Четвер, 21 Червня 2018,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Червень» «2018»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений

(12.07.2017)
Прийдешні зміни в пенсійному забезпеченні українців продовжують розбурхувати уми мільйонів наших співвітчизників. Річ у тому, що запропоновані новації торкаються як тих, хто вже знаходиться на "заслуженому відпочинку" (для них передбачено осучаснення), так і тих, хто ще продовжує трудову діяльність (для них правила гри змінить пенсійна реформа). Прибічники і критики цих нововведень наводять масу суперечливих оцінок, тому багато українців вже взагалі перестали розуміти: що ж насправді їх чекає у разі прийняття цих змін?

ДЛЯ МАЙБУТНІХ ПЕНСІОНЕРІВ

СТРАХОВИЙ СТАЖ


Основна ідея реформи – підвищення мінімального страхового стажу з 15 до 25 років. Такий різкий стрибок повинен статися вже з початку наступного року, але і на цьому справа не закінчиться: стаж буде рости і далі, але вже "плавно", з кожним роком – на один рік, поки в результаті не досягне 35 років. Це означає, що людям, яким зараз п'ятдесят років і менше, – для отримання навіть мінімальної пенсії вже треба буде мати ці самі тридцять п'ять років стажу.
- Нашим завданням було уникнути підвищення пенсійного віку. Він залишиться на рівні 60 років для тих, у кого стаж 25 років. Є люди, у яких немає такого стажу. Вони матимуть можливість вийти на пенсію в 63 роки, а якщо у них менше 15 років стажу, то вони виходитимуть в 65 років, – заявив в зв'язку з цим прем'єр-міністр Гройсман.
Міністр соцполітики Андрій Рева вже зараз закликає усіх українців, які працюють без оформлення і отримують зарплату в конвертах, – йти до своїх працедавців і вимагати оформити все офіційно, сплачуючи внески до Пенсійного фонду. Але чи знає пан Рева, що такий похід до працедавця у кращому разі закінчиться нічим, а у гіршому разі – звільненням?
За словами експертів, такі заходи вже найближчими роками обернуться справжнім "пенсійним геноцидом", який з часом тільки загострюватиметься. Адже усім відомо, що після розвалу Союзу велика частина трудящих була видавлена в "тінь", та і сьогодні положення не набагато краще. Багато з них – навіть якщо зараз вдасться влаштуватися офіційно (що дуже проблематично) – не встигнуть заробити необхідний стаж і у старості будуть приречені на жебрацьке існування.

СТАЖ ДЛЯ МІНІМАЛЬНОЇ ПЕНСІЇ


▸ Щоб в 2018 році вийти на пенсію в 60 років – треба мати як мінімум 25 років стажу (мінімальна пенсія). Причому, з кожним роком цей термін збільшуватиметься на 12 місяців – аж до 35 років в 2028-му;
▸ Для виходу на пенсію в 63 роки – необхідно мати від 15 до 25 років стажу в 2018-му, і також з кожним роком на 12 місяців більше, аж до 25-35 років в 2028-му;
▸ Для виходу на пенсію в 65 років – треба мінімум 15 років страхового стажу в 2019-му, і з кожним роком верхня межа підвищуватиметься на 12 місяців – аж до 15-24 років в 2028 році.

КУПІВЛЯ НЕОБХІДНОГО СТАЖУ


Якщо стажу замало – його можна "докупати", але не більше 2 років. Як відомо, "ціна" кожного місяця не може бути менше мінімального внеску, при цьому застосовуватиметься ще і підвищувальний коефіцієнт: за перший рік він складає 2, за другий – 1,5. Пояснимо на прикладі. Так, зараз працедавець платить до Пенсійного фонду суму єдиного соціального внеску (ЄСВ), рівну 22% зарплати найнятого робітника. Після підвищення мінімалки до 3200 грн мінімальний внесок складає 704 грн. Щоб купити додатковий рік, треба ці 704 грн помножити на 12 місяців, а потім ще на коефіцієнт 2 – виходить 16 тис. 896 грн. Якщо доведеться докупати ще рік стажу, то при коефіцієнті 1,5 він обійдеться дешевше – "усього лише" 12 тис. 672 грн. Отже, два роки разом обійдуться потенційному пенсіонерові в 29 тис. 568 грн . Враховуючи те, що мінімальна зарплата щороку буде зростати (а разом з нею – і розмір ЄСВ), то вказані суми мінятимуться у бік підвищення.

ЯКЩО НЕ ЗАРОБИВ НА ПЕНСІЮ


Людям, яким в 2018 році і пізніше виповнюється 65 років (якщо вони досі не вийшли на пенсію), а страхового стажу на момент досягнення такого віку буде менше 15 років (коли і "відкуп" не допоможе), держава пропонує "державну соціальну допомогу". Розмір такої допомоги вже був прописаний в законі "Про державну соціальну допомогу особам, що не мають права на пенсію і інвалідам" – це 30% розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність (з початку 2018 року ця сума складає 412 грн). Вже зараз зрозуміло, що у разі введення пенсійної реформи ця норма торкнеться величезної кількості людей.

ВИРІВНЮВАННЯ: ХТО РІВНІШИЙ?
За словами влади, ця пенсійна реформа спрямована на "вирівнювання" ситуації з пенсіями для різних категорій громадян. Про це багато говорили до публікації тексту проекту закону. І дійсно – прокурори, депутати, дипломати, держслужбовці, вчені, представники місцевого самоврядування і журналісти перекладаються на загальне пенсійне забезпечення. Їм платитимуть пенсію, як і іншим.
В той же час, залишився перелік осіб, які зможуть виходити на пенсію раніше інших. Зокрема, це:
▸ ліліпути, диспропорційні карлики,
▸ сліпі,
▸ матері п'яти дітей,
▸ артисти театрально-концертних і інших видовищних закладів, підприємств і колективів,
▸ жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, дорожніх і навантажувально-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів,
▸ жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства,
▸ робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, водії міського пасажирського транспорту (автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовантажних автомобілів, зайняті в технологічному процесі важких і шкідливих виробництв,
▸ робітники очисних забоїв, прохідники, забійники на відбивних молотках, машиністи гірських виймальних машин, сталевари, агломератники, вальцівники гарячого прокату, обробники поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячій ділянці, машиністи кранів металургійних виробництв,
▸ військовослужбовці.
Як вже повідомлялося, відміняється достроковий вихід на пенсію за вислугою років (30 років роботи за фахом) для учителів і медиків.

ПЕНСІЇ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ


Пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України. Схему визначення розміру надбавки встановлює Мінсоцполітики залежно від наявних заслуг перед Україною. Якщо людина має право на надбавки по декількох підставах, йому призначають більшу, як і раніше. Для отримання надбавки за особливі заслуги людині потрібно буде звернутися в місцеве управління Пенсійного фонду і надати усі необхідні документи впродовж 3 місяців з дня придбання права на надбавку.

ДЛЯ НИНІШНІХ ПЕНСІОНЕРІВ

МІНІМАЛЬНІ ПЕНСІЇ


Не так давно деякі українські ЗМІ розповсюдили "сенсаційну" інформацію про те, що вже з жовтня мінімальна пенсія виросте до 3 тисяч грн. Ця новина лягла на благодатний грунт: змучені безпросвітною убогістю, багато наших пенсіонерів буквально дні рахують в передчутті "майбутнього свята". На жаль, ми вимушені їх розчарувати.
За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, на сьогодні 80% українських пенсіонерів отримують мінімальні пенсії, що є "великою несправедливістю". Як відомо, на даний момент "мінімалка" складає 1312 грн. (для тих, у кого є необхідний стаж), що не витримує ніякої критики – за розрахунками експертів, така сума не здатна покрити навіть мінімальний набір товарів і послуг, передбачений офіційним прожитковим мінімумом. Відповідно до закону про держбюджет, чергове підвищення мінімальних пенсій заплановане на 1 грудня 2017-го, проте 16 червня Президент Порошенко зажадав від Кабінету міністрів провести це підвищення вже восени. "Підвищення мінімальної пенсії станеться цього року, і я думаю, що можна розглянути можливість перенести це з грудня на листопад або навіть на жовтень", – заявив президент на Нацраді реформ.
Якщо це станеться, то вже з 1 жовтня приблизно 9 мільйонів українських пенсіонерів отримають підвищені мінімальні пенсії у розмірі 1373 грн (+61 грн). Судячи з усього, така пенсія вже не здасться Володимиру Гройсману "великою несправедливістю".

ОСУЧАСНЕННЯ – КОМУ І СКІЛЬКИ?


Українським законодавством (як у всьому цивілізованому світі) передбачена щорічна індексація і перерахунок виплачуваних пенсій – у зв'язку з тим, що інфляція з'їдає частину доходів пенсіонерів, а середня зарплата по країні збільшується.
Проте на ділі останнє " осучаснення" пенсій відбулося в 2012 році, але не для усіх, та ще із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2007 рік (1197,91 грн). Відтоді середні зарплати росли, а пенсії практично "стояли" на місці (незважаючи на скажену інфляцію останніх років). Згідно з запропонованими нововведеннями, пенсії будуть перераховані із застосуванням показника " сучасної" середньої заробітної плати – 3764,40 грн.
Кабмін планує почати "осучаснення" вже з 1 жовтня 2017 року. Передбачається, що виплати підвищаться приблизно у 5,6 млн пенсіонерів – в середньому на 600 грн. При цьому надбавку у розмірі більше 1000 грн. отримають 1,1 мільйона пенсіонерів, від 900 до 1000 грн. можуть отримати 487 тисяч пенсіонерів, від 700 до 800 грн. – 460 тисяч. Іншим (а це більше 3,5 мільйонів українців) пенсію піднімуть від 50 до 700 грн. В той же час аналітики звертають увагу на один важливий аспект, про який прибічники реформи вважають за краще умовчувати. Річ у тому, що система розрахунку пенсій в Україні настільки "хитра", що навіть люди з величезним стажем роботи не завжди можуть заробити мінімальну пенсію. В першу чергу це стосується дуже значної частини працівників (нині пенсіонерів), у яких були відносно невеликі зарплати, – в результаті їх розрахункова пенсія не дотягує навіть до мінімальної.
За наявності необхідного стажу, до "мінімалки" їм доплачує держава. Так от, за розрахунками економістів, в усіх таких пенсіонерів (від двірників і технічок – до медсестер і більшості працівників сільського господарства) навіть після "осучаснення" пенсії або не виростуть зовсім, або їх зростання виявиться чисто символічним, і до того ж – за наявності дуже великого стажу (40 років і більше), за рахунок відповідного коефіцієнта.
Олександр ПОЛУЯНОВ
Газета

Політичний гумор
※ История учит только тому, что ничего в этом мире не делается без юмора. Когда-то и цари шутили, теперь и шуты царствуют.

※ Граблі треба було б зробити нашим гербом замість тризуба.

Вітання
ШАНОВНІ СПІВВІТЧИЗНИКИ, ЧИТАЧІ ГАЗЕТИ!

Сердечно вітаю вас з святом Першотравня! Бажаю кожному з вас здійснення сподівань на успіх, добробут і родинне щастя, на мир в Україні, на верховенство правди і справедливості в суспільному житті!

Такі вітання ми можемо слати усім порядним людям: близьким, знайомим, друзям…, розуміючи, однак, що до здійснення згаданих бажань відстань велика. Причому, вітаючи усіх, хто сприймає Першотравень святом, ми частіше не заглиблюємось до його історичних коренів. Просто поважаємо традицію відзначення солідарності людей праці, відстоювання миру між людьми і держа-вами. Саме так сприймається це свято в багатьох зарубіжних країнах, особливо очолюваних представниками соціалістичних чи соціалдемократичних партій. В нинішній Україні, не зважаючи на офіційно святковий статус 1 травня, знайдуться темні сили (і одурманені ними люди), що намагатимуться паплюжити і цей день, і тих, для кого він небуденний. Не дивуйтеся з того і не думайте, що вони «не знають, що творять». Знають! Їхня мета – розколоти суспільство, посилити настрої нетерпимості та ненависті, прикриваючись часто «патріотичними» гаслами. Прикро, що на їх боці (явно або приховано) знаходиться нинішня влада. І це теж одна з причин добиватися зміни її і в персональному втіленні, і в організації як системи. Довкола такої потреби слід гуртуватися усім, хто розуміє, – краще життя можливе лише внаслідок згуртованості небайдужих людей. Таких, як ви.

З святом, дорогі друзі і товариші!
Олександр МОРОЗ
Голова Соціалістичної партії

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse