Неділя, 15 Вересня 2019,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Вересень» «2019»
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(05.06.2019)
ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ МАТИМЕ ПОВЕРНЕННЯ СААКАШВІЛІ
Однією з головних тем останнього часу стало тріумфальне повернення найскандальнішого персонажу української політики - Михайла Саакашвілі. Як відомо, 28 травня Володимир Зеленський повернув колишньому одеському губернатору громадянство України - і вже на наступний день він ступив на українську землю. У зв'язку з цим виникає закономірне питання: чим зараз займеться опальний опозиціонер часів Порошенка?

НАКАЗ ПУТІНА?

Нагадаємо, що в травні 2015 року тодішній президент України Петро Порошенко призначив "видатного реформатора" Саа-кашвілі главою Одеської обласної державної адміністрації та видав йому українське громадянство. Однак уже в 2017 році він скасував обидва свої рішення. За це Саакашвілі влаштував екс-президенту справжній Майдан (або, як говорили "Міхо-Майдан") взимку 2017-2018 років. Мітинги проти Порошенка почали масово проходити в Києві ледь не щотижня. Вони до-сягли такого розмаху, що влада завалила Міхо кримінальними справами та під кінець його депортувала.
Саакашвілі полетів, але обіцяв повернутися - і свою обіцянку виконав: 29 травня він прилетів до Києва.
Цікаво, що повернення громадянства Саакашвілі дало привід для численних жартів на адресу президента Зеленського - мов-ляв, він виконав наказ Путіна. Як "докази" наводять слова президента Росії, коли він відповідав на критику про порушення прав людини: "Що стосується свобод, в цьому сенсі краще почати навіть не з Росії, ні з росіян, а, припустимо, з грузин або з колишніх грузин. Наприклад, було б справедливо повернути український паспорт людині, яка в минулому була грузином, а сьогодні вважається українцем, я маю на увазі Саакашвілі Михайла Миколайовича. Він був незаконно позбавлений громадян-ства, висланий незаконно з країни і його варто було б повернути, відновити його в правах ".
Жарти жартами, але експерти звертають увагу на те, що повернення Міхо в Україну сталося напередодні парламентських виборів - а це значить, що він відразу ж виявиться в епіцентрі політичної боротьби. Розглядається як мінімум чотири варіан-ти.

ПОМСТА ПЕТРУ ПОРОШЕНКУ

Незважаючи на мирні заяви в аеропорту, найочікуваніший варіант поведінки Міхо - безжалісна помста Петру Порошенку, якого тепер не захистять ні спецслужби, ні прокурори, ні підгодовані радикальні активісти.
Лінії, за якими Саакашвілі може "дістати" екс-президента, бачиться дві.
По-перше, це публічний тиск на правоохоронні органи і суди - з вимогою розслідувати справи проти Порошенка. Тим бі-льше, що подано вже чимало позовів, зокрема, від юриста Андрія Портнова. Та й Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) сама по собі порушила справу проти екс-президента.
У Міхо на Україні залишилося чимало послідовників, навколо яких знову можуть зібратися ті, хто стояв на "МіхоМайдані" і виступав за імпічмент Порошенка. Цього вуличного активу цілком вистачить, щоб створити масу проблем прокурорам або суддям, які захочуть зам'яти справи на Порошенка. Також можна значно "отруїти життя" і самому Порошенку - влаштовую-чи, наприклад, акції у нього під маєтком.
По-друге, Міхо може розраховувати на якийсь пост у Зеленського, який дозволить йому вже цілком офіційно зайнятися кримінальним переслідуванням екс-президента (раніше йому навіть пророкували посаду генпрокурора).
Як би там не було, противники Петра Порошенка на Україні з поверненням Саакашвілі отримують серйозного союзника, для якого помста колишньому президенту - питання глибоко особисте та принципове. І в цьому плані його повернення в Україну - чіткий політичний розрахунок для Зеленського, котрий може використовувати Саакашвілі точно так само, як його свого часу того використовував Петро Порошенко (коли вони ще дружили). Нагадаємо, що екс-президент тоді нацькував Міхо на Коломойського і на Народний фронт.

ЗАЧИСТКА "НЕДОНОСКІВ" СТАРОГО РЕЖИМУ

Політологи відзначають: головна проблема президента Зеленського - це його безпорадність перед нинішнім складом Верхо-вної Ради і ставлениками Порошенка, які мають намір саботувати всі пропозиції Банкової.
І якщо раніше Зеленський говорив, що змусити парламент приймати потрібні рішення може "обурений народ", то зараз життя показує: свого "народу", здатного швидко організуватися на мітинг, у нового президента немає.
А ось у Саакашвілі є не тільки народ (хай, можливо, і не в великій кількості), але також час і бажання, щоб на постійній ос-нові "кошмарити" Верховну Раду, генпрокурора Луценка, та інших "недоносків" минулого режиму.
Досить згадати, як позаминулої осені його прихильники буквально взяли Раду в кільце, організувавши прямо біля входу в парламент МіхоМайдан.
У цьому ключі Саакашвілі може служити для Зеленського своєрідною "зброєю відплати" проти парламенту й інших струк-тур, які сковують нового президента по руках і ногах. Тим більше, що "Майдан проти Ради", можливо, допоможе і самому Міхо пройти в парламент.
Взагалі, якщо проаналізувати всю політичну діяльність Саакашвілі, то його завжди використовували виключно як таран, яким вибивають двері. Спочатку його підібрали американці, і використовували як таран проти Шеварднадзе - і Міхо з цією роллю вдало впорався. Потім його використовував Порошенко в боротьбі з Коломойським (потрібно було вибити з Одеси людей олігарха). А тепер його використовують проти самого Порошенка і його прихильників.

ПРОХОДЖЕННЯ В ПАРЛАМЕНТ

Політологи припускають: допомагаючи Зеленському приборкати парламент, Міхо може швидко відновити і власний полі-тичний проект, реанімувавши свою партію "Рух нових сил". Якщо це станеться, то далі ситуація може розвиватися за двома напрямками.
Перший: Саакашвілі бере "в облогу" Верховну Раду та на засівшу там еліту. Рейтинги його партії зростають, під її знамена стікаються багато нардепів, і "Рух нових сил" проходить до Ради.
Тут все залежить від "накалу" пристрастей, які зможуть домогтися Саакашвілі. З огляду на те , що зараз телеканали можуть зітхнути вільніше і не боятися Порошенка, то акції Саакашвілі будуть висвітлюватися ширше, ніж раніше. І за короткий термін "Рух" може наростити рейтинг до 5% -го прохідного бар'єру.
Друге: Міхо допомагає Зеленському в тиску на парламент. Натомість він потрапляє в список "Слуги народу" і теж проходить в Раду.
Правда, експерти попереджають: звертаючись за послугами до Саакашвілі, потрібно завжди заздалегідь передбачити - як від нього потім позбутися. Бо якщо цього вчасно не зробити - то згодом він "зжере" і початкового замовника послуг.
"Якщо у вас є в кого стукати, ви можете взяти Саакашвілі на деякий час. Але ви повинні заздалегідь знати, куди і коли його викинете. Якщо ж ви постукаєте і поставите в куточок у своїй квартирі, то на наступний день ви дізнаєтеся, що квартира вже не ваша ", - упевнений політолог Ростислав Іщенко.
За його словами, якби Міхо поставили керувати звичайним ЖЕКом, то він відразу став би підсиджувати свого начальника, і підсидів би всіх інших, аж до головної верхівки. Тому включати Саакашвілі в політичні схеми нераціонально - інакше можна отримати повністю некерований проект.

ЗМІЯ НА ГРУДЯХ, ЧИ МІНА УПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ

З Коломойським (якого чутки пов'язує з Володимиром Зеленським) у Міхо досить складні відносини: вони пройшли ево-люцію від любові до ненависті, а потім перейшли на більш ділові рейки.
Спочатку Саакашвілі хвалив Коломойського за те, що той врятував Дніпропетровськ від сепаратизму. Потім - під час перебу-вання одеським губернатором - почав звинувачувати його в спробах встановити контроль над "нащадками" у ввіреній йому області.
Правда, коли і Коломойський, і Саакашвілі вже були в опалі у Порошенка, вони нібито зустрічалися в Женеві. Після чого Міхо з боєм прорвався в Україну і влаштував МіхоМайдан. Об'єктивно це було вигідно і Коломойському, який ворогував з Порошенком.
Які відносини між олігархом і політиком зараз? Знаючі люди стверджують: навряд чи Саакашвілі зміг би знову отримати громадянство України, якби цього не схотів Коломойський. Це видно хоча б по тому, скільки людей олігарха увійшли в ото-чення Володимира Зеленського.
З іншого боку, на Коломойського зараз йде великий "накат" з боку Білого дому, де його вважають "кримінальним персона-жем", і вимагають від Зеленського віддалити від себе олігарха.
Яку сторону у підсумку обере Саакашвілі - поки незрозуміло. Не виключено, що він може почати кампанію під умовною назвою "приберемо Коломойського від Зеленського і влади». Точно так само, як в 2015-2016 роках він вів кампанію "видалимо Народний фронт від Порошенка і влади". Правда, чим потім закінчилося, ми всі чудово пам'ятаємо - війною Саакашвілі вже з самим Порошенком.
Можливо, що цим самим закінчиться і цього разу. І Зеленський, який (як свого часу Порошенко) надав Міхо українське громадянство, з "гарного і перспективного хлопця" в очах Саакашвілі цілком може швидко перетвориться в "маріонетку і клоуна".
Олександр Михайлов
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Разом з народами Європи і світу ми відзначаємо 8 травня як День примирення, а 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Ми зберігаємо почуття вдячності і шани живим учасникам боротьби проти фашизму – воїнам багатонаціональних збройних сил Союзу РСР, підпільникам і партизанам, усім, хто жертвував найдорожчим в ім'я свободи і своєї Батьківщини. З вдячністю згадуємо трудівників тилу, – уособленням самовідданості народу, що піднявся на захист своєї гідності і права вільно жити. Схиляємо голови перед пам’яттю полеглих у страшній війні, перед мільйонами жертв, що усіяли нашу багатостраждальну землю і землі країн Європи. Цей День викликає потребу задуматися кожному про цінність життя як вищий дарунок долі. Про мир як найбільше благо, до забезпечення якого в нинішній Україні не можна шкодувати зусиль кожного.
ЗІ СВЯТОМ ВАС!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse