Четвер, 26 Листопада 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Листопад» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(21.12.2016)
Днями Президент Порошенко зробив приголомшливу заяву, вселивши масу надій в душі ро-злючених і зубожілих українських пенсіонерів. Виступаючи в Тернополі, він заявив, що вже в най-ближчому майбутньому пенсії підвищаться - але станеться це після того, як бюджет Пенсійного фо-нду різко розбагатіє за рахунок радикального збільшення надходжень, викликаного дворазовим під-вищенням мінімальної заробітної плати.

ПЕНСІЇ ПІДВИЩАТЬ. НАСКІЛЬКИ?


«Тоді ми перейдемо до підвищення пенсій. Упевнений в тому, що в України в цьому фантас-тичне майбутнє.», - Пафосно заявив глава держави. Однак не уточнив, наскільки саме розбага-тіють пенсіонери. Спробуємо розібратися.
Судячи із заяв уряду, в 2017 році українських пенсіонерів чекає два підвищення виплат. По-перше, пенсії проіндексують на 10,1% - правда, невідомо коли. Але коли це станеться (можливо - в наступному грудні), то аналогічно підвищаться і всі інші пенсії і виплати, розрахунок яких проводиться виходячи з розміру «мінімалки».
Однак в Кабміні пообіцяли, що на цьому не зупиняться. За словами міністра СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ Реви Андрія, на сьогоднішній день 40% всіх платників ЄСВ декларують мінімаль-ну зарплату 1600 гривень, з якої і платять внески до Пенсійного фонду. Звідси, мовляв, і його хронічний дефіцит. Однак в наступному році, після того як мінімальна зарплата досягне 3200 гривень, відрахування в ПФ автоматично подвояться. За попередніми підрахунками уряду, це «доважок» складе 15 млрд гривень, що дасть можливість провести осучаснення пенсій.
- Детально про це розповісти не можу, тому що рішення ще не прийнято. Але що таке осучас-нення пенсій? Це і є, по суті, рішення тієї проблеми, коли новопризначені пенсії набагато вищі за ті, які призначені раніше. Щорічно в Україні призначається близько 450-500 тисяч нових пен-сій, і всі ті, які були призначені до початку 2016 року, вже відстають від новопризначених пен-сій. Осучаснення якраз і передбачає підведення «старих пенсій» до нових. Яким чином це вий-де зробити - відразу або поетапно - це питання ще обговорюється ... У нас 12 мільйонів пенсіо-нерів, ви можете порахувати, скільки нам потрібно осучаснювати, - розповів заст. голови Пен-сійного фонду України Микола Шамбір.
За роз’ясненнями Мінсоцполітики, осучаснення пенсії - це її перерахунок з урахуванням сере-дньої зарплати за останні три роки (у 2017 році для розрахунку візьмуть середні заробітки в кра-їні за 2014-2016 роки). Розмір середньої зарплати потім примножать на особистий трудовий ко-ефіцієнт пенсіонера, що враховує заробіток і стаж. Останній раз осучаснення пенсій проводили в 2012 році, хоча по закону Кабмін зобов’язаний це робити щороку.
Якщо все пройде так, як обіцяє влада, то найбільше від такого «осучаснення» виграють ті, хто пішов на пенсію чотири і більше років тому. Справа в тому, що в 2011 році середня зарплата в Україні, виходячи з якої розраховували пенсію для цих людей, становила 2633 грн, а в 2015-му - вже 4195 грн.

ДИЯВОЛ КРИЄТЬСЯ В ДЕТАЛЯХ


При цьому слід врахувати, що і індексація, і осучаснення торкнеться далеко не всіх.
- Осучаснення буде робитися індивідуально по кожному пенсіонеру, в залежності від заробіт-ної плати та стажу. Хочу відразу зазначити, що не всі отримають підвищення, тому що найчас-тіше за рахунок різних доплат пенсія виходить більше, ніж буде при осучасненні, – уточнив Микола Шамбір.
За попередньою оцінкою, в рамках цього процесу пенсії перерахують лише 5 мільйонам пен-сіонерів з 12-ти, отримувати вони будуть в середньому на 300 гривень більше, але при цьому великі пенсії зростуть більше, ніж маленькі (через індивідуального коефіцієнта). Тобто пенсіо-неру з пенсією 1400 грн можуть додати 50-70 грн в залежності від його стажу роботи, а має 4000 грн - 400 грн і більше. В цілому ж, для переважної кількості простих пенсіонерів (з числа зазна-чених 5 мільйонів) сума підвищення в рамках осучаснення складе від 50 до 150 гривень. Решта 7 мільйонів взагалі залишаться «при своїх інтересах».
Втім, не виключений варіант, що осучаснення не буде взагалі і ні для кого - адже його плану-ють здійснити за рахунок додаткових надходжень до Пенсійного фонду, які там нібито з’являться після дворазового підвищення мінімальних зарплат. Однак економісти і експерти не поділяють такого оптимізму і стверджують: бізнес буде запекло пручатися і всіляко ухилятися від податків (всі можливості для цього є) - відповідно, не буде і додаткових надходжень.
Але навіть при самому сприятливому сценарії будь-якого істотного поліпшення добробуту ук-раїнських пенсіонерів не передбачається. «Звичайно, ми розуміємо, що мінімальна пенсія в Ук-раїні недостатня», - визнав Гройсман, і пообіцяв, що уряд буде регулярно (в міру економічних можливостей) повертатися до питання підвищення пенсій.
Від себе додамо: «недостатня» - це дуже м’яко сказано. Так, якщо до нинішньої мінімалки в 1247 гривень додати обіцяні 10% індексації, то вийде 1372 гривні - тобто близько $ 1,7 в день за нинішнім курсом (хоча в 2017-м економісти очікують подальшої девальвації гривні). Тоді як поріг бідності, встановлений Світовим банком, становить $ 1,9 в день.- Після кожного анонсо-ваного підвищення пенсії я з нетерпінням чекаю, що і мені перепадуть якісь копійки, але мою пенсію зміни не стосуються, - скаржиться пенсіонерка Олена Геннадіївна. - Кілька разів зверта-лася за роз’ясненнями до Пенсійного фонду, але там одна відповідь: Вам не належить, так пора-хувала система! Є і ще один цікавий нюанс: пояснюючи розмір нової мінімальної зарплати, мі-ністр соціальної політики Андрій Рева заявив: 3200 гривень - це реальний рівень прожиткового мінімуму в середньому по країні в 2017 році, і ця сума розрахована на підставі нового спожив-чого кошика. Тобто фактичний рівень бідності - 3200 гривень. Але коли мова заходить про пен-сії та інших соціальних виплатах, то, за логікою чиновників Кабміну, він може бути ще менше. Таким чином, держава офіційно визнає, що мільйонам українських пенсіонерів доведеться і далі «заслужено відпочивати» з подачкою, яка в 2,5 рази нижче за межу бідності. Це і є ті «фантас-тичні» перспективи, обіцяні президентом.

ДО РЕЧІ
Яркий приклад того, як працюють задумки уряду на практиці - це пріснопам’ятне зниження ставки єди-ного соціального внеску з 37% до 22%. Зменшивши податкове навантаження на бізнес, чиновники очікува-ли збільшення заробітних плат для працівників і, відповідно, збільшення надходжень до Пенсійного фонду. Однак все сталося з точністю до навпаки: надходження різко знизилося, а дефіцит Пенсійного фонду зріс з 80 до 145 мільярдів гривень. За оцінками експертів, аналогічний ефект може дати і дворазове підвищення мінімальних зарплат.

НАКОПИЧУЙ ДЛЯ ДЯДЬКАЕксперти про ризики пенсійної реформи

Судячи із заяв з Кабміну, уряд все ж вирішив ввести в Україні з 1 січня 2017 року накопичу-вальну пенсійну систему. Тепер кожен українець молодше 35 років повинен буде відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Відповідно, вийшовши на пенсію, він вже не зможе претендувати на гарантовані виплати від держави, а жити на те, що заробив і відклав раніше. Якщо, звичайно, ці гроші не «згорять» у вогні інфляції, а залишки не розкрадуть різні розпорядники пенсійних коштів.

ЩО ПРО ЦЕ ДУМАЮТЬ ПРОВІДНІ УКРАЇНСЬКІ ЕКСПЕРТИ?


Президент Українського аналітичного центру
Олександр ОХРІМЕНКО:

- Що стосується накопичувальної пенсійної системи, то в умовах, що склалися в Україні вона категорично не підходить, так як це буде чергове і масштабне пограбування майбутніх пенсіонерів. Для того щоб ця пенсійна реформа дала позитивний ефект, потрібно щоб НБУ жорстко тримав курс гривні і не допускав її істотної де-вальвації. Але у нас тільки після Євромайдану національна валюта обвалилася в три з гаком рази - і такі стрибки в корені вбивають будь-які реформи в пенсійній сфері. Якщо брати період з 1996 по поточний момент, то за 20 років гривня девальвувала більш ніж в 13 разів. А так як внески на персональний пенсійний рахунок здійснювати-муться в гривні і виплати пенсії теж будуть в гривні, то девальвація за 20-30 років може знищити всі пенсійні накопичення і залишити людину в старості практично ні з чим.

Заслужений економіст України
Людмила СУПРУН:

- Перехід на накопичувальну пенсійну систему загрожує крахом усіх заощаджень українців, які вони будуть відкладати на майбутню пенсію. Чи не так далекі трагічні події 1991 року, коли відразу «згоріло» близько 150 млрд доларів - а це були гроші, які люди відкладали собі на ста-рість, на чорний день. І практично всі вони залишилися без заощаджень. Зараз ця ситуація по-вторюється: крах банківської системи, падіння величезної кількості банків (їх уже близько 80). Чи можна вводити накопичувальну систему, коли в будь-який момент всі заощадження людини можуть бути «помножено на нуль», - питання риторичне.
Найбільшу загрозу в новій пенсійній системі представляють саме недержавні пенсійні фонди, які будуть використовувати кошти українців на власний розсуд, не несучи ніякої відповідально-сті у разі, якщо кошти будуть вкладені в неприбуткові проекти, сумнівні підприємства і прос-то фінансові афери. Я розцінюю це як спосіб ще раз відібрати гроші у ПФУ і у громадян. На да-ному етапі це просто чергове пограбування майбутніх поколінь пенсіонерів.

Міністр соціальної політики
Андрій РЕВА:

- Запровадження накопичувальної системи в країні неможливо, поки немає «залізних гаран-тій» збереження і примноження пенсійних накопичень. Якщо ви кладете гроші на пенсійний накопичувальний рахунок, то як мінімум не повинні втратити їх вартість через інфляцію. У позаминулому році інфляція була 49%. Де ви знайдете спосіб вкладення, який дасть вам більше 49%? Ніде! Якби пенсійні гроші просто помістили в банк, то вони б знецінилися. Тобто держа-ва «кинула» б своїх громадян. Тому вводити накопичувальну пенсійну систему можна тільки тоді, коли економіка стабільна, зарплата громадян настільки висока, що вони здатні зі свого заробітку відкладати собі на старість. А держава гарантує, що люди як мінімум не втратять, а насправді примножать свої пенсійні накопичення.
Щоб громадяни повірили державі, потрібні залізні гарантії. А їх поки немає. Якби була довіра, то в бюджет могли б надійти сотні мільярдів гривень. Ми сподіваємося, що ситуація в країні нормалізується і накопичувальний рівень стане можливим.

Від себе зауважимо, що ці слова Андрій Рева виголосив буквально за тиждень (30 листопада) до того, як Кабмін оголосив про наміри ввести з 1 січня 2017 року накопичувальну систему. Виходить, що в уряді все-таки розуміють всю несвоєчасність такого кроку, проте свідомо на нього йдуть.
А навіщо?
Олександр ГРАДОВ
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse