перерахунок пенсій в 2017 році знадобиться додатково в 11-12 млрд гривень. Але де ж їх узяти?
- Ось це і є найважливіше питання, на яке, на жаль, відповіді доки немає. Останнім часом уряд, готуючи презентації, не утрудняє себе серйозними розрахунками і скрупульозною підготовкою документів. Замість них країні показують "веселі картинки". Досить намалювати бабусю з пакетом грошей і усім стає ясно пенсії виростуть, гроші на це є!, гірко іронізує директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.
- Якщо врахувати, що цього року дефіцит Пенсійного фонду складає 141 млрд. грн, то підвищення пенсій навіть на 200-1000 грн є досить великим навантаженням для бюджету. І щоб залатати цю діру, влада може удатися до друкування грошей. Це у свою чергу призведе до інфляції і нового падіння гривні, - говорить аналітик " Телетрейд" Сергій Шевчук. За його словами, "щедрість" українського уряду з лихвою окупиться і девальвацією української валюти по відношенню до долара.
В той же час економіст Андрій Мартинюк нагадує, що в Україні ціни ростуть не лише з об'єктивних, але й суб'єктивних причин.
Практика вже багато разів показувала: для зростання цін, інфляції і девальвації частенько досить навіть не самої емісії і номінального зростання доходів, а усього лише їх очікування.

КОМУ І ЯК ПІДНІМУТЬ


Правда, чиновники заспокоюють: на початку року мінімальна зарплата зросла в два рази, проте різкого і тотального зростання цін вдалося уникнути. Так, мовляв, буде і з пенсіями. Але економісти пояснюють: у випадку із зарплатами так сталося тому, що насправді їх зростання було "дутим". Досить привести дані соціологічних досліджень виявляється після цієї "тріумфальної перемоги" уряду, три чверті українців взагалі не помітили підвищення зарплат, а у кожного четвертого з тих, хто помітив, зарплати не зросли, а впали!
- Швидше за все, аналогічну картину ми спостерігатимемо і з пенсіями, - вважає Василь Юрчишин. - Їх "осучаснення" приведе до того, що частина малозабезпечених пенсіонерів отримають добавку в декілька гривень до своєї пенсії, а ті, хто отримують середні пенсії і вище, у кращому разі не отримають нічого. Так що ці зміни носитимуть символічний і кос-метичний характер. А враховуючи зростання цін і тарифів – це мінімальне збільшення пенсій, по суті є не зростанням і не осучасненням, а індексацією.
- Уряд планує підняти лише базу розрахунку пенсій, - пояснив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко. - Тобто, зараз за базу розрахунку пенсійних виплат береться прожитковий мінімум, а тепер запропоновано узяти середню заробітну плату. Але при цьому в уряді умовчали, що це буде не саме середня зарплата, а тільки її база розрахунку. Це дві великі різниці, і саме тому, реальне підвищення пенсій буде досить скромним. Тільки 8% українських пенсіонерів отримають дійсно істотну надбавку до пенсії у розмірі 1000 грн і більше, 2,5 млн. пенсіонерів отримають надбавку від 20-40 до 500 грн, а більше половини (60%) не отримають взагалі нічого.
А от презентація була красивою. Вона усіх заплутала і змусила повірити в міф про триразове зростання.
Експерти вказують і на інші "гріхи" пенсійної реформи:
- За фактом доплати багатьом зведуться до нуля, адже додаючи копійки, урізуються доплати - за ту ж вислугу років. Чи ще один момент: формально пенсійний вік не збільшують, але вийти на оплачувану пенсію тепер можна буде із стажем 25 років, замість нинішніх 15-ти! Дивлячись на ці цифри, створюється враження, що пенсійний вік планують довести до середньої тривалості життя, щоб взагалі нікому не платити! Але при цьому так піаряться і так квапляться (терміново з грудня на жовтень переносять "підвищення стандартів"), що практично не залишається сумнівів, дозріли до дострокових виборів, - вважає економіст Олександр Дудчак. На його думку, так званим "осучасненням" пенсій українська влада праг-не поліпшити свої електоральні позиції серед пенсіонерів.

З НЕБЕС НА ЗЕМЛЮ


При цьому експерти одностайні: штучні підвищення пенсій нічим не забезпеченими "папірцями" не приведуть до по-ліпшення життя людей - швидше, навпаки. А для того, щоб дійсно збільшувати пенсії, в першу чергу необхідно проводи-ти відповідні реформи в усіх галузях економіки, що ведуть до зростання зарплат. І тільки в умовах здорової економіки, коли українці матимуть гідні доходи, почнеться реальне, а не дуте зростання пенсій.
- Якщо не робити ніяких кроків до розвитку економіки, то будь-яка пенсійна система працювати не бу-де. В той же час нинішній стан економіки все більше і більше заганяє підприємців в тінь, оскільки, пра-цюючи в легальному полі, більшість з них просто розоряться. Проте уряд не запропонував ніяких нових інструментів по "вибілюванню" ринку праці і створенню нових робочих місць, що сприяло б зростанню відрахувань до Пенсійного фонду і зниженню тим самим його дефіциту. Близько половини трудящих в Україні не платять податки, і саме в детінізації економіки, необхідно шукати джерела для зниження де-фіциту Пенсійного фонду, - заявив член Політвиконкому політичної партії Олександра Мороза “За пра-вду і справедливість” Федір Влад.

ДО РЕЧІ
Як відомо, за українським законодавством доходи громадян повинні регулярно індексуватися на рівень інфляції - проте нинішня вла-да цю вимогу довгий час ігнорувала.
Фахівці підрахували: якщо узяти навіть офіційні (явно занижені) показники інфляції за 2014, 2015 і 2016 роки (43,3%, 24,9% і 12,4%), то в цілому це складає 80,6%.
Неважко вирахувати, що якби уряд "європейських реформаторів" просто дотримувався законів, то і без всяких реформ мінімальна пенсія на даний момент вже б складала не 1312 гривни, а як мінімум на 80% більше - 2361 гривну, а середня - в межах 2700 - 2800 гривен.
Олександр ГРАДОВ
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse