Четвер, 06 Серпня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Серпень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(18.05.2016)
Добре, що серед керівників нашої держави все­таки зустрічаються справжні гіганти думки і світочі розуму, які можуть знайти простий вихід з будь­якого, навіть самого складного становища. Наприклад, багато хто ще пам’ятають унікальний народний рецепт Миколи Азарова з приводу того, як простим українцям вилізти зі злиднів: «не скиглити, а брати лопати...» і самим забезпечувати себе всіма необхідними продуктами. При натуральному господарстві часів Середньовіччя. Днями віце­прем’єр­міністр Павло Розенко послав українців ще далі – в епоху неоліту.

НІ РИБА, НІ М’ЯСО


Як повідомили українські ЗМІ, великорозумний Павло Розенко порадив мешканцям сіл відмовитися від споживання газу і переходити на більш дешеві альтернативні енергоносії. «Так, це радикальний і непопулярний крок, але необхідно думати над відмовою від споживання газу», – заявив Розенко. І додав, що газ дешевшати не буде, тому скорочення його споживання є національною ідеєю України.
Якщо логічно розвинути цю думку, то з­за високих цін національною ідеєю України незабаром стане і відмова від електроенергії, централізованого опалення (і далі за списком), після чого залишиться лише натягнути на себе шкури і перебратися в печери. Судячи з усього, національною ідеєю вже проголошений і масовий перехід на вегетаріанство, оскільки рівень українських зарплат і пенсій вже не дозволяє простим українцям їсти м’ясо, рибу, і сирок з маслом. Більше того, за логікою Розенко національною ідеєю України мають стати бездітні сім’ї і повальна втеча з країни, оскільки за такої економічної та соціальної політики вся нація вже в найближчому майбутньому просто вимре, а її найбільш молоді та працездатні залишки в пошуках нормального життя розбіжаться по всьому світу. І після втілення таких національних ідей на території України залишиться одна «ідея» без нації. Чи не цього домагаються наші горе – реформатори?
Але повернемося до селян і газу. Які більш дешеві енергоносії є у розпорядженні селян? Відповідь напрошується сама собою: дрова і, може бути, ще солома, оскільки вугілля в селах давно не бачили. Можна, звичайно, в якості палива використовувати гній, але оскільки в селах вже практично не залишилося худоби, цей варіант відпадає. Особливо підкреслимо, що це пропонує високопоставлений член уряду, який нібито веде нас в Європу.
Характерно, що пропозиція Розенко була зустрінута в народі з великим ентузіазмом, а найбільш свідомі громадяни навіть виступили із зустрічною пропозицією, яке виклали у вигляді петиції на електронному сайті Порошенко. Главі держави запропонували заборонити в країні природний газ. На думку авторів петиції, це раз і назавжди забезпечить повну енергетичну незалежність України, вирішить всі проблеми з закупівлею палива у інших країн і його транспортуванням, а також виключить можливість олігархів наживатися на цінових маніпуляціях. А тим, хто не захоче відмовлятися від газу, рекомендовано наслідувати приклад перелітних птахів і їхати зимувати на південь.

РЯТУЙСЯ, ХТО МОЖЕ!


Але жарти жартами, а багатьом селянам і мешканцям приватного сектору в містах все­таки доведеться повністю або частково відмовлятися від газу. І справа не в національній ідеї, а в надмірній дорожнечі блакитного палива, яке стане їм просто не по кишені. Які ж перед ними відкриваються перспективи?
Хтось встановлює об’єднані газово­твердопаливні котли, ламаючи голову над обчисленням оптимального поєднання дров, вугілля і газу. Багато хто вже зараз користуються котлами на електроенергії, але вона теж дорожчатиме, і поки невідомо, де стеля цього подорожчання.
Крім того, зараз можна знайти безліч оголошень про продаж генераторів, що виробляють газ практично з чого завгодно: від фекалій до водоростей і відходів харчової промисловості. Продавці обіцяють, що в добу така установка здатна виробляти до 200 літрів висококалорійного газу на добу, що дорівнює 10 годинам горіння газу на плиті. Звучить заманливо, але, по­перше, такі установки коштують дуже дорого (до 100 тисяч гривень і більше), а по­друге, для виробництва достатньої кількості газу потрібне постійне джерело сировини, самим простим і умовно доступним з яких є гній.
Як показують розрахунки, з тонни гною така установка дасть 65 кубометрів газу. Відповідно, для вироблення тисячі кубометрів газу необхідно близько 15 тонн (приблизно три вантажівки) гною. Навіть при самій багатій уяві важко собі уявити, що буде творитися в селах і містах країни, якщо люди почнуть переходити на біогаз. Це в прямому сенсі слова Україна потоне в лайні і задихнеться від смердючих міазмів. Втішає лише те, що на всіх цього лайна не вистачить, оскільки тваринництво практично знищено і гній у великому дефіциті навіть для добрива полів і городів.
Серед інших варіантів – солом’яні або деревні брикети, однак найбільш вигідною альтернативою газу є «старе добре» дров’яне опалення. «Для приватних домогосподарств дрова залишаються найдешевшим видом палива, адже дров’яні котли коштують у рази дешевше, ніж біогазові установки, ціна яких перевалює за десятки тисяч», — підкреслив енергетичний експерт Дмитро Марунич.
Однак дрова теж коштують недешево, тому вже зараз ясно: лісництвам країни слід готуватися до масштабної браконьєрської вирубки лісових масивів – з усіма витікаючими наслідками. На цьому тлі навіть незаконний видобуток «бурштину» здасться дитячою грою в пісочниці. Тому слід очікувати чергової петиції до президента з пропозицією обгородити всі ліси і гаї колючим дротом, а по периметру обладнати кулеметні гнізда і вишки з автоматниками.

РЕСУРСИ У НАС Є. У НАС РОЗУМУ НЕМАЄ


У той же час експерти відзначають, що при правильному і комплексному підході біопаливо дійсно може практично повністю замінити газ. Адже його можна отримувати з торфу, деревини, соломи та інших рослинних відходів сільського господарства, яких в Україні вистачає.
За оцінками, потенціал аграрного сектора країни в справі виробництва біопалива становить близько 30­40 млрд кубічних метрів в перерахунку на газ. Правда, щоб досягти такого показника, Україні доведеться побудувати близько 3 тисяч промислових біогазових установок — але справа того варта. Поки ж частка біопалива в нинішньому енергобалансі України мізерно мала — згідно з офіційними даними, вона становить трохи більше 1%.
Проте вчені стверджують, що при належній увазі влади виробництво такого палива може бути збільшено у десятки разів. Тим більше, що відходи сільгоспвиробництва поновлюються з року в рік, тобто – вони невичерпні.
«Україна — найбільша аграрна країна. Ми маємо величезні запаси соломи та біомаси, які широко застосовуються в біоенергетиці. Обладнання для ефективного спалювання тієї ж соломи, а також солом’яних гранул і брикетів у світі давно розроблено. Україні залишається тільки його купити, або почати виробляти самостійно», – каже енергетичний експерт Володимир Маслов. Він відзначає, що вже зараз у нас виробляються пелети (деревні гранули) з лушпиння соняшника, щоправда, у дуже малих обсягах.
Крім того, у свій час учені Житомирського агроекологічного університету рекомендували в якості джерела біопалива вирощувати міскантус – «слонову траву». Її стебла досягають висоти 4­5 метрів, але головне — її висока врожайність і енерговіддача: при врожайності 20 тонн з гектара вона дає стільки ж енергії, як 12 тонн вугілля, 8 тонн мазуту або 8 тисяч кубів газу. При цьому витрати на вирощування «слонової трави» в рази нижче вартості традиційних енергоносіїв. Плюс до всього, при колосальній врожайності біомаси, хорошою енерговіддачі і вкрай низьких вимогах до умов вирощування — міскантус (на відміну від того ж ріпаку) не виснажує землю. Більш того, після семи років експериментів житомирських науковців зі слоновою травою рівень вмісту гумусу навіть підвищився.
Взагалі ж, за оцінками експертів, Україна має стільки вільних земель, що при розумному підході вона змогла б не тільки повністю забезпечувати себе біологічними енергоносіями, але і заробляти мільярди доларів на експорті. От тільки для цього потрібно не базікати і красти, а засукати рукави і працювати. Але саме це не вміють, або не хочуть вміти наші правителі.
Олександр ГРАДОВ
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse