Неділя, 24 Вересня 2017,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Вересень» «2017»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(13.09.2017)
Програма по знищенню незаможних пацієнтів

Кабінет Міністрів визначив 5 пріоритетних реформ, які слід розглянути і прийняти в парламенті в пер�?у чергу. Серед них значиться і реформа охорони здоров'я, яка покликана радикально скоротити кількість незаможних хворих. Але не �?ляхом поліп�?ення медичного обслуговування і підвищення його доступності для усіх верств населення, а за рахунок природного відбору - за принципом "виживають найсильні�?і". Втім, судіть самі.

СЕЛО: В�?Ж�?ВАЙТЕ, ЯК ХОЧТЕ


За словами експертів, реформа охорони здоров'я взагалі не припускає існування фельд�?ерсько-аку�?ерських пунктів в сільській місцевості. Хоча усім прекрасно відомо, що зараз саме на них ще і тримається село - адже люди, які там живуть, не мають можливості їздити в місто при пер�?ій необхідності. Виходить, що після реформування медичної галузі їм навіть ніде буде зробити укол. Неважко припустити, що це тільки надасть прискорення і без того �?видкому вимиранню сіл.
Ще одним нищівним ударом по жителях сіл стане реформована "�?видка допомога". Як відомо, її збираються реоргані-зувати за американським зразком, коли у бригадах вже не буде лікарів і фельд�?ерів - тобто людей, які здатні �?видко оцінити ситуацію, на місці надати екстрену медичну допомогу - і ли�?е потім, у разі потреби, доставити людину в лікар-ню. Після реформи до невідкладних хворих виїжджатимуть так звані "парамедики" (що мають самі елементарні медичні знання і навички), головне завдання яких - �?видко доставити пацієнта до медичної установи. Можливо, у США така модель і працює, проте стра�?но навіть уявити, чим це обернеться у нас в Україні. Мало того, що по на�?их роздовбаних дорогах "�?видка" добиратиметься в село декілька годин - вона ще і не зможе нічим допомогти, а по дорозі в районну лікарню остаточно "витрусить ду�?у" з пацієнта (якщо він нетранспортабельний).

ЛІКУЄМОСЯ ТРАВАМ�?


Невті�?ну звістку озвучив і президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк, який попе-редив про новий стрибок цін на ліки : "Ліки подорожчають ще мінімум на рівень інфляції - на 12%. В пер�?у чергу це торкнеться закордонних препаратів, але і у багатьох українських ліках до 70% складу - це імпортні складові. Природно, вони подорожчають теж". Серед ін�?их причин подорожчання експерти називають зростання цін на енергоресурси, збіль�?ення мінімальної зарплати і девальвацію гривні, яку чекають восени. Яким буде загальний відсоток подорожчан-ня, зараз прогнозувати важко, але при нині�?ній дорожнечі і "мінімальні" 12% - це надто багато. Крім того, це неминуче приведе до виму�?еної відмови багатьох українців від лікування. За експертними даними, вже зараз близько 30-40% хворих у разі хвороби намагаються обійтися без ліків, тому що для незаможних українців вони стали недозволеною розкі�?�?ю. Багато хто переходить на де�?ев�?і вітчизняні препарати, які частенько все-таки програють за якістю зарубіж-ним, а значна частина хворих �?укає порятунку в народній медицині.
- У нас люди частенько не звертаються до лікарів з абсолютно очевидної причини: там немає можливості допомогти. Навіть якщо я прийду до лікаря, і він безко�?товно дасть мені рекомендацію, то він же не видасть мені ліків. Тому люди вдома лікуються зеленками, подорожниками і рома�?ками і, на жаль, помирають, - заявив медичний експерт Дмитро Шерембей. За його підрахунками, за даними, що ґрунтуються з офіційних державних джерел, через відсутність ліків і діагностики в Україні за добу помирають від захворювань не мен�?е 1600 людей. Приблизно такі ж дані наводить і ООН.

ПОЛОГ�? ЗА ГРОШІ


Здавалося б, в умовах гострої демографічної кризи уряд повинен робити усе можливе, і навіть неможливе для захисту материнства і дитинства, створення найсприятливі�?их умов для породіль.
Проте керівництво країни у черговий раз продемонструвало, що воно не зацікавлене в підвищенні народжуваності своїх громадян. Так, днями член парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець заявила, що у рамках реформи охорони здоров'я з 2019 року усі планові пологи на Україні стануть платними - незалежно від фінансо-вого стану породіллі :
- Гро�?і за народження дітей з українців збиратиме окреме відомство - державне агентство "Національна служба здо-ров'я". Міністр охорони здоров'я України Ульяна Супрун припустила, що якщо породіллі буде необхідно провести тер-мінову операцію або не буде ко�?тів на оплату пологів, то допомога їй все-таки буде зроблена по статті екстреній меди-чній допомозі. Проте в цьому випадку ряд послуг надаватися не буде, - проінформувала О. Богомолець.
В зв'язку з цим варто нагадати, що по рівню народжуваності Україна вже зараз займає 186-е місце у світі і останнє в Єв-ропі, а по рівню смертності - друге місце у світі, відразу за африканським Лесото. Всього ж - і це тільки за офіційними даними - за останні 25 років чисельність населення України скоротилася на 9,5 мільйонів жителів (з 52 до 42,5 млн ). Це абсолютний світовий рекорд по темпах депопуляції, не рахуючи періодів великих воєн.
Ось ли�?е один приклад: згідно офіційно опублікованим даним Державної служби статистики, всього за �?ість місяців цього року населення країни скоротилося на 117,5 тисяч ме�?канців. Ін�?ими словами, за півроку Україна �?видко і непо-мітно втратила населення цілого міста - такого, наприклад, як Ужгород.

