Субота, 11 Липня 2020,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Липень» «2020»
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(20.10.2011)
ВЛАДА ПОГРОЖУЄ СЕКРЕТАРЮ ЧЕРКАСЬКОГО ОБКОМУ СПУ КРИМІНАЛЬНОЮ СПРАВОЮ

Черкаська обласна організація СПУ встала на захист 75 тисяч черкащан, яких Черкаська міська влада обмежила в правах на безоплатний проїзд у громадському транспорті. Обком СПУ ініціював у Черкасах проведення довгострокової акції протесту проти прийнятої міськрадою концепції розвитку громадського транспорту.


Це рішення народних обранців боляче вдарило по самим незахищеним категоріям населення – пенсіонерам, ветеранам праці, війни, військовослужбовцям, дітям війни. Більшість з них перебувають за межею бідності, отримуючи жебрацьку пенсію, і при цьому дисципліновано сплачують , хто більше третини , а то й більше половини пенсії щомісяця за квартиру й комунальні послуги. Майже усі ці люди мають підвищену потребу в ліках, погано харчуються, живуть у страшних злиднях.
Перший попереджувальний етап акції протесту пройшов ще 17 вересня цього року. Але влада залишилася сліпа і глуха до прохання черкащан не обмежувати їх у праві безоплатного пересування міським громадським транспортом. З 10 жовтня у Черкасах були запроваджені спеціальні тролейбуси для пільговиків. Вони рухаються по місту із інтервалом 1-1,5 години , починаючи тільки з 8.00 і до 16.30.
Міська рада Черкас поставила себе понад Законом, проігнорувавши законодавство України, яке гарантує пенсіонерам безкоштовний проїзд у комунальному міському транспорті (стаття 7ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» гарантує «безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів в межах області (Республіки Крим) за місцем проживання»).
13 жовтня у центрі Черкас на Соборній площі відбувся мітинг протест проти нового розкладу руху тролейбусів, у якому під прапорами СПУ взяли участь біля півтисячі черкащан. Ніхто з відповідальних працівників Черкаської облдержадміністрації, під стінами якої зібралися мітингуючи, не вийшов до людей. Учасники акції протесту прийняли рішення перекрити рух транспорту по бульвару Шевченка и вул. Б. Вишневецького. До учасників акції протесту, що зібралися біля будівлі мерії звернувся міській голова Черкас Сергій Одарич . Але замість шляхів вирішення проблеми, він розповів про причини її виникнення, чим ще більше обурив людей.

Упродовж 25 -30 хвилин рух центральною частиною міста було заблоковано.Проти першого секретаря обкому СПУ Олексія Малиновського дана вказівка порушити кримінальну справу за порушення громадського порядку і нанесення збитків через перекриття вулиць.
Напередодні Черкаський окружний адміністративний суд заборонив обкому СПУ та обласній організації дітей війни проведення акції. Дозвіл на проведення заходів цього дня на центральній площі міста було надано відомій вузькому колу її прихильників громадській організації « Хватить нас дурити» і Партії регіонів.
Учасники акції протесту прийняли відповідні резолюцію і звернення до влади, а також вирішили створити робочу групу зі збору підписів за проведення референдуму з відставки мера Черкас Сергія Одарича і міськради.
У числі вимог учасників акції протесту до влади такі:
Відмінити рішення сесії Черкаської міської ради «Про концепцію розвитку громадського транспорту в м. Черкаси» в частині щодо позбавлення можливості безоплатного проїзду громадян пільгових категорій;
Довести до відома Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, керівництва органів місцевого самоврядування Черкащини та
м. Черкаси, якщо наші вимоги не будуть виконані в 10 - ти денний термін, ми будемо ініціювати проведення Всеукраїнської акції протесту та місцевого референдуму про недовіру депутатам Черкаської обласної та міської м. Черкаси радам, міському голові м. Черкаси.

- Третій етап акції протесту проведемо 24 жовтня, - розповідає перший секретар Черкаського обкому СПУ Олексій Малиновський. - Але робочі групи по проведенню референдуму вже створюється і збір підписів за відставку міського голови і черкаської міської ради буде розпочато найближчим часом.

Олексій Малиновський:
– Шістдесят депутатів Черкаської міськради прийняли рішення, що дозволяє їм забрати у людей пільги на проїзд в транспорті. Ми спеціально три дні їздили в тролейбусах, вивчаючи ситуацію. Навіть пільгового тролейбуса, що мав їхати за розкладом, не було. Не розумію, чому міська влада пішла на такий крок. Адже похилі люди мають один напрямок руху: базар і аптека. Є відповідне рішення сесії міськради – звернення до Кабміну з проханням надати необхідні кошти «Черкасиелектротрансу». Чому Кабмін не реагує, а міська влада, у зв’язку з цим, не протестує. Сьогодні ми стали перед фактом: або їздити, або ні. Що робити у цій ситуації? Наша партія налаштована радикально: готові «винести» Одарича з кабінету. Але треба робити все цивілізовано. Треба створювати територіальну громаду, яка почне збирати підписи за недовіру меру і депутатам міськради. Є ще варіант – звернутися до обласної влади. Але вона не хоче впливати на ситуацію в місті. Бо виконується рішення Президента, Кабміну, щоб знищити соціальну верству населення. Іншого варіанту, ніж збиратися на мітинги протесту, немає!

Постанова мітингу протесту громади Черкащини.

м.Черкаси
13 жовтня 2011 року

Черкащани глибоко обурені діями влади, яка не виконує в повній мірі соціальні Закони України. Особливо це стосується пенсіонерів: ветеранів праці, війни, військовослужбовців, дітей війни та інших категорій громадян нашої держави.
Вони отримують мізерну пенсію, животіють в злиднях, їм не вистачає мінімальної пенсії на сплату комунальних послуг, ціна яких постійно зростає, а, також, на ліки, харчі, а про одяг вже й не йдеться.
16 червня 2011 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 р.», де надано право Кабінету Міністрів України встановлювати виплати 16 категоріям громадян, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011р.
Близький до затвердження Верховною Радою України Закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», де в розділі I статті 2 «Особливості надання державою гарантій щодо виконання рішень суду» спочатку цинічно сказано: «Держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів…, боржником за яким є державний орган», і в той же час в розділі II «Прикінцеві та перехідні положення» статті 3 «Внести зміни до таких законодавчих актів України, як:
Закони України: «Про міліцію», «Про прокуратуру», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про соціальний захист дітей війни» та «…встановити, що пільги та соціальні виплати надаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
Не залишилася осторонь в порушенні прав пільгових категорій населення і Черкаська міська рада, яка своїм рішенням обмежила їхнє пересування міським транспортом.

Все це - явне порушення ст.22 Конституції України!

Тому черкащани вимагають:
1. Від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України передбачити кошти в Законі України «Про Державний бюджет України на 2012 р.» для повного забезпечення виконання соціальних законів для дітей війни, «чорнобильців», військових пенсіонерів, інших пільгових категорій громадян за рахунок зменшення витрат на утримання апарату Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, зменшення пільг народним депутатам, збільшення відрахувань від доходів олігархів та обов’язкового повернення у державу коштів із офшорних зон, тим самим припинити боротьбу літніх хворих людей за свої права через масові звернення до судів.

2. Звернутися письмово до народних депутатів - черкащан, які представляють у Верховній Раді України свій регіон, до фракції КПУ у Верховній Раді з вимогою підготувати та зробити спільне подання до Конституційного суду щодо конституційності прийняття Законів України «Про зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 р.» та «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

3. Фракціям Соціалістичної партії, КПУ у місцевих радах всіх рівнів ініціювати проведення сесій, в порядок денний яких внести питання щодо конституційності прийняття Законів України «Про зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 р.» та «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

4. Довести до відома Президента України що місцеві органи влади не виконують стаття 7 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», яка гарантує безплатний проїзд цієї категорії людей всіма видами міського пасажирського транспорту, Закон України «Про соціальний захист дітей війни» щодо безплатного проїзду усіма видами транспорту та автобусами приміських маршрутів у межах області.

5. Відмінити рішення сесії Черкаської міської ради «Про концепцію розвитку громадського транспорту в м. Черкаси» в частині щодо позбавлення можливості безплатного проїзду громадян пільгових категорій.
В разі не виконання вимоги до 23.10.2011 р. розпочати процедуру щодо проведення референдуму по відкликанню депутатів міської ради та міського голови м.Черкаси.

6. Направити Постанову мітингу протесту громади Черкащини від 13.10.2011 року Президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, голові Черкаської ОДА, голові Черкаської обласної ради, міському голові м.Черкаси.

7. Довести до відома Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, керівництва органів місцевого самоврядування Черкащини та
м. Черкаси, якщо наші вимоги не будуть виконані в 10 - ти денний термін, ми будемо ініціювати проведення Всеукраїнської акції протесту та місцевого референдуму про недовіру депутатам Черкаської обласної та міської
м. Черкаси радам, міському голові м. Черкаси.

Лише разом ми зможемо відстояти Конституційні права кожного!

Постанова прийнята учасниками мітингу одноголосно
Пресс-служба
Черкаського ОК СПУ
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse