Субота, 23 Січня 2021,
СПУ на Черкащині

Фотофакт

Календар
«Січень» «2021»
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Анонс
(00.00.0000, 00:00 - 00:00)


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua


Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

счетчик посещений


СТАТУТ

Соціалістичної партії України

І. Загальні положення

II. Члени СПУ: порядок вступу до партії, права і обов’язки, зупинення та припинення членства

ІІІ. Принципи діяльності СПУ

ІV. Статутні органи СПУ: порядок їх утворення, структура і повноваження

Первинні партійні організації

Регіональні партійні організації

Вищі органи та посадові особи вищих органів СПУ

V. Участь СПУ, її структурних організацій у виборах. Відносини СПУ з Народними депутатами України, з депутатами місцевих рад, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями

VI. Міжнародна діяльність СПУ

VІI. Кошти та майно СПУ, порядок їх надходження та використання

VІІI. Трудова діяльність в СПУ

IX. Порядок припинення діяльності СПУ

X. Порядок внесення змін та доповнень до Статуту СПУ і Програми СПУ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Соціалістична партія України (надалі СПУ) — лівоцентристська політична партія громадян України, яка ставить за мету:
утвердження народовладдя, створення політичних, економічних та соціальних умов для реальної участі громадян в управлінні державою та суспільством
побудову в Україні демократичного соціалізму, який забезпечує безперервну демократизацію всіх сфер життя, соціальну справедливість, свободу і рівноправність громадян, поліпшення їхнього життя, задоволення матеріальних, духовних та інших потреб.

1.2. Свою діяльність СПУ поширює на територію України. Вона здійснює її відповідно до норм Конституції України, Закону України «Про політичні партії в Україні», іншого чинного законодавства та цього Статуту.

1.3. СПУ має право:
вільно здійснювати свою діяльність в межах, передбачених Конституцією та чинним законодавством України
брати участь у виборах Верховної Ради України, Президента України, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, загальнодержавних та місцевих референдумах
самостійно або в коаліції з іншими політичними партіями брати участь у формуванні органів державної влади та місцевого самоврядування
в своїй діяльності використовувати засоби масової інформації державної та інших форм власності, а також засновувати власні засоби масової інформації
ідейно, організаційно та матеріально підтримувати молодіжні, жіночі та інші об’єднання громадян, надавати допомогу в їх створенні
здійснювати опозиційну діяльність: викладати публічно і відстоювати свою позицію з питань державного і суспільного життя; брати участь в обговоренні та оприлюднювати оцінку дій і рішень органів влади, вносити до органів державної влади та органів місцевого самоврядування пропозиції для розгляду
відстоювати права, свободи, соціальні, економічні, культурні та інші інтереси членів партії та її прихильників.

1.4. СПУ є юридичною особою, має печатку зі своєю назвою та ідентифікаційним кодом, штампи, бланки, які затверджуються Політрадою СПУ і виготовляються у встановленому законом порядку.

СПУ має свою символіку: партійний гімн, прапор, партійний знак, девіз, які затверджуються Політрадою СПУ та реєструються Міністерством юстиції України.

1.5. Місцем знаходження керівних органів СПУ, її юридичною адресою є: індекс 02100, м. Київ, вул. Бажова, 12.

II. ЧЛЕНИ СПУ: ПОРЯДОК ВСТУПУ ДО ПАРТІЇ, ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ, ЗУПИНЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА

2.1. Членство в СПУ є фіксованим. Членом СПУ може бути громадянин України, який відповідно до Конституції України має право голосу на виборах, визнає Програму і Статут СПУ, виконує їх, працює в одній із первинних партійних організацій СПУ та матеріально підтримує партію.

Член СПУ не може одночасно бути членом іншої політичної партії.

2.2. Прийом у члени СПУ проводиться первинною партійною організацією СПУ або регіональним партійним комітетом СПУ чи бюро регіонального партійного комітету СПУ в індивідуальному порядку на підставі письмової заяви особи що вступає. Рішення первинної партійної організації, регіонального партійного комітету чи бюро регіонального партійного комітету СПУ про прийом в члени СПУ є остаточним. Особі, прийнятій в члени СПУ, видається партійний квиток. Бланк партійного квитка затверджується та виготовляється Політрадою СПУ.

2.3. Членство в СПУ припиняється у випадках: подання письмової заяви про вихід з СПУ в первинну партійну організацію, смерті члена СПУ, виключення з СПУ.

2.4. У випадках, коли член СПУ вступає на посаду чи службу, перебування на яких членам партії забороняється законами України, або у випадку довготривалого від’їзду за кордон на підставі заяви особи її членство в СПУ зупиняється на час перебування на відповідних посадах, службі або за кордоном.

Продовження членства в СПУ відбувається після завершення перебування осіб на відповідних посадах, службі чи повернення з-за кордону на підставі поданої заяви.

2.5. За невиконання чи неналежне виконання статутних обов’язків члена СПУ зборами первинної парторганізації, засіданням (пленумом) або бюро регіонального партійного комітету, засіданням Політвиконкому, Політичної Ради до члена партії можуть бути застосовані заходи партійного впливу: обговорення, попередження, догана.

2.6. За дії, не сумісні зі Статутом або Програмою партії, член СПУ може бути виключений з партії. Питання про виключення члена партії можуть вирішувати збори первинної партійної організації, засідання (пленум) комітету чи бюро комітету районної, міської, районної в місті і обласної організації, засідання Політичної Ради СПУ.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше двох третин членів партії, присутніх на зборах первинної організації, більше двох третин членів бюро від обраної комітетом чисельності, що присутні на засіданні бюро регіонального партійного комітету, більше двох третин присутніх на засіданні членів регіонального партійного комітету, більше половини членів Політради СПУ.

За виключеним з партії зберігається право протягом двох місяців звернутися з апеляцією до Контрольної Комісії регіональної організації, Центральної Контрольної Комісії СПУ (ЦКК СПУ). Рішення ЦКК СПУ є остаточним.

2.7. Облік членів СПУ ведуть первинні партійні організації, районні, районні в містах, міські, обласні партійні комітети, Політрада СПУ.

2.8. Член СПУ має право:
обирати і бути обраним у керівні органи партії
на партійних зборах (конференціях), засіданнях партійних комітетів, Політвиконкому, Політради, з’їздах СПУ, у пресі партії критикувати будь-якого члена партії і партійні органи, відкрито висловлювати свої думки з будь-яких питань діяльності СПУ, вносити пропозиції, відстоювати свою точку зору до прийняття рішення більшістю
за наявністю підстав виступати з ініціативою про відкликання зі складу керівних органів тих чи інших осіб
на захист з боку СПУ своєї партійної честі і гідності, а також від переслідування за політичні переконання і погляди
на інформацію про діяльність первинних і регіональних організацій, партійних комітетів, Політвиконкому та Політради СПУ
на участь у зборах, засіданнях органів СПУ, коли розглядається його справа чи доля його організації
на звернення до партійних органів СПУ будь-якого рівня, їх посадових осіб та інших представників.

2.9. Член СПУ зобов’язаний:
дотримуватись Програми, Статуту та інших нормативних документів партії
брати участь у виробленні партійної політики, її пропаганді та втіленні у життя
активно підтримувати і сприяти успіху кандидатів від СПУ на виборах, вести за них агітацію серед населення
працюючи в органах державної влади чи місцевого самоврядування від партії, суворо дотримуватись принципів законності, справедливості і демократизму
брати участь у підготовці і проведенні політичних заходів, спрямованих на захист законних прав та інтересів соціальних груп населення, на які опирається в своїй діяльності СПУ
утверджувати в партії дух товариськості та взаємної підтримки
дбати про честь і авторитет СПУ, залучати до неї нових членів
дотримуватись партійної дисципліни у виконанні прийнятих рішень і доручень
добиватись зміцнення зв’язків партійних організацій з людьми, надавати їм допомогу у відстоюванні їхніх прав і свобод.

ІІІ. ПРИНЦИПИ ДІЯЛЬНОСТІ СПУ

3.1. Принципом організаційної будови та діяльності партії є демократичний централізм, що означає:
виборність усіх керівних органів партії знизу доверху
періодичну звітність виборних партійних органів перед своїми партійними організаціями і перед органами вищого рівня
право організацій нижчого рівня отримувати інформацію про діяльність органів вищого рівня
партійну дисципліну, підпорядкування меншості більшості
обов’язковість виконання рішень органів вищого рівня для організацій нижчого рівня
колегіальність у роботі партійних організацій і керівних партійних органів
персональну відповідальність кожного члена партії за виконання своїх обов’язків і партійних доручень
право меншості на відстоювання своєї точки зору.

3.2. СПУ будується за територіальним принципом, визнає вирішальну роль партійних мас, самостійність партійних організацій у вирішенні питань свого внутрішнього життя і діяльності.

ІV. СТАТУТНІ ОРГАНИ СПУ: ПОРЯДОК ЇХ УТВОРЕННЯ, СТРУКТУРА І ПОВНОВАЖЕННЯ

Первинні партійні організації

4.1. Основу СПУ складають первинні партійні організації (осередки), які утворюються за територіальним принципом ініціативними групами громадян, що нараховують у своєму складі не менше трьох осіб. Питання діяльності первинних організацій вирішується на зборах, які скликаються не рідше одного разу на два місяці. Збори правомочні, якщо в їх роботі беруть участь більше половини членів первинної партійної організації. Рішення зборів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на зборах членів СПУ (крім випадку, передбаченого пунктом 2.6.).

4.2. Первинні партійні організації:
здійснюють прийом у члени СПУ
обирають секретаря партійної організації (а при кількості членів СПУ 15 та більше — і партійне бюро)
організують роботу з виконання і пропаганди Програми партії, рішень партійних органів вищого рівня
входять до складу однієї районної, районної в місті, міської партійної організації
створюють партійні групи
розробляють і здійснюють заходи партійного впливу на суспільно-політичну ситуацію у відповідній місцевості
у відповідності з чинним законодавством беруть участь у виборах народних депутатів до Верховної Ради України, Президента України, депутатів до Верховної Ради АРК та місцевих рад, сільських, селищних та міських голів.

Первинні партійні організації в своїй діяльності керуються Статутом та Програмою СПУ, рішеннями партійних органів вищого рівня. Первинні партійні організації легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про утворення у встановленому законом порядку. Первинні партійні організації прав юридичної особи не мають.

Регіональні партійні організації

4.3. Регіональні (АРК, обласні, міст Києва і Севастополя, міські, районні, районні в містах) партійні організації утворюються для спрямування діяльності партійних організацій в межах відповідного регіону.

Регіональні партійні організації беруться на облік Політрадою СПУ, після чого реєструються у встановленому законодавством порядку. Регіональні партійні організації за згодою Політради СПУ можуть набувати статусу юридичної особи (за винятком партійних організацій міст районного підпорядкування), залишаючись структурною частиною СПУ і дотримуючись Статуту і Програми партії.

Керівним органом регіональної партійної організації є її конференція (збори). Конференція (збори) вважаються правомочними, якщо на них присутні більше половини делегатів (членів СПУ). Рішення конференції (зборів) вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало більше половини делегатів (членів СПУ), присутніх на конференції (зборах). Регламент роботи конференції (зборів) та форма голосування визначаються делегатами (членами СПУ) конференції (зборів). Регіональні комітети оголошують про скликання конференції (зборів), як правило, не пізніше як за 15 днів до їх проведення.

Регіональні організації діють відповідно до Статуту та Програми СПУ.

4.3.1. Конференції (збори) регіональних партійних організацій СПУ:
обирають відповідний регіональний партійний комітет, контрольну комісію відповідної регіональної партійної організації, як правило, на два роки
вирішують всі питання діяльності регіональної партійної організації
заслуховують звіти партійного комітету та контрольної комісії партійної організації
приймають Положення про регіональний партійний комітет та Положення про контрольну комісію регіональної партійної організації
обирають делегатів конференції організації СПУ вищого рівня, а конференції організацій Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя — делегатів на з’їзд СПУ.

Кількість делегатів, що обираються на з’їзд СПУ від регіональних організацій, визначається Політрадою СПУ. Кількість делегатів, що обираються на конференцію регіональної організації від організацій нижчого рівня, визначається партійним комітетом цієї регіональної організації.

При визначенні кількості делегатів Політрада СПУ, регіональні партійні комітети обов’язково враховують необхідність повного представництва регіональних організацій та членів СПУ.

Конференції (збори) регіональних партійних організацій СПУ проводяться не менше одного разу на два роки, а також можуть бути скликані достроково на вимогу 1/3 регіональних організацій нижчого рівня, або 1/3 первинних партійних організацій, що створені у відповідному регіоні.

4.3.2. Комітети регіональних партійних організацій СПУ:
вирішують в період між конференціями (зборами) всі питання діяльності регіональних організацій, організують виконання рішень партійних органів вищого рівня
організують обговорення в первинних партійних організаціях проектів загальнопартійних рішень, стратегії і тактики СПУ
на підставі аналізу ситуації в регіоні виробляють пропозиції для Політичної Ради СПУ, яка зобов’язана їх розглядати
координують роботу з прийому в партію, забезпечують розвиток структури партійних організацій
обирають перших секретарів, секретарів, бюро партійного комітету
можуть вводити до свого складу нових членів партійного комітету, але не більше 10% від обраної конференцією чисельності комітету
можуть виводити зі складу відповідного комітету його членів, але не більше 10% від обраної конференцією чисельності комітету
можуть засновувати регіональні засоби масової інформації
затверджують редакторів регіональних партійних газет
заслуховують звіти партійних комітетів нижчого рівня
ведуть партійне господарство (діловодство, партійну статистику, облік членів СПУ та інше)
організовують юридичне консультування членів СПУ з питань конституційного права та галузей законодавства, що регулюють партійно-політичну діяльність в Україні
приймають Положення про бюро партійного комітету
беруть участь у виробленні державної політики та у формуванні відповідних територіальних органів влади
координують і спрямовують роботу депутатів - членів СПУ в органах місцевого самоврядування, створюють в них (за винятком виконавчих органів) партійні групи або фракції, керівники яких можуть кооптуватися до складу партійного комітету
співпрацюють з відповідними структурами інших політичних партій, громадських об’єднань, а також представляють СПУ в стосунках з місцевими органами державної влади та місцевого самоврядування в регіоні
забезпечують матеріально та фінансово роботу своїх організацій
здійснюють інші координаційні функції, що визначаються рішеннями Політради СПУ.

Засідання партійних комітетів регіональних організацій проводяться не рідше 1 разу на 3 місяці.

Вищі органи та посадові особи вищих органів СПУ

4.4. Вищим керівним органом СПУ є з’їзд, який скликається не рідше одного разу на два роки.

З’їзд може приймати рішення з будь-яких питань діяльності СПУ.

До виключної компетенції з’їзду СПУ належить:
прийняття Статуту СПУ і Програми СПУ, внесення до них змін та доповнень
прийняття Положення про Центральну Контрольну Комісію СПУ
обрання Голови Соціалістичної партії України, Політичної Ради СПУ, Голови Центральної Контрольної Комісії, Центральної Контрольної Комісії СПУ
заслуховування звітів Політради СПУ, ЦКК СПУ
прийняття рішення про реорганізацію та припинення діяльності СПУ.

4.5. З’їзд вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини обраних відповідно до Статуту СПУ делегатів. Регламент роботи та форма голосування визначається делегатами з’їзду. Рішення з’їзду вважаються правомочними, якщо за них проголосувало більше половини делегатів, присутніх на з’їзді, повноваження яких визнані мандатною комісією з’їзду.

4.6. З’їзд може бути скликаний достроково на вимогу третини регіональних партійних комітетів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя) або половини складу членів Політради, або за рішенням ЦКК СПУ. В цьому випадку оголошення про скликання з’їзду зобов’язана зробити Політрада СПУ не пізніше, ніж за 15 днів до дня його проведення.

4.7. Політрада СПУ оголошує про скликання чергового з’їзду, як правило, не пізніше як за місяць до дня його проведення і забезпечує проектами найважливіших документів і резолюцій з’їзду регіональні партійні організації Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

4.8. Голова Соціалістичної партії України:
представляє СПУ в органах державної влади, місцевого самоврядування, в міжнародних, міждержавних організаціях і міжпартійних стосунках
вносить на розгляд Політради СПУ кандидатури до складу Політичного виконавчого комітету Політичної Ради СПУ (Політвиконкому СПУ), першого секретаря та секретарів Політради СПУ
очолює Політраду СПУ
очолює Теоретичну Раду СПУ
має право в окремих випадках своїм рішенням за попереднім погодженням з Політичним виконавчим комітетом Політичної Ради СПУ відсторонювати секретарів комітетів регіональних партійних організацій СПУ від виконання їх обов’язків. Засідання комітету відповідної регіональної партійної організації з організаційних питань в такому випадку повинно бути проведене в строк не пізніше тридцяти днів з дня прийняття рішення Головою СПУ про відсторонення.

Голова Соціалістичної партії України є вищою посадовою особою СПУ. Всі визначені функції та обв’язки, які має виконувати Голова СПУ в процесі діяльності партії він здійснює без довіреності.

Для виконання іншими посадовими особами СПУ організаційних і господарських функцій, що не деталізовані у нормах Статуту СПУ Голова партії може видавати письмові, а у випадках, передбачених законодавством України, посвідчені нотаріусами довіреності.

4.9. У період між з’їздами роботу СПУ організовує Політична Рада СПУ (Політрада СПУ). Засідання Політради СПУ скликаються не менше одного разу на три місяці або на вимогу третини регіональних партійних комітетів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя), або третини членів Політради СПУ, або Центральної Контрольної Комісії СПУ.

4.10. Політрада СПУ:
є вищим керівним органом партії в період між з’їздами
обирає Політвиконком СПУ, першого секретаря Політради СПУ, секретарів Політради СПУ, секретаріат (який діє за окремим Положенням, затвердженим Політрадою СПУ), членів Політвиконкому СПУ
заслуховує звіти Політвиконкому СПУ
звільняє першого секретаря, секретарів Політради СПУ, членів Політвиконкому СПУ
заслуховує звіти Голови СПУ про його роботу
виробляє тактику діяльності СПУ у період між з’їздами, спрямовує політичну та організаційну роботу партії
засновує власні засоби масової інформації та установи, організації, що забезпечують діяльність партії, якщо це не заборонено законом
обирає головних редакторів, керівників установ, організацій, що створені партією, затверджує редакційні колегії друкованих та інших засобів масової інформації СПУ
затверджує бюджет СПУ та заслуховує звіт про його виконання
затверджує перелік посад в партії на яких можуть здійснюватись повноваження на професійній основі, з укладанням трудового договору в межах чинного законодавства
визначає сумісним рішенням з ЦКК порядок контролю за фінансовою діяльністю організаційних структур СПУ, обліку та використання коштів, які надійшли з бюджету України
затверджує зразки печатки, штампи, символіку СПУ
розглядає звіт про роботу фракції СПУ у Верховній Раді України і приймає відповідні рішення
формує теоретичні центри партії
має право виключати членів СПУ з партії у тому разі, коли первинна організація чи регіональний комітет СПУ не можуть прийняти відповідне рішення щодо тих, хто, займаючи посаду керівника регіонального комітету чи входячи до складу вищих керівних органів партії, допускав дії, не сумісні зі Статутом СПУ і Програмою СПУ
має право розпуску регіональних партійних організацій та розпуску їх комітетів
при необхідності дообирає до свого складу до десяти відсотків членів Політради СПУ та може виводити зі свого складу до десяти відсотків членів Політради, обраних з’їздом
дає роз’яснення норм Статуту СПУ.

З питань внутрішньопартійного життя на спільному засіданні Політради СПУ та ЦКК СПУ можуть прийматись інструкції, які є обов’язковими для виконання регіональними партійними комітетами, первинними партійними організаціями та членами СПУ.

4.11. Політичний виконавчий комітет Політичної Ради СПУ (Політвиконком СПУ):
є вищим виконавчим органом партії, вирішує політичні і організаційні питання діяльності СПУ;
організовує поточну роботу з виконання рішень з’їздів, Політради СПУ;
координує роботу депутатів - членів СПУ у Верховній Раді України та спрямовує цю роботу в регіональних партійних організаціях;
організовує підготовку і перепідготовку кадрів СПУ;
координує діяльність регіональних партійних організацій;
створює виконавчий апарат Політради СПУ і організовує його роботу;
проводить за дорученням з’їзду, Політради СПУ загальнопартійні дискусії;
здійснює підготовку засідань Політради, з’їздів, конференцій СПУ;
організовує участь СПУ у формуванні органів державної влади та місцевого самоврядування;
аналізує організаційну, політичну та фінансово-господарську діяльність структур СПУі вносить пропозиції щодо її удосконалення;
узагальнює і поширює досвід партійної роботи;
веде партійне господарство (діловодство, статистику, облік членів СПУ);
організовує бухгалтерський облік і фінансово-господарську діяльність Політради СПУ, розробляє проект бюджету СПУ;
систематично звітує про свою діяльність на Політраді СПУ.

Політвиконком СПУ у своїй діяльності керується цим Статутом та регламентом.

4.12. Роботою Політвиконкому СПУ керує перший секретар Політради СПУ. За дорученням Голови СПУ він представляє інтереси СПУ в державних органах і міжпартійних стосунках. За відсутності Голови – веде засідання Політвиконкому СПУ.

Для здійснення організаційної, фінансово-господарської діяльності, форми яких не деталізовані в нормах Статуту СПУ, але партія має потребу в їх реалізації, то Перший секретар Політради СПУ отримує від Голови СПУ письмову, а у випадках, визначених законом, посвідчену нотаріусом довіреність, в тому числі з правом передоручення повноважень іншим членам СПУ.

4.13. Центральна Контрольна Комісія СПУ здійснює контроль за реалізацією Програми СПУ, дотриманням Статуту партії, виконанням постанов з’їздів СПУ та інших загальнопартійних рішень. ЦКК контролює використання коштів, фінансову діяльність партії, збереження партійної власності.

Центральна контрольна комісія визначає спільним рішенням з Політрадою порядок контролю за фінансовою діяльністю організаційних структур СПУ, обліку та використанням коштів, які надійшли з бюджету України.

Центральна Контрольна Комісія має право відстоювати свою позицію перед з’їздом СПУ, інформувати про неї первинні і регіональні партійні організації, вимагати скликання позачергового з’їзду СПУ, засідання Політради СПУ з питань її компетенції.

ЦКК СПУ розглядає апеляції виключених з партії протягом двох місяців. Рішення про задоволення чи відхилення апеляції вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше двох третин присутніх на засіданні членів ЦКК СПУ.

ЦКК СПУ керується Положенням про Центральну контрольну комісію, яку затверджує з’їзд партії.

Центральна Контрольна Комісія СПУ здійснює керівництво роботою контрольних комісій регіональних партійних організацій.

ЦКК СПУ, за необхідності, дообирає до свого складу або виводить зі свого складу до десяти відсотків членів ЦКК СПУ, обраних на з’їзді.

4.14. Трудові відносини в структурі партії.

Обрані посадові особи первинних, регіональних партійних організацій, відповідних контрольних та ревізійних комісій Політради, Політвиконкому, Центральної контрольної комісії, Голова СПУ здійснюють свої повноваження на громадських засадах.

Політрада СПУ затверджує перелік відповідних посад, на яких можуть здійснюватися повноваження на професійній основі.

V. УЧАСТЬ СПУ, ЇЇ СТРУКТУРНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ У ВИБОРАХ.
ВІДНОСИНИ СПУ З НАРОДНИМИ ДЕПУТАТАМИ УКРАЇНИ, З ДЕПУТАТАМИ МІСЦЕВИХ РАД, ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ОБ’ЄДНАННЯМИ


5.1. СПУ через діяльність своїх партійних організацій сприяє формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах народних депутатів України, Президента України, депутатів до Верховної Ради АРК та місцевих рад, сільських, селищних та міських голів.

5.2. Соціалістична партія України свій вплив на діяльність Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, місцевих рад, інших державних органів влади здійснює через працюючих там членів партії шляхом узгодження дій, переконання, дискусії на підставі норм Статуту СПУ, дотримуючись Конституції України та іншого чинного законодавства.

Члени СПУ, обрані або призначені в органи державної влади чи органи місцевого самоврядування, зобов’язані цілеспрямовано проводити в них лінію на реалізацію Програми СПУ та передвиборної програми партії (організації).

У відносинах з профспілками, іншими громадськими об’єднаннями СПУ діє на засадах партнерства і діалогу та розумного компромісу.

5.3. Соціалістична партія України домагається політичного лідерства у суспільстві шляхом участі у демократичних виборах.

Партійні організації СПУ можуть розробляти свої передвиборні програми, рекомендувати як членів партії, так і позапартійних для висування кандидатами у депутати, політичними методами боротися за їх обрання в органи влади і органи місцевого самоврядування.

У випадку розриву депутата місцевої ради з партією чи виключення його з СПУ партійна організація може звернутись до виборців з пропозицією про його відкликання.

5.4. За відсутності можливості висунути кандидатів від СПУ її організації можуть підтримувати як позапартійних кандидатів, так і кандидатів від інших партій, вступати у передвиборні угоди з іншими партіями.

5.5. СПУ висуває кандидатів у депутати єдиним списком для участі у виборах до Верховної Ради. Формування списку здійснюється з’їздом СПУ з урахуванням пропозицій регіональних партійних комітетів Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва та Севастополя.

До списків кандидатів у депутати від СПУ включаються члени СПУ та позапартійні громадяни у послідовності, визначеній з’їздом СПУ.

5.6. У Верховній Раді, органах місцевого самоврядування, до яких обрані члени партії, у разі наявності необхідної кількості депутатів, створюються відповідно фракція та партійні групи. Головна їх мета — організація роботи депутатів — членів СПУ для проведення в життя політики партії передвиборних програм, наказів виборців. Керівника партійної групи в органах місцевого самоврядування затверджує партійний комітет відповідного рівня. Керівника фракції у Верховній Раді України затверджує Політвиконком СПУ з урахуванням думки депутатів – членів фракції.

Партійні групи підзвітні та підконтрольні партійному комітету відповідного рівня, а партгрупа фракції у Верховній Раді – Політвиконкому СПУ. Члени партгрупи в тактичних питаннях дотримуються позицій, які прийнято їх більшістю шляхом голосування. Депутати – члени СПУ не можуть створювати фракції та партійні групи, незалежні від партійних органів.

5.7. Партійні організації та комітети співпрацюють з молодіжними формуваннями, об’єднаннями громадян, які підтримують соціалістичну ідею. Взаємовідносини СПУ з молодіжними організаціями та об’єднаннями громадян базуються на принципах спільності ідейно-політичних платформ, партнерських відносин, взаємної поваги та довіри.

VI. МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ СПУ

6.1. СПУ підтримує зв’язки з політичними партіями, громадськими організаціями інших держав, міжнародними і міжурядовими організаціями, укладає угоди про співробітництво, здійснює інші заходи, які не суперечать законам та міжнародним угодам України.

6.2. СПУ може засновувати міжнародні спілки чи вступати до таких спілок, статутами яких передбачено створення лише консультативних або координаційних центральних органів.

VІI. КОШТИ ТА МАЙНО СПУ, ПОРЯДОК ЇХ НАДХОДЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ

7.1. СПУ для здійснення своїх статутних завдань має право на власне рухоме і нерухоме майно, кошти, обладнання, транспорт, інші засоби, набуття яких не забороняється законами України.

СПУ може орендувати рухоме і нерухоме майно.

7.2. Джерелами формування майна та коштів СПУ є:
внески членів СПУ
надходження визначені Законом України «Про політичні партії в Україні» та Законом України «Про Державний бюджет України»
благодійні внески фізичних осіб, крім громадян іноземних держав
благодійні внески юридичних осіб, крім тих, що заборонені законом
благодійні внески громадських організацій, крім тих, що заборонені законом
майно, придбане за власні кошти
інші, визначені законом, надходження.

7.3. СПУ та її організації, що мають статус юридичної особи, зобов’язані вести визначене законом діловодство, бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі в порядку і розмірах, передбачених чинним законодавством.

7.4. СПУ не несе відповідальності за майнові зобов’язання своїх регіональних організацій та організацій, де СПУ є засновником, а вони не несуть відповідальності за майнові зобов’язання СПУ. Майно, передане СПУ регіональним організаціям в користування та володіння, залишається власністю СПУ і за рішенням Політвиконкому СПУ підлягає поверненню.

7.5. Порядок використання коштів та майна СПУ визначається рішенням Політвиконкому СПУ.

7.6. Порядок контролю за фінансовою діяльністю організаційних структур СПУ, обліку та використанням коштів, які надійшли з бюджету України визначається спільним рішенням Політради та ЦКК СПУ.

VІІI. ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ В СПУ

8.1. СПУ має право приймати на роботу фізичних осіб. Умови праці встановлюються між партійною організацією – юридичною особою та працівником і визначаються трудовим договором, який укладається у письмовій формі.

8.2. Особи, які працюють в СПУ за трудовим договором можуть бути членами профспілки.

8.3. На фізичних осіб, які працюють в СПУ на умовах трудового договору, поширюється дія норм законодавства про працю, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, оподаткування.

8.4. За найманих по трудовому договору працівників відповідна партійна організація СПУ сплачує:
страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
збір на обов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України
будь-які інші платежі в кількості, порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

IX. ПОРЯДОК ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СПУ

9.1. СПУ припиняє свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або, в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва, в порядку, встановленому чинним законодавством.

9.2. Рішення про реорганізацію чи саморозпуск партії приймаються з’їздом СПУ. Рішення з’їзду про реорганізацію чи саморозпуск СПУ вважається правомочним, якщо за нього проголосувало не менше двох третин делегатів, присутніх на з’їзді.

9.3. Одночасно з прийняттям рішення про реорганізацію чи саморозпуск СПУ з’їзд приймає рішення про використання майна та коштів СПУ відповідно до законодавства України.

9.4. Заборона діяльності СПУ чи рішення про анулювання реєстраційного свідоцтва тягнуть за собою припинення діяльності партії, розпуск її керівних органів, регіональних і первинних організацій, припинення членства в СПУ.

X. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ СПУ І ПРОГРАМИ СПУ

10.1. Рішення про внесення змін і доповнень до Статуту СПУ і Програми СПУ, прийняття нової Програми СПУ приймає з’їзд СПУ. Такі рішення вважаються правомочними, якщо за них проголосувало не менше двох третин делегатів, присутніх на з’їзді.

10.2. У разі внесення змін чи доповнень до Статуту СПУ або Програми СПУ, зміни назви керівних органів партії, їх адреси та місцезнаходження СПУ у тижневий термін повідомляє про це Міністерство юстиції України.


ЗАРЕЄСТРОВАНО
Міністерством юстиції України
25 листопада 1991 року
Свідоцтво №157
Перереєстровано
28 січня 1993 року


ПРИЙНЯТО
Установчим
з’їздом
Соціалістичної партії України
26 жовтня 1991 рокуПОГОДЖЕНО
в новій редакції зі
змінами та доповненнями
29 червня 1998 року


ПРИЙНЯТО
VI з’їздом
Соціалістичної партії України
в новій редакції
13 червня 1998 рокуПОГОДЖЕНО
в новій редакції зі
змінами та доповненнями
24 липня 2002 року


ПРИЙНЯТО
X з’їздом
Соціалістичної партії України
в новій редакції
15 червня 2002 рокуВЗЯТО ДО ВІДОМА
в новій редакції зі
змінами та доповненнями
16 листопада 2006 року


ПРИЙНЯТО
XII з’їздом
Соціалістичної партії України
в новій редакції
30 вересня 2006 рокуВЗЯТО ДО ВІДОМА
зі змінами та доповненнями
наказ Міністерства юстиції
України від
20.05.2008 року №83615


ПРИЙНЯТІ
XII з’їздом
Соціалістичної партії України
12 квітня 2008 року
зміни та доповнення
 
Газета

Політичний гумор
Наступающий Новый Год – Год Свиньи. Мы спросили у Олега Ляшко:
- Каким будет 2019 год для депутатов?

Олег Валериевич, сделав неприличное лицо, загадочно хрюкнул и сказал:
- Запомните, в каком блюде вы проснулись на новогоднем корпоративе, так тому и быть!
1. В "Оливье" - значит, год пройдёт спокойно и традиционно.
2. В "Мимозе" - год обещает новые знакомства (скорее всего, после президентских выборов).
3. В "Селёдке под шубой" - год не предвещает ничего хорошего - вы не попадёте в новый парламент.
4. В салате с крабовыми палочками - вас ожидает бурный курортный роман.
5. В "Цезаре с курицей" - изберут депутатом ещё раз.
6. В "Цезаре с креветками" - выиграете много денег.
7. В солёных грибах или огурчиках - вас весь год будут мариновать в НАБУ за ложные сведения в Е-декларации.
8. В горячих закусках - вы крепкий чувак, как всегда наобещаете, наврете и выкрутитесь!
9. Если вы промахнулись и никуда мордой не попали - год будет нетрадиционным и непредсказуемым.

Вітання
Прийміть сердечні вітання
з Новим, 2020 роком та Різдвом Христовим!
Новий рік – це свято, яке було і залишиться символом сподівань і добра. І хоча нелегкі часи переживає наша держава – українці вистоять, піднімуть голови та встануть з колін. Врешті-решт зрозуміють, що треба робити, щоб здолати всі негаразди та побудувати розвинену демократичну соціальну державу. І тоді збудуться слова Тараса Шевченка: «І на оновленій землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі!» Дорогі друзі! Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Міцного Вам здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Хай 2020 рік принесе всім нам віру, що добро переможе!

Політвиконком Соціалістичної партії Олександра Мороза

Супутник чесного життя © 2008. Всi права захищено. Сайт розроблено в Finesse