СКІЛЬК�? Ж НАС ЗАЛ�?Ш�?ЛОСЯ?


Тема депопуляції України періодично виникає в різноманітних дискусіях, але її обговорення ускладнюється тим, що ніхто навіть в пер�?ому наближенні не знає, скільки ж реально людей ме�?кає в на�?ій країні. При цьому експерти навіть не розглядають серйозно офіційну версію Держстату (42,5 млн людей) і стверджують: реальна чисельність населення являється головною державною таємницею України. Тому, що будь-яка спроба з'ясувати, скільки нас зали�?илося на-справді, стала б справжнім �?оком для українського суспільства. Як відомо, останній перепис населення був зроблений в далекому 2001 році і показала, що до десятирічного ювілею незалежності країна прий�?ла з досить сумними демографіч-ними показниками. Тоді переписувачі налічили 48,5 мільйона українців - проти 52 мільйонів на момент розпаду СРСР.
Після цього у влади надовго відпало бажання підраховувати своїх громадян, і терміни наступних переписів постійно переносилися (останній раз - на 2020 рік). Судячи з усього, сьогодні сама думка про "інвентаризацію" українців предста-вляється уряду абсолютно дикою - адже тоді в усій своїй потворній красі з'являться картини лавиноподібного скорочен-ня нації і вкрай каламутні операції з бюджетами.
У таких умовах доводиться використовувати непрямі методики підрахунку - наприклад, на підставі кількості спожива-ного в країні хліба. Помножив�?и та поділив�?и, дото�?ні фахівці з'ясували: населення України насправді складає всього 24 мільйони - тобто, приблизно в 1,8 разу мен�?е, ніж оголосив Держстат.
Щоправда, є і й біль�?е оптимістичні оцінки. "Я думаю, і це мені підтверджують серйозні фахівці, що в Україні зали�?и-лося близько 30-35 мільйонів населення. Це максимум", - відверто сказав про це днями в ефірі телеканалу "112 Україна" телеведучий Дмитро Гордон.
Як кажуть , коментарі зайві…

РЕЗЮМ


По суті, медична реформа в Україні владі особливо і не потрібна, оскільки реформувати практично нічого: ліків немає, обслуговування вже давно і так платне, а медустанови "для народу" поступово деградують і розвалюються. Формула "гро�?і ходять за пацієнтом", з якою так носиться Ульяна Супрун, багатьом лікарям і депутатам подобається, але, на дум-ку медичних експертів, обіцяні гро�?і пацієнтів ніколи не наздоженуть. А якщо дивитися правді в очі, то на сьогодні за малозабезпеченими пацієнтами в Україні ходить ли�?е "пані з косою" (яка за дивною випадковістю вражаюче нагадує саму Ульяну). Можна без перебіль�?ення говорити про те, що усе це - ретельно продумана програма "оздоровлення" українського народу по рецептах Третього Рейху (для окупованих територій) : "сильних - в раби, слабких - у труни". Тому що слабкі і хворі раби нікому не потрібні.
Олександр ПОЛУЯНОВ
Газета

Політичний гумор
Отримала зарплату. Банкомат видав якісь дивні звуки... Думаю – ржав

Вітання
9 травня 1945 року закінчилася Велика Вітчизняна війна – найкривавіша війна в історії земної цивілізації. Ціною незліченних жертв народи Європи і світу звільнилися від фашизму, сподіваючись, що ніколи вже ця коричнева чума не загрожуватиме людству. Народ України – один із тих, хто поніс найстрашніші втрати в тій війні. Наші батьки, діди і прадіди продемонстрували взірець, як боронити свою землю від загарбників. Тож вклонімося пам’яті солдатів – відомих і безіменних, хто не повернувся з ратного поля, і тих, хто згодом помер від отриманих тяжких ран. Скажімо слова щирої подяки всім тим, хто доживає свого віку з важкими фізичними ранами і незагойним душевним болем. Схилимо голови перед подвигом співвітчизників, що кували перемогу на полях і в заводських цехах, віддаймо Шану дітям війни – Перемога на всіх одна! Їхній приклад особливо вагомий тепер, коли вже не гітлерівські нацисти, а новий лукавий і підступний ворог посягає на нашу землю, ставлячи під сумнів священне право народу України на свою свободу і незалежність. Нелегка доля наших славних предків зобов’язує сьогодні кожного із нас зробити все, щоб захистити рідну Вітчизну, аби їхні безприкладні жертви не стали марними. Сердечно вітаємо зі святом Перемоги! Хай вічно живе пам’ять про воїнів – визволителів світу від фашизму! Нехай у нашій єдиній, демократичній, незалежній Україні завжди будуть мир, злагода, добробут і благополуччя!

Політвиконком політичної партії Олександра Мороза “За правду і справедливість”

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse