Четвер, 26 Листопада 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(28.12.2016)
Тим, кому не байдужа соціалістична ідея

Продовжуємо публікацію відповідей Олександра Мороза та Василя Цушка на питання щодо сьогодення та напрямків розвитку нашої держави.Нам, ініціаторам створення партії, можуть зробити закид, мовляв скільки уже є просоціалістичних партій, платформ, союзів… Так, є. Їх перелік можна уточнити в адміністрації президента. В тому переліку нас немає і не буде. Ми – в свідомості більшості громадян, які хочуть іншого, справедливого життя.
Врешті, партія – не програма, статут, комітети, керівництво… Партія – це люди, об’єднанні прагненням до перемін. На таких розраховуємо, орієнтуючись на різні покоління, в тому числі, і найперше, на молодь.
Час не жде. Ситуація тривожна. Треба діяти.

З чого ж потрібно розпочинати, щоб ситуація змінилась? Чи є вихід?

Вихід є. Треба змінити систему влади. Світовий досвід свідчить: як організована влада, так люди і живуть. Вони повинні владу постійно контролювати, точніше, влада весь час повинна відчувати над собою нагляд громадян (громад, суспільства, його ланок – партій, профспілок, інших громадських організацій). Така ситуація досягається розвинутим, справжнім самоврядуванням.
На території, де проживають співвітчизники (населений пункт, район, область) публічна влада повинна обиратись, а не призначатись, причому з правом відкликання громадянами тих, хто з посадовими обов’язками не справляється чи зловживає ними. Нинішні державні адміністрації (чи перейменовані в «префектури») треба ліквідувати. Виконавчу владу мають здійснювати виконкоми відповідних рад, тобто обрані представниками громадян – радами. Адже навіть при абсолютній належності підприємств, галузей, сфер державі, як було в радянські часи, на місцевому рівні все те управлялось виконкомами рад. Щоправда, під контролем партії. Партій же тепер вистачає.
Нічого посилатись на потребу вертикалі влади, про що не перестають заявляти представники всіх режимів часу незалежності. Адже майже все, що потребувало раніше державного нагляду і управління, тепер є приватним. Яке там «державне» управління? Нащо воно? Часто вживається інший аргумент, – з’являться місцеві «князьки», буде крадіжництво, некерованість, нестабільність, загроза цілісності держави. Заперечення цим «аргументам» очевидне: а що, тепер не крадуть, чи не почувають себе князьками, заручившись вищим покровительством? І чому, скажімо, в США, Німеччині навіть при федеративному устрої, при наявності місцевих законодавчих, судових тощо органів, не виникає загроза цілісності держави?
Наші люди не дурніші європейців. Щоб вони відповідально ставились до своєї політичної місії – обирати і контролювати владу, треба створити необхідні умови, найперше надати права і змогу обраним ланкам публічної влади робити те, що потрібно для громади, району, області. Для того слід переглянути бюджетне і податкове законодавство, матеріальні, фінансові, кадрові, економічні права обраних рад, передбачити їх змогу ефективно керувати, дбати про поліпшення життя тих, хто їм вручив владу.
Звичайно, одномоментно все не зміниться, люди не мають досвіду самим відповідати за те, як живуть вони, їхні сім›ї, громада, край, держава. Але це шлях до зміни самої людини, перетворення її в громадянина, населення – в народ. Це, можливо, найважливіше завдання політичної реформи. Тільки з такими перетвореннями зникнуть «моя хата скраю» («и дым отечества нам сладок… якщо в сусіда хата горить», гірко жартує Б.Олійник), «усі крадуть», «там (при владі) усі однакові», «у сусіда тин вищий». За все, що є в країні відповідатиме КОЖЕН. Тоді ніхто не посміє вимагати хабара, привласнити бюджетні кошти, махлювати із відведенням земель, займатися відкатами, жити не за доходами. А влада дбатиме про умови життя людей, турбуючись, зокрема, і про їх зайнятість на роботі, про умови в лікарнях, школах, на вулицях, скрізь.
Це буде інша країна, з рівнем добробуту, котрий не відставатиме від того, що є в країнах «золотого мільярда». Такого стану ми можемо і мусимо (!) досягти самі. Ніхто за нас того не зробить.

Нинішня влада теж ніби того прагне: люстрація, арешти, реформи в суді, прокуратурі, міліції…
Це тасування карт в колоді, знаючи наперед карти «в прикупі». У нас люстрація політична, а це зведення рахунків, поділ сфер впливу. Треба замінити її майновою люстрацією для всіх, найперше для тих, хто має хоч якусь владну посаду або претендує на неї. Він був, умовно, «при Ющенку», «при Януковичу»…, не має значення. Якщо трудився чесно, того не треба соромитися, якщо ні – гріха не втаїш, бо «из трудов праведных не построишь палат каменных». Цій приказці вже не одне століття.
Якщо людина працьовита, талановита, порядна і має статок більший, ніж у інших – нехай буде багатою. Можливо, і при владі вона від інших вимагатиме такого ж ставлення до своїх обов’язків. Але якщо багатство набуте іншими способами – його хазяїн повинен бути віддалений від влади на недосяжну відстань. Тоді громадяни поважатимуть владу. І державу. Причому обов’язкове, законом передбачене правило повинне застосовуватись повсюдно: чиновник живе із зарплати, вона мусить бути достойною, іншою прибутковою діяльністю займатися не має права.

Всі президенти скаржилися на нестачу повноважень, можливостей, вимагали змін до Конституції.
Поганому танцюристу… паркет слизький. В Німеччині, Австрії, Фінляндії, Швейцарії… навіть не всі їхні громадяни знають імена своїх президентів. І… живуть, здається, краще, ніж, скажімо, в Україні.
Не Конституція винна в безладі, а ті винні, що знаходячись при владі, ні Конституцією, ні законами не керуються, їх не дотримуються. Нащо їм скаржитися на те, що ними ж ігнорується?
А вдосконалювати Основний Закон слід в напрямку, зокрема, що стосується функцій органів самоврядування. І не лише. Такий проект нової редакції чинної Конституції підготований фахівцями і ще три роки тому опублікований. Він замовчується, вносяться на розгляд парламенту якісь часткові зміни, які скоріше лише імітують реформи. А нинішній парламент залежний від виконавчої влади і президента. Тому й складається такий порядок: народ (джерело влади) обирає владу (вона «допомагає» йому порахувати голоси), а потім влада підлаштовує норми законів і Конституції під свій інтерес. Який у бізнесу інтерес, ми вже знаємо.
Пропонуємо змінити порядок. Сам народ має референдумом прийняти вдосконалену Конституцію і на її основі формувати собі підконтрольну собі владу. Передбачити при тому захист Конституції, щоб ніхто із влади не мав змоги туди «лізти». (Це все є в підготованому тексті.) Тоді формула державності буде такою, як слід у демократичних країнах: народ → Конституція → влада.

Чи сприятиме це згуртованості суспільства? Адже справедливість повинна мати повсюдне і постійне підтвердження. Навіть матеріальне.
Звичайно. Ми розраховуємо на те, що всі небайдужі люди згідні з тим, що державу треба зберегти і що відносини справедливості в ній повинні утверджуватися. Можна сказати, що це взаємно пов’язані речі. У нас, вибачте, злодійська держава. Тому одні бенкетують, решта – бідують. Існує показник, що характеризує державу. Це співвідношення доходів 10% найбагатших до 10% найбідніших. Чим менше це співвідношення, коли немає супербагатих на тлі злиднів, тим стабільніша держава, тим справедливіше в ній організоване життя. В Україні це співвідношення більше 50:1, найгірше серед європейських держав. Там середній показник близько 15:1. Там теж вистачає багатих, але злиденних мало. При вказаному співвідношенні Україна не може бути стабільною і свій суверенний статус захистити не здатна. Така держава людям чужа.
В досягненні стабільності, сподіваємось, мусять бути зацікавленими всі партії за означенням. Це змушує їх шукати компроміси не тільки на словах, а й насправді. Не можна розраховувати на загальний успіх, якщо якась із партій вдаватиме себе єдино патріотичною і вважатиме ворогами усіх, хто не встиг крикнути «Слава Україні!», або не притис демонстративно руку до грудей під час виконання гімну. Все це «показушні» ознаки любові до України, ближчі до фарисейства, ніж до щирості.
Треба також запровадити механізм прямої причетності кожного громадянина до природних багатств та результатів господарювання суб’єктів державної власності. Йдеться про створення суспільного фонду (з фіксованою часткою кожного) на основі використання природних багатств України, рентних відрахувань, функціонування державних суб’єктів господарювання. Сьогодні це виглядає нездійсненним, але в різних країнах такий порядок довів свою ефективність. Багата ресурсами країна повинна конкретно збагачувати кожного – це економічне середовище соціальної справедливості.

УВАГА
Відео - канал Олександра Мороза "За правду і справедливість"
Запрошуємо Вас, Ваших друзів, колег, знайомих підписатися в "ютубі" на ітернет відео канал Олександра Мороза "За правду і справедливість".
Дивіться щодня нові цікаві виступи Олександра Олександровича!
Щоб підписатися, треба набрати так:
https://youtu.be/nAtl7mfegC4


КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ
регіональних осередків політичної
партії Олександра Мороза
“За правду і справедливість”ОБЛАСТЬ контактний телефон
Вінницька 067-973-68-17
Волинська 067-361-48-28
Дніпропетровська 095-338-24-24
Донецька 073-074-00-80
Житомирська 098-233-59-53
Закарпатська 066-535-98-36
Запорізька 093-991-32-40
Івано-Франківська 050-689-09-59
Київська 063-736-26-61
Кіровоградська 098-470-54-07
Луганська 050-619-85-02
Львівська 067-710-97-45
Миколаївська 068-066-17-89
Одеська 067-328-63-84
Полтавська 067-749-54-99
Рівненська 096-028-46-55
Сумська 097-741-41-99
Тернопільська 067-350-01-00
Херсонська 067-424-85-06, 050-641-01-56
Харківська 067-572-38-37
Хмельницька 066-227-22-87
Черкаська 067-434-34-38
м. Черкаси 0472-32-01-11
Чернівецька 067-576-57-63
Чернігівська 068-235-95-89
м.Чернігів 050-935-84-26
м. Київ 073-074-00-80
__
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse